Chcąc jak najszybciej przejść do finalnego zadowolenia, warto zadbać o ustalenie planu działań. Podczas remontu, zwłaszcza tego od podstaw, nie należy działać chaotycznie. Lista zadań, ujętych w odpowiedniej kolejności pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, stresu oraz pieniędzy.
Zanim przystąpisz do pierwszych czynności związanych z remontem generalnym mieszkania, zaplanuj kolejność koniecznych działań. W ten sposób pozwolisz sobie realizować założony plan krok po kroku, bez żadnych przeszkód. Nie bez powodu harmonogram zadań ma kluczowe znaczenie. Wykonanie wielu czynności jest niemożliwe lub bezcelowe bez wcześniejszego przygotowania innych elementów. Doskonałym przykładem tego zjawiska może być montaż drzwi wejściowych bez uprzedniego wykończenia framug. Każdy remont przynosi wiele przykładów nieodpowiedniego planowania, a w konsekwencji większego nakładu finansowego oraz czasowego.
Jeszcze przed przystąpieniem bezpośrednio do remontu należy poświęcić czas na etap podejmowania decyzji, wybrania ekipy remontowej. Przygotuj listę prac, które muszą zostać wykonane podczas metamorfozy mieszkania. Wybierając firmę, mającą odpowiadać za wszystkie prace, dobrze jest korzystać z opinii zaufanych osób, ewentualnie zapoznać się z doświadczeniem i portfolio.
Pierwszym etapem remontu generalnego mieszkania będzie zlikwidowanie wszystkich zbędnych elementów i rzeczy z przestrzeni remontowej. Jeśli prace uwzględniają usunięcie istniejącej już struktury, uznaj to za priorytet na początku. Kolejnym etapem będzie przygotowanie otworów na wstawienie nowych okien oraz drzwi, jeżeli zajedzie taka potrzeba. Te zadania generują najwięcej uszkodzeń, dlatego należy wykonać je przed pracami związanymi z wykończeniem struktur ścian i podłóg. Jeszcze zanim przejdziesz do kwestii zaklejenia dziur czy odmalowania ścian, pozostaje wykonanie zmian w instalacjach. Przeniesienie gniazdek czy otworów odprowadzających wodę może wymagać skucia kawałka ściany pod przewody. Głównie z tego powodu należy zrobić to wcześniej.
Przygotowanie nawierzchni ścian pod ich ostateczne wykończenie będzie kolejną częścią procesu. Na zagruntowanej powierzchni można ułożyć wybrany element np. płytki ceramiczne. Po przygotowaniu ścian, na odpowiedniej wysokości, można przejść do prac związanych z podłogą. Dopiero po położeniu parkietu, paneli czy płytek, można rozpocząć montaż drzwi. Na koniec ulubiony etap remontu większości osób, czyli nadawanie wnętrzu ostatecznego wyglądu. Na tę część składa się kilka mniejszych, między innymi malowanie ścian, montowanie lamp oraz mebli. To te kwestie wpłyną na finalny efekt metamorfozy mieszkania.
Droga przez remont nie należy do najłatwiejszych, ale kierując się dobrze opracowanym planem szybko i sprawnie dotrzemy do mety.
Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?
Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!
Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.
Sprawdź rozmowę ekspertów.
Działamy na terenie całej Polski.
Sporządzenie raportu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.
Możemy sprawdzić Twoją ekipę w dowolnym terminie.
Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.
Skonstruujemy lub sprawdzimy umowę, którą podpisujesz z ekipą.
Najważniejsze zagadnienia w zacięgu kliknięcia.
Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.
Kliknij na ikonę
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!