Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Wykończenie mieszkania deweloperskiego kolejność prac

W artykule opisane są etapy wykończenia mieszkania zakupionego w stanie deweloperskim. Dodatkowo przedstawiony został sposób, na usprawnienie całego procesu.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Etapy wykończenia mieszkania

Mieszkania zakupione od dewelopera są wykonane najczęściej w tak zwanym stanie deweloperskim, co oznacza, że daleko im jeszcze do stanu gotowego do zamieszkania. A więc po odbiorze kluczy od dewelopera czeka nas niestety mnóstwo pracy, żeby osiągnąć stan jaki założyliśmy sobie wcześniej w planach. Nawet, jeśli na początek naszego niezależnego życia ma to być tylko M-1, kawalerka, czy używając ostatnio modnego określenia, garsoniera, będziemy musieli poświęcić dużo nakładów, żeby osiągnąć pożądany stan. Począwszy od koncepcji wnętrza, poprzez dobór konkretnych materiałów, wybór wykonawców, sporządzenie z nim umowy, wprowadzenie na budowę, nadzorowanie postępów prac, zaopatrzenie w materiały, a przynajmniej asystowanie w ich zakupie. Do tego finansowanie całego przedsięwzięcia. Na końcu odbiór prac od naszego wykonawcy i rozliczenie. W przypadku wystąpienia usterek, których usunięcie spoczywa na deweloperze, kontrolujemy także efekty prac ekip naprawczych dewelopera. Jak się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza, że nie czujemy się ani architektami, ani budowlańcami? A co w przypadku, gdy nasz umówiony wykonawca nie zaczekał na opóźniony z winy dewelopera odbiór końcowy lokalu i musimy szukać innej ekipy? Mamy co prawda glazurnika i parkieciarza, a nie mamy hydraulika. W dodatku nie jesteśmy pewni, czy ekipa od dewelopera jutro rzeczywiście usunie usterki, jak nam obiecano i czy nie pojawią się ukryte wady. 

Sposób na usprawnienie procesu

A można było inaczej zacząć, można było zatrudnić specjalistę od odbiorów, który przy okazji sprawdzenia lokalu podczas odbioru od dewelopera poradzi, w jaki sposób rozpocząć prace wykończeniowe, odpowie na pytanie, czy warto rozbierać niektóre ściany lub czy możliwe jest, np. położenie tradycyjnego parkietu. A może zarekomenduje jakiegoś architekta wnętrz lub poleci nam rzetelną firmę, bo na rynku ogłasza się wiele nieuczciwych i żeruje na braku doświadczenia klientów. Dodatkowo ekspert w tej dziedzinie podpowie, jak podzielić się z ekipą wykończeniową obowiązkami, kto po prostu za co ma odpowiadać, i jak się z nią na końcu rozliczyć z wykonanych prac. A przede wszystkim dodatkowo pomoże nam w sprawdzeniu, czy deweloper rzeczywiście usunął usterki zapisane w protokole odbioru mieszkania. A takimi specjalistami od odbiorów mieszkań są nasi inżynierowie z firmy Pewny Lokal.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 10 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka