Kupno mieszkania w kamienicy

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Kupno mieszkania w kamienicy | 797 014 014

Mieszkania w kamienicy mają swój niepowtarzalny klimat. Przestrzeń, dobra lokalizacja to tylko niektóre z zalet. Jak sprawdzić stan techniczny lokalu?

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Dzięki naszym audytom prawno-technicznym sprzedawcy schodzą z ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, pomoc nawet w 24 h.

Mieszkania w kamienicy w ostatnim czasie spotykają się z coraz większym zainteresowaniem klientów. Z pewnością tego typu mieszkaniu nie można odmówić klimatu, którego nie znajdziemy w tradycyjnych blokach. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup mieszkania w kamienicy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Lokal w bloku czy w kamienicy? Rynek pierwotny, a może wtórny? Podczas decydowania się na zakup nieruchomości musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. W artykule podpowiemy na co trzeba uważać decydując się na zakup mieszkania w kamienicy. W szczególności poruszymy dwa najważniejsze aspekty: stan prawny oraz techniczny.

Stan prawny nieruchomości

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego trzeba dokładnie prześledzić historię nieruchomości. Pomocna będzie tutaj księga wieczysta nieruchomości. Szczególnie istotne będzie sprawdzenie prawa własności. Niestety w przypadku starych budynków zdarza się często, że istnieje kilku współwłaścicieli. Gdybyśmy zdecydowali się na zniesienie współwłasności trzeba pamiętać, o bardzo dużych kosztach takiego przedsięwzięcia. Jeżeli nie znamy się na prawie nieruchomości trzeba skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego prawnika, który zajmuje się konkretnie tą dziedziną prawa. Obecnie na rynku są firmy, które łączą kompetencje pomocy prawnej z przeglądem technicznym nieruchomości. Skorzystanie z takiego pakietu będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Stan techniczny nieruchomości

Nieruchomości z rynku wtórnego potrafią kryć przykre niespodzianki. Jedną z takich kwestii mogą być niewidoczne gołym okiem zawilgocenia, ogniska korozji biologicznej. Jak zatem sprawdzić czy mieszkanie w kamienicy nie posiada wad ukrytych? Należy zwrócić się do firmy, która zajmuje się audytem nieruchomości. Specjaliści z renomowanych firm wyposażeni są m.in. w kamery termowizyjne, dzięki którym możemy sprawdzić nieruchomość na obecność niepożądanych zjawisk jak właśnie np. ogniska korozji biologicznej. Fachowiec dokona także oceny stanu technicznego mieszkania, zwróci uwagę na elementy które wymagają pilnego remontu.

Raport z analizy

Zarówno z audytu prawnego jak i technicznego powinniśmy otrzymać szczegółowy raport. Dzięki tego typu dokumentom będziemy w stanie ocenić czy warto zainwestować w nieruchomość, czy nie ma niebezpiecznych zapisków w umowie sprzedaży, raport wskaże niepokojące wzmianki w księdze wieczystej. Raport techniczny pozwoli na kompleksową ocenę stanu nieruchomości. Dzięki dokładnej liście wad mieszkania będziemy mieli możliwość negocjacji ceny ze sprzedającym. Pamiętajmy, że samodzielna ocena stanu prawnego oraz technicznego może nieść za sobą bardzo przykre konsekwencje. Inwestując wiele pieniędzy nie warto ryzykować zakupem „kota w worku”. Przy wyborze firmy, która dokona dla nas audytu prawnego i technicznego poczytajmy opinię na jej temat, zapytajmy o możliwość kompleksowej usługi, abyśmy nie musieli martwić się, iż któryś z aspektów zostanie pominięty.

Mieszkanie w kamienicy – niepowtarzalny klimat

Kupując mieszkanie w kamienicy możemy naprawdę przez długie lata cieszyć się przepięknym lokalem. Tego typu nieruchomości charakteryzują się dużą przestronnością. Jedną z zalet jest to, że najczęściej takie mieszkania są wysokie – co jeszcze optycznie powiększa powierzchnię. Wysokość mieszkań może dochodzić nawet do pięciu metrów. Próżno szukać tak wysokich mieszkań w blokach. Obecnie wiele kamienic jest poddawanych projektowi rewitalizacji przez miasta. Na rynku widoczny jest duży wzrost zainteresowania mieszkaniami w kamienicach. W ostatnim czasie widoczny jest wzrost standardu lokali. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja tego typu mieszkań, zazwyczaj położone są w bardzo atrakcyjnych punktach. Zakup mieszkania w kamienicy może być bardzo dobrym wyborem, jednakże warto dobrze przygotować się do tego typu transakcji. Audyt prawny oraz techniczny z pewnością uchronią nas przed wieloma problemami, a w konsekwencji pozwolą na oszczędzenie nerwów i pieniędzy. 

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

W celu umówienia się na przegląd techniczny oraz audyt prawny z Pewny Lokal – zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 797 014 014 lub pisząc na adres mailowy: kontakt@pewnylokal.pl


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 29 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka