Umowa z projektantem wnętrz

słuchawka telefonu
strzałka

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Umowa z projektantem wnętrz | 797 014 014

Przyglądamy się jak powinna zostać sformułowana umowa z projektantem wnętrz. Jak wybrać dobrego projektanta?

Wybieramy projektanta wnętrz

Urządzenie funkcjonalnego mieszkania w którym będziemy odpoczywać po pracy, relaksować się czytając książki czy też oglądając film nie jest proste. Należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, które mogą wpływać na to jak będzie korzystało nam się z przestrzeni. Przykład? Kawalerka - czy lepiej jest wstawić łózko czy też narożnik. Z jednej strony łózko da nam wygodę spania na komfortowym materacu z drugiej strony podczas odwiedzin gości może być problem z ich usadzeniem. Może więc warto zaprojektować jakieś przepierzenie, które oddzieli nieco intymną strefę sypialni od części przeznaczonej do przyjmowania znajomych. Tego typu dylematów jest wiele i nie myśląc o nich dostatecznie wcześniej możemy narazić się na frustrację przy codziennym użytkowaniu mieszkania, a tego chcemy uniknąć za wszelką cenę. Jeżeli nie mamy także pojęcia o urządzaniu wnętrz, nie wiemy jakie kolory będą ze sobą dobrze współgrały, jaki rodzaj podłogi sprawdzi się w naszym wypadku, możemy zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz. Tutaj dobrze działa tzw. „poczta pantoflowa”, może ktoś z naszej rodziny lub znajomych korzystał z usług projektanta wnętrz? Rekomendacje są zazwyczaj najlepszym sposobem na znalezienie fachowca. Jeżeli nie mamy osoby z polecenia warto przejrzeć opinie klientów w Internecie na temat danych architektów oraz przejrzeć portfolio projektantów wnętrz. Jeżeli prace projektanta kompletnie nie trafiają w nasz gust, szukajmy dalej. Szczególnie na terenie dużych miast konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo duża. Każdy znajdzie coś dla siebie. Często usługi projektanta wnętrz wydają się drogie, ale przemyślmy czy sami będziemy w stanie zaplanować nasze mieszkanie z myślą o najdrobniejszych szczegółach? Pamiętajmy, że dobry architekt wnętrz umie wyczuć swojego klienta i wie jak mu pomóc, aby ostateczny projekt sprawił, że klient będzie zadowolony.

Umowa z projektantem wnętrz

Istotne jest, aby projektant wnętrz miał nadzór nad pracami remontowymi w mieszaniu. Dotyczy to zarówno rynku wtórnego jak i pierwotnego. Jeżeli korzystamy z usługi projektanta poleconego nam przez znajomych, udajmy się do ich mieszkania, aby sprawdzić jakie pomysły aranżacyjne nam się podobają, a co np. oceniliśmy negatywnie. Wszystkie sugestie są bardzo cenne dla wybranego specjalisty. Często pierwszym pytaniem klientów jest to, o koszt przygotowania projektu, aranżacji. Dobry specjalista oszacuje nam orientacyjny koszt, ale dokładne wyliczenia będą możliwe dopiero po wizycie na budowie. W dużej mierze cena jest zależna od stopnia nadzoru wykonywanego przez projektanta. Jeżeli remontujemy np. tylko kuchnię, bezpłatny projekt może zostać wykonany w sklepie gdzie dokonujemy wyboru mebli, zabudowy, sprzętów itp. Jednakże jeżeli urządzamy mieszkanie całościowo, warto aby było spójne. W takim przypadku tylko projekt jednej osoby będzie pozwalał na zaprojektowanie funkcjonalnego i ładnego wnętrza.

Umowa zawarta z projektantem wnętrz powinna być możliwe dokładna:

 • kto jest stronami umowy (klient, projektant)
 • jaki jest zakres prac projektanta wnętrz (wyszczególnienie pomieszczeń, które podlegają projektowi)
 • zakres wizyt na budowie (ile razy, rodzaj nadzoru itp.)
 • ile projektów wstępnych zostanie wykonanych (rysunki wstępne na podstawie, których powstanie końcowy projekt)
 • dokładne określenie terminów (do kiedy zostaną wykonane projekty, do kiedy odbywać się będą wizyty nadzorujące wykonanie prac przez ekipy)
 • określenie formy wynagrodzenia oraz daty zapłaty za wykonaną pracę przez architekta wnętrz
 • zapisy odpowiedzialności w sytuacji zerwania umowy przez jedną ze stron.

Architekt a odbiór mieszkania

Zapytajmy architekta, czy ma osobę z polecenia, która dokona odbioru mieszkania po zakończeniu prac czy to przez dewelopera (np. wykończenie mieszkania pod klucz) lub też po remoncie na rynku wtórnym. Dzięki odbiorowi technicznemu upewnimy się, że nasze mieszkanie pozbawione jest usterek czy też wad. Dokładne sprawdzenie stanu technicznego nieruchomości obejmuje kontrolę mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej i lasera krzyżowego. Dzięki tym urządzeniom sprawdzimy usterki, które nie są widoczne gołym okiem, a które mogą wychodzić po pewnym czasie. Mogą to być m.in. zawilgocenia, ogniska korozji biologicznej czy też woda technologiczna pozostawiona w porach materiałów. Fachowiec sporządzi dla nas także protokół odbioru mieszkania.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy Pewny Lokal?

Powodów ku temu jest co najmniej klika. Jednym z nich jest nasze doświadczenie. Nasza firma obecnie ma na swoim koncie ponad 30 tysięcy wykonanych odbiorów technicznych wykonanych odbiorów technicznych oraz 12 tysięcy przeanalizowanych umów. Innym powodem mogą być między innymi różnego rodzaju kwestie prawne związane z umową.

Niestety, na rynku zdarzają się również tacy architekci wnętrz, którzy próbują w umowach zawrzeć niekorzystne dla klienta zapisy. Do takich zapisów mogą należeć między innymi paragrafy dotyczące braku kar za niedotrzymanie terminu. W takim przypadku wykonanie projektu wnętrza mieszkania może się tak naprawdę ciągnąć w nieskończoność, a architekt nie poniesie za to żadnej odpowiedzialności. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zlecenie analizy prawnej umowy z architektem wnętrz. Mogą ją dla Państwa wykonać nasi prawnicy z firmy Pewny Lokal. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu z zakresu spraw związanych z nieruchomościami, mogą Państwo uniknąć wielu niepotrzebnych komplikacji. Jest to ważne, ponieważ podpisana przez Państwa umowa z architektem, może być po jej podpisaniu trudna do zerwania.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Nasza firma Pewny Lokal, może również jak już wcześniej wspomnieliśmy, przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania. Dzięki temu możecie za jednym zamachem tak naprawdę załatwić dwie sprawy. Wielu z Państwa może się w tym momencie zastanawiać, co ma wspólnego architekt wnętrz z odbiorem technicznym mieszkania. Wbrew pozorom bardzo wiele. Może się bowiem okazać, że usterki występujące w mieszkaniu, znacząco utrudniają, lub wręcz uniemożliwiają prawidłową aranżację wnętrza. A przecież chyba nikt nie chce mieszkać w mieszkaniu, które nie będzie dawało odpowiedniego poziomu komfortu.

Może się to również wiązać między innymi z dodatkowymi kosztami, jakie poniesiemy w związku z koniecznością ponownej aranżacji wnętrz. Koszty te potrafią być naprawdę duże. Przyjmuje się bowiem że koszt aranżacji wnętrza (według cen z 2022 roku) waha się od 150 do 250 złotych za metr kwadratowy. Można więc stwierdzić, że przeprowadzony przez naszą firmę Pewny Lokal odbiór techniczny, jest swoistym narzędziem pozwalającym na uniknięcie różnego rodzaju dodatkowych wydatków. Decydując się więc na ofertę projektanta wnętrz, warto rozważyć naszą ofertę. Jeżeli więc są Państwo zainteresowani naszą pomocą, prosimy o kontakt telefoniczny, lub drogą elektroniczną za pomocą dostępnego na naszej stronie formularza, lub adresu email.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Nasza kancelaria przeanalizowała tysiące umów nabycia nieruchomości.
 • Jesteśmy największą inżynieryjno-prawną firmą od audytu nieruchomości. Działamy w całej Polsce.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, usługi nawet w 24 h.

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, jakie formalności czekają nabywców po odbiorze mieszkania.

Z filmu dowiesz się m.in. co, jeśli deweloper odmawia usunięcia wad po odbiorze mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania deweloperskiego?

Sprawdź rozmowę ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 95 opinii.

Czy potrzebujesz inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie odebrać mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: sprawdzenie prac wykończeniowych

okładka poradnika

Poradnik: kary umowne w umowach nieruchomościowych

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny?

Najważniejsze zagadnienia w zasięgu kliknięcia.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka