Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji odnośnie takiej pożyczki.
Jeżeli posiadamy jakąkolwiek nieruchomość (mieszkanie, dom, działkę), możemy wykorzystać ją jako zabezpieczenie kredytu. W zamian za obciążenie hipoteki nieruchomości, której jesteśmy właścicielem, bank udzieli nam kredytu w wysokości do nawet 80% wartości tej nieruchomości. Oczywiście musimy przedstawić podstawę jej własności np. odpis z księgi wieczystej, akt notarialny potwierdzający zakup, akt darowizny etc.. Dodatkowo bank może poprosić o wycenę nieruchomości, zaświadczenie o niezaleganiu opłatami i podatkiem od nieruchomości lub wypis z rejestru gruntów. I oczywiście niezbędne będą dokumenty, pozwalające na weryfikację sytuacji finansowej, a więc np. zaświadczenie o zarobkach lub wyciągi z konta.
Jeżeli nie posiadamy nieruchomości, a chcemy skorzystać z tego rodzaju pożyczki, możemy hipotekę ustanowić na nieruchomości osoby trzeciej na warunkach określonych przez bank.
Musimy pamiętać, że nieruchomość, której hipotekę będzie obciążać pożyczka, musi być wolna od wszelkich innych obciążeń.
Pożyczka hipoteczna jest znacznie korzystniejsza niż standardowa pożyczka gotówkowa, co wynika oczywiście z jej zabezpieczenia na hipotece nieruchomości.
Na jej korzyść przemawia:
Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?
Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!
Pożyczka pod zastaw nieruchomości, podobnie jak kredyt gotówkowy, może być przeznaczona na finansowanie dowolnego celu, co wpływa, na podwyższenie marzy banku w jej przypadku w porównaniu do kredytu hipotecznego.
Pożyczka hipoteczna jest ciekawym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujemy pożyczyć większą sumę pieniędzy (na przykład na zakup samochodu lub remont mieszkania), a na środki możemy poczekać chwilę dłużej, niż ma to miejsce w przypadku pożyczki gotówkowej. Decyzja o skorzystaniu z takiego rozwiązania powinna być jednak bardzo dobrze przemyślana, ponieważ pożyczka obciąża nie tylko nasz budżet, ale też hipotekę naszej nieruchomości. Dlatego, jeżeli mamy możliwość zrealizowania naszych planów bez konieczności zaciągania takiego zobowiązania, to na pewno warto z niej skorzystać, a pożyczkę hipoteczną (podobnie jak kredyt konsumpcyjny) traktować jako ostateczność.
Decyzja o skorzystaniu z takiego rozwiązania powinna być jednak bardzo dobrze przemyślana, ponieważ pożyczka obciąża nie tylko nasz budżet, ale też hipotekę naszej nieruchomości. Dlatego, jeżeli mamy możliwość zrealizowania naszych planów bez konieczności zaciągania takiego zobowiązania, to na pewno warto z niej skorzystać, a pożyczkę hipoteczną (podobnie jak kredyt konsumpcyjny) traktować jako ostateczność.
Obejrzyj fragment szkolenia.
Zachęcamy do obejrzenia naszych specjalistów.
Działamy na terenie całej Polski.
Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.
Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.
Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.
Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.
Zobacz jedną z naszych lekcji.
Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.
Kliknij na ikonę
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!