Pomoc prawników przy kupnie mieszkania lub domu

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Dlaczego warto sprawdzić stan prawny mieszkania? | 797 014 014

Pewny Lokal to ogólnopolska kancelaria pomagająca sprawdzić stan techniczny nieruchomości i bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Dzięki naszym audytom prawno-technicznym sprzedawcy schodzą z ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, pomoc nawet w 24 h.

Na czym polega nasza usługa kompleksowego audytu prawnego nieruchomości?

Pewny Lokal to firma powstała z myślą o umożliwieniu Polakom bezpiecznego kupowania mieszkań i domów. Ułatwiamy przeciętnemu nabywcy mieszkania „wydestylowanie” z ksiąg wieczystych potrzebnych mu informacji o nieruchomości. Zanim uruchomiliśmy nasze usługi, stworzyliśmy oprogramowanie do zaawansowanej analityki ksiąg wieczystych.

Poza analizą ksiąg wieczystych oferujemy także pomoc prawników w przygotowaniu i negocjowaniu bezpiecznej umowy przedwstępnej, a także umowy sprzedaży mieszkania lub domu. Pomagamy nabywcy w negocjowaniu bezpiecznych dla niego klauzul umownych, a także przestrzegamy go przed postanowieniami umownymi, których pod żadnym pozorem nie powinien podpisać. Oferujemy możliwość odbycia konsultacji z prawnikiem wyspecjalizowanym w prawie nieruchomości. Innymi słowy: przeprowadzamy nabywcę mieszkania i domu w bezpieczny sposób przez proces kupna nieruchomości.

Jakie informacje znajdziesz w naszych raportach prawnych?

Nasze raporty o księgach wieczystych nieruchomości składają się z trzech części: podsumowania, ksiąg wieczystych w „pigułce” oraz części z objaśnieniami i rekomendacjami. Pierwsza część wskazuje, na które informacje należy zwrócić szczególną uwagę podczas lektury raportu. W części drugiej znajduje się podsumowanie wszystkich przeanalizowanych ksiąg. W trzeciej części raportu objaśniamy informacje z części drugiej oraz wskazujemy na konkretne działania, jakie polecamy podjąć w celu zabezpieczenia się przed ryzykami prawnymi. Nasze raporty z ksiąg wieczystych nie tylko objaśniają prawną sytuację lokalu, flagują główne ryzyka prawne i sugerują jak się z nimi uporać, ale także – wykorzystując zgromadzone przez nas statystyki – pokazują, jak analizowane mieszkanie wypada na tle innych lokali w Polsce.

W raportach z analizy umów, zwracamy uwagę na niebezpieczne klauzule, klauzule nadające się do negocjacji oraz klauzule odstające od standardów rynkowych. Podczas konsultacji nasz prawnik upewnia się, że nabywca nieruchomości ma świadomość konsekwencji prawnych umowy, którą podpisuje.

Czym są księgi wieczyste?

Księgi wieczyste są podstawowym źródłem informacji o sytuacji prawnej nieruchomości. To dzięki nim można dowiedzieć się o ciążących na mieszkaniu hipotekach, a także innych prawach i roszczeniach. W księgach znajduje się też precyzyjny opis lokalu oraz informacja o jego przeznaczeniu (a także przeznaczeniu budynku i gruntu). Z ksiąg wieczystych wynika też rodzaj praw, które do lokalu, budynku i gruntu posiada właściciel mieszkania. To od ksiąg zależy, jaki metraż mieszkania kupujemy oraz jakie pomieszczenia przynależne i pomocnicze wchodzą w skład lokalu. To wreszcie w księgach można wykryć przeróżne subtelności związane z sytuacją prawną spółdzielni mieszkaniowych, jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania spółdzielczego. Księgi wieczyste prowadzone są w wersji elektronicznej przez ministerstwo sprawiedliwości na stronie https://ekw.ms.gov.pl.

Dlaczego my?

Dzięki naszym raportom za niewielką kwotę (promil ostatecznej ceny sprzedaży) można uniknąć przykrych niespodzianek (np. roszczenia na gruncie, brak prawa do miejsca postojowego), oszczędzić czas konieczny do podjęcia decyzji o kupnie nieruchomości, a także zyskać argument w negocjacjach. Elektroniczne księgi wieczyste mają hermetyczną strukturę, a do przeprowadzenia ich kompleksowego audytu potrzebna jest także analiza „historycznych” części księgi (dostępnych w tzw. zupełnych treściach ksiąg wieczystych). Niezbędne jest także sprawdzenie ksiąg gruntu i budynku, w których położony jest lokal. Co więcej, żeby uniknąć wszystkich ryzyk prawnych, należy nie tylko sprawdzić wartości poszczególnych pól ksiąg wieczystych, ale także przeanalizować potencjalne niezgodności pomiędzy tymi polami, a także niezgodności pomiędzy różnymi polami w księdze mieszkania a polami w księdze budynku i gruntu. Dzięki naszemu oprogramowaniu, a także zgromadzonej wiedzy jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie ważne informacje i nieprawidłowości w księgach i tym samym przeanalizować stan formalno-prawny mieszkania.

Zniżki na inżynieryjny audyt nieruchomości

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Pewny Lokal to nie tylko kancelaria specjalizująca się w prawie nieruchomości, ale także ogólnopolska firma inżynieryjna oferująca usługi kompleksowego audytu technicznego mieszkania i domu. Dla klientów, którzy zamówią nasze usługi prawne oferujemy atrakcyjne zniżki na usługi inżynieryjne.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 19 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka