Umowa deweloperska prawnik - sprawdzenie i analiza

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu umowy z deweloperem?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Sprawdzenie i analiza umowy deweloperskiej przez prawnika, adwokata i radcę prawnego | 797 014 014

Nabywcy mieszkań często płacą prawnikom za sprawdzenie umowy deweloperskiej. Piszemy o tym, jak kształtują się ceny na rynku usług prawnych.

Potrzebujesz pomocy prawnika przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej?

Zamów pomoc doświadczonego adwokata!

 • W umowie deweloperskiej średnio znajdujemy kilka bardzo niebezpiecznych dla nabywcy klauzul.
 • Nasza kancelaria przeanalizowała tysiące umów deweloperskich.
 • Deweloperzy po naszej interwencji zmieniają niebezpieczne postanowienia umowne.

Gwarancja wyłapania niebezpiecznych klauzul.
Doświadczeni adwokaci.
Analizy umów nawet w 24 h.

Zamów analizę

Jaki jest koszt sprawdzenia umowy deweloperskiej przez prawnika (w tym online)?

Umowa deweloperska, prospekt informacyjny i inne dokumenty to przede wszystkim dokumentacja prawna. Najważniejsza jest umowa, która zawiera wszystkie najważniejsze zobowiązania nabywcy i dewelopera. Dobrze więc żeby te dokumenty zostały dokładnie sprawdzone przez doświadczonego prawnika, a najlepiej adwokata lub radcę prawnego.

Porównanie prawnika od Pewnego Lokalu i specjalisty w kancelarii. Prawnik Pewnego lokalu, sprawdzając umowę deweloperską, nie pobierze dodatkowych kosztów, ma kontakt z inżynierami w kwestiach technicznych oraz pomoże i w pełni zaangażuje się w proces.Dzięki tym cechom prawnik Pewnego Lokalu ma przewagę nad innymi w sprawie sprawdzenia umowy deweloperskiej.

Na rynku koszt analizy prawnej umowy deweloperskiej wynosi od 300 zł do nawet 2000 zł. Zwykle podstawowa analiza w cenie 300-400 zł będzie polegała na sprawdzeniu samej umowy i przesłaniu krótkiego podsumowania ze wskazaniem najistotniejszych rzeczy drogą mailową. W cenie 400-600 zł możemy liczyć na sprawdzenie umowy deweloperskiej, prospektu informacyjnego i głębszej analizy, gdzie specjalista przygotuje propozycje zmian poszczególnych klauzul. W budżecie powyżej 600 zł możemy spodziewać się dogłębnej analizy całej dokumentacji przez doświadczonego prawnika, przygotowanie kompleksowej analizy prawnej umowy z propozycją zmian klauzul (nawet kilkoma wersjami), przejrzenie wszystkich publicznych rejestrów oraz pomoc w negocjacji z deweloperem. Jeżeli chodzi o czas analizy, to standardowo należy liczyć się z 3-5 dniami roboczymi od przesłania dokumentacji i opłacenia usługi.

Za co możemy spodziewać się dopłat przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej przez adwokata lub radcę prawnego?

Często jest tak, że renomowane firmy lub kancelarie oferują analizę umowy deweloperskiej już od 300 zł, co wydaje się dużą okazją dla nabywcy. Może przecież liczyć na sprawdzenie dokumentów przez prawnika z wieloletnim doświadczeniem w okazyjnej cenie. Niska cena ma swoje uzasadnienie i najczęściej oznacza jednak bardzo pobieżną analizę. Najczęstszą dopłatą jest dodatkowe przejrzenie aneksów, pozwoleń, rzutów etc. (100-200 zł). Analiza w trybie ekspresowym może nas kosztować 100 zł więcej. Konsultacja z prawnikiem to zwykle koszt od 100 do 230 zł. Opłatę może też stanowić sprawdzenie dodatkowej umowy przedwstępnej na garaż lub umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej/terenie wspólnym. Zadanie kilku pytań do przygotowanej analizy również nie będzie za darmo.

Jaka jest cena sprawdzenia umowy przez prawnika w Pewnym Lokalu?

Chcielibyśmy już na wstępie podkreślić, że u nas obowiązują stałe stawki za poszczególne usługi, w tym za sprawdzanie umowy deweloperskiej. Nie stosujemy widełek cenowych, ponieważ nasze biuro wyróżnia indywidualne podejście do każdego Klienta. Ostateczny koszt współpracy zależy od rodzaju wybranej usługi. Za obowiązującym cennikiem przemawia wiele korzyści, o których moglibyśmy wypowiadać się w nieskończoność. Poniżej wymieniamy tylko część z nich, naszym zdaniem najważniejszych. Są to przede wszystkim:

 • wysoka jakość obsługi – zatrudniamy najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem,
 • stała i owocna współpraca z inżynierami i inspektorami budowlanymi,
 • obszerna wiedza oraz znajomość prawa nieruchomości i techniki budowlanej, 
 • kompleksowość usługi – sprawdzamy nie tylko umowę,
 • sprawność w działaniu,
 • ogromne zaangażowanie w każde zlecenie.

Więcej argumentów przemawiających za wyborem naszej usługi znajdziesz w kolejnych akapitach. Pamiętaj, że współpracując z naszym biurem, w ramach standardowej usługi, jaką jest analiza umowy, możesz skorzystać z szeregu działań dodatkowych. W wielu kancelariach wiąże się to z koniecznością poniesienia kolejnych, niemałych kosztów. Czynności te wykonujemy każdorazowo, celem uzyskania jak najlepszego efektu naszej pracy. Wszystko to z myślą wyłącznie o Twoim interesie. Bo nasi eksperci zawsze są po stronie naszego Klienta. I to właśnie tłumaczy cenę usługi, a właściwie wszystkich usług dostępnych w naszej ofercie. Konkrety dotyczące stawek znajdziesz w dalszej części tekstu.

Czym kierować się w wyborze prawnika?

W wyborze osoby specjalizującej się w analizie umów deweloperskich należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem pracujących w niej specjalistów. W firmie Pewny Lokal pracują prawnicy i adwokaci, którzy są ekspertami w dziedzinie prawa nieruchomości. Ich niezaprzeczalnym atutem jest ciągła styczność z inżynierami i inspektorami budowlanymi. Dzięki temu dysponują unikalną na rynku wiedzą na styku prawa nieruchomości i techniki budowlanej.

Nasze usługi mają stałą cenę 449 zł a w innych kancelariach koszty są złożone i nieprzewidywalne. W Pewnym Lokalu pracują prawnicy, którzy są ekspertami w dziedzinie prawa nieruchomości.

Darmowy poradnik Umowa deweloperska
tutorial cover
Darmowy poradnik Umowa deweloperska Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

Analizy umów zaczynają się już od 249 zł i w tej cenie sprawdzimy nie tylko umowę, ale także prospekt informacyjny, KRS, księgi wieczyste, niepokojące informacje prawne czy sprawdzenie bazy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod kątem niedozwolonych klauzul. Co więcej, jako jedyni na rynku obiecujemy przygotowanie analizy w ciągu 48h. Naszą maksymą jest jak najlepsza pomoc w świadomym kupnie nieruchomości przez naszych klientów, dlatego też z chęcią pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości w czasie konsultacji telefonicznych lub odpowiadając na pytania do analizy.

Dlaczego prawnicy kancelarii Pewny Lokal są lepsi od konkurentów przy analizie umów deweloperskich?

W firmie Pewny Lokal wierzymy, że oferowana przez nas usługa kompleksowej analizy umowy deweloperskiej jest najlepsza na rynku. Mamy ku temu przekonaniu kilka mocnych powodów.

Doświadczenie

Przede wszystkim, jesteśmy zdecydowanie największą firmą prawniczą w Polsce, która pomaga nabywcom w bezpiecznym kupnie mieszkania. Co miesiąc trafia do nas blisko stu klientów zainteresowanych profesjonalną analizą umowy od dewelopera. Dzięki wykonaniu setek analiz umów, znamy od podszewki praktycznie każdego dewelopera i wiemy, jakie są najczęstsze niebezpieczne klauzule stosowane przez niego w projektach umów. Za pracę prawników odpowiada dr Piotr Semeniuk, specjalista z zakresu prawa ochrony konsumentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który osobiście czyta każdą analizę.

Poniżej lista przykładowych deweloperów, których umowy przeanalizowali nasi prawnicy:

 • Dom Development
 • Murapol
 • Atal
 • Robyg
 • LC Corp
 • JW Construction
 • Polnord
 • Echo Investment
 • Vantage
 • Echo Investment
 • Marvipol
 • Archicom
 • Skanska
 • InterBud
 • Triton
 • Inpro
 • BudDom
 • Hines
 • Grimp Deweloper
 • Budimex
 • Activ Investment
 • Arche
 • Dantex
 • Imperial
 • Yareal
 • Soho Development
 • Żagiel Dom
 • Bouygues Immobilier
 • Strabag

Usługi Pewnego Lokalu charakteryzują się doświadczeniem, wysoką specjalizacją, połączeniem kompetencji technicznych i prawnych, szybkość realizacji — to wszystko na skalę ogólnopolską. Właśnie dlatego wiemy, jak pomóc Ci w sprawie sprawdzenia umowy deweloperskiej. Zaufaj naszej specjalizacji!

Specjalizacja

Nawet najlepszy prawnik nie jest w stanie przewidzieć każdego niebezpieczeństwa kryjącego się w projekcie umowy, jeśli wcześniej nie przeanalizował setek umów podobnego rodzaju. Dlatego mówimy naszym klientom, że bylibyśmy ostrożni, jeśli chodzi o profesjonalnie wyglądające kancelarie, które zajmują się "mydłem i powidłem" (np. prawo spółek, prawo rodzinne, prawo deweloperskie). W Pewnym Lokalu nasi prawnicy zajmują się tylko prawem nieruchomości i tylko od strony pomocy nabywcy w bezpiecznym kupnie mieszkania i domu. 

Szybkość

W naszej kancelarii pracuje kilku prawników zajmujących się pomocą nabywcom w bezpiecznym kupnie mieszkania. Dysponujemy też profesjonalną infolinią. Dlatego — w przeciwieństwie do naszych konkurentów — jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować na każdą, nawet najbardziej skomplikowaną prośbę o szybką poradę prawną. Często sporządzamy analizy umów na drugi, a nawet na ten sam dzień. Nie mamy też problemu, żeby prawnik przeanalizował dokumenty i odbył z klientem konsultację nawet tego samego dnia.

Jedyne na rynku oprogramowanie

Jako jedyni na rynku posiadamy specjalistyczną, autorską aplikację do analizy umów deweloperskich oraz innych umów z deweloperem. Nasza aplikacja umożliwia szybkie przygotowanie raportu z analizy umowy i ma "wgrane" dane z już wykonanych przez nas setek analiz. Dzięki wsparciu aplikacji w analizach i opiniach prawników znajdziecie Państwo nie tylko informacje o niebezpiecznych klauzulach, ale także informację, na ile klauzula, do której podpisania chce Pana zmusić deweloper, odstaje na plus lub na minus od średniej rynkowej.

Połączenie kompetencji inżynieryjnych i prawnych

Pewny Lokal to zarówno kancelaria, która specjalizuje się w prawie nieruchomości, jak i firma inżynieryjna, która zajmuje się odbiorami technicznymi mieszkań od dewelopera i audytem technicznym nieruchomości. Czasami wiedza inżynierów przydaje się także podczas analizy umowy deweloperskiej. Przykładowo, jeśli standard wykończenia (dokument dołączany do umowy deweloperskiej opisujący stan techniczny przyszłego mieszkania lub domu) w opinii prawnika analizującego Państwa umowę jest zbyt ogólny i odstaje na niekorzyść od średniej rynkowej, nasz prawnik zawsze może poprosić o pomoc w analizie takiego standardu doświadczonego inżyniera. Takiej możliwości połączenia kompetencji technicznych i prawnych przy analizie umów nie ma nasza konkurencja.

Od niedawna klientom korzystającym z usługi analizy umowy deweloperskiej oferujemy także inżynieryjną analizę standardu wykończenia. Powyższy produkt nie jest oferowany przez żadną konkurencyjną kancelarię. Dzięki analizie inżynieryjnej dowiedzą się Państwo m.in.:

 • czy standard wykończenia nieruchomości od dewelopera odbiega od średniej rynkowej;
 • czy standard wykończenia, do którego zobowiązał się deweloper, jest wyczerpujący;
 • które elementy standardu wykończenia powinny zostać uzupełnione przez dewelopera;
 • jakie są potencjalne wady i zalety rozwiązań technicznych stosowanych przez dewelopera;
 • na jakie dodatkowe koszty naraża nabywcę niekompletny lub ubogi standard wykończenia.
Więcej o naszej usłudze analizy standardu wykończenia dowiedzą się Państwo tutaj.

Przykładowe szkolenie dla osób podpisujących umowy deweloperskie

Na koniec zachęcamy do obejrzenia filmu z jednego ze szkoleń prowadzonych przez naszych prawników. Jako firma regularnie szkolimy nabywców oraz inwestorów z podpisywania bezpiecznych umów deweloperskich. Zachęcamy też do darmowej wyceny dokumentów i skontaktowania się z nami m.in. przez ten formularz.


Dowiedz się, czym jest i co powinna zawierać dobra umowa deweloperska.

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu umowy z deweloperem?

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, jakie kruczki, zagrożenia i haczyki może mieścić w sobie umowa deweloperska.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dowiedz się, jak podpisać umowę deweloperską.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 544 opinii.

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu umowy z deweloperem?

Analiza dokumentacji prawnej z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Wysoka specjalizacja

Wysoka specjalizacja

Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.

Realizacja w 48h

Realizacja w 48h

Sporządzenie raportu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Czym jest ustawa deweloperska?

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu na temat umowy deweloperskiej.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka