Jak wybrać projektanta wnętrz

słuchawka telefonu
strzałka

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Jak wybrać projektanta wnętrz | 797 014 014

W poniższym artykule przedstawimy jak wybrać projektanta wnętrz.

Usługi projektanta wnętrz z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, iż występuje wzrost na rynku nieruchomości, a właściciele mieszkań doceniają estetykę i funkcjonalność oraz szukają unikalnych i spersonalizowanych rozwiązań.

Co zrobić żeby wybrać projektanta wnętrz?

Najważniejszym krokiem przy podjęciu decyzji o wyborze projektanta wnętrz jest sprawdzenie jego portfolio. Znajdziemy tam projekty którymi może pochwalić się projektant. Dzięki sprawdzeniu portfolio będziemy mogli zarówno sprawdzić kreatywność, jak i style, które są najczęściej wybierane przez osobę projektującą. W sytuacji kiedy osoba ta tworzy mieszkania w jednym określonym stylu, który również preferujemy, być może pomysły spodobają nam się i trafimy na idealnego projektanta. Z drugiej jednak strony, brak różnorodności w stylach czy rozwiązaniach jakimi posługuje się projektant wnętrz może być niekiedy sygnałem mówiącym o braku kreatywności lub nieelastycznym podejściu we współpracy z klientem. Ponadto, dzięki sprawdzeniu portfolio projektanta wnętrz możemy również zainspirować się poprzednimi projektami i wdrożyć ich rozwiązania w naszym własnym mieszkaniu.

Przed przystąpieniem do dokładnej analizy portfolio projektanta warto jednak zastanowić się czego od niego oczekujemy- jaki styl mieszkań nam się podoba (czy jest to na przykład styl minimalistyczny, a może glamour lub retro) oraz jaki zakres usług chcemy, żeby osoba taka wykonała (czy zależy nam na konsultacji czy może kompleksowej usłudze „pod klucz”). Na tym etapie warto także zadecydować jakim budżetem dysponujemy przy współpracy z projektantem. Przed spotkaniem z projektantem wnętrz warto jest przeszukać Internet w celu sprawdzenia gotowych, ciekawych według nas rozwiązań czy też elementów wystroju wnętrz, które nam się podobają i zabrać dokumentujące je zdjęcia na rozmowę. Pozwoli to projektantowi na lepsze zrozumienie naszych oczekiwań, skróci proces decyzyjny i pozwoli nam na oszczędzenie pieniędzy. Warto także pamiętać, że współpraca z projektantem polega na relatywnie długim okresie współpracy opartej na komunikacji- przy wyborze projektanta wnętrz warto więc zwrócić uwagę czy styl pracy danego projektanta nam odpowiada, czy jest to osoba elastyczna we współpracy oraz czy wywołuje w nas uczucie zaufania. W tym celu, przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego projektanta wnętrz warto jest poznać kilka takich osób i dowiedzieć się czyja osobowość, poczucie estetyki czy też podejście do napotkanych problemów najbardziej nam odpowiada. W trakcie rozmowy z projektantem możemy zapytać o wykształcenie i kompetencje projektanta. Pomimo, że zawód ten nie jest regulowany przez polskie prawo- nie wymaga ukończenia określonych studiów lub kursów, studia w zakresie architektury wnętrz oraz skończone kursy i szkolenia są niewątpliwie bardzo dużym atutem.

Gdzie znaleźć projektanta wnętrz?

Najlepszym sposobem na wybranie projektanta wnętrz jest skorzystanie z polecenia i zapytanie rodziny i przyjaciół o rekomendację profesjonalisty godnego zaufania. Dodatkowo bardzo dobrym sposobem na znalezienie projektanta wnętrz jest skorzystanie z Internetu- na forach, blogach czy też portalach poświęconych tematyce projektowania wnętrz możemy znaleźć nie tylko odpowiednią osobę, która zaprojektuje nasze mieszkanie, ale także zdobyć wiedzę oraz inspiracje potrzebne w późniejszej rozmowie z projektantem. Pomocne w tej kwestii mogą być również różnego rodzaju portale sprzedażowo-usługowe. Mają one w tej kwestii kilka zalet, a mianowicie:

 • Znacznie ułatwiają znalezienie lokalnego architekta wnętrz. Może to być szczególnie pomocne dla osób, które wolą osobiście spotkać się z architektem, i omówić szczegóły.
 • Pomagają one w znalezieniu specjalisty, w interesującym nas zakresie cenowym.
 • Dzięki nim poszukiwanie architekta wnętrz na terenie całego kraju jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku innych metod takich jak na przykład prasa.

Niestety rozwiązanie to ma również swoje wady. Jedną z nich jest to, że nie każdy architekt ogłasza się w ten sposób. Ponadto opinie dostępne na temat danego architekta na tego typu portalach, nie zawsze są adekwatne do rzeczywistości. Czasami bowiem okazuje się, że nieuczciwi architekci wnętrz zlecają za pieniądze wystawianie pozytywnych opinii na swój temat na tego typu portalach. Ma to na celu przyciągnięcie uwagi klienta. W ten sposób możemy narazić się między innymi na skorzystanie z usług osoby, która nie ma odpowiedniej wiedzy lub kompetencji.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Firmy Pewny Lokal przy wyborze architekta wnętrz?

Połączenie przez Państwa naszej współpracy, pracą architekta wnętrz, może przynieść dla Państwa szereg różnego rodzaju korzyści. Jedną z nich jest między innymi zabezpieczenie Państwa interesu prawnego. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się, w jaki sposób jest to możliwe? Odpowiedzią na to pytanie jest analiza prawna umowy współpracy z architektem wnętrz. Dzięki niej dowiecie się Państwo, czy w umowie są potencjalnie szkodliwe dla Państwa zapisy. Pamiętajmy, że zerwanie podpisanej umowy może być po pierwsze trudne, po drugie kosztowne.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Warto więc przed jej podpisaniem dokładnie ją przeanalizować. Niektórzy z Państwa pewnie teraz stwierdzą, że nie każdy zna się na przepisach prawa. Nasza firma to rozumie, dlatego dysponujemy zespołem prawników specjalizujących się w szeroko rozumianych kwestiach związanych z nieruchomościami. Dzięki ich pomocy mogą Państwo uniknąć wielu kosztownych komplikacji prawnych. Może się bowiem okazać, że skorzystanie z naszych usług będzie znacznie tańsze, niż na przykład późniejsze wystąpienie na drogę prawną. Tym bardziej że werdykt sądu może nie być dla Państwa korzystny. Warto przy tym wspomnieć, że nasza firma Pewny Lokal ma szerokie doświadczenie w tego typu sprawach- na chwilę obecną nasi prawnicy przeanalizowali ponad 12 tysięcy umów sprzedażowych.

Sprawa nieco inaczej wygląda w przypadku odbioru technicznego. Załóżmy, że zlecili Państwo aranżację wnętrza mieszkania w trakcie jego budowy. Architekt wnętrz zastosował się do Państwa potrzeb oraz uwag, oraz co równie ważne, do warunków technicznych mieszkania. Gdy kończy się budowa, mieszkanie nie spełnia między innymi warunków technicznych zawartych w umowie deweloperskiej. W takim wypadku realizacja projektu aranżacji będzie albo mocno utrudniona lub wręcz niemożliwa do wykonania. Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że będziecie musieli Państwo usunąć usterki techniczne na koszt własny.

Można jednak tego uniknąć, zlecając naszej firmie Pewny Lokal odbiór techniczny mieszkania. W ten sposób za stosunkowo niewielką kwotę mogą Państwo zabezpieczyć się przed stratami rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli więc chcecie Państwo uniknąć tego typu problemów, to warto skorzystać z naszej oferty. Natomiast, jeżeli chodzi o nasze doświadczenia w tej kwestii, to potwierdzeniem może być tutaj ponad 30 tysięcy wykonanych przez nas odbiorów technicznych. Liczba ta w dużej mierze wynika z profesjonalizmu, jakim kieruje się nasza firma. Jeżeli więc zdecydują się Państwo na naszą ofertę, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą elektroniczną. Następnie nasi konsultanci skierują Państwa do odpowiednich specjalistów.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Nasza kancelaria przeanalizowała tysiące umów nabycia nieruchomości.
 • Jesteśmy największą inżynieryjno-prawną firmą od audytu nieruchomości. Działamy w całej Polsce.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, usługi nawet w 24 h.

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, jakie formalności czekają nabywców po odbiorze mieszkania.

Z filmu dowiesz się m.in. co, jeśli deweloper odmawia usunięcia wad po odbiorze mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania deweloperskiego?

Sprawdź rozmowę ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 73 opinii.

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie odebrać mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: sprawdzenie prac wykończeniowych

okładka poradnika

Poradnik: kary umowne w umowach nieruchomościowych

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny?

Najważniejsze zagadnienia w zasięgu kliknięcia.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka