Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa, operat szacunkowy Warszawa

Skontaktuj się z Pewny Lokal, jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości w Warszawie.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Sprzedajesz mieszkanie w Warszawie, ale trudno Ci je wycenić? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego!

Operat szacunkowy to inaczej mówiąc wycena nieruchomości, która jest sporządzona w formie oficjalnego dokumentu, przez rzeczoznawcę majątkowego. Taki operat jest potrzebny przy podziale majątku, do uzyskania kredytu hipotecznego, jak również w celach księgowych. Często zdarza się też, iż wycena lokalu jest wykorzystywana przy różnego rodzaju sprawach sądowych. Jeśli szukasz w Warszawie rzeczoznawcy, który wykona dla Ciebie wspomniany operat szacunkowy, to doskonale trafiłeś/aś! Nasza firma Pewny Lokal wśród swoich usług oferuje właśnie profesjonalne wyceny dla różnego typu budynków – mieszkań, domów czy kamienic.

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa cennik

Nasza marka to gwarant atrakcyjnych cen, rzetelności i skrupulatności. Co więcej, przykładamy ogromną wagę do kwestii obsługi klienta oraz doświadczenia naszych pracowników. I tak poza wiedzą i niezbędnymi uprawnieniami (wpisem do rejestru rzeczoznawców), nasi specjaliści doskonale znają warszawki rynek nieruchomości. W ten sposób nasza oferta jest nie tylko korzystna finansowo, ale i doskonała pod kątem jakości oraz merytorycznej zawartości.

Do wyceny nieruchomości w postaci operatu szacunkowego potrzebne jest przeprowadzenie dokładnych badań i sprawdzenie wielu informacji. Operat szacunkowy musi zawierać dane o przedmiocie, celu i zakresie wyceny, a także przeznaczeniu nieruchomości. Dodatkowo dokument powinien posiadać odniesienie do lokalnego rynku, skrupulatne wyliczenia, zdjęcia oraz stan prawny mieszkania bądź domu. Na końcu operatu trzeba zawrzeć podsumowanie, zawierające najważniejsze informacje wraz z uzasadnieniem i klauzulą o ważności badań.

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Warszawa

Na początku, warto w ogóle zastanowić się, kim jest rzeczoznawca majątkowy. Według definicji jest to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Nie jest jednak prawdą, że rzeczoznawcy wyceniają jedynie lokale mieszkalne czy usługowe. Mają oni znacznie szerszy zakres działania, który obejmuje wycenę różnego rodzaju dóbr fizycznych, np. dzieł sztuki.

Szukasz rzeczoznawcy, który rzetelnie przeprowadzi wycenę Twojej nieruchomości? Musisz wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Na czym najlepiej się skupić dokonując wyboru?

1. Zbierz różne oferty

Darmowy poradnik Operat szacunkowy
tutorial cover
Darmowy poradnik Operat szacunkowy Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

Pamiętaj, aby nigdy nie zatrzymywać się tylko na jednym otrzymanym kontakcie czy znalezionym w sieci specjaliście. Dokładnie przejrzyj Internet, sprawdź jakie firmy działają w Twojej okolicy, a także poproś o rekomendacje i opinie swoich znajomych. Spisz wszystkie na kartce i zacznij dalej analizować sensowność zatrudnienia każdego z usługodawców. Wybierz tych rzeczoznawców, którzy odpowiadają Ci pod kątem doświadczenia, a także mają najlepsze opinie (upewnij się jednak, że są one prawdziwe, a nie stanowią jedynie nieczystej gry konkurencji). Najlepszą opcją jest oczywiście skorzystanie z zaufanego polecenia, jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy będziesz już mieć wybranych kilka opcji, przejdź do kroku drugiego.

2. Sprawdź uprawnienia

Na tym etapie, musisz sprawdzić, czy wybrani przez Ciebie rzeczoznawcy majątkowi mają odpowiednie uprawnienia zawodowe wydane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Możesz to zrobić za pomocą Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Usługa tego typu, wykonana przez osobę bez odpowiednich uprawnień  to starta czasu i pieniędzy, więc lepiej na to uważać.

3. Zamów wycenę

Następny krok to prośba o ofertę cenową. Często to właśnie kwota, którą musisz zapłacić za usługę, jest czynnikiem decydującym o wyborze. Pamiętaj jednak, aby w pierwszej kolejności kierować się doświadczeniem, kompetencjami, uprawnieniami i renomą usługodawcy, a dopiero w ostatnim etapie decydować na podstawie wyceny.

4. Dokładnie przeczytaj umowę

Zanim umówisz się na spotkanie, warto poprosić usługodawcę o draft umowy, który będziesz mieć możliwość przeczytania powoli i w spokoju. Pamiętaj, że pobieżne przejrzenie dokumentu nie wystarczy, gdyż tak jak w każdej umowie, mogą być tam zawarte różnego rodzaju kwestie działające na Twoją korzyść.

Trzymając się tych kilku wytycznych, z pewnością znajdziesz osobę, która rzetelnie i odpowiednio sporządzi dla Ciebie wycenę.

Wycena nieruchomości Warszawa

Nie ma żadnych regulacji prawnych, które w jakikolwiek sposób mówiłyby o wynagrodzeniu dla rzeczoznawców majątkowych. Niektórzy myślą, że istnieje jakaś taksa, tak jak w przypadku notariuszy, która może ograniczyć maksymalny koszt za usługę. Niestety nie jest to prawda. Każdy specjalista zajmujący się wyceną nieruchomości indywidualnie ustala swoje stawki. Średnia kwota, którą trzeba zapłacić za wykonanie wyceny, to od 500 do 1500 zł.

Na ostateczny koszt wpływa jednak kilka czynników:

 • Czas wykonywania wycen;
 • Metraż lokalu (oczywiste jest, że wycena 50-metrowego mieszkania będzie mniej wymagająca niż 300-metrowego domu);
 • Lokalizacja wykonania usługi (jeśli rzeczoznawca musi dojechać, an pewno doliczy koszty i czas do swojego wynagrodzenia);
 • Konkurencja w okolicy;
 • Renoma;
 • Doświadczenie.

Negocjacje z rzeczoznawcami są jak najbardziej możliwe. Czasami, przy dużych projektach, cenę udaje się zbić nawet o kilkaset złotych, więc warto próbować. Jeśli jednak okaże się, że dany rzeczoznawca nie chce zejść z ceny, zastanów się, czy stać  Cię na tę usługę. Tak jak wspomnieliśmy, najbardziej sensownym sposobem podejmowania decyzji jest zestawienie rekomendacji innych, doświadczenia danego specjalisty, kompetencji i informacji zaczerpniętych z rozmowy z nim. Cena powinna być czynnikiem dodatkowym, ale jak wiadomo, czasami nie ma możliwości, aby zapłacić tak dużo, jak życzy sobie rzeczoznawca. Wtedy najlepiej jest poszukać innej osoby, np. w dużym mieście, gdzie konkurencja jest ogromna, więc i ceny są przystępniejsze.

Operat szacunkowy nieruchomości Warszawa

Musisz wiedzieć, że każdy rzeczoznawca swoją pracę kończy sporządzeniem operatu szacunkowego. To obszerny, skomplikowany dokument, w którym znajdują się wszystkie znaczące informacje, dotyczące wycenianej nieruchomości.

Znaleźć w nim można dogłębną analizę stanu prawnego i fizycznego lokalu. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danej nieruchomości. Co ważne, z perspektywy zamawiającego, zawsze na końcu znaleźć można konkretną kwotę pieniężną. Określa ona optymalną cenę za nieruchomość. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł i jest to dodatkowy koszt.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Warszawa

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie dokonać nieruchomości. Jeśli tylko śledzisz wszystkie trendy związane z rynkiem nieruchomości, znasz normy budowlane, jesteś w stanie określić cenę za m2 obowiązującą w danym mieście każdego miesiąca, a do tego posiadasz wiedzę i kompetencje konieczne do wykonania takich działań, możesz samodzielnie wycenić lokal. Jeżeli jednak brakuje Ci choć jednej z tych kwestii, może to okazać się problematyczne.  Wiele osób uważa, że z pomocą może przyjść Internet. Faktycznie, jest to źródło, w którym można znaleźć szacowane ceny za m2 mieszkania. Jednak to, że na danej stronie jest napisane, że lokal z rynku pierwotnego w Warszawie, średnio kosztuje 11 tys. złotych za m2, wcale nie oznacza, że i Ty możesz tyle żądać.

Jeśli nieruchomość znajduje się w niebezpiecznej dzielnicy, jest oddalona od przystanków komunikacji, ma nieprzemyślany rozkład, czy też jest umieszczona w miejscu bez dobrego dostępu do światła słonecznego, cena będzie znacznie niższa. Z kolei jeśli masz nieruchomość na strzeżonym osiedlu w prestiżowej lokalizacji, świetnie skomunikowaną z centrum miasta, w otoczeniu zieleni, z nowoczesnymi dodatkami i wielkim tarasem, cena za m2 może być nawet dwukrotnie większa! Korzystając więc z Internetu, pamiętaj, że wszystkie podane tam wartości zostały uśrednione, a więc brane są tam pod uwagę zarówno nieruchomości w świetnych lokalizacjach, jak i te położone w niezbyt bezpiecznych czy niechętnie zamieszkiwanych miejscach.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Warszawa

Warto też wiedzieć, że praca rzeczoznawców majątkowych nie skupia się jedynie na mieszkaniach. Jeśli posiadasz dom i chcesz go wycenić, także możesz skorzystać z ich pomocy. To świetne rozwiązanie, ponieważ sprzedaż domów jest jeszcze trudniejsza niż mieszkać, gdyż w grę wchodzi wiele dodatkowych aspektów, takich jak np. grunt czy rodzaj zastosowanych przyłączy. Niestety, musisz liczyć się z tym, że ze względu na powierzchnię, konieczność dojazdu i czas spędzony na dokonywaniu wyceny, koszt usługi jest większy.  Dodatkowo właściciel nieruchomości, także musi wypełnić pewne obowiązki. Przede wszystkim, musisz przygotować dla specjalisty komplet dokumentów.

Wśród nich powinny znaleźć się: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości).

Oprócz tego konieczne będzie udostępnienie domu do wglądu w określonym terminie. Pamiętaj, że to jak wygląda nieruchomość w czasie oględzin, też ma znaczenie z punktu widzenia wyceny. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na remont, możesz skorzystać z usług home stagingu, czyli przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Dzięki temu wnętrze zostanie atrakcyjnie zaaranżowane, a to może znacząco wpłynąć na opinię eksperta. Nie oznacza to jednak, że zatuszuje niedoskonałości czy usterki.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł nie tylko przedstawił Ci sylwetkę rzeczoznawcy, ale także wyjaśnił Ci, dlatego warto korzystać z takich usług. Jeśli chcesz spać spokojnie, zamów profesjonalny operat szacunkowy!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 79 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka