Gdzie kupić dom pod Kielcami?

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Dom pod Kielcami: gdzie kupić, za ile i na co uważać?

Decyzja o zakupie domu nie należy do najłatwiejszych — po pierwsze wiąże się zazwyczaj z koniecznością poniesienia sporego wydatku, a po drugie posiadanie domu oznacza większą odpowiedzialność, spoczywającą na jego właścicielu, w porównaniu z sytuacją, gdy przedmiotem własności jest mieszkanie, na przykład w zakresie dbałości o dobry stan techniczny nieruchomości. 

Gdzie kupić dom pod Kielcami?

Jeżeli decyzja o zakupie domu została już podjęta, kluczowe będzie wybranie takiej nieruchomości, która będzie odpowiadała nam pod każdym względem, również cenowym. Wybierając wśród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym, warto pamiętać o tym, że ceny domów, położonych nie w większym mieście, a w jego okolicy, będą niższe, a warunki do życia poza aglomeracją miejską mogą nam bardziej odpowiadać.

Jeżeli rozważamy kupno domu w Kielcach, warto też bliżej przyjrzeć się nieruchomościom oferowanym w mniejszych miejscowościach, sąsiadujących z Kielcami. Dzięki poniższemu przewodnikowi znalezienie domu pod Kielcami powinno okazać się znacznie łatwiejsze.

Będące stolicą województwa świętokrzyskiego oraz jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych regionu Kielce nazywane są też turystyczną stolicą województwa.

Bliskość Gór Świętokrzyskich, a także dogodne położenie miasta pomiędzy Warszawą a Krakowem, oraz dobry klimat do inwestowania i rozwijania biznesu są tylko niektórymi spośród licznych mocnych stron miasta. Kielce cenione są też za liczne trasy rowerowe (w tym przebiegający przez miasto najdłuższy w Polsce szlak rowerowy  Green Velo), rozwiniętą infrastrukturę oraz oferujące duże możliwości rynek pracy.

Kielce często wybierane są przez nabywców nieruchomości, poszukujących ciekawej i wygodnej alternatywy dla życia w dużej aglomeracji miejskiej. Dlatego też lokalny rynek nieruchomości rozwija się, a ceny domów systematycznie rosną. Jeżeli więc wiążemy naszą przyszłość z Kielcami, ale zależy nam na zakupie domu w trochę niższej od „miejskiej” cenie, najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie ciekawych ofert w jednej z sąsiadujących z Kielcami mniejszych miejscowości. 

Radlin

Radlin znajduje się 10 km od Kielc, a dojazd stąd do miasta zajmuje 15 minut. Mieszkańcy wsi korzystać mogą z licznych terenów rekreacyjnych, a także z oferty lokalnych placówek edukacyjnych i sklepów. W niedużej odległości od Radlina znajduje się Ośrodek Narciarski Niestachów oraz Świętokrzyski Park Narodowy. Dodatkową lokalną (i nie tylko) atrakcją jest Zalew w Cedzynie. Położony w gminie Górno Radlin często wybierany jest przez Kielczan na co dzień pracujących w mieście jako wygodne miejsce do zamieszkania. 

Chęciny

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Chęciny znane są przede wszystkim ze znajdującego się tu Zamku Królewskiego. Położone są 14 km na południe od Kielc, na Wyżynie Kieleckiej, u stóp Góry Zamkowej, na której szczycie znajduje się wspomniany Zamek. W mieście znajdziemy niezbędną infrastrukturę, w tym sklepy oraz placówki edukacyjne, a jednocześnie jego mieszkańcy mogą cieszyć się bogactwem terenów zielonych, ciszą i spokojem.

Piekoszów

Piekoszów znajduje się 12 km od Kielc. Bardzo dobry dojazd do miasta, w tym również komunikacją miejską, a także liczne tereny rekreacyjne i ścieżki rowerowe to jedynie część  zalet miejscowości. Na terenie gminy znajdują się  rezerwaty – Rezerwat Chelosiowa Jama i Moczydło,  wpisane na światową listę UNESCO. Mieszkańcy miasta doceniają coraz lepszą jakość życia w Piekoszowie, które niedawno zostało uznane za najlepszą gminę w województwie świętokrzyskim.

Dom pod Kielcami — deweloper

Inwestycji deweloperskich pod Kielcami nie powstaje obecnie dużo, ale mimo wszystko ceny nieruchomości położonych poza miastem pozostają na nieco niższym poziomie od tych, w których oferowane są domy w Kielcach. Przed podjęciem decyzji o kupnie domu warto przede wszystkim bardzo dokładnie przyjrzeć się lokalnemu rynkowi nieruchomości, a także deweloperom realizującym inwestycje, które wydają się nam interesujące. Kluczowe będzie też dokładne sprawdzenie umowy deweloperskiej przed jej podpisaniem, w czym pomocne może okazać się wsparcie prawnika. 

Osiedle Panorama w Domaszowicach

Dojazd z Domaszowic do centrum Kielc zajmuje około 6 minut. Inwestycja znajduje się  w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu terenów zielonych oraz rekreacyjnych, a jednocześnie blisko miejskiej infrastruktury. W ramach inwestycji powstaną 4 budynki o podwyższonym standardzie w zabudowie bliźniaczej. Cena ofertowa segmentu o powierzchni 121,51 m kw. wynosi 675 000 zł (5 555 zł/mkw).

Inwestycja 150 m od Zalewu w Cedzynie

Inwestycja, na którą składa się 6 domów mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, położona jest w okolicy z niską zabudową jednorodzinną, w odległości 150 m od Zalewu w Cedzynie, w gminie Górno. W najbliższym sąsiedztwie inwestycji znajdują się liczne tereny rekreacyjne, ścieżki rowerowe oraz akweny wodne, w tym wspomniany Zalew w Cedzynie oraz rzeka Lubrzanka. W cenie 1 190 000 zł nabyć można 5-pokojowy dom o powierzchni użytkowej 144,43 m (całkowitej 153 m kw.)

Orla 6

Inwestycja Orla 6 jest realizowana w miejscowości Piaseczna Górka, do której dojazd z Kielc zajmuje 15 minut. Na inwestycję składa się 5 dwukondygnacyjnych domów szeregowych bez poddasza o powierzchni 153 m kw. Wysokość pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach wynosi 253 cm wysokości. Domy sprzedawane są w standardzie deweloperskim. Ceny domów dostępne są wyłącznie bezpośrednio u dewelopera.

Domy pod Kielcami — rynek wtórny

Kupno domu na rynku wtórnym niesie ze sobą nieco większe ryzyko, niż ma to miejsce w przypadku domów pochodzących z rynku pierwotnego. Dlatego też do takiej transakcji trzeba bardzo dokładnie się przygotować, co oznacza konieczność bardzo szczegółowego sprawdzenia nieruchomości, którą planujemy kupić, zarówno pod kątem technicznym, jak i prawnym. W tym ostatnim pomocne będzie wsparcie prawnika, który na podstawie dostępnych dokumentów, w tym prowadzoną dla domu księgę wieczystą, będzie w stanie wskazać potencjalne ryzyka, związane z zakupem wybranej nieruchomości.  

Ceny domów pod Kielcami, oferowanych na rynku wtórnym, są zróżnicowane, podobnie jak ich standard. Duży wpływ na cenę nieruchomości będzie mieć też jej położenie względem Kielc — odległość od miasta oraz czas dojazdu do niego.

Dom pod Kielcami — przykładowe oferty

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie domu?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • W sprawdzanym domu średnio wykrywamy 27 usterek. Sprawdzamy też stan prawny domu i to, co zostanie zbudowane w sąsiedztwie domu.
 • Naprawa usterek w standardowym domu kosztuje średnio 40 000 zł.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy
Duża dyspozycyjność

Dom pod Kielcami w stanie do remontu nabyć można już w cenie 249 000 zł (90 m kw., 2 767 zł/mkw). Oferowany w tej cenie dom znajduje się w miejscowości Sarbice Pierwsze, 30 minut od Kielc. Dom posadowiony jest na działce o powierzchni 2600 m kw. Nieruchomość ogrzewana jest piecem węglowym starego typu. W niedużej odległości od domu znajdują się sklepy, apteka, szkoła podstawowa, przedszkole oraz przychodnia lekarska.

Jeżeli poszukujemy domu w stanie do zamieszkania, interesująca może być oferta dotyczącą domu wolnostojącego, oddanego do użytku 2004 r., położonego w Korzecku obok Chęcin, 22 km od Kielc. 7-pokojowy dom o powierzchni 245 m kw. sprzedawany jest w cenie 850 000 zł (3 469 zł/mkw).

Jedną z najdroższych nieruchomości, oferowanych w niedużej odległości od Kielc, jest dom z 1997 roku o łącznej powierzchni 881 m kw., położony na działce o powierzchni 76.000 m kw. (7,6 ha), będącej terenem ujętym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren budowlany przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Nieruchomość znajduje się w Bilczy i posiada ogromny potencjał inwestycyjny, stąd też jej wysoka cena. Dodatkowo na zagospodarowanej działce znajdziemy tu między innymi basen, kort tenisowy, dwa stawy, fontanny oraz park z unikalnymi drzewami i krzewami. Nieruchomość oferowana jest w cenie 8 500 000 zł (14 731 zł/mkw).

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny domu na rynku wtórnym?

Zobacz rozmowę o sprawdzeniu domu na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dom — rynek wtórny — co sprawdzić przed zakupem?

Sprawdź rozmowę ekspertów!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić nieruchomość na rynku wtórnym.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik dla kupujących nieruchomość na rynku wtórnym

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik: cesja i inne formy flipowania nieruchomości

okładka poradnika

Sprawdź, jak dobrze inwestować na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę ekspertów.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka