Indywidualne porady prawne z Pewny Lokal

Proces kupna nieruchomości jest skomplikowany i może sprawić wiele nieprzewidywalnych kłopotów. Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań lub wyrzucania pieniędzy w błoto niezbędna może się okazać indywidualna pomoc wyspecjalizowanego prawnika.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)? Pewny Lokal to prawnicy i inżynierowie specjalizujący się w nieruchomościach.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści

1. Kiedy warto zdecydować się na indywidualną poradę prawną?
2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów w prawie nieruchomości
3. Potrzebujesz pomocy prawnika?

1. Kiedy warto zdecydować się na indywidualną poradę prawną?

Indywidualna opinia prawna przyda się w nietypowych sytuacjach. Może zdarzyć się, że deweloper proponuje nam podpisanie niestandardowej umowy sprzedaży nieruchomości. W takim przypadku należy uważać na to co podpisujemy. Nie będziemy bowiem objęci ochroną zapewnioną przez ustawę deweloperską. Taka sytuacja to podpisanie umowy przedwstępnej lub umowy rezerwacyjnej przed umową przedwstępną. Inną okolicznością jest podpisywanie umowy przenoszącej własność, deweloperskiej lub też zwykłej umowy sprzedaży. W takich przypadkach należy zachować szczególną czujność i sprawdzić dokumenty dwa razy zanim zdecydujemy się je podpisać.

Pomoc prawnika okaże się niezbędna gdy deweloper np. nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie budynku w którym zakupiliśmy mieszkanie, ma narastające problemy finansowe lub też gdy nie ma zamiaru naprawić wad i usterek stwierdzonych w czasie odbioru technicznego mieszkania lub domu. Prawnik - specjalista od bezpiecznego zakupu nieruchomości - może również zapewnić doradztwo podatkowe i kredytowe. Przy zakupie nieruchomości przyda się też reprezentacja na akcie notarialnym. Prawnik może też pomóc przy optymalizacji ogólnych kosztów transakcji. Wreszcie pomoc przyda się gdy zdecydujemy się pójść do sądu i wytoczyć proces nieuczciwemu sprzedawcy albo deweloperowi.

2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów w prawie nieruchomości

Nasza firma zatrudnia i współpracuje z adwokatami specjalizującymi się w prawie rzeczowym na terenie całej Polski. Są to sprawdzone przez nas osoby, mające bogate doświadczenie zarówno w udzielaniu indywidualnych porad jak i reprezentacją przed sądami czy prowadzeniem negocjacji lub mediacji. Oferujemy analizę polegającą na sprawdzeniu dokumentów oraz publicznie dostępnych informacji na temat dewelopera, konsultacje telefoniczne z adwokatem oraz wskazanie i propozycje zmiany niekorzystnych klauzul umownych.

Analizujemy nie tylko standardowe umowy, ale pomagamy także naszym klientom w nietypowych kwestiach prawnych, np. rozmaite umowy przedwstępne lub umowy inwestycyjne oferowane do podpisu przez małych deweloperów. Pomagamy też w sporządzaniu pism w kwestiach spornych, np. pisma do dewelopera o uznanie usterek.

3. Potrzebujesz pomocy prawnika?

Znalezienia odpowiedniego prawnika specjalizującego się w prawnych aspektach związanych z zakupem nieruchomości nie jest proste. Zapraszamy do kontaktu pod 797 014 014 lub wysłania maila na kontakt@pewnylokal.pl, a z pewnością będziemy mogli pomóc.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Jak sprawdzić inwestycję deweloperską?

Zachęcamy do obejrzenia filmu o sprawdzeniu inwestycji deweloperskiej.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 65 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka