Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Inspekcja domu przed kupnem Śląsk

Dlaczego Śląsk jest interesującym miejscem do kupna nieruchomości? Co sprawdza się podczas inspekcji domu z rynku wtórnego? Wyjaśniamy w artykule.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Inspekcja domu przed kupnem Śląsk

Śląsk jest obszarem interesującym pod względem perspektyw zawodowych. To przestrzeń atrakcyjna dla osób lubiących rozwój, ponieważ na niewielkim obszarze mamy wiele miast, w których prężnie działają różne firmy. Śląsk, a w szczególności Katowice przyciągają młodych ludzi i zachęcają do tego, by pozostali na stałe. Wiąże się z tym interesująca praca, możliwość znalezienia własnego domu dla siebie i dla najbliższych i w efekcie jego kupno. 

Czy przed kupnem potrzebna jest inspekcja?

Tak naprawdę to najczęściej zadawane pytanie. Od tego zwykle zaczynamy rozmowę z naszymi potencjalnymi klientami. Nasza odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo oczywiście – jeśli klient jest uparty, to nie potrzebuje naszej pomocy, szanujemy to. Jeśli zaś ważny dla inwestora jest stan techniczny nieruchomości, w którą chce zainwestować niemałe pieniądze, to nasza pomoc jest naprawdę potrzebna. Inspekcję domu przeprowadza inżynier, który uzupełnia dokumentację dla naszego klienta. Jest ona szczegółowa, dotyczy wszelkich kwestii związanych z budynkiem, jego wykończeniem, jak również terenem wokół przynależnym do właściciela.

Inspekcja domu z kamerą termowizyjną

Nasza firma docenia nowoczesne technologie. Zachęcamy do skorzystania z kamery termowizyjnej, dzięki której odkryjemy wszystkie miejsca, przez które w budynku ucieka ciepło. To niezmiernie ważna wiedza z perspektywy osoby kupującej, ponieważ wydatki na docieplenie budynku są duże. Bywa, że to kwestia źle osadzonej stolarki okiennej. Często podczas inspekcji na rynku wtórnym okazuje się, że budowano zgodnie z innymi normami, przez co mury są cienkie, nieocieplone i stąd możliwość zawilgocenia wnętrza. 

Rynek wtórny na Śląsku

Tak naprawdę nasza firma jest przychylna klientom. Zrobimy dużo, by odkryć wszystkie istotne detale, które w perspektywie są wadami. To ważne, by poprzeczkę w trakcie poszukiwań domu postawić sobie naprawdę wysoko. Nasi inżynierowie są w stanie ocenić budynek, połacie dachu pod kątem widocznych ubytków, uszkodzeń, korozji biologicznej i trwałych zabrudzeń. Sprawdzają także ogrodzenie dookoła nieruchomości, otoczenie działki i zagospodarowanie terenu. To bardzo ważne, by specjalista kompleksowo i rzetelnie ocenił ofertę przed ewentualnym kupnem. Daje to możliwość do negocjacji ceny, a nawet do rezygnacji, gdy oferta posiada większą ilość wad ukrytych.

Po udanym zakupie nieruchomości polecamy architekta wnętrz w Katowicach, który oferuje ciekawe pomysły i rozwiązania dotyczące różnych stylów i designu.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka