Osiedle Las


Opinie o Osiedle Las od Real Invest, Warszawa


zdjęcie do W dzisiejszym artykule prezentujemy informacje dotyczące dewelopera działającego pod nazwą Real Invest.

Real Invest
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
3.8/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 3 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
3.8/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 3 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełna
5.0/5 obsługa klienta
na podstawie 3 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów w inwestycji Osiedle Las

ikona tynki
TYNKI
średnia 2.5/5 z 3 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.2/5 z 3 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 2.5/5 z 3 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 5/5 z 3 odbiorów

Opinie inżynierów o inwestycji Osiedle Las

Najczęstsze usterki

1
Problem z drzwiami (odpryski i uszkodzenia)
Wystąpiło 4 razy
Drzwi wejsciowe: uszkodzenia mechaniczne skrzydla., drzwi wejsciowe: uszkodzenia mechaniczne portalu., drzwi wejściowe: uszkodzenia mechaniczne portalu.
2
Rysy i pęknięcia
Wystąpiło 4 razy
Rysa/pekniecie podkladu podlogowego., zarysowania slupkow., pekniecia/zarysowania., pęknięcia/zarysowania.
3
Odpryski i uszkodzenia
Wystąpiło 3 razy
Uszkodzenia mechaniczne., uszkodzenia mechaniczne powierzchni., oszklenia: uszkodzenia mechaniczne.
4
Brak w kostce
Wystąpiło 1 raz
Brak w kostce
5
Problem z drzwiami (zabrudzenia)
Wystąpiło 1 raz
Drzwi wejsciowe: brak mozliwosci weryfikacji.

📷 Przykładowe zdjęcia:

Usterka 1Usterka 2Usterka 3Usterka 4Usterka 5Usterka 6Usterka 7Usterka 8Usterka 9Usterka 10Usterka 11Usterka 12Usterka 13Usterka 14Usterka 15Usterka 16Usterka 17Usterka 18Usterka 19Usterka 20Usterka 21Usterka 22Usterka 23Usterka 24Usterka 25Usterka 26Usterka 27Usterka 28Usterka 29Usterka 30Usterka 31Usterka 32Usterka 33Usterka 34Usterka 35Usterka 36Usterka 37Usterka 38Usterka 39Usterka 40Usterka 41Usterka 42
ikona inżyniera
Magda Inżynier Pewny Lokal listopad 2024
W dniu odbioru mieszkania w inwestycji Osiedle Las, który miał miejsce w 2024 roku, przeprowadziliśmy szczegółową inspekcję mającą na celu wykrycie wszelkich potencjalnych usterek. Szczególną uwagę zwróciliśmy na obecność zawilgoceń, jednakże nie stwierdziliśmy żadnych znaczących problemów w tym zakresie. Lokal znajdował się w standardzie deweloperskim, co oznacza, że wymagał dalszych prac wykończeniowych. Jakość zamontowanej stolarki okiennej i drzwiowej okazała się być poniżej oczekiwań, prezentując poziom, który można określić jako niezbyt zadowalający. W obrębie tynków zidentyfikowaliśmy kilka drobnych niedoskonałości, które zostały zaklasyfikowane jako wady o niewielkim znaczeniu. Analiza wykazała, że średnia liczba usterek na jedno mieszkanie jest niska. Pierwsza wiadomość dotycząca odbioru skupiała się na ogólnym stanie technicznym, natomiast druga, bardziej szczegółowa, oceniała jakość wykrytych wad. W tym drugim przypadku natrafiliśmy na usterki, które bez wątpienia będą wymagały interwencji specjalistycznego fachowca oraz niewielkiego nakładu finansowego na ich usunięcie. Z przyjemnością informujemy, że wylewki w mieszkaniu znajdowały się w stanie niemal idealnym, nie wykazując żadnych wad.

Niektóre usterki:
  • Brak w kostce
  • Drzwi wejsciowe: uszkodzenia mechaniczne skrzydla.
  • Drzwi wejsciowe: brak mozliwosci weryfikacji (zabrudzenia, zabezpieczenia).
  • Brak opisu obwodow w skrzynce elektrycznej.
  • Drzwi wejsciowe: uszkodzenia mechaniczne portalu.
  • Uszkodzenia mechaniczne.
  • Drzwi wejsciowe: bledna regulacja.
  • Trwale zabrudzenia, brak mozliwosci weryfikacji.
  • Nieodpowiednia regulacja skrzydel otwieranych.
  • Rysa/pekniecie podkladu podlogowego.
  • Brak kata prostego.
  • Brak jednolitosci struktury tynku.
  • Zarysowania slupkow.
  • Uszkodzenia mechaniczne ramy okiennej.
  • Trwale zabrudzenia powierzchni parapetu.
  • Uszkodzenia mechaniczne powierzchni.
  • Pekniecia/zarysowania.
  • Uszkodzenie mechaniczne powloki malarskiej grzejnika.
ikona inżyniera
Magdalena Inżynier Pewny Lokal maj 2025
Niniejszym potwierdzamy odbiór lokalu mieszkalnego od dewelopera Real Invest. W trakcie przeprowadzanej przez nas inspekcji, mieszkanie znajdowało się w stanie deweloperskim, co pozwoliło na dokładne zbadanie wszystkich jego elementów. Użycie kamery termowizyjnej do analizy przegród budowlanych nie wykazało obecności żadnych zacieków ani niepokojących zawilgoceń, co jest pozytywnym aspektem. Chociaż liczba usterek, które udało nam się zidentyfikować, mieści się w statystycznej normie, pragniemy zaznaczyć, że koszty związane z ich usunięciem powinny być umiarkowane, co stanowi pewne pocieszenie. Podczas odbioru lokalu zwrócono szczególną uwagę na stolarkę okienną, gdzie stwierdzono znaczące wady, wymagające interwencji. Wylewki podłogowe zostały wykonane z należytą starannością i prezentują się bez zarzutu. Co więcej, jakość wykonania tynków w tym konkretnym mieszkaniu zasługuje na najwyższe uznanie – praca ta została wykonana z niezwykłą precyzją i solidnością, co z pewnością jest zasługą wykwalifikowanego fachowca.

Niektóre usterki:
  • Brak liniowości sufitu.
  • Oszklenia: uszkodzenia mechaniczne.
  • Błędne dopasowanie listew przyszybowych.
  • Pęknięcia/zarysowania.
  • Niezgodność rozmieszczenia przyłączy z dokumentacją.
  • Inne.
  • Niewłączone źródło ciepła/brak możliwości weryfikacji instalacji.
  • Drzwi wejściowe: uszkodzenia mechaniczne portalu.
  • Brak płaszczyzny ściany.
ikona inżyniera
Mariusz Inżynier Pewny Lokal maj 2024
W roku 2024 przeprowadziliśmy odbiór mieszkania zakupionego od dewelopera Real Invest. Nasza szczegółowa inspekcja objęła nie tylko samo mieszkanie, ale również przynależące do niego elementy, takie jak taras, ogródek oraz miejsce postojowe. Z przyjemnością informujemy, że nie stwierdziliśmy żadnych niepokojących zaciekwów ani zawilgoceń, co świadczy o staranności wykonawcy w tym zakresie. Mieszkanie, które mieliśmy przyjemność odbierać, znajdowało się w stanie deweloperskim, a jego przyszli mieszkańcy zdecydowali się na wprowadzenie licznych zmian lokatorskich, co jest częstą praktyką. Niestety, jakość tynków w mieszkaniu nie spełniła naszych oczekiwań i uznaliśmy ją za niezadowalającą. Analizując zgłoszone przez nas uwagi, można je podzielić na dwie kategorie: pierwsza dotyczy ogólnej liczby usterek, a druga precyzuje ich charakter i skalę. W tym przypadku wykryliśmy błędy, które z pewnością będą wymagały interwencji specjalisty oraz niewielkiego nakładu finansowego na ich usunięcie. Podczas odbioru lokalu zidentyfikowaliśmy również znaczące wady dotyczące stolarki okiennej, które wymagają pilnej uwagi. Dodatkowo, w trakcie inspekcji natrafiliśmy na umiarkowane problemy związane z jakością wykonania wylewek podłogowych.
ikona inżyniera
Anna Inżynier Pewny Lokal czerwiec 2025
W ramach naszych usług, przeprowadziliśmy szczegółowy odbiór mieszkania zlokalizowanego na inwestycji Osiedle Las. Lokal ten został przekazany w standardzie deweloperskim, co oznacza, że skupiliśmy się na weryfikacji podstawowych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Z przyjemnością informujemy, że podczas inspekcji nie stwierdzono żadnych niepokojących zacieków ani śladów zawilgoceń, co jest bardzo pozytywnym sygnałem. Dodatkowo, w celu kompleksowej oceny, przeprowadziliśmy kontrolę całego mieszkania przy użyciu profesjonalnej kamery termowizyjnej, która nie wykazała żadnych mostków termicznych ani innych nieprawidłowości w izolacji. Ogólna liczba wykrytych usterek okazała się być wyjątkowo niska, co świadczy o dobrej jakości wykonania. Niemniej jednak, zawsze zalecamy skorzystanie z profesjonalnej porady specjalisty, aby wszelkie drobne niedociągnięcia zostały usunięte w sposób skuteczny i trwały, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z późniejszymi poprawkami. W ramach zlecenia, szczególną uwagę poświęciliśmy również weryfikacji wprowadzonych zmian lokatorskich, aby upewnić się, że wszystkie modyfikacje zostały wykonane zgodnie z projektem i obowiązującymi normami. Z satysfakcją odnotowujemy, że wylewki podłogowe są wykonane bez zarzutu, co jest kluczowe dla dalszych prac wykończeniowych. Szyby okienne są wolne od jakichkolwiek rys, a ramy okienne nie posiadają żadnych usterek, co potwierdza bardzo dobrą jakość zamontowanej stolarki okiennej. Jedynym zauważonym mankamentem, który wymaga interwencji, są miejscowe, lekkie odspojenia tynku. Jest to usterka kosmetyczna, którą deweloper powinien bez problemu usunąć przed przekazaniem kluczy.

Forum opinii o inwestycji Osiedle Las

Wpisy użytkowników dotyczące tej inwestycji

Nie ma jeszcze żadnych wpisów na forum tej inwestycji. Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią!

Dodaj nową opinię o inwestycji Osiedle Las

ikona plusa
Odbiór deweloperski

Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór mieszkania od dewelopera?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej
Analiza prawna

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Zleć analizę umowy deweloperskiej.

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej
Operat szacunkowy

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów operat Dowiedz się więcej

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Real Invest

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań


Zobacz też opinie o innych deweloperach: