Dowiedz się więcej!

Inspekcja domu przed kupnem

Inspekcja domu przed kupnem to bardzo istotna sprawa. Podpowiadamy jak tego typu sprawdzenie powinno wyglądać.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości na rynku wtórnym? Sprawdzamy księgi wieczyste, wykonujemy przeglądy techniczne nieruchomości, pomagamy w bezpiecznym podpisaniu umowy.
Dowiedz się więcej

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Spis treści

  1. Na co należy zwrócić uwagę przed kupnem domu?
  2. Kamera termowizyjna w trakcie inspekcji?
  3. Inspekcja domu przed kupnem cena


  4.  

1.Na co należy zwrócić uwagę przed kupnem domu?

Pewny Lokal to firma, która przede wszystkim powstała z potrzeby rynku. Wydawać mogłoby się, że kupno domu jest prostym tematem, ale faktycznie inwestorzy bardzo często nie są świadomi, na co warto zwracać uwagę, gdy nadchodzi czas oględzin nieruchomości. Walory estetyczne, wizualne aspekty, drobne niedociągnięcia – tyle potencjalny klient jest w stanie dostrzec. Niepasująca tapeta, brak dzwonka czy niedziałający włącznik to tak naprawdę drobiazgi, które wymienia się łatwo, a co z ważnymi szczegółami dotyczącymi technicznych aspektów nieruchomości? Bardzo często są pomijane przez kupujących z powodu ich niewiedzy.

To pytanie jest podstawowym zagadnieniem, na które chętnie odpowiemy. Pewny Lokal zatrudnia wyłącznie inżynierów, którzy dla klienta stworzą wnikliwą analizę domu, używając nowoczesnej technologii, działając na korzyść potencjalnego kupującego. To bardzo ważne, ponieważ rynek nieruchomości, zarówno pierwotny jak i wtórny charakteryzuje się tym, że jeśli wada zostanie niedostrzeżona, bardzo często sprzedający nie zechce jej ujawnić, bo może na tym stracić.

W skrajnych sytuacjach można oczywiście dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi, ale dużo lepszym rozwiązaniem jest dokładnie zbadanie stanu technicznego nieruchomości przed kupnem.

Podczas pracy naszych inżynierów sprawdzony zostanie budynek zarówno od strony zewnętrznej, jak i od wewnętrznej. Oceniamy elementy konstrukcyjne, ich jakość, wykonanie, stan materiału, jaki został użyty w trakcie budowy i podczas prac wykończeniowych. Istotne są dla nas także połacie dachu i jakość obróbek blacharskich, a także montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Inspekcja dotyczy również spójności zagospodarowania terenu działki należącej do nieruchomości, jakości ogrodzeń, bram, podjazdów i innych budynków znajdujących się na terenie działki.

We wnętrzu ocenie podlegają drzwi, posadzki, ściany, oświetlenie, instalacje, sieć, a nawet stan dzwonka do drzwi. Tak naprawdę skupiamy się na każdej kwestii, która mogłaby zostać pominięta podczas oględzin przez kupującego. Mamy doświadczenie i wiemy doskonale, że nasz audyt musi zawierać wszystkie kwestie techniczno-formalne, by podczas inspekcji nasz klient mógł się skupić na walorach estetycznych nieruchomości.

2.Kamera termowizyjna w trakcie inspekcji?

Tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak skuteczne jest badanie nieruchomości kamerą termowizyjną. Jej obraz pozwala zlokalizować wszystkie miejsca, które charakteryzują się spadkiem ciepła. Są to miejsca najczęściej zwane mostkami cieplnymi. To ogromna podpowiedź dla klienta, który dostaje raport jak wygląda stan budynku. Mostki cieplne nie są widoczne gołym okiem, a ich ignorowanie może doprowadzić do zawilgocenia i zagrzybienia.

Z perspektywy sprzedającego łatwo je ukryć – wystarczy farba, by zamalować niepokojące ślady. Kamery termowizyjnej nie da się oszukać. Jest to doskonały sprzęt w służbie naszych inżynierów. Dzięki niemu można ocenić jakość montażu stolarki okiennej i drzwiowej, a także ocieplenia budynku.

3.Inspekcja domu przed kupnem cena

Niezależnie od miejscowości, w jakiej mieszkają nasi klienci, korzystając z formularza znajdującego się na stronie Pewnego Lokalu, można umówić się z inżynierem, który skontaktuje się, by omówić szczegóły ewentualnego zlecenia. Naszą misją i wizją jest pomoc w dokonaniu profesjonalnego audytu nieruchomości tuż przed kupnem. Chcemy, by kupowanie domu stało się przyjemnością, by nie było związane z obawą o ewentualne oszustwo ze strony nieuczciwego sprzedającego.

Nasza firma stworzona jest przez osoby, które zajmują się głównie oceną nieruchomości. Ta wąska specjalizacja sprawia, że jesteśmy w branży liderami, potrafimy w prosty sposób omówić kwestie związane z prawem, oceną ryzyka, inżynierii oraz rynku nieruchomościowym. Podpowiemy w dziedzinie ksiąg wieczystych i wszelkiego rodzaju umów, damy podstawy do ewentualnego negocjowania ceny poprzez wykonywane raporty techniczne. Rynek nieruchomości jest nam dobrze znany. Obserwujemy tendencje, jakie na nim panują, wiemy, że to branża, która nieustannie się rozwija.

Nasze oględziny mają być filarem, na którym kupujący będzie mógł osadzić swoją decyzję z wszystkimi emocjami, jakie mu towarzyszą przy dokonywaniu wyboru. Chcemy, by u podstaw tej decyzji była rzetelna i fachowa wiedza. Mamy poczucie, że sprawiedliwe działanie i uczciwość w trakcie zawierania umów jest kluczem do sukcesu.

Po udanym zakupie nieruchomości zachęcamy do odwiedzenia strony urokliwydom.pl, na której znajduje się wiele cennych porad dotyczących wykończenia wnętrz i nie tylko.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 118 opinii.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka