Kupowanie mieszkania z rynku wtórnego

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Kupowanie mieszkania z rynku wtórnego | 797 014 014

Zakup mieszkania z drugiej ręki charakteryzuje stosunkowy szybki czas transakcji.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Dzięki naszym audytom prawno-technicznym sprzedawcy schodzą z ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, pomoc nawet w 24 h.

Dodatkowo nie ma ryzyka, jak w przypadku nabycia lokalu na etapie dziury w ziemi od dewelopera, który mógłby ogłosić upadłość i nie wybudować naszej wymarzonej nieruchomości. Mieszkania na rynku wtórnym są dostępne niemal od ręki, no i można je obejrzeć na żywo. Nie znaczy to jednak, że wybór nieruchomości od prywatnego właściciela jest zupełnie pozbawiony problemów. Niestety większość mieszkań, które są dostępne, pochodzi ze stare budownictwa i ich stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Powierzchowne remonty tylko ukrywają poważne wady lokalu i dają złudzenie nabywcy, że wszystko jest w porządku. Następnym obszarem, gdzie możemy natknąć się na kolejne niemiłe niespodzianki, są zapisy prawne, zarówno w umowie, jak i w księdze wieczystej budynku bądź w innych rejestrach. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze mieszkania, jest dokonanie skrupulatnego audytu nieruchomości. Weryfikacja powinna odbyć się pod kątem prawnym oraz technicznym. Z racji braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w takiej analizie, najrozsądniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, to jest prawnika i inżyniera. W naszej firmie Pewny Lokal dysponujemy doświadczonym zespołem, który specjalizuje się właśnie w pomocy przy zakupie mieszkania poprzez prawne konsultacje oraz asystę przy oględzinach nieruchomości.

Audyt prawny mieszkania przed zakupem

Przed podpisaniem umowy przedwstępnej należy metaforycznie wziąć mieszkanie pod lupę i przyjrzeć się jego historii prawnej. Analizę najlepiej rozpocząć od księgi wieczystej i dostępnych tam informacji dotyczących – opisu nieruchomości, właściciela, hipoteki, służebności oraz innych roszczeń. Ważne by poza szczegółową analizą księgi wieczystej budynku, zapoznać się też z księgą gruntu. Nie można także pominąć kontaktu ze spółdzielnią, lub wspólnotą w celu zasięgnięcia informacji o czynszu, funduszu remontowym, a także sposobie podejmowanie decyzji. Dopełnieniem tych działań będzie zorientowanie się w planach zagospodarowania okolicy i sprawdzenie rejestrów związanych z budynkiem, np. rejestru zabytków. Dopiero na koniec opisanej analizy, spokojnie można przyjrzeć się zapisom umowy przedwstępnej, lub w przypadku zakupu za gotówkę - umowy sprzedaży nieruchomości w formie aktu notarialnego. Jeśli czujesz, że wspomniana weryfikacja poszczególnych zapisów, przekracza Twoje zasoby czasowe oraz wiedzę z zakresu prawa, to nasi prawnicy z przyjemnością dokonają audytu prawnego mieszkania za Ciebie! Dodatkowo pomogą w bezpiecznym podpisaniu umowy, poprzez zabezpieczenie Cię przed ryzykownymi karami umownymi czy klauzulami o rękojmi. Co więcej, prawnicy z Pewny Lokal doradzą też o co warto zapytać sprzedawcę oraz notariusza.

Przegląd techniczny mieszkania z drugiej ręki

Fachowa ocena stanu technicznego mieszkania jest równie ważna co aspekty prawne. Doświadczony inżynier dysponujący niezbędnym sprzętem jest w stanie odnaleźć wady ukryte, które pozostają niewidoczne gołym okiem. Specjalista oceni stan budynku, w którym mieści się mieszkanie, instalacje, a także termikę lokalu, stan tynków oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto sprawdzi kąty proste oraz płaszczyzny ścian i posadzek. Taka kompleksowa kontrola pozwoli na odkrycie wszelkich usterek i ustalenie elementów wymagających naprawy bądź całkowitej wymiany. W ten sposób nabywca dostanie też konkretne argumenty do negocjacji ceny nieruchomości. A w przypadku poważnych wad, kupujący może przekonać się nawet, że dane mieszkanie nie jest dobrą inwestycją i zrezygnować z jego nabycia.

Protokół zdawczo-odbiorczy rynek wtórny

Protokół zdawczo-odbiorczy podpisywany jest zwykle po umowie sprzedaży wraz z chwilą wydawania mieszkania. Obejmuje on spisanie liczników oraz wyposażenia, a także doprecyzowanie stanu technicznego. Tu obok tradycyjnych oględzin lokalu, nasi inżynierowie mogą zaoferować także oszacowanie kosztów remontu, które będzie obejmować zestawienie rozwiązań materiałowych i koszta wykonawstwa. Dodatkowo można zamówić też badania termowizyjne nieruchomości, pozwalające na sprawdzenie termoizolacyjności mieszkania oraz wykrycie ewentualnych zacieków, lub zawilgoceń. Wszystko to pozwoli nabywcy lepiej zorientować się w kosztach doprowadzenia lokalu do stanu pełnej funkcjonalności oraz ochroni go przed przykrymi niespodziankami w trakcie remontu. Nie warto zdawać się na los i kupować mieszkania w ciemno! Dokonaj profesjonalnego audytu nieruchomości przed jej zakupem i uniknij problemów podczas wydania mieszkania oraz jego remontu. Nasi fachowcy są do Twojej dyspozycji!

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 9 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka