Dowiedz się więcej!

Umowa deweloperska – notariusz

Pewny Lokal to firma, która oferuje usługi sprawdzenia projektu umowy deweloperskiej przed jej podpisaniem u notariusza.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości na rynku wtórnym? Sprawdzamy księgi wieczyste, wykonujemy przeglądy techniczne nieruchomości, pomagamy w bezpiecznym podpisaniu umowy.
Poproś o kontakt

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Umowa deweloperska - notariusz

Marzysz o swoim własnym mieszkaniu, w którym zrealizujesz plany wnętrzarskie i spełnisz szereg innych pragnień. Interesuje cię podpisanie umowy deweloperskiej u notariusza, by zadeklarować chęć kupna od dewelopera wyjątkowej nieruchomości w miejscu idealnym logistycznie dla twoich potrzeb? W jaki sposób to zrobić, na co zwrócić uwagę, by nie podpisać czegoś, czego będziemy żałować? Kogo możemy się poradzić?

Porada prawna to podstawa

Oczywistym jest, że w momencie, gdy w grę wchodzi umowa, by mieć pewność, czy jej zapisy są dla naszej nieruchomości poprawne, należy skonsultować się z radcą prawnym, ponieważ tylko on jest nam w stanie wytłumaczyć, co jest kwintesencją poszczególnych zapisów. Podobnie jest w trakcie choroby, gdy doskwiera nam coś poważnego i idziemy do lekarza. Zakup mieszkania wiąże się ze sporymi kosztami, co motywuje do tego, by zapisy w umowie były przez nas w pełni zrozumiałe.

Są aspekty, których w umowach deweloperskich nie można zmieniać, ponieważ wynikają z ustawy deweloperskiej. Są też takie, które warto negocjować i tu otwiera się cały  wachlarz możliwości.

Konsultacja umowy deweloperskiej

Pewny Lokal zajmuje się także organizacją porad prawnych związanych głównie z prawem nieruchomości. Mamy specjalistów, którzy zajmują się głównie prawem z zakresu nieruchomości, dzięki czemu nasze analizy umów są niezwykle rzetelne. Jesteśmy w stanie dokonać analizy umowy w 48 godzin.

Nasi eksperci mogą zasugerować miejsca, w których można wynegocjować korzystniejsze warunki niż te proponowane przez dewelopera. Jesteśmy świadomi, jak ważne są zapisy, związane ze standardem wykończeń, ponieważ w oparciu o nie można dokonać w późniejszym czasie odbioru technicznego i domagać się ewentualnych poprawek na koszt dewelopera, gdy będzie taka konieczność.

Umowa deweloperska – notariusz

Dopiero po rzetelnej konsultacji umowy deweloperskiej można ze spokojem podpisać ją u notariusza. Wcześniejsza analiza byłaby nieefektywna, gdyby dokonana została przez laika. Deweloper z racji faktu, iż buduje na większą skalę, często zabezpiecza się niejasnymi sformułowaniami, które tak naprawdę mogą działać na niekorzyść kupującego.

Dobrym pomysłem jest próba negocjowania zmian tak, by wszystkie niejasne treści zostały doprecyzowane bądź usunięte.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka