Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Wrocław

Pewny Lokal oferuje usługi odbioru technicznego mieszkania we Wrocławiu. Odbiory mieszkań i odbiory domów.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

7 lutego 2020

1. Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu z Pewny Lokal we Wrocławiu

Zanim deweloper przeniesie na Ciebie prawo własności lokalu przeprowadzany jest odbiór mieszkania. Warto w takiej sytuacji skorzystać z doświadczenia fachowców. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani firmy Pewny Lokal w dziedzinie odbiorów mieszkań od deweloperów mają pokaźne doświadczenie. Nasza firma wykonywała odbiory mieszkań w takich inwestycjach jak Osiedle Kowarzyka od Wrocławskiego Przedsiębiorstwa budowlanego czy Osiedle Aura dewelopera Dom Development S.A. Po przeprowadzeniu wielu odbiorów mieszkań we Wrocławiu, zaobserwowaliśmy, że największą bolączką miejscowych deweloperów jest poprawne wykonanie prac tynkarskich. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania we Wrocławiu!

Dowiedz się więcej o naszych usługach

2. Dlaczego warto wybrać Pewny Lokal?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Pewny Lokal to sieć inżynierów, którzy są rozsiani po całej Polsce i czekają na informację, w jakim mieście należy wykonać odbiór na zlecenie klienta. Jesteśmy firmą, która w profesjonalny sposób podchodzi do swojej pracy. Posiadamy fachowy sprzęt (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki niemu wykonujemy swoją pracę najlepiej i spotykamy się z pozytywną oceną naszych zleceniodawców, którą potwierdza opinia w Google. Dzięki ogólnopolskiej skali nasi inżynierowie mogą na bieżąco wymieniać doświadczenia z odbiorów, dlatego nie zaskakują nas coraz to nowe "wynalazki" deweloperów:)

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Zależy nam na tym, by na bieżąco aktualizować nasze „manuale” i „checklisty”. Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Jest to oznaka profesjonalizmu i szacunku do naszych klientów. Chcemy aktualizować wiedzę, ponieważ mamy świadomość, że zmienia się ona bardzo często. Musimy tę wiedzę aktualizować, by móc dać gwarancję podczas odbioru, że wiemy co jest istotne i jakie obecnie obowiązują normy techniczne i prawne.

c) Nasza usługa jest legalna

W związku z możliwością, a czasem nawet koniecznością zeznawania w sądzie na rzecz naszego klienta, musimy prowadzić legalną działalność, co nie jest tak oczywiste, biorąc pod uwagę działania konkurencji. Pewny Lokal płaci wszystkie wymagane podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). To niezwykle istotne, ponieważ pozwala dbać o interesy naszych klientów w momencie, gdy deweloper neguje nasz odbiór techniczny.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Biorąc pod uwagę fakt, iż nasi pracownicy rozsiani są po całej Polsce, możemy zorganizować odbiór bardzo szybko. Jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb naszego klienta. Dyspozycyjność to nasza mocna strona. Staramy się realizować odbiory szybko, nie odwlekamy terminów w nieskończoność. Podobnie jest z zastępstwami. Jeśli zdarzy się, że umówiony inżynier z przyczyn losowych  nie będzie mógł dojechać na odbiór do klienta, podeślemy innego fachowca, który przejmie to zlecenie. To plus tego, że nie jesteśmy firmą jednoosobową.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Pewny Lokal to firma, w której działają fachowcy. Specjalizujemy się w budownictwie i w prawie, dlatego korzystając z naszych usług poza pomocą w odbiorze mieszkania, otrzymujesz od nas pomoc prawną. Chcielibyśmy stwierdzić, że nie jest ona potrzebna, ale tak naprawdę doświadczenie pokazuje nam, że infolinia prawna, którą udostępniamy w trakcie korzystania z naszych usług jest bardzo potrzebna. Sporne sytuacje, które bywają powszechne, nie muszą być powodem do strachu i angażowania dodatkowych środków na pomoc fachowca. My zapewniamy to w cenie naszej usługi.

3. Lista inwestycji na których m.in. odbieraliśmy mieszkania

- Inwestycja – Miasto Marina, Deweloper: Ronson Development Sp. z o.o.

- Inwestycja – Kościuszki, Deweloper: INTER-ES Deweloper

- Inwestycja – Jedności Narodowej, Deweloper: INTER-ES Deweloper

- Inwestycja – Browary Wrocławskie, Deweloper: Archicom S.A.

- Inwestycja – Port Popowice, Deweloper: Vantage Development S.A.

- Inwestycja – Promenady Wrocławskie, Deweloper: Vantage Development S.A.

- Inwestycja – Rychtalska 20, Deweloper: DOM.developer

- Inwestycja – Brzozowe Zacisze Etap IV, Deweloper: DOM.developer

- Inwestycja – Prądzyńskiego, Deweloper: INTER-ES Deweloper

- Inwestycja – Supernova, Deweloper: Republika Wnętrz-Grupa

- Inwestycja – Nowa Tęczowa, Deweloper: DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)

- Inwestycja – Księżno, Deweloper: Archicom S.A.

- Inwestycja – Forma, Deweloper: Archicom S.A.

- Inwestycja – Mokrzańska Ostoja, Deweloper: Mokrzańska Ostoja

- Inwestycja – Słoneczne Stabłowice, Deweloper: Archicom S.A.

- Inwestycja – Zyndrama, Deweloper: 6B47 Poland

- Inwestycja – Jagiełły 6, Deweloper: Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.

- Inwestycja – Kępa Mieszczańska, Deweloper: Milart Sp. z o.o. Sp. k.

Dolny Śląsk:

- Inwestycja – Park Zawiszów, Budynek B, Świdnica, Deweloper: Igner Home

- Inwestycja – Parkowe Radwanice, Radwanice, Deweloper: MW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością-Brochów Sp. k.

- Inwestycja – Wille Parkowe, Polanica-Zdrój, Deweloper: Euro-Dom S. z o.o.

- Inwestycja Osiedle Konwalia, Milicz– Deweloper: Drew Box Kaczmarek Sp. J.

- Inwestycja – Apartamenty Polanica-Zdrój, Deweloper: J&P Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Grafitowe, Siechnice, Deweloper: ATOM deweloper S. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle ZIELONE, Siechnice, Deweloper: ATOM deweloper S. z o.o.

- Inwestycja – Panorama Park, Jelenia Góra, Deweloper: Panorama Park Sp. z o.o.

- Inwestycja – Szklarska 800, Szklarska Poręba, Deweloper: AFORTA

4. Odbiór mieszkania od dewelopera Wrocław

Umów się na odbiór mieszkania lub domu z fachowcami Pewny Lokal! Działamy na terenie całego Wrocławia i w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta. Wystarczy, że złożysz zamówienie korzystając z naszego formularza lub skorzystasz z infolinii: 797014014. Nasz pracownik błyskawicznie skontaktuje się z Tobą, żeby umówić termin odbioru. Nie przejmuj się papierologią: w czasie rozmowy precyzyjnie wyjaśnimy Ci, jakich dokumentów będziemy potrzebować przed odbiorem (m.in. rzutu architektonicznego oraz standardów wykończenia lokalu). Podczas odbioru sprawdzamy m.in. zgodność mieszkania lub domu z normami budowlanymi, Polskimi Normami, a także z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani wypatrują też najdrobniejszych usterek (np. rysy, wady dylatacji, szczelność okien), a także sprawdzą poprawność pomiaru metrażu. Zamówienie możesz opłacić online jeszcze przed wizytą lub gotówką po odbiorze.

5. Odbiory mieszkań Wrocław (cena, cennik)

W przeciwieństwie do naszych konkurentów jesteśmy nie tylko firmą zatrudniającą inżynierów budownictwa specjalizujących się w odbiorach mieszkań, ale także portalem z poradami dotyczącymi prawnych i technicznych zagadnień związanych z kupnem mieszkania. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma inżynierami na terenie całej Polski nieustannie uczymy się nowych rzeczy. Świat (także świat odbiorów mieszkań) nie znosi powtarzalności i w każdym kolejnym miesiącu musimy pomagać naszym klientom w nowym problemie technicznym lub prawnym, który "zdarzył się" podczas odbioru. Cenne porady dotyczące odbiorów mieszkań można znaleźć także na naszej stronie. Na stronie z poradami dowiesz się m.in o normach budowlanych, których znajomość przydaje się podczas odbiorów mieszkań oraz o rodzajach umów, na podstawie których można kupić mieszkanie (a także o różnicach między tymi umowami oraz ich wadach i zaletach). Polecamy między innymi poniższe artykuły o odbiorach mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiór mieszkania we Wrocławiu tylko z Pewnym Lokalem!

6. Opinie odbiór mieszkania - Wrocław

Pewny Lokal to największa ogólnopolska firma specjalizująca się w odbiorach mieszkań. Nasi klienci po zrealizowanej usłudze wyrażają się w samych superlatywach chwaląc naszych inżynierów.

Pani Patrycja z Wrocławia, tak oceniła naszą usługę odbioru mieszkania:

"Bardzo polecam usługi świadczone przez firmę. Wczoraj odbierałam mieszkanie we Wrocławiu - 63m2 w stanie deweloperskim. Poprosiłam o pomoc inżyniera z "Pewnego Lokalu". Na miejsce przybył Pan Jakub - odbiór trwał 2 godziny. Pan Jakub sprawdzał wszystko dokładnie, centymetr po centymetrze, każdą usterkę zgłosił, została wpisana w protokole u dewelopera i zgłoszona do usunięcia. Dodatkowo odpowiedział na każde nasze pytanie, wszystko tłumaczył i podszedł do wszystkiego z uśmiechem na twarzy. Ceny bardzo ok w stosunku do nakładu pracy. Bardzo serdecznie polecam każdemu odbierającemu dom czy mieszkanie ta firmę."

Pani Monika chwaliła nasze odbiory mieszkań we Wrocławiu w następujący sposób (opinia):

"Wczoraj odbierałam dom niedaleko Wrocławia - pan inżynier przyjechał na czas, każda usterka została mi dokładnie i na spokojnie wyjaśniona, potem jeszcze raz szczegółowo omówiona z deweloperem. Wszystko w super miłej atmosferze :) Polecam serdecznie!"

Poniżej, opinia pana Michała, który wykonywał z nami odbiór mieszkania:

"Bardzo profesjonalna obsługa, wszystko sprawnie i rzetelnie. Sprawdzenie mieszkania przebiegło prawidłowo. Super podejście do klienta."

Pani Dagmara, wystawiła nam poniższą opinię po odbiorze mieszkania:

"Solidnie i fachowo, bardzo duże wsparcie przy odbiorze mieszkania, Pan inżynier dostrzegł wszystkie, najmniejsze nawet niedociągnięcia i dopilnował, aby wpisano je w protokół. Serdecznie polecam."

Pani Gabriela:

"Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony odbiór techniczny."

Pan Tomasz ocenił nas w ten sposób:

"Bardzo profesjonalni i dokładni. Obsługa Klienta na najwyższym poziomie."

Oceny Pana Pawła po odbiorze mieszkania były następujące:

"Sprawnie, rzetelnie, terminowo, profesjonalnie, polecam gorąco."

Na koniec, opinia Pani Joanny z odbioru mieszkania:

"Bardzo sprawna i fachowa pomoc w odbiorze lokalu. Zostały wychwycone usterki których sama bym nie znalazła. Z czystym sumienie polecam."

Wszystkim zainteresowanym pomocą inżyniera Pewnego Lokalu przy odbiorze mieszkania polecamy nasze usługi. Wystarczy wybrać numer telefonu wskazany na naszej stronie, żeby umówić odbiór.

7. Zwięzła historia wrocławskich mieszkań

Najstarszym budynkiem we Wrocławiu jest mający ponad 800 lat kościół św. Idziego położony na Ostrowie Tumskim, jednak większość budowli w tym mieście jest znacznie młodsza, powstała w okolicach XVII/XVIII wieku. Ciekawostką jest to, że po wojnie z Wrocławia wywieziono ok. 163 mln cegieł ze zrujnowanych budynków – posłużyły one do odbudowy Warszawy i kilku innych miast. Mimo że stan techniczny kamienic przy wrocławskim rynku jest idealny, nie należy dać się zwieść pozorom – we Wrocławiu, tak jak i w każdym mieście, stan techniczny wielu starych budynków, w szczególności kamienic nie jest najlepszy. Głośny był przypadek budynku przy ul. Jedności Narodowej 73 (w dzielnicy Śródmieście), w którym po latach zaniedbań zaczęły pękać ściany. Udział w tym ma polityka miasta, które nie chce wydawać pieniędzy na remonty kamienic w których ma udziały i sukcesywnie zmniejsza budżet na ten cel.

Określenie stanu technicznego bez profesjonalnego przeszkolenia jest trudne, nietrudno pomylić strop kleinowski ze zwykłym stropem betonowym, czy nie zauważyć, że w różnych pokojach jest różna wysokość. Dlatego najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy – technicy Pewny Lokal (inżynierowie i inspektorzy budowlani) mogą określić stan najważniejszych części mieszkania. Nasi doświadczeni prawnicy przeanalizują księgę wieczystą i określą jaki jest udział miasta w nieruchomości, a dzięki temu unikniesz problemów, które spotkały mieszkańców kamienicy przy ul. Jedności Narodowej 73.

Najwięksi deweloperzy obecni we Wrocławiu to Archicom, Vantage, Lokum oraz Rafin. Tylko tych czterech deweloperów oddaje rocznie ponad trzy tysiące mieszkań, a poza tym istnieje jeszcze wiele mniejszych deweloperów. Budują oni przede wszystkim w drogich dzielnicach takich jak Krzyki, Biskupin, Sępolno i Karłowice, Śródmieście i Przedmieście Oławskie. We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki powstał jeden z najwyższych apartamentowców w Polsce – liczący 212 m. Sky Tower. Mimo że, deweloperzy budują mieszkania we współczesnej technologii i na pierwszy rzut oka nie ma tu miejsca na żadne problemy techniczne, to odbiór mieszkania od dewelopera nie należy do prostych – umowa deweloperska, prospekt i jego załączniki mogą liczyć ponad sto stron, a w wielu miejscach znajdują się odnośniki do norm, prawa budowlanego i innych długich, i niezrozumiałych dokumentów. Dlatego powstał Pewny Lokal – nasi doświadczeni technicy mogą pomóc w odbiorze mieszkania, sprawdzić, czy deweloper wywiązał się z umowy, a także znaleźć wszystkie wady i usterki w mieszkaniu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 170 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu we Wrocławiu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Oferujemy raporty o stanie prawnym nieruchomości oraz o umowach na rynku wtórnym i pierwotnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań we Wrocławiu

Inżynier Pewnego Lokalu zadba o to, żeby wszystkie wady i usterki zostały wpisane do protokołu odbioru mieszkania.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz