Najszybciej zarezerwujesz nasze usługi online - tak jak 4 z 5 naszych klientów Rezerwuj online
797 014 014

Koszt wykończenia domu ze stanu deweloperskiego pod klucz

Budżet na wykończenie domu dobrze jest określić jak najwcześniej, co pozwoli na uniknięcie niespodzianek w postaci chociażby deficytu środków już w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych.
wykrzyknik kontaktu pewny lokal
prawnik pewnego lokalu wykrzyknik kontaktu pewny lokal

Potrzebujesz wyceny kosztów remontu lub wykończenia nieruchomości?

navigate_before Karol, główny inżynier Pewny Lokal

inżynier pewnego lokalu
strzałka kontaktu pewny lokal

Karol, główny inżynier Pewny Lokal

Kupno domu w stanie deweloperskim to duże przedsięwzięcie finansowe. Pozornie wydaje się łatwe gdyż kupujemy gotowy dom, który ktoś dla nas wybudował. Po zakupie domu w stanie deweloperskim trzeba go jeszcze wykończyć, co może okazać się trudnym zadaniem wymagającym kolejnych sporych nakładów finansowych.

Budżet na wykończenie domu dobrze jest określić jak najwcześniej, co pozwoli na uniknięcie niespodzianek w postaci chociażby deficytu środków już w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych.

Koszt wykończenia domu ze stanu deweloperskiego jest kwestią bardzo indywidualną, uzależnioną od wielu czynników, o czym więcej poniżej.

Kosztach wykończenia domu

Na początku dobrze jest przejrzeć podpisaną z deweloperem umowę w celu doprecyzowania, czego możemy spodziewać się po standardzie deweloperskim. Ponieważ nie jest on określony w ustawie deweloperskiej, może zdarzyć się, że na odbiorze zaskoczy nas na przykład brak parapetów, które zgodnie z naszą umową nie są montowane w standardzie deweloperskim, co oczywiście wpłynie na podwyższenie kosztu wykończenia domu.

Odbiorze technicznym domu

Kolejną kwestią jest konieczność bardzo szczegółowego sprawdzenia domu podczas odbioru, zarówno pod względem technicznym, jak i pod kątem zgodności z dokumentacją umowną i normami budowlanymi. Dzięki wykryciu wszystkich usterek i umieszczeniu ich w protokole odbioru zyskamy pewność, że nie będziemy dodatkowo ponosić kosztu naprawy wad, za które odpowiada deweloper. Dlatego nie do przecenienia jest możliwość skorzystania podczas odbioru technicznego z pomocy doświadczonego inżyniera lub inspektora budowlanego.
Wszystkie usterki i wady wpisane do protokołu powinny być rozpatrzone przez dewelopera i musi się do nich odnieść. Prawdopodobnie na swój koszt będzie zobowiązany do ich naprawy, a kupujący nie będzie musiał robić tego za swoje pieniądze.

Czym jest stan deweloperski?

Stan deweloperski domu lub mieszkania zwykle występuje w trzech wersjach: ekonomicznej, pośredniej i premium, czyli wysokiej. W wersji premium w przypadku apartamentów zwykle wykończenie jest jedynie pod klucz, nie ma możliwości zakupu opcji tańszej.

Stan deweloperski to po prostu stan mieszkania lub domu jaki dostajemy w momencie zakupu. Nie można dokładnie sprecyzować, co wchodzi w skład każdego z tych trzech stanów czy wersji wykończenia, bo w przypadku każdej inwestycji deweloperskiej będą to inne elementy.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Stan deweloperski musi obejmować niezbędne minimum wykończeniowe takie jak:

  • Drzwi i okna;
  • Wylewka betonowa;
  • Tynk na ścianach;
  • Przyłączone wodno-kanalizacyjne i instalację elektryczną;
  • Ogrzewanie i kaloryfery.

Przy zakupie domu od dewelopera dostajemy więc zawsze jakieś wykończenie pomieszczeń, mogą to być w danym przypadku np tynki na ścianach i sufitach, posadzki, podłączenie instalacji elektrycznej i wodno kanalizacyjnej. W przypadku innego dewelopera stan pośredni będzie obejmował położenie kafelków w łazience w przypadku innego jedynie pomalowanie ścian. Dlatego zawsze musimy dokładnie czytać umowę z deweloperem i przeliczyć koszty w przypadku danego wykończenia. Może się bowiem okazać, że wzięcie wykończenia z kafelkami i tynkowaniem ścian będzie kosztować niewiele więcej i odciąży nas z najgorszych robót.

Każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie i zrobić dokładny kosztorys.

oszacowanie kosztówNasi Specjaliści pomogą Ci oszacować koszty wykończenia Twojej nieruchomości.

Plusach i minusach kupna domu w stanie deweloperskim

Główną przyczyną wyboru domu w stanie deweloperskim jest oszczędność, gdyż są one sporo tańsze niż domy wykończone „pod klucz”. Dodatkowo przyczyną może być brak zaufania do ekipy remontowej dewelopera gdyż chcemy mieć możliwość wybrania swoich własnych fachowców, którzy często są albo polecani przez znajomych, należą do rodziny, albo znamy ich efekty pracy bo już kiedyś remontowali dla nas nieruchomość. Ludziom również wydaje się, że przy zakupie domu z wykończeniem przez ekipę dewelopera będą mieli mniejsze możliwości wyboru i aranżacji swojego wnętrza. Te przyczyny na pewno sprawiają, że mieszkanie w stanie deweloperskim staje się nie tylko tańsze, ale i bardziej elastyczne w aranżacji. Koszty samodzielnego remontu są zwykle mniejsze niż kupno domu pod klucz.

Minusem kupna domu w stanie deweloperskim jest na pewno czas oczekiwania na wprowadzenie się. Wszak kupujemy dom od dewelopera by być już „na gotowym” i na pewno czas od momentu kupna do wprowadzenia wydłuża się jeśli nie kupujemy domu „pod klucz”. Często ekipy budowlane nie spełniają naszych oczekiwań, szczególnie jeśli zatrudniamy firmy bez umowy możemy zostać oszukani. Firmy remontowo wykończeniowe mają również bardzo długie terminy oczekiwań w związku z dużą ilością chętnych, dlatego w przypadku kupna domu w stanie deweloperskim i zatrudniania ekipy na własną rękę warto o tym pamiętać by jeszcze bardziej nie wydłużyć sobie czasu oczekiwania.

Koszty wykończenia domu w stanie deweloperskim będą znacząco różnić się, zależnie od tego jak chcemy dom wykończyć, jakich materiałów użyć i jak szybko to zrobić. Czasem okazać się może, że kupno domu pod klucz finansowo wyjdzie bardzo podobnie a czas oczekiwania będzie krótszy.

Kupnie domu od dewelopera w stanie pod klucz

Stan od klucz to najwyższy poziom wykończenia domu przez dewelopera i jednocześnie najdroższa z opcji. Nie jest to na pewno opcja dla lubiących skrajnie indywidualne i oryginalne wnętrza, gdyż to z oferty dewelopera będziemy musieli wybrać kolory ścian, kafelki i inne elementy wykończeniowe a ma on ograniczoną ilośc opcji. Często deweloper oferuje spotkanie z architektem wnętrz, jednak zwykle i tak wybór ogranicza się do podstawowych rzecz jak kolory ścian i trzy rodzaje kafelków. Wykończenie domu samemu gwarantuje o wiele większy wybór materiałów i aranżacji.

Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że możemy do wymarzonego domu wprowadzić się od razu, wystarczy przywieźć swoje meble. Mamy w stanie pod klucz zwykle w pełni wyposażoną kuchnię ze sprzętem AGD i łazienkę.

Wiele osób korzysta z tego rozwiązania, ale na pewno stan deweloperski jest tańszy, a my możemy przeprowadzić aranżację i remont w naszym tempie i zgodnie z posiadanymi funduszami. Mieszkanie pod klucz najczęściej wybierają inwestorzy chcący wynajmować nieruchomość.

Średnim koszcie wykończenia domu w stanie deweloperskim

Średnia cena wykończenia domu ze stanu deweloperskiego to 70-90 tys zł w przypadku powierzchni 100m2, ale są to koszty bardzo szacunkowe i ogólne. Poniżej przedstawiamy przykładowe rzeczy, które musi wykonać ekipa remontowo-budowlana aby wykończyć nasz dom, tak by był gotowy do zamieszkania. Wszystko oczywiście zależy również od użytych materiałów, wszak ich jakość i cena różni się często kilkukrotnie. Dodatkowo ceny materiałów ciągle się zmieniają, np ceny drewna skoczyły kilkukrotnie w górę i jest ono dużo ciężej dostępne. Miejmy też na uwadze, że ceny różni się będą w wielkich miastach od tych w mniejszych miejscowościach. Te wszystkie aspekty należy uwzględnić planując budżet wykończenia domu.

Budżecie na wykończenie domu od dewelopera

Jako standardową stawkę za wykończenie pod klucz 1 metra kwadratowego przyjmuje się w przybliżeniu 1-3 tyś. zł, przy czym jest to, co należy podkreślić, stawka bardzo szacunkowa. W celu wyliczenia indywidualnego kosztu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wynagrodzenie wykonawcy oraz koszt materiałów wykończeniowych i wyposażenia (meble, sprzęt AGD, oprawy oświetleniowe etc.). Dobrze jest dokładnie przemyśleć kwestię standardu, w jakim chcemy wykończyć dom- oszczędności mogą wydawać się kuszące, ale jeżeli zdecydujemy się na przykład na najtańszą zabudowę kuchenną, może okazać się, że szafki po roku będą nadawać się do wymiany. Dlatego średnia półka cenowa jest bezpiecznym i rozsądnym rozwiązaniem.

Jeżeli deweloper, od którego nabywamy dom, oferuje opcję wykończenia pod klucz, warto zapoznać się z jego propozycją- wskazana przez niego cena za metr kwadratowy wykończonej powierzchni na pewno będzie uwzględniać jego marżę, ale zazwyczaj możemy wybierać spośród kilku wariantów cenowych, co może pozwolić na dostosowanie oferty do naszych możliwości finansowych.

Zatrudnieniu ekipy do wykończenia domu

Jeśli decydujesz się na wykończenie domu w stanie deweloperskim z własną ekipą remontową powinieneś dużo wcześniej pomyśleć o jej znalezieniu. W innym artykule podpowiadaliśmy jak znaleźć i zatrudnić ekipę remontową a przy tym nie dać się oszukać. Jeśli pracownicy danej ekipy i efekty ich pracy nie są Ci znani, kieruj się opiniami w internecie lub poleceniami z grup internetowych. Zatrudniaj tylko zrejestrowane firmy i koniecznie podpisuj dokładnie sprecyzowaną umowę, w której wymieniony będzie dzień zakończenia prac remontowych oraz kary za niedotrzymanie terminów. Wynagrodzenie ekipy remontowej gra istotną rolę w ogólnych kosztach wykończenia domu ze stanu deweloperskiego dlatego ich praca powinna być dokładna i terminowa.

Pamiętajmy, że ceny wykończenia nieruchomości ze stanu deweloperskiego być może są bardziej stałe i łatwiejsze do określenia niż koszty remontów nieruchomości z z rynku wtórnego, ale nadal fachowiec nie będzie w stanie określić dokładnej ceny przez telefon. Aby ustrzec się przed takimi nieścisłościami i dokładnie określić ile dana ekipa wykończeniowa weźmie pieniędzy, warto do rozmowy się przygotować. Wypisać ile mamy metrów, co dokładnie trzeba zrobić, czy mamy już zakupione materiały czy chcemy by i tym zajęła się ekipa remontowa, jakie rzeczy poza podstawowym kładzeniem podłóg, kafelków, armatury i agd chcielibyśmy zrobić (np dodatkową ścianę, podnoszony sufit i wiele innych), a wtedy fachowiec będzie mógł dużo lepiej podać nam przybliżoną cenę. Najlepiej jednak jeśli przyjedzie on do domu i sam, po dokładnej rozmowie z klientem, wystawi cenę i treść umowy.

Kosztach wykończenia ścian

Ściany i podłogi to pierwsze za co zabiera się ekipa przy wykończeniu domu ze stanu deweloperskiego. Sam montaż ościeżnic, które zakłada się przed przygotowaniem ścian i podłóg aby nie zostały uszkodzone, to koszt od 150 zł.  

Robocizna przy malowaniu ścian i tapetowanie to zwykle od 10-12zł za metr kwadratowy, położenie gładzi zaczyna się od 23zł i glazury 25zł, podwieszany sufit zaś to cena minimum 80zł za metr kwadratowy.

Pamiętajmy również, że dochodzą do tego koszty materiałów, które można kupić samemu lub może zrobić to ekipa remontowa. Koszty materiałów są bardzo różne i o ile sam gips, kleje czy płyty kartonowo gipsowe nie różnią się aż tak drastycznie od siebie ceną, to np farby do ścian, kafelki, podłoga różnią się kilkukrotnie. W przypadku ścian nie warto oszczędzać na najtańszych materiałach, gdyż docelowo chcemy aby tylko móc co kilka lat odświeżyć je nawet samemu a nie od początku tynkować gdyż np ściany popękają.

Kosztach kupna podłóg

Przy zakupie domu w stanie deweloperskim raczej dostaniemy podłogi w formie jedynie wylewki, chyba że w umowie będzie inaczej.

Robocizna ekipy wykończeniowej w przypadku podłóg waha się od  15zł za metr kwadratowy kładzenia zwykłej podłogi, oraz 20zł wzwyż za parkiet, a układanie na niej płytek np w kuchni czy łazience to 40zł za metr kwadratowy.

Jeśli decydujemy się na wykończenie samodzielnie a nie przez ekipę dewelopera w przypadku domu pod klucz, to na pewno mamy więcej opcji podłóg do wyboru. Możemy przebierać w całym bogatym rynku możliwości. Od najtańszych paneli przez parkiet drewniany, deski podłogowe, po płytki oraz podłogi z żywicy, która jest w formie wylewki i będzie idealnie nadawać się do np domów z dużą ilością zwierząt towarzyszących, które dużo brudzą lub do bardziej surowych aranżacji wnętrz.

Podłogi mogą być również w niektórych miejscach podgrzewane, a to już większy wydatek i należy poinformować o tym ekipę zanim zostaną położone. Podgrzewane podłogi warto zainstalować w łazience, kiedy po wyjściu z kąpieli nie mamy ochoty stawać gołymi stopami na zimnym kamieniu.

Kosztach wykończenia łazienki

Łazienka to zwykle najmniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, ale koszty jej remontu lub wykończenia są najdroższe lub plebiscyt na najdroższą inwestycję delikatnie przegrywają jedynie z kuchnią. Obliczenia bardzo ostrożne i szacunkowe są takie, że koszt wykończenia średniej łazienki  ze stanu deweloperskiego to 20 tys zł a kuchni 25 tys zł.

W przypadku zatrudniania ekipy wykończeniowej dobrze jeśli wśród fachowców w firmie znajduje się ekspert od łazienek i hydraulik. Często ekipy wykończeniowe zatrudniają fachowców od wszystkiego, łazienka jednak to osobna „specjalizacja”, która wymaga trochę innej wiedzy remontowej. To w niej także może się najwiecej popsuć i najtrudniej to naprawić. Jeśli popsuje się coś w podstawie prysznica, który nie daj boże nie ma brodzika, tylko służy za niego podłoga (tak zwany otwarty prysznic) lub brodzik jest w podłodze, wtedy skuwać trzeba kafelki. Gdy mamy wyciek z rur, również skuwać trzeba ścianę, żeby tylko sprawdzić usterkę. Naprawy są zatem bardzo drogie, dlatego warto od początku zatrudnić specjalistę od łazienek aby wykończona była dobrze i solidnie.

Same wyposażenie łazienki jest drogie. Kafelki na ścianę i płyty podłogowe mogą różnic się ceną nawet dziesięciokrotnie w zależności jakiej są jakości, kto je projektował i gdzie zostały kupione, ich wybór jest ogromny dlatego trudno tu oszacować jakąś średnią.

Dodatkowo farba na ściany musi być wodo i grzyboodporna, co podnosi jej cenę.

Armatura łazienkowa, muszla klozetowa, zlew, wanna lub brodzik i ich instalacja to niemałe koszta, a sama pralka kosztować może 2 tysiące złotych i wszystkie je trzeba wliczyć w budżet w wykańczania domu w stanie deweloperskim.

Kosztach wykończenia kuchni ze stanu deweloperskiego

Kuchnia razem z łazienką to największy wydatek zarówno w czasie remontu jak i wykończenia. Trzeba wyznaczyć dokładnie miejsce na zlew i elektronikę aby dopasować do nich instalacje, wybrać kafelki oraz płyty podłogowe lub inny rodzaj podłogi. Juz samo to generuje spore koszty, ale najdroższe dopiero przed nami.

Zamówienie mebli kuchennych, o ile nie mamy ich z poprzedniego domu, to nie lada wydateknawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Im większa kuchnia i im lepszy materiał, z którego zrobione są meble tym drożej. Możemy wybrać meble kuchenne ze sklejki, ale też drewniane (drewniane mogą być tylko fronty lub całość konstrukcji). Czas oczekiwania na meble kuchenne jest bardzo długi, nawet w marketach budowlanych nie dostaje się kuchni od ręki. W czasie pandemii ceny drewna poszły w górę, nawet czterokrotnie, co będzie również generowało wyższe ceny mebli kuchennych z drewna lub z elementami drewnianymi. Kuchnie robione na zamówienie maja najdłuższy czas oczekiwania nawet do kilku miesięcy i są najdroższe. Wybór jest niesamowicie duży, dlatego meble kuchenne należy wybrać duże wcześniej niż przy rozpoczęciu robót wykończeniowych aby były gotowe na czas.

Dodatkowe ogromne koszty generuje sprzęt agd: lodówka i zamrażalnik, kuchenka (indykcyjna, elektryczna bądź gazowa), okap, piekarnik, zmywarka… to wszystko kosztować będzie nawet kilkanaście tysięcy złotych w zależności od wybranych modeli.

Elektryce, oświetleniu i innych nieprzewidzianych elementach wykończenia domu

Poza ścianami, podłogami i wykończeniem łazienki i kuchni oraz kupnem najważniejszych sprzętów AGD i mebli, musimy pomysleć o dodatkowych kosztach, które często są duże ale można łatwo zapomnieć wliczyć je do budżetu.

Jednym z nich jest oświetlenie. Dobre oświetlenie to dusza każdego domu, dzięki niemu możemy się zrelaksować i lepiej funkcjonować, oświetlenie ponadto sprzyja wnętrzom powiększając je i uwypuklając najpiękniejsze ich fragmenty.

Niestety samo rozprowadzenie instalacji elektrycznej przez ekipę dewelopera nie wystarczy. Często wystające kable nie są tam gdzie byśmy chcieli i trzeba będzie dociągnąć instalacje w inne miejsca, by nasze plany oświetleniowe mogły się udać. Ilośc gniazdek może być również nie wystarczająca i trzeba będzie wykonać dużo przeróbek by uzyskać ich odpowiednią liczbę. Koszt takich przeróbek oświetleniowych może wynieść kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych jeśli kuć trzeba będzie ściany. Dlatego również warto zaplanować to na samym początku remontu.

Jest wiele innych przypadków kiedy przerabiać będziemy musieli stan deweloperski domu by dopasować je do naszej wizji wykończeniowej. Może to być dostosowanie kuchni do naszych potrzeb, albo zmiana instalacji z brodzika na wannę, jeśli deweloper zadecydował tak, a my inaczej. Każde przesunięcie punktów o kilka centymetrów wiąże się z dużymi przeróbkami i zmianami układu.

Dodatkowo w stanie deweloperskim, prawdopodobnie ( zależne jest to od umowy z danym deweloperem), nie będzie zamontowane oświetlenie ani chociażby drzwi wewnętrzne, a w przypadku sporego domu tych drzwi potrzeba będzie kilka sztuk. Dochodzą do tego balustrady, schody wewnątrz domu, parapety- one również mogą nie znaleźć się w wyposażeniu stanu deweloperskiego domu.

Kupnie materiałów budowlanych

Na koniec pomyślmy jeszcze gdzie najlepiej i najtaniej kupić materiały budowlane. Czy bardziej opłaca nam się kupić je samemu czy zostawić to ekipie? Materiały budowlane kupowane przez internet mają często atrakcyjniejsze ceny, ale jeśli są gabarytowo bardzo ciężkie to równoważyć cenę będzie koszt wysyłki i wtedy lepiej uda się do marketu budowlanego. Ekipa wykończeniowa, która posiada zarejestrowaną działalność gospodarczą będzie mogła na zakupy wziąć fakturę vat i dzięki temu zaoszczędzić.

Ogrodzie i wykończeniu na zewnątrz domu w stanie deweloperskim

Dom kupiony od dewelopera, jak każdy inny dom, ma zwykle ogród. Domy na rynku pierwotnym zwykle nie są sprzedawane z kilku tysiącami metrów kwadratowych ogrodu, ale jest to conajmniej 500-1000 metrów.

Ogród nie będzie przez dewelopera wykańczany i aranżowany, a nawet w stanie pod klucz nie będzie tam raczej wyposażenia w meble ogrodowe czy plac zabaw dla dzieci a to wszystko wpływa na budżet remontowy. Oczywiście ogród może poczekać, chociażby do wiosny ale warto przeznaczyć trochę na jego wykończenie, takie jak zasadzenie roślin i kwiatów, zakrycie krzewami lub tujami ogrodzenia czy zainwestowanie w dobra trawę, która urośnie gęsta i będzie można po niej biegać.

Postawienie placu zabaw, małej altany ogrodowej, czy ładnych mebli ogrodowych to dodatkowy koszt i wszystko może wynieść kilka tysięcy złotych.

Końcowym dekorowaniu mieszkania

Kiedy juz wszystko to jest gotowe i nasz dom ze stanu deweloperskiego zmienił się na gotowy do wprowadzenia  się zostaje nam tylko przywiezienie mebli. O ile takie mamy… Jeśli przeprowadzamy się z mieszkania jednopokojowego do domu być może trzeba będzie dodatkowej kanapy, łóżek do spania, stołu i krzeseł, dywanów, chodników, zasłonek i firanek, poduszek i kompletów pościeli. To wszystko kosztować może nawet kilkaset do kilku tysięcy złotych.

Wykończenie domu ze stanu deweloperskiego do gotowego do zamieszkania może być niezwykle drogie i ciężko oszacować budżet bez znajomości metrażu i planów właściciela. Czasami opcja pod klucz może kosztować podobnie, jednak jest mniej zindywidualizowana. W wykańczaniu domu w stanie deweloperskim najpierw zaplanować należy budżet i znaleźć dobra ekipę budowlaną oraz zamówić meble, które maja być robione na wymiar, gdyż na to czekać możemy miesiącami. Ekipa budowlana powinna spisać z nami umowę, w której odstaniemy dokładną wycenę i nad robót. Reszta zależy od nas, od tego jak drogich materiałów chcemy użyć i jakie aranżacje wnętrz wykonać. Ceny sprzęty AGD, mebli, kafelków, podłóg i armatury łazienkowej różnić się mogą nawet dziesięciokrotnie dlatego tym bardziej dobrze wybrać te, na których nam zależy i oszacować budżet wcześniej. Nie zapominajmy również o ogrodzie i dodatkowych elementach jak oświetlenie, wykończenie schodów, balustrad czy piwnicy.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 33 opinii.

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

DYSPOZYCYJNOŚĆ

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Dyspozycyjność

SIEĆ FACHOWCÓW

Odbiory wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Dyspozycyjność

OGÓLNOPOLSKA SKALA

Działamy w 15 miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Łodzi.

Dyspozycyjność

JEDNOLITY FORMAT USŁUG

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Dyspozycyjność

ZGROMADZONA WIEDZA

Doświadczenie z setek odbiorów mieszkań. Badania termowizyjne.

Zarezerwuj odbiór

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić lub odebrać nieruchomość

Jak zabrać się do wykończenia łazienki?

Obejrzyj film z przedstawicielem firmy wykończeniowej.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka