Potrzebujesz operat szacunkowy od polecanego rzeczoznawcy majątkowego?

Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Warszawa

Potrzebujesz operatu szacunkowy od rzeczoznawcy majątkowego?

797 014 014

lub zostaw nam swój numer

Potrzebujesz operatu szacunkowego wykonanego przez rzeczoznawcę majątkowego w Warszawie? Przeczytaj artykuł i skontaktuj się z nami.

#1 w Polsce pod względem średniej i liczby ocen!

oceny google i facebook pewny lokal
oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nas na 5,0!

Czym jest operat szacunkowy?

Operat szacunkowy to dokument z wyceną nieruchomości. Operaty szacunkowe są sporządzane przez rzeczoznawców majątkowych. Osoba mająca uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego może przedstawiać wiążące wyceny nieruchomości, czyli właśnie operaty szacunkowe.

Operaty są wykorzystywane m.in. przy ocenie wartości nieruchomości na potrzeby uzyskania przez nabywcę nieruchomości kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę przydaje się też sprzedawcom, którzy chcą poznać prawdziwą wartość domu lub mieszkania.

Operaty są także wykorzystywane w sprawach rodzinnych (dziedziczenie, podział majątku), sporno-sądowych oraz księgowych.

Zobacz, jak wygląda przykładowy operat.

czym jest operat szacunkowy pewny lokal

Zobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemuZobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemu

Co nas wyróżnia?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Doświadczenie

Pracują dla nas rzeczoznawcy posiadający stosowne uprawnienia i działający na rynku od wielu lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie wycenić nawet najtrudniejszą nieruchomość.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rozpoznawalność

Nasza firma jest ogólnopolskim liderem na rynku audytów nieruchomości. Znają nas banki oraz sądy, co zmniejsza ryzyko, że nasze operaty zostaną podważone.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów przykładamy się do każdego zlecenia. Nasi rzeczoznawcy samodzielnie (a nie automatycznie) przeglądają ceny transakcyjne. Zawsze dokonujemy też oględzin nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Schemat postępowania

Dzięki temu, że jesteśmy dużą firmą, dbamy o standardy. Każdy operat jest sporządzany w oparciu o sprawdzoną metodologię, a każde oględziny i wywiad nieruchomości jest dokonywany według przemyślanego schematu.

Nasi rzeczoznawcy do kredytu hipotecznego przygotowywali operaty m.in. dla:

Nasze operaty są akceptowane m.in. przez:

Do czego potrzebujesz operatu szacunkowego?

Mamy ponad tysiąc opinii zadowolonych klientów! Klienci nas polecają!

W poniedziałek skontaktowałem się z firmą Pewny Lokal celem ustalenia szczegółów, potrzebnych do wykonania wyceny domu pod Warszawą, a we środę już składałem wniosek w banku o przyznanie kredytu! Usługa została wykonana sprawnie i rzetelnie. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę.

Marian

grade grade grade grade grade

Nosiłam się z zamiarem sprzedaży mieszkania otrzymanego w spadku, ale nie wiedziałam, jaka jest jego realna wartość. W celu uzyskania operatu szacunkowego skontaktowałam się z rzeczoznawcami firmy Pewny Lokal. Wysłałam potrzebne dokumenty, a rzeczoznawca dokonał oględzin nieruchomości i dwa dni później otrzymałam operat na maila. Polecam

Iwona

grade grade grade grade grade

Zostawiłam numer kontaktowy na stronie traktującej o operatach szacunkowych i tego samego dnia oddzwonił do mnie pracownik firmy. Wysłałam potrzebne dokumenty i w ciągu dwóch dób od zamówienia otrzymałam wycenę nieruchomości. Dzięki sporządzonemu operatowi Bank ING zaakceptował mój kredyt. Super obsługa :)

Aleksandra

grade grade grade grade grade

Pilnie potrzebowałem wyceny nieruchomości na użytek kredytu hipotecznego i cały proces uzyskania operatu przebiegł ekspresowo. Rzeczoznawca odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozwiał wszelkie wątpliwości co do wyceny. Dziękuję za miłą i fachową obsługę.

Wojciech

grade grade grade grade grade

Mamy najlepsze opinie!

logo facebooka logo facebooka

Ponad 1500 osób oceniło nas na 5,0!

Jak zamówić operat online?

ikona kontaktu blue arrow

1. Kontakt

Zamów rozmowę zostawiając swój numer lub zadzwoń do nas.

ikona dokumentów blue arrow

2. Dokumenty

Nasi pracownicy poproszą Cię o przesłanie informacji i dokumentów dotyczących wyceny.

ikona oględzin blue arrow

3. Oględziny

Po otrzymaniu dokumentów umówimy telefonicznie termin oględzin nieruchomości.

ikona zatwierdzonego operatu

4. Operat

48 godzin po oględzinach przesyłamy Ci gotowy operat w wersji elektronicznej oraz listownej.

Dowiedz się więcej o tym, czym jest operat szacunkowy

Jak wygląda taki operat?

przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu

Cele wykorzystania operatu

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Kredyt hipoteczny

Pomożemy Ci uzyskać operat, który umożliwi Ci wzięcie kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Pożyczka hipoteczna

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i potrzebujesz pieniędzy, pożyczka hipoteczna poprzedzona wyceną nieruchomości może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Wycena dla sprzedawcy

Chcesz sprzedać nieruchomość i nie wiesz, jaka jest jej realna wartość? Dobry operat szacunkowy może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Podział majątku i spadku

Nasza firma sporządza operaty szacunkowe umożliwiające sprawiedliwy podział nieruchomości między spadkobierców.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Postępowanie sądowe

Sporządzamy operaty na potrzeby sporów małżeńskich, sporów o odszkodowanie oraz innych spraw sądowych.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Księgowość

Wniesienie do majątku firmowego nieruchomości aportem powinno być poprzedzone jej wyceną przez doświadczonego rzeczoznawcę majątkowego. Nasz operat umożliwi Ci późniejszą amortyzację nieruchomości i oszczędność na podatku.

Dlaczego warto zlecić operat nam, a nie bankowi?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie zaniżamy wartości nieruchomości

Rzeczoznawcy współpracujący z bankami często zaniżają wartość nieruchomości, co wpływa na mniejszą zdolność kredytową. Nasza firma poda w operacie prawdziwą wartość nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie frustrujesz się czekając na operat

Rzeczoznawcy sugerowani przez bank często pracują powoli, co opóźnia procedurę kredytową. Nasza firma gwarantuje wysyłkę operatu w 48 godzin od zamówienia.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Jeden operat - kilka banków

Nasz operat możesz wykorzystać jednocześnie w kilku wnioskach kredytowych do kilku banków, a tym samym obniżyć koszty.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Tani operat. Brak marży pośrednika

Banki często pobierają marżę ponad koszt operatu. Zamawiając usługę u nas masz gwarancję, że płacisz tylko za operat.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Co, jeśli bank twierdzi, że możesz skorzystać tylko z wyceny jego rzeczoznawcy?

Banki czasami próbują przekonać swoich klientów, że operat w celu udzielenia kredytu hipotecznego może przygotować tylko rzeczoznawca współpracujący z bankiem. Stawianie przez bank takich ograniczeń dla opinii niezależnych rzeczoznawców jest niezgodne z decyzjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego, jeśli bank nie pozwoli Ci wykorzystać operatu niezależnego rzeczoznawcy, poinformuj go, że jego praktyka jest niezgodna z prawem.

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa, operat szacunkowy Warszawa

Skontaktuj się z Pewny Lokal, jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości w Warszawie.

Sprzedajesz mieszkanie w Warszawie, ale trudno Ci je wycenić? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego!

Operat szacunkowy to inaczej mówiąc wycena nieruchomości, która jest sporządzona w formie oficjalnego dokumentu, przez rzeczoznawcę majątkowego. Taki operat jest potrzebny przy podziale majątku, do uzyskania kredytu hipotecznego, jak również w celach księgowych. Często zdarza się też, iż wycena lokalu jest wykorzystywana przy różnego rodzaju sprawach sądowych. Jeśli szukasz w Warszawie rzeczoznawcy, który wykona dla Ciebie wspomniany operat szacunkowy, to doskonale trafiłeś/aś! Nasza firma Pewny Lokal wśród swoich usług oferuje właśnie profesjonalne wyceny dla różnego typu budynków – mieszkań, domów czy kamienic.

Rzeczoznawca majątkowy Warszawa cennik

Nasza marka to gwarant atrakcyjnych cen, rzetelności i skrupulatności. Co więcej, przykładamy ogromną wagę do kwestii obsługi klienta oraz doświadczenia naszych pracowników. I tak poza wiedzą i niezbędnymi uprawnieniami (wpisem do rejestru rzeczoznawców), nasi specjaliści doskonale znają warszawki rynek nieruchomości. W ten sposób nasza oferta jest nie tylko korzystna finansowo, ale i doskonała pod kątem jakości oraz merytorycznej zawartości.

Do wyceny nieruchomości w postaci operatu szacunkowego potrzebne jest przeprowadzenie dokładnych badań i sprawdzenie wielu informacji. Operat szacunkowy musi zawierać dane o przedmiocie, celu i zakresie wyceny, a także przeznaczeniu nieruchomości. Dodatkowo dokument powinien posiadać odniesienie do lokalnego rynku, skrupulatne wyliczenia, zdjęcia oraz stan prawny mieszkania bądź domu. Na końcu operatu trzeba zawrzeć podsumowanie, zawierające najważniejsze informacje wraz z uzasadnieniem i klauzulą o ważności badań.

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Warszawa

Na początku, warto w ogóle zastanowić się, kim jest rzeczoznawca majątkowy. Według definicji jest to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Nie jest jednak prawdą, że rzeczoznawcy wyceniają jedynie lokale mieszkalne czy usługowe. Mają oni znacznie szerszy zakres działania, który obejmuje wycenę różnego rodzaju dóbr fizycznych, np. dzieł sztuki.

Szukasz rzeczoznawcy, który rzetelnie przeprowadzi wycenę Twojej nieruchomości? Musisz wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Na czym najlepiej się skupić dokonując wyboru?

1. Zbierz różne oferty

Pamiętaj, aby nigdy nie zatrzymywać się tylko na jednym otrzymanym kontakcie czy znalezionym w sieci specjaliście. Dokładnie przejrzyj Internet, sprawdź jakie firmy działają w Twojej okolicy, a także poproś o rekomendacje i opinie swoich znajomych. Spisz wszystkie na kartce i zacznij dalej analizować sensowność zatrudnienia każdego z usługodawców. Wybierz tych rzeczoznawców, którzy odpowiadają Ci pod kątem doświadczenia, a także mają najlepsze opinie (upewnij się jednak, że są one prawdziwe, a nie stanowią jedynie nieczystej gry konkurencji). Najlepszą opcją jest oczywiście skorzystanie z zaufanego polecenia, jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy będziesz już mieć wybranych kilka opcji, przejdź do kroku drugiego.

2. Sprawdź uprawnienia

Na tym etapie, musisz sprawdzić, czy wybrani przez Ciebie rzeczoznawcy majątkowi mają odpowiednie uprawnienia zawodowe wydane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Możesz to zrobić za pomocą Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Usługa tego typu, wykonana przez osobę bez odpowiednich uprawnień  to starta czasu i pieniędzy, więc lepiej na to uważać.

3. Zamów wycenę

Następny krok to prośba o ofertę cenową. Często to właśnie kwota, którą musisz zapłacić za usługę, jest czynnikiem decydującym o wyborze. Pamiętaj jednak, aby w pierwszej kolejności kierować się doświadczeniem, kompetencjami, uprawnieniami i renomą usługodawcy, a dopiero w ostatnim etapie decydować na podstawie wyceny.

4. Dokładnie przeczytaj umowę

Zanim umówisz się na spotkanie, warto poprosić usługodawcę o draft umowy, który będziesz mieć możliwość przeczytania powoli i w spokoju. Pamiętaj, że pobieżne przejrzenie dokumentu nie wystarczy, gdyż tak jak w każdej umowie, mogą być tam zawarte różnego rodzaju kwestie działające na Twoją korzyść.

Trzymając się tych kilku wytycznych, z pewnością znajdziesz osobę, która rzetelnie i odpowiednio sporządzi dla Ciebie wycenę.

Wycena nieruchomości Warszawa

Nie ma żadnych regulacji prawnych, które w jakikolwiek sposób mówiłyby o wynagrodzeniu dla rzeczoznawców majątkowych. Niektórzy myślą, że istnieje jakaś taksa, tak jak w przypadku notariuszy, która może ograniczyć maksymalny koszt za usługę. Niestety nie jest to prawda. Każdy specjalista zajmujący się wyceną nieruchomości indywidualnie ustala swoje stawki. Średnia kwota, którą trzeba zapłacić za wykonanie wyceny, to od 500 do 1500 zł.

Na ostateczny koszt wpływa jednak kilka czynników:

 • Czas wykonywania wycen;
 • Metraż lokalu (oczywiste jest, że wycena 50-metrowego mieszkania będzie mniej wymagająca niż 300-metrowego domu);
 • Lokalizacja wykonania usługi (jeśli rzeczoznawca musi dojechać, an pewno doliczy koszty i czas do swojego wynagrodzenia);
 • Konkurencja w okolicy;
 • Renoma;
 • Doświadczenie.

Negocjacje z rzeczoznawcami są jak najbardziej możliwe. Czasami, przy dużych projektach, cenę udaje się zbić nawet o kilkaset złotych, więc warto próbować. Jeśli jednak okaże się, że dany rzeczoznawca nie chce zejść z ceny, zastanów się, czy stać  Cię na tę usługę. Tak jak wspomnieliśmy, najbardziej sensownym sposobem podejmowania decyzji jest zestawienie rekomendacji innych, doświadczenia danego specjalisty, kompetencji i informacji zaczerpniętych z rozmowy z nim. Cena powinna być czynnikiem dodatkowym, ale jak wiadomo, czasami nie ma możliwości, aby zapłacić tak dużo, jak życzy sobie rzeczoznawca. Wtedy najlepiej jest poszukać innej osoby, np. w dużym mieście, gdzie konkurencja jest ogromna, więc i ceny są przystępniejsze.

Operat szacunkowy nieruchomości Warszawa

Musisz wiedzieć, że każdy rzeczoznawca swoją pracę kończy sporządzeniem operatu szacunkowego. To obszerny, skomplikowany dokument, w którym znajdują się wszystkie znaczące informacje, dotyczące wycenianej nieruchomości.

Znaleźć w nim można dogłębną analizę stanu prawnego i fizycznego lokalu. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danej nieruchomości. Co ważne, z perspektywy zamawiającego, zawsze na końcu znaleźć można konkretną kwotę pieniężną. Określa ona optymalną cenę za nieruchomość. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł i jest to dodatkowy koszt.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Warszawa

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie dokonać nieruchomości. Jeśli tylko śledzisz wszystkie trendy związane z rynkiem nieruchomości, znasz normy budowlane, jesteś w stanie określić cenę za m2 obowiązującą w danym mieście każdego miesiąca, a do tego posiadasz wiedzę i kompetencje konieczne do wykonania takich działań, możesz samodzielnie wycenić lokal. Jeżeli jednak brakuje Ci choć jednej z tych kwestii, może to okazać się problematyczne.  Wiele osób uważa, że z pomocą może przyjść Internet. Faktycznie, jest to źródło, w którym można znaleźć szacowane ceny za m2 mieszkania. Jednak to, że na danej stronie jest napisane, że lokal z rynku pierwotnego w Warszawie, średnio kosztuje 11 tys. złotych za m2, wcale nie oznacza, że i Ty możesz tyle żądać.

Jeśli nieruchomość znajduje się w niebezpiecznej dzielnicy, jest oddalona od przystanków komunikacji, ma nieprzemyślany rozkład, czy też jest umieszczona w miejscu bez dobrego dostępu do światła słonecznego, cena będzie znacznie niższa. Z kolei jeśli masz nieruchomość na strzeżonym osiedlu w prestiżowej lokalizacji, świetnie skomunikowaną z centrum miasta, w otoczeniu zieleni, z nowoczesnymi dodatkami i wielkim tarasem, cena za m2 może być nawet dwukrotnie większa! Korzystając więc z Internetu, pamiętaj, że wszystkie podane tam wartości zostały uśrednione, a więc brane są tam pod uwagę zarówno nieruchomości w świetnych lokalizacjach, jak i te położone w niezbyt bezpiecznych czy niechętnie zamieszkiwanych miejscach.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Warszawa

Warto też wiedzieć, że praca rzeczoznawców majątkowych nie skupia się jedynie na mieszkaniach. Jeśli posiadasz dom i chcesz go wycenić, także możesz skorzystać z ich pomocy. To świetne rozwiązanie, ponieważ sprzedaż domów jest jeszcze trudniejsza niż mieszkać, gdyż w grę wchodzi wiele dodatkowych aspektów, takich jak np. grunt czy rodzaj zastosowanych przyłączy. Niestety, musisz liczyć się z tym, że ze względu na powierzchnię, konieczność dojazdu i czas spędzony na dokonywaniu wyceny, koszt usługi jest większy.  Dodatkowo właściciel nieruchomości, także musi wypełnić pewne obowiązki. Przede wszystkim, musisz przygotować dla specjalisty komplet dokumentów.

Wśród nich powinny znaleźć się: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości).

Oprócz tego konieczne będzie udostępnienie domu do wglądu w określonym terminie. Pamiętaj, że to jak wygląda nieruchomość w czasie oględzin, też ma znaczenie z punktu widzenia wyceny. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na remont, możesz skorzystać z usług home stagingu, czyli przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Dzięki temu wnętrze zostanie atrakcyjnie zaaranżowane, a to może znacząco wpłynąć na opinię eksperta. Nie oznacza to jednak, że zatuszuje niedoskonałości czy usterki.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł nie tylko przedstawił Ci sylwetkę rzeczoznawcy, ale także wyjaśnił Ci, dlatego warto korzystać z takich usług. Jeśli chcesz spać spokojnie, zamów profesjonalny operat szacunkowy!

Prowadzimy również odbiory mieszkań i domów od deweloperów w Warszawie, a także w naszych usługach znajdziesz sporządzenie świadectwa energetycznego dla nieruchomości w Warszawie.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 251 opinii.