Zarezerwuj odbiór

Kupno domu od dewelopera co sprawdzić

W przypadku kupna domu jesteśmy odpowiedzialni za wszystko, czyli od fundamentów po dach. Z artykułu dowiesz się, co należy sprawdzić podczas odbioru domu od dewelopera.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Wszelkie komplikacje, jakie pojawią się po zakupie domu, przechodzą na nas i nasz portfel, o ile to były rzeczy, które nie były wadami ukrytymi, gdyż przez pierwsze 5 lat odpowiada za nie deweloper. Natomiast później już my indywidualnie musimy naprawiać ewentualne problemy i błędy.

Dom od dewelopera co sprawdzić

Podpowiadamy, na jakie elementy podczas odbioru domu od dewelopera należy zwrócić szczególną uwagę:

  • Sprawdzamy izolację – szczególnie istotna jest tutaj termoizolacja oraz hydroizolacja. W przypadku hydroizolacji ważna jest hydroizolacja pozioma, czyli taka, która ma na celu odciąć podziemną część budynku. Dokładniej to ścianę fundamentową od ściany nośnej, która jest posadzona na tym fundamencie. Problem z izolacją może być katastrofalny w skutkach, gdyż podsiąk kapilarny powoduje zawilgocenie, którego nie da się pozbyć i oprócz tego, że wpływa na klimat wewnątrz pomieszczenia, to dodatkowo stanowi defekt natury kosmetycznej i technicznej. Jeżeli tynk będzie zawilgocony, wówczas farba zacznie odpadać ze ścian, będą powstawały ogniska pleśni.
  • Znaczące jest to, w jaki sposób i z jaką dbałością zostało wykonane poszycie dachu czy obróbki blacharskie wokół okien połaciowych, dachowych i wokół komin. Są to elementy, na które należy szczególnie zwrócić uwagę, gdyż mogą generować wiele problemów o dużej wadze.
  • Sprawdźmy system ogrzewania – w przypadku domów, będziemy mieli indywidualny system ogrzewania. Także nie będzie ciepła dostarczanego z jakiegoś zewnętrznego medium, tylko w zdecydowanej większości przypadków, będzie to system oparty na wytwarzaniu ciepła bezpośrednio w tym budynku.
  •  Sprawdźmy stan elewacji, elementy zewnętrzne, czyli takie, które wchodzą w skład przynależnej działki, na której postawiony jest budynek. Sprawdźmy, jak jest zagospodarowane odprowadzanie wody opadowej z terenu działki. Sprawdźmy, czy zostały wykonane zgodnie z założeniami dewelopera wszystkie elementy, które założył w projekcie tj. infrastruktura zewnętrzna, drenaże, studnie chłonne itd.
     

Inwestycja mieszkaniowa a jednorodzinna

O Ile w przypadku inwestycji mieszkaniowych za każdą inwestycją tego typu stoi armia inżynierów, którzy czuwają nad tym, aby wszystko z punktu widzenia merytorycznego było dopięte na ostatni guzik. Bardzo rzadko zdarza się, aby występowały kardynalne błędy w przypadku mieszkań.

Natomiast w przypadku inwestycji jednorodzinnych, możemy spodziewać się wszystkiego, ze względu na to, że takie inwestycje są często realizowane przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z budownictwem. Są to przedsiębiorcy, którzy nie mają doświadczenia technicznego i nie są zazwyczaj w stanie, w sposób należyty zweryfikować kadry, która czuwa nad kwestiami technicznymi przy realizacji takich obiektów. 

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka