Doradca kupna mieszkania

W artykule podpowiadamy, czy warto skorzystać z pomocy ekspertów podczas kupna mieszkania.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)? Pewny Lokal to prawnicy i inżynierowie specjalizujący się w nieruchomościach.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. Audyt prawny z rekomendacjami
2. Badanie stanu technicznego lokalu oraz wycena remontu
3. Raport o okolicy i cenach transakcyjnych

Kiedy decyzja o kupnie mieszkania jest już podjęta, pora zaplanować kolejne kroki. Najlepiej zacząć od oceny swojej zdolności kredytowej- pozwoli to na określenie, gdzie i w jakim standardzie szukać mieszkania, które oprócz dopasowania do naszych możliwości finansowych będzie też odpowiednie pod wszystkimi innymi względami. Znalezienie takiego mieszkania nie jest wbrew pozorom łatwe, ponieważ ilość ofert zarówno na rynku pierwotnym, jak i na wtórnym, jest ogromna. Dodatkowo duża część mieszkań, zwłaszcza na rynku wtórnym, pozostawia sporo do życzenia pod względem transparentności w kontekście sytuacji prawnej, a także pod względem technicznym. Dlatego, kiedy już znajdziemy interesujące nas mieszkanie,  warto jest skorzystać ze wsparcia ekspertów z Pewny Lokal, którzy pomogą w kompleksowej analizie stanu prawnego i  technicznego wybranej nieruchomości, a także w negocjacjach ze sprzedającym i w podpisaniu bezpiecznej umowy przedwstępnej/ sprzedaży.

1. Audyt prawny z rekomendacjami

Dzięki zleceniu audytu prawnego specjalistom zyskujemy pewność, że analiza ksiąg wieczystych lokalu i budynku będzie przeprowadzona bardzo wnikliwie, a wszelkie niejasności zostaną zidentyfikowane i omówione. W ramach audytu prawnego badane jest prawo własności, dane dotyczące lokalu (metraż, przynależności, przeznaczenie), hipoteka lokalu i jego prawa i obciążenia, a także informacje dotyczące budynku i jego obciążeń. Wszelkie ewentualnie stwierdzone sprzeczności opatrzone są w raporcie rekomendacją dotyczącą dalszych działań oraz objaśnieniem zidentyfikowanych niejasności.

Dodatkowo, dzięki wsparciu prawnika, specjalizującego się w nieruchomościach, zyskamy pewność, że umowa, do której będziemy przystępować, będzie skonstruowana w bezpieczny dla nas jako kupującego sposób.

2. Badanie stanu technicznego lokalu oraz wycena remontu

Ocena stanu technicznego lokalu przed jego zakupem jest kluczowa dla podjęcia właściwej decyzji. Dlatego należy podejść do niej bardzo rozważnie i, jeżeli jest to możliwe, powierzyć przeprowadzenie takiego badania profesjonalistom, którzy zidentyfikują ewentualne wady i elementy do wymiany bądź remontu, zbadają stan instalacji w lokalu oraz dokonają pomiaru rzeczywistego metrażu i zbadają stan przynależności (piwnica, komórka lokatorska, boks).

Dobrze jest też skorzystać z opcji wyceny remontu, z uwzględnieniem kosztów najbardziej popularnych rozwiązań materiałowych oraz wykonawstwa.

3. Raport o okolicy i cenach transakcyjnych

Dzięki takiej usłudze (jeżeli jest dostępna w naszym mieście) możemy dowiedzieć się więcej o okolicy, w której znajduje się wybrane mieszkanie (m.in. o jej bezpieczeństwie), a także zorientować się, na jakim poziomie kształtują się ceny transakcyjne (a nie tylko ofertowe) w danej okolicy i zbliżonym standardzie.

Jeżeli mamy taką możliwość, wówczas warto skorzystać z pomocy ekspertów, dzięki której przystąpimy do umowy ze sprzedającym wyposażeni w kompletną wiedzę na temat nabywanego mieszkania.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Jak sprawdzić inwestycję deweloperską?

Zachęcamy do obejrzenia filmu o sprawdzeniu inwestycji deweloperskiej.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka