Wykończenie mieszkania deweloperskiego koszty

Jakie czynniki wpływają na koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego? Wyjaśniamy!
Potrzebujesz wyceny kosztów remontu na rynku wtórnym lub wyceny kosztów wykończenia nieruchomości od dewelopera?

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Koszt wykończenia mieszkania

Koszt wykończenia mieszkania odebranego w stanie deweloperskim zależy od przyjętego standardu, który wiąże się z ceną zakupu materiałów (wyższa czy niższa półka cenowa?), zakresu prac (np. dodatkowe przesunięcia ścian, sufity podwieszane, zmiany w rozmieszczeniu tzw. punktów elektrycznych itd.) oraz sposobu realizacji (częściowo własnymi siłami np. malowanie ścian, czy wyłącznie za pomocą wynajętej ekipy). Możemy je sami spróbować obliczyć za pomocą bezpłatnych kalkulatorów dostępnych w serwisach internetowych. Niektóre kojarzą zleceniodawców z potencjalnymi wykonawcami.  

Ceny materiałów wykończeniowych mieszkania 

Ceny materiałów wykończeniowych na ogół są odpowiednie w stosunku do jakości, warto jednak zapytać wybraną przez nas ekipę, gdzie dokonać ich zakupu. Te z wieloletnią praktyką na rynku na ogół polecą zaopatrywać się w miejscach, z których sami od lat korzystają, gdyż mogą w nich liczyć na duże rabaty - dotyczy to zwłaszcza materiałów do wykończenia ścian (gładzie, farby itp.). Wybór paneli podłogowych, parkietu, płytek ściennych, czy akcesoriów łazienkowych leży w gestii samego inwestora lub jego architekta wnętrz i tu - mając ograniczony budżet - będziemy mieć problem, na jakich elementach wykończenia mieszkania możemy zaoszczędzić. Wybierając produkty z górnej półki, sprowadzane na specjalne zamówienie z zagranicy, możemy przekroczyć nasz budżet. Do tego trzeba uwzględnić koszty robocizny, które będą wyższe przy bardziej skomplikowanym projekcie wnętrz. Starajmy się zatem wyceniać kompleksowo, w kilku wariantach, rezerwując środki na nieprzewidziane koszty i wyposażenie ruchome.  Robocizna będą ostatecznie droższa, jeśli dobierzemy przypadkowych wykonawców bez rekomendacji, którzy przedstawią zdawkową kalkulację. Postarajmy się pozyskać oferty od przynajmniej trzech firm i rozważmy te, które zawierają szczegółowy, rzetelny kosztorys i harmonogram.

Odbiór mieszkania wykończenie

Zdarza się, że podczas odbioru mieszkania od dewelopera głównym tematem, który pochłania uwagę jego nabywcy jest nie jakość wykonanych przez dewelopera prac, lecz sposób urządzenia mieszkania. To rozproszenie uwagi jest całkiem zrozumiałe, ale pozwolić na nie sobie mogą sobie ci, których w sprawdzeniu owej jakości wykonania mieszkania wyręcza w tym czasie specjalista od odbiorów. Inżynierowie z firmy Pewny Lokal zaangażowani przez naszych klientów sprawdzają, czy lokal został wykonany zgodnie z dokumentacją, zapisami w umowie deweloperskiej, przepisami dotyczącymi jakości wykonania robót i czy zostały w nim użyte wyroby odpowiedniej jakości. Jeśli nabywcy wystarczy czasu, po odbiorze może zwrócić się do naszego specjalisty z prośbą o udzielenie porad odnośnie wykończenia mieszkania. Nasi inżynierowie uwielbiają doradzać!

Pewny Lokal oferuje usługę wyceny kosztów remontu mieszkania lub domu na rynku wtórnym, a także usługę wyceny kosztów wykończenia nieruchomości od dewelopera. Wyceny dokonuje nasz inżynier, który w tym celu przeprowadza oględziny nieruchomości. W raporcie z wyceną przedstawiamy m.in. szacunek kosztów remontu poszczególnych elementów mieszkania i domu. Pokazujemy także zestawienie najbardziej popularnych i ogólnodostępnych rozwiązań materiałowych oraz kosztów wykonawstwa. Dzięki naszemu raportowi będą Państwo wiedzieli, czy wycena zaoferowana przez firmę remontową nie jest przeszacowana oraz ile pieniędzy należy jeszcze "włożyć" w nieruchomość. Przykładowy raport z wyceny remontu mieszkania na rynku wtórnym można zobaczyć tutaj. Skontaktuj się z nami.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.7/5 na podstawie 24 opinii.

Zobacz, czym różnią się standardy wykończenia mieszkań oferowane przez deweloperów.

Obejrzyj rozmowę naszego prawnika i inżyniera.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka