Zamów pomoc prawną

Stoimy w obronie konsumentów

Napisali o nas

Usługi Pewny Lokal

Odbiór techniczny mieszkania i domu

Doświadczeni inżynierowie Pewny Lokal pomogą w odbiorze technicznym mieszkania lub domu. Odbiór techniczny to jedyna szansa na wskazanie deweloperowi usterek i niezgodności z umową, dlatego warto zaufać profesjonalistom. Pewny Lokal jest ogólnopolskim liderem na rynku odbiorów technicznych. Odbieramy mieszkania i domy w 15 województwach. Zatrudniamy sieć kilkudziesięciu inżynierów posiadających doświadczenie i uprawnienia konieczne do wykonywania odbiorów technicznych. Zaufaj liderowi rynku.

Zarezerwuj termin odbioru

Analiza umów od dewelopera

Umowa deweloperska czy rezerwacyjna często liczą po kilkadziesiąt stron i napisane są trudnym, prawniczym językiem. Wzór umowny został przygotowany przez prawników dewelopera i zazwyczaj to deweloper jest bardziej chronioną stroną. Oferujemy kompleksową analizę umów od dewelopera, która wyrównuje nierównowagę informacyjną stron. Zwracamy uwagę na istotne zapisy i proponujemy ich zmianę, tak by były one korzystne dla Ciebie. Przeanalizowaliśmy setki umów. Zaufaj doświadczeniu.

Wyceń poradę prawną

Przegląd techniczny mieszkań na rynku wtórnym

Zakup mieszkania na rynku wtórnym zawsze wiąże się z większym ryzykiem niż od dewelopera. W końcu jest to zakup mieszkania, które było już używane. Właściciel mieszkania zazwyczaj ma świadomość wszystkich jego wad i usterek, a kupujący bez specjalistycznej wiedzy technicznej nie ma możliwości ich sprawdzenia. Dlatego, zanim kupisz mieszkanie używane, sprawdzimy jego stan techniczny! Nas inżynier dokładnie sprawdzi mieszkanie, a następnie sporządzi raport, w którym opisze wszelkie wady i usterki.

Zarezerwuj przegląd techniczny mieszkania

Analiza ksiąg wieczystych

Umowy przedwstępne, pomimo że zazwyczaj mają formę podpisanej przez kupującego i sprzedającego kartki papieru mogą nakładać na strony szereg obowiązków i głęboko rzutować na kształt ostatecznej umowy notarialnej. Również w księdze wieczystej może kryć się wiele zagrożeń, włączając w to nawet prawo dożywotniego zamieszkania dla bliskich dotychczasowego właściciela! Dlatego warto skorzystać z analizy dokumentacji prawnej przed zakupem mieszkania na rynku wtórnym.

Wyceń poradę prawną

Więcej niż wsparcie prawne i techniczne

Klienci Pewny Lokal mają dostęp do szeregu produktów i usług w preferencyjnych cenach.

Jak powstał Pewny Lokal?

Do założenia Pewnego Lokalu skłoniły nas własne problemy z kupnem mieszkania. Ponieważ z natury jesteśmy czepialscy, odkryliśmy nieprzyjemne niespodzianki dotyczące mieszkań, które chcieliśmy kupić. Jedno z nich znajdowało się w kamienicy, gdzie mieszkańcy musieli zacząć płacić za korzystanie z podwórka właścicielowi sąsiedniej działki. W drugim lokalu pękały ściany, co dało się wykryć dopiero po szczegółowych oględzinach budynku.

Pewny Lokal działa w 15 z 16 województw

 • Warszawa,
 • Kraków,
 • Łódź,
 • Wrocław,
 • Poznań,
 • Trójmiasto,
 • Bydgoszcz i Toruń,
 • Lublin,
 • Szczecin,
 • Rzeszów,
 • Olsztyn,
 • Białystok,
 • Opole,
 • Gorzów Wielkopolski,
 • Katowice i Śląsk.
W miarę możliwości dojeżdzamy też do miejscowości odalonych o nawet 150 km od miast wojewódzkich!

Mamy najwyższe opinie


średnia 4,9/5
z ponad 350 opinii w Google

średnia 4,8/5
z ponad 150 opinii na Facebooku

Korzystamy z profesjonalnego sprzętu

O zespole

W skład zespołu Pewnego Lokalu wchodzi kilkudziesięciu inżynierów, prawników i programistów. Łączymy wiedzę o nieruchomościach z dużym doświadczeniem analitycznym i biznesowym, dlatego wiemy jak wydobywać istotne informacje i je zwięźle przekazywać.

Założyciele Pewnego Lokalu to Krzysztof Przetacznik i Piotr Semeniuk. Pierwszy przez wiele lat doradzał zarządom największych polskich banków i ubezpieczycieli w topowych firmach konsultingowych takich jak Boston Consulting Group. Drugi ma doktorat z prawa ochrony konkurencji i konsumentów, a ostatnie lata spędził w najlepszych warszawskich kancelariach prawnych oraz jako szef działu prawnego Polityki Insight, centrum analitycznego tygodnika Polityka.

Piotr
Semeniuk

Krzysztof
Przetacznik

Współzałożyciele Pewnego Lokalu

Wierzymy, że na polskim rynku brakuje miejsca, gdzie konsument lub indywidualny inwestor może w prosty sposób zlecić sprawdzenie stanu technicznego i prawnego mieszkania oraz budynku. Ambicją Pewnego Lokalu jest sprofesjonalizowanie rynku audytu nieruchomości mieszkalnych. Chcielibyśmy, aby Polacy kupowali nieruchomości w sposób świadomy - a co za tym idzie szybciej i nie narażając się na stres i nieprzewidziane koszty.