Zarezerwuj

Ekipa remontowa na co zwrócić uwagę

W poniższym artykule podpowiadamy, jak wygląda współpraca osoby, która chce wyremontować mieszkanie lub dom z ekipą remontową.
Chcesz sprawdzić poprawność prac wykonanych przez ekipę remontową?
Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam sprawdzenie ekipy wykończeniowej.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Spis treści:

 1. Firma wykończeniowa - na co zwrócić uwagę?
 2. Remont nieruchomości musisz zacząć od planu!
 3. Dokonujemy wyboru ekipy remontowej. Na co zwrócić uwagę?
 4. O co pytać ekipę remontową?
 5. Koszt robocizny ekipy remontowej
 6. Ocena pracy ekipy remontowej
 7. Audyt prac remontowych
   

1. Firma wykończeniowa - na co zwrócić uwagę?

Postanowiłeś przeprowadzić remont w swoim domu lub mieszkaniu? A może czeka Cię wykończenie świeżo zakupionego lokum? Niezależnie od tego, jaki rodzaj metamorfozy szykujesz, musisz znaleźć odpowiednią ekipę, która sprawnie i z odpowiednią dbałością przeprowadzi wszystkie prace. Jak znaleźć najlepszych specjalistów i zaoszczędzić sobie stresu? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który podpowie Ci jak wybrać najlepszą ekipę remontową, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Ekipa remontowaMożesz u nas również zamówić usługę sprawdzenia ekipy remontowej.

2. Remont nieruchomości musisz zacząć od planu!

Każde prace powinny rozpoczynać się od planu. Pamiętaj, że musi być to szczegółowy, konkretny projekt. Chwilowe zastanowienie się i ogólnikowe stwierdzenie co należy zrobić, może być gwoździem do trumny spektakularnego remontu, więc lepiej wystrzegać się prowadzenia spontanicznych prac. Jak więc zacząć? Konieczna jest dokładna ocena tego, co wymaga zmian, z czym poradzisz sobie samodzielnie, a co przekażesz ekipie remontowej. Pamiętaj, aby przeanalizować pomieszczenie po pomieszczeniu, od sufitu aż po podłogę. Najpierw zastanów się, co będzie musiało zostać zdemontowane, aby można było dokonać wymiany. Najczęściej konieczne jest zrywanie podłóg oraz płytek, demontaż drzwi, usuwanie tapet, demontaż starych okien, burzenie ścian, demontaż urządzeń sanitarnych itp. Dopiero później możesz przejść do kolejnego etapu, którym to jest zaplanowanie krok po kroku prac wykończeniowych. Na co najczęściej decydują się osoby przeprowadzające remont generalny? Zwykle prace obejmują: układanie paneli/parkietu/płytek, malowanie ścian/tapetowanie, stawianie ścianek działowych, podwieszanie sufitów, montaż oświetlenia, wymianę instalacji oraz montaż nowych urządzeń sanitarnych. Dopiero kiedy już wiesz, co dokładnie zrobisz i rozpiszesz ten plan, możesz przejść do poszukiwań ekipy remontowej.

3. Dokonujemy wyboru ekipy remontowej. Na co zwrócić uwagę?

Poszukiwanie ekipy najlepiej zacząć od zaczerpnięcia informacji od znajomych oraz od przejrzenia ogłoszeń w  Internecie i lokalnych źródłach (np. gazetach). Tak najszybciej znajdziesz oferty kilku ekip, spośród których wytypujesz tę najlepszą dla siebie. Zdecydowałeś się na prawdopodobnie najbardziej pasującą do Twoich potrzeb firmę? Czas na dokładniejszą analizę! Spróbuj zgromadzić jak najwięcej opinii dotyczących rzetelności pracy i terminowości ekipy. Obejrzyj portfolio, porozmawiaj z poprzednimi klientami, a następnie zapytaj o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości.

4. O co pytać ekipę remontową?

Dopiero wtedy, kiedy będziesz pewny, że to odpowiedni specjaliści, przyjdzie czas na podpisanie umowy. Wtedy właśnie przyda się plan tego, co chcesz w domu wykonać. Na jego podstawie wraz z kierownikiem ekipy sporządzisz harmonogram prac, wraz z dokładnymi datami ich zakończenia, który będzie stanowił załącznik do umowy. Pamiętaj, aby zapisy były bardzo konkretne. „Pomalowanie ścian” jest zbyt ogólnym stwierdzeniem, ponieważ nie ma w nim sprecyzowanego pomieszczenia, w którym ma to zostać dokonane, ani metrażu. Może to wiązać się z pomyłkami podczas prac, a także z problemami, np. podczas rozliczeń. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie opisu „pomalowanie ścian w pomieszczeniu 2x3 (kuchnia), farbą o kolorze xyz”. Dzięki temu będziesz mógł dochodzić swoich praw, jeśli okaże się, wykonany remont nie zgadza się z tym, co zostało ustalone. Takie precyzyjne opisanie działań, pozwoli także oszacować koszty, które pochłonie remont. Zapytaj także kierownika ekipy, jak wygląda kwestia rozliczania materiałów, kto będzie dokonywał ich zakupu, a także, w jakich transzach konieczne będzie wypłacanie wynagrodzenia.

5. Koszt robocizny ekipy remontowej

Przejdźmy do określenia budżetu. Tak jak wspomnieliśmy dobry plan to podstawowy czynnik, który pozwoli Ci oszacować nie tylko czas potrzebny na przeprowadzenie remontu, ale także pieniądze, które wydasz. Tak naprawdę to ile zapłacisz za robociznę, zależy od miejsca, w którym mieszkasz, a także renomy firmy, z którą współpracujesz. Jeśli chodzi o lokalizację, to jak się okazuje, niekoniecznie niższe ceny przypisuje się małym miastom. Wbrew pozorom to w dużych aglomeracjach koszt prac jest niższy, co wiąże się oczywiście z większą konkurencją. Małe wsie czy miasteczka, często nie mają do dyspozycji zbyt wielu ekip remontowych, dlatego też fachowcy mogą narzucać wyższe ceny. Pamiętaj jednak, że cennik takich firm, najczęściej nie jest sztywny, więc całkiem sporo można wynegocjować, szczególnie, jeśli planujesz duże zmiany. Prestiż konkretnej ekipy remontowej, także ma znaczenie. Wybierając firmę, cieszącą się dużą popularnością i dobrą renomą musisz liczyć się z tym, że nie tylko zapłacisz więcej, ale także czas oczekiwania na rozpoczęcie prac będzie dłuższy. Pamiętaj także, aby koszt wszystkich prac zapisany był w umowie. To bardzo ważne, aby późniejsze rozliczenie działań było klarowne i bezproblemowe.

6. Ocena pracy ekipy remontowej

Sam wybór ekipy jest trudny, jednak znacznie bardziej wymagające jest sprawdzenie, czy wybrana firma wywiązała się z umowy. Musisz zajrzeć w każdy kąt i zwrócić uwagę na najmniejsze detale. Nie krępuj się i nie obawiaj, że zostaniesz uznany za nadgorliwego. To Twoje pieniądze i masz prawo do uzyskania zadowalającego Cię efektu. Żadna szanująca się ekipa remontowa, nie będzie robiła z tego tytułu problemów. Jak sprawdzać poszczególne elementy remontu? Przede wszystkim warto krok po kroku przeanalizować wszystkie zapisy z umowy (najlepiej z harmonogramu, który stanowił załącznik) i ocenić je nie tylko pod kątem realizacji, ale także pod kątem jakości wykonania. Na początek zacznij od bazowych elementów, takich jak:

 • Sposób wygładzenia i pomalowania ścian
 • Sposób ułożenia podłóg i listew przypodłogowych
 • Sposób ułożenia płytek
 • Solidność ścianek działowych
 • Odpowiednie umiejscowienie urządzeń sanitarnych i oświetlenia
   

Następnie przyjrzyj się tym aspektom, które nie są zauważalne na pierwszy rzut oka. Warto zwrócić uwagę na to, jak ułożona jest fuga między pojedynczymi kafelkami, czy nigdzie nie odpryskuje, czy kolor nie różni się w zależności od miejsca. Później konieczna jest wnikliwa ocena podłóg. Teraz musisz nie tylko skupić się na tym, czy wszystko jest równo i nie zapada się pod nogami, ale także zawiesić oko na detalach. Jeśli wykończeniem są panele, musisz sprawdzić, czy listwy są dobrze przymocowane, a także czy wszystkie elementy są równo docięte i nie ma między nimi przerw. Pamiętaj, że jeśli zostaną szczeliny między panelami, może zbierać się tam brud, a także gdy pojawi się wilgoć, mogą one „spuchnąć”. Kolejno sprawdź montaż wszystkich urządzeń sanitarnych, szczególnie pod kątem tego, czy nic nie przecieka lub nie blokuje, np. dostępu do wody.  

7. Audyt prac remontowych

Jesteś przerażony ogromem pracy, który Cię czeka? Wcale nas to nie dziwi, ponieważ ewaluacja pracy ekip remontowych nie jest łatwym zadaniem. Mamy jednak dla Ciebie rozwiązanie. Powierz ocenę wykonanych działań naszej firmie! Przeprowadzimy profesjonalny audyt, w którym ocenimy całość pracy wykonanej przez ekipę wykończeniową. Jak wygląda taka współpraca? Nasi eksperci przyjeżdżają do Twojej nieruchomości wraz z całym niezbędnym sprzętem, który pomaga im rzetelnie przeanalizować wykonane prace. W ramach usługi skontrolujemy okładziny podłogowe, a dokładniej poprawność wykonania płytek, paneli, desek czy parkietów. Sprawdzimy również kwestię związaną ze ścianami. Co to oznacza? Przeanalizujemy poprawność położenia tynków, gładzi, malowania i okładzin ściennych, zgodnie z obowiązującymi normami. Poza tym możesz na nas liczyć, jeśli chodzi o ocenę rozmieszczenia, sprawności i błędów wykonawczych we wszystkich instalacjach w domu (grzewczej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej). Dokładnie zbadamy też suchą zabudowę, którą stanowią podwieszane sufity i ścianki działowe. Dodatkowo przeanalizujemy liniowość elementów zabudowy, płaszczyznę okładzin podłogowych oraz sufitów, a także pion narożników tynkarskich. Myślisz, że to już koniec? Nic bardziej mylnego! To na nas spoczywa również obowiązek sprawdzenia, czy liniowość włączników i gniazdek jest odpowiednia. Oczywiście to tylko część naszych możliwości. Podejmując z nami współpracę, możesz mieć pewność, że zauważymy wszystkie inne niedoróbki. Co ważne, możemy także zająć się za Ciebie wszystkimi formalnościami. Przeanalizujemy umowę oraz wszelkie jej załączniki, a potem skonfrontujemy jej zapisy z tym, co ekipa wykonała w Twoim domu. Oczywiście zrobimy to tylko wtedy, kiedy taki dokument będziesz posiadać. Na jego podstawie jesteśmy w stanie udzielić Ci pomocy, gdyby okazało się, że nie wszystkie prace wykonano zgodnie z ustaleniami.

Remont może być przyjemnym procesem, jeśli dobrze go zaplanujesz. Skontaktuj się z nami i zapewnij sobie spokój także podczas odbioru!

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz, z jakim kosztem może wiązać się wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Obejrzyj rozmowę z przedstawicielem firmy wykończeniowej.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka