UniDevelopment


UniDevelopment - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.4/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 178 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
4.1/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 178 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.6/5 obsługa klienta
na podstawie 178 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera UniDevelopment

ikona tynki
TYNKI
średnia 4.2/5 z 178 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.6/5 z 178 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 3.6/5 z 178 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 5/5 z 178 odbiorów

W niniejszym artykule prezentujemy informacje dotyczące dewelopera działającego pod firmą UniDevelopment.

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

2023-07-30 (aktualizacja: 2023-07-30)

Deweloper UniDevelopment

Deweloper UniDevelopment należy do Grupy UNIBEP SA i działa od 2008 roku. Spółka oferuje kompleksowe usługi, które obejmują inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Projekty realizowane są głównie w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Bielsku Podlaskim. UniDevelopment zakończył już z sukcesem 31 inwestycji, w których znajdowało się ponad 4000 mieszkań i domów jednorodzinnych oraz 122 lokale usługowe.

Wśród przykładowych projektów dewelopera można wymienić: Osiedle Coopera i URSA SKY w Warszawie, Osiedle Idea Omega w Radomiu, Bookowską 18 i Fama Jeżyce w Poznaniu oraz Mieszkania Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. Warto zaznaczyć, że w Poznaniu Unidevelopment działa za pośrednictwem swojej spółki Monday Development, która należy do jego grupy kapitałowej. 

Historia UniDevelopment

Początki firmy Unibep SA (spółki matki UniDevelopment) sięgają państwowego, komunalnego przedsiębiorstwa należącego do dużej korporacji. W wyniku zmian właścicieli i zakupu w 2002 roku udziałów Budimeksu nastąpił znaczący rozwój bielskiej spółki. Firma skupiła się na ekspansji rynku nieruchomości w stolicy, a w międzyczasie w 2008 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Aktualnie spółka jest jednym z największych graczy budowlanych w Polsce. Co więcej, realizuje też inwestycje w Rosji, Białorusi i w Niemczech. Poza tym posiada fabrykę domów modułowych, buduje drogi, a poprzez swoją spółkę Budrex-Kobi remontuje oraz stawia mosty. Z kolei jej spółka-córka Unidevelopment SA prowadzi działalność deweloperską, skupiając się na rynku mieszkaniowym. Bogate doświadczenie i zaplecze w obszarze budownictwa umożliwia deweloperowi kompleksowe prowadzenie projektów oraz stabilny rozwój.

UniDevelopment opinie i nagrody

Od 2010 roku Unidevelopment jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, co oznacza, że stosuje opracowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zasady Kodeksu Dobrych Praktyk na linii Klient-Deweloper. Spółka wielokrotnie została wyróżniona różnymi nagrodami. Wśród prestiżowych odznaczeń przyznawanych firmom działającym na rynku nieruchomości istnieje Certyfikat Dewelopera, który przydziela Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Unidevelopment dostał taki certyfikat w latach 2013, 2015, 2017 i 2019. Dodatkowo dwukrotnie otrzymał tytuł Budowlanej Firmy Roku od miesięcznika ,,Builder” w latach 2016 i w 2017. Ponadto sam prezes firmy – Zbigniew Gościcki – uzyskał w 2017 roku tytuł ,,Osobowości Branży Budownictwo” od miesięcznika ,,Builder”.

Pan Zbigniew otrzymał także od wojewody podlaskiego Brązowy Krzyż, który przyznawany jest dla osób przynoszących swoim działaniem korzyści dla innych obywateli bądź państwa. Poza nagrodami zaufanie dla firmy widać w opiniach jej klientów. Przykładem może być badanie wykonane przez Zakład Geografii Miast i Organizacji Przestrzennej Uniwersytetu Warszawskiego, które wykazało, że nabywcy szczególnie cenią sobie wyjątkowe podejście do klienta. Z kolei, jako przyczynę wyboru nieruchomości od Unidevelopment respondenci podali: atrakcyjną lokalizację, oryginalną architekturę, funkcjonalne projekty mieszkań, korzystną cenę i dobrze zagospodarowany teren wokół. W lutym 2020 roku użytkownicy portalu obido.pl uznali Osiedle Ursa Home, realizowane przez Unidevelopment, za najatrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania w Warszawie!

Społeczne akcje Unidevelopment

Od 2017 roku deweloper UniDevelopment prowadzi kampanię społeczną ,,ekoPOZYTYWNIE nurtuje nas natura”. Akcja ta ma na celu uświadamianie, że miasta powinny stwarzać dobre warunki zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. W ramach działań na rzecz przyrody spółka zachęca do aktywności, dostarcza wiedzę i promuje ekologiczną postawę.

Deweloper organizował już między innymi warsztaty dla dzieci w szkołach, jak i na swoich osiedlach. Podczas takich akcji poza teorią można było zbudować domek dla jeży, hotel dla owadów czy karmniki dla ptaków. Dodatkowo spółka swoją eko kampanie promuje też w social mediach, nadając jej tym samym większego zasięgu. Zaangażowanie dewelopera w działania społeczne pozytywnie wpływa na jego wizerunek, a także zwiększa dodatkowo zaufanie potencjalnych nabywców.

Odbiór techniczny UniDevelopment 

Popękane i odspojone tynki wewnętrzne, brak płaszczyzny ścian i kątów prostych, brak poziomu posadzki – to tylko niektóre, ale za to najczęściej spotykane błędy podczas odbioru technicznego mieszkania. Co gorsze, wielu nabywców w ogóle ich nie zauważa, a jeśli nawet, ulegają namowom i sugestiom dewelopera, w efekcie czego postanawiają wziąć ich naprawę na siebie. To błąd! Wszelkie niedociągnięcia i wady widoczne w mieszkaniu w momencie odbioru technicznego, są z winy dewelopera i to on powinien doprowadzić mieszkanie do pożądanego stanu. 

Z racji faktu, iż wielu nabywców nie zauważa usterek, zaleca się korzystanie z usług fachowców, którzy oferują pomoc w obiorze technicznym mieszkania. Usługa ta znajduje się również w naszej ofercie. Pewny Lokal to pewność, że mieszkanie, w którym niebawem zamieszkasz, zostało wybudowane zgodnie ze sztuką budowlaną i wykończone zgodnie z wszelkimi normami. Bo nasi eksperci mają ogromne doświadczenie w zakresie nieruchomości i branży budowlanej. Ponadto od lat przeprowadzają odbiory mieszkań i domów w całej Polsce. 

Co możemy dla Ciebie zrobić? Otóż bardzo wiele. Mamy doświadczonych i wykwalifikowanych inżynierów. Oni zaś mają dostęp do wyspecjalizowane go, certyfikowanego sprzętu i odpowiednich narzędzi, w tym kamer termowizyjnych. Doszukujemy się usterek, sprawdzamy standard wykończenia, zgodność z normami budowlanymi, powierzchnię, a nawet przynależności. Przeprowadzamy badanie termowizyjne, czego sam nie wykonasz. 

Jeśli skorzystasz z naszej usługi, zadbamy o to, aby na protokole znalazły się nawet najmniejsze wady, by deweloper naprawił te usterki, zanim na dobre odbierzesz klucz i się wprowadzisz. Bo nowe mieszkanie, które kupujesz od dewelopera, musi być wybudowane zgodnie ze sztuką budowlaną i wszelkimi normami. Nie daj się więc oszukać i skorzystaj z naszej pomocy. Mamy na swoim koncie wiele owocnie zakończonych odbiorów u tego dewelopera. Doskonale wiemy, czego możemy spodziewać się po firmie UniDevelopment. 

Umowa deweloperska UniDevelopment

Szczegółowa analiza umowy deweloperskiej jest równie ważną czynnością, jak odbiór techniczny mieszkania. Obie mają na celu bezpieczeństwo nabywcy oraz osób, które będą użytkownikami danej nieruchomości. Niestety, jak to z umowami bywa, ta deweloperska nie dla każdego jest zrozumiała. To obszerny, trudny, przepełniony fachowym słownictwem dokument, który może zawierać zapiski niekorzystne dla kupującego. Jak je wyłapać i co z tym faktem zrobić? Najlepiej skorzystać z pomocy prawnika. 

Doświadczonych prawników ma Pewny Lokal. Świetnie orientują się w prawie rzeczowym i konsumenckim. Doskonale odnajdują się w sprawach związanych z nieruchomościami. Usługa analizy umowy deweloperskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a to ze względu na jej jakość i zaangażowanie naszych specjalistów. Analizujemy umowę punkt po punkcie, tak by wychwycić ewentualne niekorzystne zapisy dla nabywcy i sprytnie ukryte kruczki prawne. Tłumaczymy klientowi paragrafy, które są dla niego niezrozumiałe i dbamy o to, aby umowa, którą ostatecznie podpisze, była dla niego w stu procentach bezpieczna. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co może się wydarzyć w przyszłości, kiedy nieświadomie podpiszą niekorzystną dla siebie umowę. Chronimy je przed konsekwencjami tego nieprofesjonalnego zachowania. Nasi eksperci mają na swoim koncie niejedną analizę umowy z tym deweloperem. Analizujemy również inne dokumenty dołączone do umowy. Tym sposobem jesteśmy w stanie zaspokoić najśmielsze oczekiwania naszych klientów. 

Nasi prawnicy specjalizują się we wszystkich prawnych aspektach różnych umów podpisywanych w ramach procesu kupna/sprzedaży nieruchomości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Profesjonalna analiza umowy deweloperskiej UniDevelopment to gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia. Skorzystaj z naszej pomocy, by móc cieszyć się własnym mieszkaniem i uniknąć problemów w kwestiach prawnych. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą, a przede wszystkim z usługą odbioru technicznego mieszkań. Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór deweloperski?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Nie rób tego bez prawnika!

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera UniDevelopment

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań

Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera

Zobacz też opinie o innych deweloperach: