Na co zwrócić uwagę przy kupnie domu w stanie surowym

W poniższym artykule podpowiadamy, co sprawdzić kupując dom w stanie surowym.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. Kupno domu w stanie surowym – czy warto?
2. Sprawdzenie domu w stanie surowym

1. Kupno domu w stanie surowym – czy warto?

Budowa domu nie należy do najłatwiejszych czynności i ludzie często zniechęcają się tym, że taka budowa jest dosyć skomplikowana. Oczywiście podczas budowy nie musimy samemu prowadzić wszelkich prac, a korzystamy z pomocy odpowiednich wykwalifikowanych osób.

To czy zdecydujemy się na budowę domu od podstaw, czy na kupno domu w stanie surowym będzie zależało od kilku czynników.

Budowa domu od podstaw jest czasochłonna, dlatego zastanówmy się, czy mamy wystarczająco czasu, aby moc prowadzić budowę regularnie. Nasza decyzja będzie również zależna od tego, czego oczekujemy od domu. Kupując dom w stanie surowym, nie zawsze dostaniemy to, co byśmy chcieli i nie zawsze uda nam znaleźć dom idealny. Tutaj istotną kwestią będzie to, czy zgodzimy się na to, żeby ten dom nie był w 100% taki, jak chcemy czy jednak będziemy oczekiwać dokładnego dopasowania pod nas.

Propozycje domów w stanie surowym możemy znaleźć w Internecie w ofertach najczęściej deweloperów. Wówczas po znalezieniu najciekawszych ofert oraz zdecydowaniu czego oczekujemy od danego domu, będziemy mogli umawiać się na spotkania z deweloperami i sprawdzenie domów.

Pamiętajmy również o tym, że zanim przystąpimy do oglądania, warto sprawdzić, kto jest tym potencjalnym sprzedającym. Sprawdźmy jego prace, opinie o nim oraz jak deweloper prezentuje się w KRS czy UOKiK.

Kupno domu w stanie surowym.Od konkurencji odróżnia nas m.in. praca na rzecz nabywców nieruchomości, a nie także na rzecz deweloperów.

2. Sprawdzenie domu w stanie surowym

Dom możemy kupić w stanie surowym otwartym lub zamkniętym. Te dwa rodzaje będą się od siebie różniły m.in. tym, że w stanie otwartym mamy wybudowane ściany, strop, schody, prowizoryczny dach. Natomiast w stanie surowym zamkniętym będą wszystkie te elementy, które są w stanie surowym otwartym, ale dodatkowo pojawią się okna i drzwi wejściowe.

Sprawdzając dom w stanie surowym, powinniśmy wypytać dewelopera o najważniejsze rzeczy dotyczące domu tj. rok jego powstania, wielkość powierzchni, o jego pomieszczenia. Warto na takie sprawdzenie domu przed podpisaniem umowy kupna zabrać ze sobą specjalistę, który sprawdzi, czy dom został wykonany zgodnie z normami i projektem. Fachowiec również sprawdzi ściany, strop, materiały, jakie zostały wykorzystane do budowy. Poprośmy również dewelopera o pokazanie dokumentów świadczących np. o uzyskaniu pozwolenia na budowę. Nie zapomnijmy także sprawdzić planu zagospodarowania przestrzennego.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na konkretny dom, zawarliśmy umowę z deweloperem, to teraz czeka nas również wiele pracy przy pracach wykończeniowych.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 11 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka