W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda dom szkieletowy oraz jak można go wykończyć.
Dom szkieletowy, to dom, który najczęściej wykończony jest oblicówką z drewna, ale również może zostać otynkowany. Domy te możemy również na dowolny sposób wykańczać i nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Wykończenie elewacji zewnętrznej, jak i ścian wewnętrznych w domu szkieletowym będzie wyglądać podobnie, jak w przypadku innych domów - to znaczy na zewnątrz elewacja może zostać wykonana tradycyjnie, czyli tynk na styropianie ryflowanym, ale może być również elewacja drewniana, klinkier.
Wnętrze domu może zostać wykończone materiałem, jakim są płyty kartonowo-gipsowe, które są najczęściej wybierane, ponieważ są najtańsze, ale również kamieniem, płytkami.
Powstaje wiele mitów dotyczących domów szkieletowych, jako że ich konstrukcja jest drewniana, to ludzie myślą, że nie jest trwała, gdyż pęka. Jednak są to nieprawdziwe informacje, ponieważ ta nowa technologia budowania domów jest jak najbardziej bezpieczna, jeżeli zostanie prawidłowo wykorzystana.
Zaletą domów szkieletowych jest na pewno to, że można je w łatwy sposób przebudowywać dzięki drewnianej konstrukcji, bez konieczności wyburzania ścian.
Coraz częściej myślimy o samodzielnej budowie takiego domu, ponieważ jest on szybki do postawienia, jego konstrukcja nie jest skomplikowana oraz charakteryzuje się lekkością. Kolejną zaletą takiego domu jest to, że można go budować o każdej porze roku, ponieważ wymaga on tylko małej ilość części mokrych, gdyż do postawienia są fundamenty. Osobom, którym zależy na oszczędności czasu, wybór domu szkieletowego jest na pewno dobrym rozwiązaniem, ponieważ do jego budowy wykorzystywane są gotowe elementy konstrukcyjne, które mogą zostać dostarczone na miejsce i czas budowy, dzięki temu skraca się z wielu miesięcy do kilku tygodni.
Jakie mogą być szacowane koszty budowy domu szkieletowego? Dom może być znacznie tańszy od domu murowanego. Nasze początki z budową domu szkieletowego na pewno powinny zacząć się od wyboru projektu, którego koszt wynosi od ok. 2 – 4 tys. zł. Projekt musi być jasny i bardzo precyzyjny, ponieważ jakieś niedopatrzenia mogą później wpływać na dodatkowe koszty podczas budowy. Oprócz projektu oczywiście wpływ na cenę końcową domu będą miały wykorzystywane materiały do budowy. Do ceny również powinniśmy doliczyć koszty związane z wykończeniem domu. Jeżeli będziemy samemu wykańczać, to koszt będzie mniejszy niż z pomocą architekta wnętrz. Taki finalny koszt budowy domu szkieletowego może wahać się od około 150 tys. do nawet 350 tys.
Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?
Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!
Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.
Sprawdź rozmowę ekspertów.
Działamy na terenie całej Polski.
Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.
Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.
Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.
Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.
Najważniejsze zagadnienia w zasięgu kliknięcia.
Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.
Kliknij na ikonę
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!