Wykończenie mieszkania deweloperskiego kolejność prac

W artykule opisane są etapy wykończenia mieszkania zakupionego w stanie deweloperskim. Dodatkowo przedstawiony został sposób, na usprawnienie całego procesu.
Potrzebujesz wyceny kosztów remontu na rynku wtórnym lub wyceny kosztów wykończenia nieruchomości od dewelopera?

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Etapy wykończenia mieszkania

Mieszkania zakupione od dewelopera są wykonane najczęściej w tak zwanym stanie deweloperskim, co oznacza, że daleko im jeszcze do stanu gotowego do zamieszkania. A więc po odbiorze kluczy od dewelopera czeka nas niestety mnóstwo pracy, żeby osiągnąć stan jaki założyliśmy sobie wcześniej w planach. Nawet, jeśli na początek naszego niezależnego życia ma to być tylko M-1, kawalerka, czy używając ostatnio modnego określenia, garsoniera, będziemy musieli poświęcić dużo nakładów, żeby osiągnąć pożądany stan. Począwszy od koncepcji wnętrza, poprzez dobór konkretnych materiałów, wybór wykonawców, sporządzenie z nim umowy, wprowadzenie na budowę, nadzorowanie postępów prac, zaopatrzenie w materiały, a przynajmniej asystowanie w ich zakupie. Do tego finansowanie całego przedsięwzięcia. Na końcu odbiór prac od naszego wykonawcy i rozliczenie. W przypadku wystąpienia usterek, których usunięcie spoczywa na deweloperze, kontrolujemy także efekty prac ekip naprawczych dewelopera. Jak się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza, że nie czujemy się ani architektami, ani budowlańcami? A co w przypadku, gdy nasz umówiony wykonawca nie zaczekał na opóźniony z winy dewelopera odbiór końcowy lokalu i musimy szukać innej ekipy? Mamy co prawda glazurnika i parkieciarza, a nie mamy hydraulika. W dodatku nie jesteśmy pewni, czy ekipa od dewelopera jutro rzeczywiście usunie usterki, jak nam obiecano i czy nie pojawią się ukryte wady. 

Sposób na usprawnienie procesu

A można było inaczej zacząć, można było zatrudnić specjalistę od odbiorów, który przy okazji sprawdzenia lokalu podczas odbioru od dewelopera poradzi, w jaki sposób rozpocząć prace wykończeniowe, odpowie na pytanie, czy warto rozbierać niektóre ściany lub czy możliwe jest, np. położenie tradycyjnego parkietu. A może zarekomenduje jakiegoś architekta wnętrz lub poleci nam rzetelną firmę, bo na rynku ogłasza się wiele nieuczciwych i żeruje na braku doświadczenia klientów. Dodatkowo ekspert w tej dziedzinie podpowie, jak podzielić się z ekipą wykończeniową obowiązkami, kto po prostu za co ma odpowiadać, i jak się z nią na końcu rozliczyć z wykonanych prac. A przede wszystkim dodatkowo pomoże nam w sprawdzeniu, czy deweloper rzeczywiście usunął usterki zapisane w protokole odbioru mieszkania. A takimi specjalistami od odbiorów mieszkań są nasi inżynierowie z firmy Pewny Lokal.

Pewny Lokal oferuje usługę wyceny kosztów remontu mieszkania lub domu na rynku wtórnym, a także usługę wyceny kosztów wykończenia nieruchomości od dewelopera. Wyceny dokonuje nasz inżynier, który w tym celu przeprowadza oględziny nieruchomości. W raporcie z wyceną przedstawiamy m.in. szacunek kosztów remontu poszczególnych elementów mieszkania i domu. Pokazujemy także zestawienie najbardziej popularnych i ogólnodostępnych rozwiązań materiałowych oraz kosztów wykonawstwa. Dzięki naszemu raportowi będą Państwo wiedzieli, czy wycena zaoferowana przez firmę remontową nie jest przeszacowana oraz ile pieniędzy należy jeszcze "włożyć" w nieruchomość. Przykładowy raport z wyceny remontu mieszkania na rynku wtórnym można zobaczyć tutaj. Skontaktuj się z nami.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 36 opinii.

Zobacz, czym różnią się standardy wykończenia mieszkań oferowane przez deweloperów.

Obejrzyj rozmowę naszego prawnika i inżyniera.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka