Zarezerwuj

Odbiór domu od dewelopera

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych inżynierów przy odbiorze domu od dewelopera.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal

2018-11-27

Odbiór domu od dewelopera

Jakie dokumenty są potrzebne do odbioru domu od dewelopera?

Do odbioru domu od dewelopera należy przygotować rzut projektowy oraz deweloperski standard wykończenia.

Gdzie wykonujemy odbiory domów?

Pewny Lokal jest ogólnopolskim liderem, jeśli chodzi o odbiory domów od dewelopera. Nasi inżynierowie sprawdzają zgodność domu z dokumentacją techniczną (rzutem domu i jego standardem wykończenia), sprawdzają wady i usterki domu, a także zgodność domu z normami. Deweloperzy coraz częściej realizują inwestycje polegające na "stawianiu" całych osiedli szeregowych i wolnostojących domów, a nasi inżynierowie mają doświadczenie w odbieraniu takich osiedli (tych podwarszawskich, ale nie tylko: odbieraliśmy też sporo domów w podwrocławskich Siechnicach lub w Wieliczce). Nasza firma działa w największych miastach Polski, czyli m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i w Szczecinie. Jeśli chcesz mieć pewność, że deweloper przekaże ci klucze do domu wolnego od usterek, co uchroni Cię od kosztownych napraw "fuszerek" dewelopera, skorzystaj z naszych usług. 

Co sprawdzamy podczas odbioru domu od dewelopera?

Przy odbiorach technicznych domów od dewelopera sprawdzamy wszystkie elementy, które zwykle weryfikujemy podczas odbiorów mieszkań (kąty, płaszczyzny, zawilgocenia, metraż), a także elementy specyficzne dla domu, np. elewację zewnętrzną pod kątem pęknięć, rys, ubytków, zacieków, odparzeń, odspojeń, wilgoci, korozji biologicznej, a także trwałości zamocowań i trwałych zabrudzeń.

Podczas odbioru domu od dewelopera oprócz kontroli tynków, instalacji, okien i wylewek, przy odbiorze domu sprawdzamy także podejście kanalizacyjne dla kratki odpływowej oraz spadek w kierunku odpływu. Sprawdzamy drzwi garażowe pod kątem trwałości mocowania, szczelności, zabrudzeń oraz wszelkich uszkodzeń. Sprawdzamy też sprawność mechanizmu otwierającego takie drzwi garażowe. Sprawdzamy też ciągłość izolacji termicznej, elementy drewniane konstrukcji dachu pod kątem korozji biologicznej oraz poprawność mocowania wyłazu na strych (drabinki).

Przy odbiorze technicznym domu sprawdzamy też wykończenie cokołów wokół budynku i czy teren wokół budynku jest wyrównany. Sprawdzamy też czy stan faktyczny zagospodarowania zieleni pokrywa się z prospektem informacyjnym/projektem. Sprawdzamy czy podjazdy, chodniki, krawężniki są odpowiednio trwale zamontowane. Weryfikujemy też powyższe elementy domu i pod kątem ubytków (pęknięcia krawężników, krawędzi, zapadnięcia kostki, wysadzenia kostki, mchów, trwałych zabrudzeń).

Ogrodzenie wokół domu sprawdzamy pod kątem trwałości jego zamontowania, korozji, oraz czy furtka i brama swobodnie się otwierają. Sprawdzamy też połacie dachu pod kątem widocznych ubytków, uszkodzeń, korozji biologicznej i trwałych zabrudzeń. Obróbki blacharskie sprawdzamy z kolei pod kątem trwałego zamocowania, szczelności oraz pod kątem rys, ubytków oraz innych wad i usterek. Przy odbiorze technicznym domu weryfikujemy także, czy rynny są trwale zamocowane oraz szukamy widocznych przecieków oraz uszkodzeń mechanicznych.

Odbiór domu - zgodność z normami

Podczas odbioru domu sprawdzamy także jego zgodność z normami, m.in. maksymalną wysokość i szerokość stopni i minimalną szerokość użytkową od balustrady do ściany. Normy ministra budownictwa mówią nam też m.in. o tym, czy poziom podłogi od strony ściany z otworami okiennymi i drzwiowymi znajduje się się poniżej poziomu terenu przy budynku. Oczywiście przy odbiorze technicznym domu sprawdzamy też pod kątem zgodności norm elementy, które zwykle weryfikujemy w mieszkaniach, m.in. dopuszczalne odchyłki.

Odbiór dachu budynku jednorodzinnego w zgodności z przepisami budowlanymi

Szczególnie ważnym elementem domu jest dach, w tym jego konstrukcja, pokrycie i wszystkie elementy, które na nim się znajdują. Ze względu na przepisy zobowiązujące mieszkańców domów do corocznej kontroli przewodów kominiarskich w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania sprawdzamy, czy deweloper zapewnił dojście do umiejscowionych na dachu: kominów, wywiewek kanalizacyjnych i anten celem umożliwienia przeprowadzania przyszłych konserwacji tych elementów. W zależności od kąta nachylenia dachu, odległości wyłazu dachowego  od ww. elementów, oceniamy, czy są wystarczające warunki do przeprowadzenia bezpiecznej inspekcji przewodów kominowych, w szczególności przewodu dymowego (przeznaczonego do kominków) jak i spalinowego (odprowadzającego spaliny z gazowego pieca centralnego ogrzewania), przewodów wentylacyjnych (zwłaszcza umożliwiających wentylację łazienek, kuchni, garaży, pralni i kotłowni). Jeżeli deweloper umieścił na połaci dachowej elementy ułatwiające dojście z wyłazu dachowego do kominów, takie jak stopnie i lawy kominiarskie, sprawdzamy czy są wystarczające i czy zapewniają obsługę wszystkich kominów. Sprawdzamy, czy wyłaz na dach jest prawidłowo wykonany i osadzony w dachu, ma wymiary  i sposób otwierania umożliwiający wyjście na dach. W wypadku braku bezpiecznego dojścia z wyłazu dachowego do kominów, kominiarz może odmówić przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych.

Odbiór domowych instalacji – na co zwracamy szczególną uwagę?

Domy jednorodzinne (szeregowe, bliźniacze i wolnostojące) w porównaniu mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych wymagają ze strony ich użytkowników większej wiedzy z zakresu eksploatacji, gdyż ich właściciele muszą sami przeprowadzać lub zlecać szereg kontroli i napraw, które w budownictwie wielorodzinnym są domeną służb administracji budynku. Dlatego podczas sprawdzania instalacji elektrycznych, centralnego ogrzewania, instalacji cieplej i zimnej wody użytkowej oraz instalacji gazowej szczególną uwagę zwracamy na te elementy  instalacji i odcinki przewodów, które podczas eksploatacji budynku będą narażone na oddziaływanie różnorakich czynników atmosferycznych. Sprawdzamy, czy przewody kanalizacyjne są wyposażone w rewizje, czy urządzenia wykorzystujące gaz są zainstalowane w pomieszczeniach o odpowiedniej kubaturze i przeznaczeniu i prawidłowo wentylowanych. Sprawdzamy, czy zestaw wodomierzowy do pomiaru zużycia wody wodociągowej został umieszczony w pomieszczeniu ogrzewanym by uniknąć ryzyka zamarznięcia wody. Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej możemy też dokładnie sprawdzić przebieg instalacji centralnego ogrzewania, zwłaszcza umiejscowienie w betonowym podkładzie podłogowym przewodów ogrzewania podłogowego, tak powszechnego obecnie w domach jednorodzinnych.

Podczas kontroli instalacji elektrycznych, oceniamy, czy wyposażenie i usytuowanie skrzynek elektrycznych jest prawidłowe i zapewnia bezpieczną eksploatację całego budynku. Wielokrotnie spotykamy się z ubogim wyposażeniem tablic bezpiecznikowych w urządzania gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników,  wówczas sugerujemy pewne rozwiązania poprawiające funkcjonalność instalacji elektrycznych. Zdarzają się także błędy w opisach wyposażenia skrzynek elektrycznych. Dodatkowym problemem często występującym w domach jednorodzinnych  jest ubogie wyposażenie w instalacje niskoprądowe (teletechniczne). Sprawdzamy, które z nich w ogóle zostały zainstalowane i jakich  elementów brakuje do stwierdzenia, że dana instalacja jest kompletna. W odróżnieniu od budownictwa wielorodzinnego, w przypadku którego deweloperów obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące wyposażenia budynku i poszczególnych lokali w instalacje telekomunikacyjne (telefon, internet, światłowód, telewizja kablowa, cyfrowa, satelitarna wraz z antenami), w budownictwie jednorodzinnym panuje całkowita dowolność standardów wykonania instalacji niskoprądowych.

Odbiór domu - jak zamówić usługę?

Żeby zamówić odbiór domu wystarczy wypełnić nasz formularz dotyczący terminu odbioru - jeśli nie znasz dokładnego terminu odbioru, wystarczy, że podasz termin orientacyjny. Zachęcamy też do kontaktu z naszymi pomocnymi pracownikami infolinii - jej numer to 797 014 014. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy fachowców przy odbiorze domu od dewelopera, zapraszamy do kontaktu!


pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 19 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Mateusz

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz