Zarezerwuj odbiór lub napisz do nas

Pewny Lokal oferuje badania termowizyjne

Pewny Lokal od niedawna oferuje odbiór i przegląd techniczny mieszkania przy pomocy kamery termowizyjnej.

Odbiór mieszkania - kamera termowizyjna

Od niedawna przy odbiorach technicznych mieszkań, a także przeglądzie mieszkań na rynku wtórnym oferujemy sprawdzanie stanu technicznego mieszkań przy pomocy kamery termowizyjnej. Takie usługi dostępne są w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu

Badanie mieszkania przy pomocy kamery termowizyjnej umożliwia uzyskanie obrazu mieszkania ze szczegółowym rozkładem temperatury na poszczególnych powierzchniach (ścianach, suficie, grzejniku, oknach). Termowizja ma bardzo szerokie spektrum zastosowań – od sprawdzania jakości izolacji termicznej, przewiewów w oknach, wilgotności tynków przez lokalizację wycieków, sprawdzenia instalacji elektrycznej i ogrzewania, aż do lokalizacji zwierząt mieszkających na poddaszu (np. kun, jaskółek i gołębi).

Podstawowym i najbardziej tradycyjnym zastosowaniem termowizji jest badanie jakości izolacji termicznej i ustalanie współczynników energetycznych. Nowoczesne kamery termowizyjne używane przez Pewny Lokal (korzystamy z kamer najlepszej na rynku firmy Flir) mają jednak także wiele innych zastosowań, które umożliwiają znalezienie niewidocznych gołym okiem usterek podczas odbioru technicznego mieszkania lub domu.

Badanie poprawności osadzenia okien – z naszego doświadczenia wynika, że problem złego osadzenia okien dotyczy mieszkań, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Niestety, poza ekstremalnymi przypadkami, gdy czuć wiejące od nieszczelnego okna powietrze, nie jest możliwe zdiagnozowanie problemu bez użycia profesjonalnych narzędzi. Spośród nich kamera termowizyjna umożliwia dokładne zlokalizowanie przedmuchów.

Badanie nadmiernego obciążenia instalacji elektrycznej – bardziej obciążone urządzenia przesyłowe stają się wyraźnie cieplejsze, dlatego patrząc na bezpieczniki przez kamerę termowizyjną, już na pierwszy rzut oka można sprawdzić, czy instalacja elektryczna została zamontowana poprawnie oraz czy któryś z bezpieczników nie jest nadmiernie obciążony

Zapowietrzenie kaloryferów – dzięki termowizji można wykryć miejsca, w których istnieje różnica temperatur wskazująca na zapowietrzenie kaloryfera.

W sezonie letnim termowizja jest przydatna, ale w zimie jest wręcz konieczna

Odpowiednia różnica temperatur pomiędzy mieszkaniem a temperaturą na zewnątrz (ok. 15 stopni), która możliwa jest do uzyskania przede wszystkim zimą umożliwia:

Szczelność ogrzewania podłogowego – na ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu o powierzchni około 50 składają się wzajemne powiązania ok. 200 metrów rurek przewodzących ciepło. W tak skomplikowanym systemie zdarzają się czasem uszkodzenia, których naprawa może być bardzo kosztowna. Dzięki termowizji, w sezonie zimowym, znacznie łatwiej jest stwierdzić uszkodzenia ogrzewania podłogowego, w tym ewentualne wycieki.

W przypadku odbiorów technicznych domów, dzięki kamerze termowizyjnej możemy też poglądowo sprawdzić jakość izolacji termicznej. Niestety w tym przypadku potrzebne są specyficzne warunki, gdyż różnica temperatury pomiędzy wnętrzem budynku a zewnętrzem musi być znaczna.

Zamów odbiór mieszkania lub domu z termowizją w Pewny Lokal telefonicznie pod 797 014 014.

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka