Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Wykończenie mieszkania deweloperskiego koszty

Jakie czynniki wpływają na koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego? Wyjaśniamy!
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Koszt wykończenia mieszkania

Koszt wykończenia mieszkania odebranego w stanie deweloperskim zależy od przyjętego standardu, który wiąże się z ceną zakupu materiałów (wyższa czy niższa półka cenowa?), zakresu prac (np. dodatkowe przesunięcia ścian, sufity podwieszane, zmiany w rozmieszczeniu tzw. punktów elektrycznych itd.) oraz sposobu realizacji (częściowo własnymi siłami np. malowanie ścian, czy wyłącznie za pomocą wynajętej ekipy). Możemy je sami spróbować obliczyć za pomocą bezpłatnych kalkulatorów dostępnych w serwisach internetowych. Niektóre kojarzą zleceniodawców z potencjalnymi wykonawcami.  

Ceny materiałów wykończeniowych mieszkania 

Ceny materiałów wykończeniowych na ogół są odpowiednie w stosunku do jakości, warto jednak zapytać wybraną przez nas ekipę, gdzie dokonać ich zakupu. Te z wieloletnią praktyką na rynku na ogół polecą zaopatrywać się w miejscach, z których sami od lat korzystają, gdyż mogą w nich liczyć na duże rabaty - dotyczy to zwłaszcza materiałów do wykończenia ścian (gładzie, farby itp.). Wybór paneli podłogowych, parkietu, płytek ściennych, czy akcesoriów łazienkowych leży w gestii samego inwestora lub jego architekta wnętrz i tu - mając ograniczony budżet - będziemy mieć problem, na jakich elementach wykończenia mieszkania możemy zaoszczędzić. Wybierając produkty z górnej półki, sprowadzane na specjalne zamówienie z zagranicy, możemy przekroczyć nasz budżet. Do tego trzeba uwzględnić koszty robocizny, które będą wyższe przy bardziej skomplikowanym projekcie wnętrz. Starajmy się zatem wyceniać kompleksowo, w kilku wariantach, rezerwując środki na nieprzewidziane koszty i wyposażenie ruchome.  Robocizna będą ostatecznie droższa, jeśli dobierzemy przypadkowych wykonawców bez rekomendacji, którzy przedstawią zdawkową kalkulację. Postarajmy się pozyskać oferty od przynajmniej trzech firm i rozważmy te, które zawierają szczegółowy, rzetelny kosztorys i harmonogram.

Odbiór mieszkania wykończenie

Zdarza się, że podczas odbioru mieszkania od dewelopera głównym tematem, który pochłania uwagę jego nabywcy jest nie jakość wykonanych przez dewelopera prac, lecz sposób urządzenia mieszkania. To rozproszenie uwagi jest całkiem zrozumiałe, ale pozwolić na nie sobie mogą sobie ci, których w sprawdzeniu owej jakości wykonania mieszkania wyręcza w tym czasie specjalista od odbiorów. Inżynierowie z firmy Pewny Lokal zaangażowani przez naszych klientów sprawdzają, czy lokal został wykonany zgodnie z dokumentacją, zapisami w umowie deweloperskiej, przepisami dotyczącymi jakości wykonania robót i czy zostały w nim użyte wyroby odpowiedniej jakości. Jeśli nabywcy wystarczy czasu, po odbiorze może zwrócić się do naszego specjalisty z prośbą o udzielenie porad odnośnie wykończenia mieszkania. Nasi inżynierowie uwielbiają doradzać!

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.7/5 na podstawie 14 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka