Pewny Lokal oferuje badania termowizyjne

Pewny Lokal od niedawna oferuje odbiór i przegląd techniczny mieszkania przy pomocy kamery termowizyjnej.
Chcesz zamówić usługę badania/pomiaru termowizyjnego (m.in. budynku, domu, mieszkania)?

Na czym polega użycie kamery termowizyjnej przy odbiorze?

Obejrzyj rozmowę naszych pracowników o termowizji.

Od niedawna przy odbiorach technicznych mieszkań, a także przeglądzie mieszkań na rynku wtórnym oferujemy sprawdzanie stanu technicznego mieszkań przy pomocy kamery termowizyjnej. Takie usługi dostępne są w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, w GdańskuKatowicach, Poznaniu oraz Łodzi. Jeden z naszych inżynierów przygotował też szczegółowy artykuł o historii termowizji i jej zastosowaniu m.in. do badania utrat ciepła z budynku.

Badanie mieszkania przy pomocy kamery termowizyjnej umożliwia uzyskanie obrazu mieszkania ze szczegółowym rozkładem temperatury na poszczególnych powierzchniach (ścianach, suficie, grzejniku, oknach). Termowizja ma bardzo szerokie spektrum zastosowań – od sprawdzania jakości izolacji termicznej, przewiewów w oknach, wilgotności tynków przez lokalizację wycieków, sprawdzenia instalacji elektrycznej i ogrzewania, aż do lokalizacji zwierząt mieszkających na poddaszu (np. kun, jaskółek i gołębi).

Podstawowym i najbardziej tradycyjnym zastosowaniem termowizji jest badanie jakości izolacji termicznej i ustalanie współczynników energetycznych, ale także, o czym często się zapomina, przy użyciu termogramów możemy zaobserwować wszelkie zawilgocenie występujące w przegrodach budynku. Nowoczesne kamery termowizyjne używane przez Pewny Lokal (korzystamy z kamer najlepszej na rynku firmy Flir) mają jednak także wiele innych zastosowań, które umożliwiają znalezienie niewidocznych gołym okiem usterek podczas odbioru technicznego mieszkania lub domu.

Przykładowy obraz z kamery termowizyjnej.Kamerą termowizyjną można sprawdzić zawilgocenia, instalację elektryczną oraz szczelność okien.

Badanie poprawności osadzenia okien – z naszego doświadczenia wynika, że problem złego osadzenia okien dotyczy mieszkań, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Niestety, poza ekstremalnymi przypadkami, gdy czuć wiejące od nieszczelnego okna powietrze, nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu bez użycia profesjonalnych narzędzi. Spośród nich kamera termowizyjna umożliwia dokładne zlokalizowanie przedmuchów.

Badanie nadmiernego obciążenia instalacji elektrycznej – bardziej obciążone urządzenia przesyłowe stają się wyraźnie cieplejsze, dlatego patrząc na bezpieczniki przez kamerę termowizyjną, już na pierwszy rzut oka można sprawdzić, czy instalacja elektryczna została zamontowana poprawnie oraz czy któryś z bezpieczników nie jest nadmiernie obciążony

Zapowietrzenie grzejników – dzięki termowizji można wykryć miejsca, w których istnieje różnica temperatur wskazująca na zapowietrzenie kaloryfera.

Szczelność ogrzewania podłogowego – na ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu o powierzchni około 50 składają się wzajemne powiązania ok. 200 metrów rurek przewodzących ciepło. W tak skomplikowanym systemie zdarzają się czasem uszkodzenia, których naprawa może być bardzo kosztowna. Dzięki termowizji, w sezonie zimowym, znacznie łatwiej jest stwierdzić uszkodzenia ogrzewania podłogowego, w tym ewentualne wycieki.

Zawilgocenia – są kluczowym elementem podlegającym kontroli, bez względu na porę roku. Mogą nieść one za sobą poważne problemy techniczne ale również zdrowotne. Zawilgocone tynki są idealną pożywką dla grzybów, które znacząco wpływają na klimat panujący wewnątrz pomieszczeń.

W przypadku odbiorów technicznych, dzięki kamerze termowizyjnej możemy też poglądowo sprawdzić jakość izolacji termicznej. W tym przypadku do wskazania drobnych niedociągnięć potrzebne są specyficzne warunki, gdyż różnica temperatury pomiędzy wnętrzem budynku a zewnętrzem musi być zauważalna, jednak poważne i znaczne ubytki izolacji termicznej będą zauważalne nawet przy niewielkiej różnicy temperatur. 

Zamów odbiór mieszkania z termowizją lub analizę umowy deweloperskiej w Pewny Lokal telefonicznie pod 797 014 014.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów, a także w przeglądach technicznych mieszkań i budynków. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców przy audycie technicznym nieruchomości. Wykonujemy też badania termowizyjne (mostki termiczne, ogniska korozji itp.). Zachęcamy do kontaktu.

Zobacz, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Obejrzyj krótki film instruktażowy o odbiorze mieszkania z inżynierem Pewny Lokal.

Obejrzyj film, który pokazuje, dlaczego jesteśmy lepsi od konkurentów.

Zobacz nasz film promocyjny.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 240 opinii.

FIlm o dopuszczalnych odchyłkach przy odbiorze mieszkania.

Zachęcamy do obejrzenia.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka