Indywidualne porady prawne z Pewny Lokal - na czym polegają?

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Indywidualne porady prawne z Pewny Lokal | 797 014 014

Proces kupna nieruchomości jest skomplikowany i może sprawić wiele nieprzewidywalnych kłopotów. Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, lub wyrzucania pieniędzy w błoto, niezbędna może się okazać indywidualna pomoc wyspecjalizowanego prawnika. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej od Pewny Lokal.

Przed zakupem nieruchomości

Dochodzenie swoich praw przed sądem może być kosztowne i nieskuteczne. Znacznie bardziej efektywne jest zadbanie o swoje prawa jeszcze na etapie podpisywania umowy z deweloperem. Kancelaria Prawna Pewny Lokal zajmuje się analizą umów, jakie deweloperzy przedstawiają kupującym. Często okazuje się, że znajdują się tam zapisy niesprawiedliwe lub takie, które można zinterpretować tylko na korzyść dewelopera. Czasem kupujący nie mają wcale aktu notarialnego, a jedynie zobowiązanie dewelopera do przeniesienia na nabywców prawa własności po wybudowaniu mieszkań. Zdarza się, że wpłacają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zaliczki. Gdyby taki deweloper upadł przed ukończeniem budowy, to nie odzyskaliby już swoich pieniędzy. Analiza umowy w porównaniu z kosztami, na które można się narazić, to symboliczny wydatek, który warto ponieść.

Na czym polegają usługi prawne Pewny Lokal?

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana tylko w prawie nieruchomości. W przeciwieństwie do innych firm prawniczych zajmujemy się wyłącznie nieruchomościami. Szczególną uwagę poświęcamy pomocy nabywcom (domów, mieszkań i działek) w bezpiecznym zakupie nieruchomości. Przygotowujemy profesjonalne analizy umów z deweloperami (umów deweloperskich, rezerwacyjnych, przedwstępnych i przenoszących własność) oraz umów na rynku wtórnym (umów przedwstępnych, sprzedaży i przenoszących własność). Oferujemy konsultacje telefoniczne i naniesienie indywidualnych zmian na projekt umowy. Analizujemy także inne umowy związane z nieruchomościami, np. umowy o kredyt hipoteczny, umowy o budowę domu (o roboty budowlane) czy umowy najmu. Oferujemy też pomoc w sytuacjach spornych: sporządzamy na przykład pisma o odstąpieniu od umowy, wzywamy deweloperów do zwrotu kosztów.

Od konkurencji odróżnia nas przede wszystkim konkretna specjalizacja, jaką są nieruchomości.

Pomoc prawna na rynku pierwotnym

Indywidualna opinia prawna przyda się w nietypowych sytuacjach. Może zdarzyć się, że deweloper proponuje nam podpisanie niestandardowej umowy sprzedaży nieruchomości. W takim przypadku należy uważać na to, co podpisujemy.

Nie będziemy objęci ochroną, która zapewniana jest przez ustawę deweloperską. Taka sytuacja to podpisanie umowy przedwstępnej lub umowy rezerwacyjnej przed umową przedwstępną. Inną okolicznością jest podpisywanie umowy przenoszącej własność, deweloperskiej lub też zwykłej umowy sprzedaży. W takich przypadkach należy zachować szczególną czujność i sprawdzić dokumenty dwa razy, zanim zdecydujemy się je podpisać. Pomoc prawnika okaże się niezbędna, gdy deweloper np. nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym zakupiliśmy mieszkanie, ma narastające problemy finansowe lub też, gdy nie ma zamiaru naprawić wad i usterek stwierdzonych w czasie odbioru technicznego mieszkania lub domu. Prawnik — specjalista od bezpiecznego zakupu nieruchomości — może również zapewnić doradztwo podatkowe i kredytowe. Przy zakupie nieruchomości przyda się też reprezentacja na akcie notarialnym. Prawnik może też pomóc przy optymalizacji ogólnych kosztów transakcji. Wreszcie pomoc przyda się, gdy zdecydujemy się pójść do sądu i wytoczyć proces nieuczciwemu sprzedawcy albo deweloperowi.

Może zdarzyć się, że deweloper proponuje nam podpisanie niestandardowej umowy sprzedaży nieruchomości.

O naszej kancelarii

Nasza firma zatrudnia i współpracuje z adwokatami specjalizującymi się w prawie rzeczowym na terenie całej Polski. Są to sprawdzone przez nas osoby, mające bogate doświadczenie zarówno w udzielaniu indywidualnych porad, jak i reprezentacją przed sądami czy prowadzeniem negocjacji lub mediacji. Oferujemy analizę polegającą na sprawdzeniu dokumentów oraz publicznie dostępnych informacji na temat dewelopera, konsultacje telefoniczne z adwokatem oraz wskazanie i propozycje zmiany niekorzystnych klauzul umownych. Analizujemy nie tylko standardowe umowy, ale pomagamy także naszym klientom w nietypowych kwestiach prawnych, np. rozmaite umowy przedwstępne lub umowy inwestycyjne oferowane do podpisu przez małych deweloperów. Pomagamy też w sporządzaniu pism w kwestiach spornych, np. pisma do dewelopera o uznanie usterek. Znalezienia odpowiedniego prawnika specjalizującego się w prawnych aspektach związanych z zakupem nieruchomości nie jest proste. Zapraszamy do kontaktu pod 797 014 014 lub wysłania maila na kontakt@pewnylokal.pl, a z pewnością będziemy mogli pomóc.

Kiedy jeszcze przyda się kancelaria prawna?

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Deweloperzy oszukują również na etapie umów przedwstępnych. Te też warto sprawdzać z pomocą profesjonalistów. Prawnik może też sprawdzić stan ksiąg wieczystych, bo również deweloperom zdarza się budować na gruntach, co do których są wątpliwości. Możesz też zamówić szerszą analizę stanu prawnego nieruchomości. To ważne, szczególnie jeśli zamierzasz zainwestować dużą sumę lub wiążesz z taką inwestycją poważne nadzieje. Jeśli np. wszystko zależy od tego, czy uda Ci się w przyszłości sprzedać mieszkanie z dużym zyskiem, to warto sprawdzić, czy w okolicy nie są planowane niekorzystne inwestycje. Kancelaria Pewny Lokal sprawdza też inne umowy dotyczące nieruchomości, takie jak umowy najmu czy remontowe.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Nasza kancelaria przeanalizowała tysiące umów nabycia nieruchomości.
 • Jesteśmy największą inżynieryjno-prawną firmą od audytu nieruchomości. Działamy w całej Polsce.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność.

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy inspekcji nieruchomości?

dr Piotr Semeniuk, adwokat od prawa nieruchomości

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film, który pokaże Ci, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, co powinieneś wiedzieć o protokole odbioru.

Ekspert wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 738 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik: rękojmia nieruchomości

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny mieszkania i dlaczego warto go zlecić specjaliście?

Dowiedz się, jak zaoszczędzić czas i nerwy na odbiorze technicznym.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka