Ekipa remontowa - na co zwrócić uwagę podczas odbioru remontu

słuchawka telefonu
strzałka

Chcesz sprawdzić poprawność prac wykonanych przez ekipę remontową lub chcesz pomocy w podpisaniu bezpiecznej umowy z ekipą?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Ekipa remontowa na co zwrócić uwagę | 797 014 014

W poniższym artykule podpowiadamy, jak wygląda współpraca osoby, która chce wyremontować mieszkanie lub dom z ekipą remontową. Odpowiadamy również na często nurtujące pytanie dotyczące tego, jak wybrać ekipę remontową, o co powinniśmy zapytać fachowców i dlaczego ważny jest audyt prac remontowych wykonany przez specjalistów z Pewny Lokal.

Remont domu lub mieszkania może być wielkim wyzwaniem, nie tylko pod względem finansowym. Oczywistym jest, że większość z nas potrzebować będzie do pomocy ekipy remontowej, szczególnie jeśli renowacja dotyczy całej nieruchomości i wielu specjalistycznych napraw. Malowanie ścian czy położenie paneli podłogowych, a nawet glazury w łazience można przeprowadzić samemu, chociażby z pomocą internetu. Jednak im większy remont i powierzchnia nieruchomości, tym większą liczbę fachowców będziemy musieli zatrudnić. Stajemy więc przed trudnym wyborem, gdyż okazuje się, że same poszukiwania ekipy remontowej mogą być równie trudne co  organizacja remontu.

Firma wykończeniowa - na co zwrócić uwagę?

Postanowiłeś przeprowadzić remont w swoim domu lub mieszkaniu? A może czeka Cię wykończenie świeżo zakupionego lokum? Niezależnie od tego, jaki rodzaj metamorfozy szykujesz, musisz znaleźć odpowiednią ekipę, która sprawnie i z odpowiednią dbałością przeprowadzi wszystkie prace. Jak znaleźć najlepszych specjalistów i zaoszczędzić sobie stresu? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który podpowie Ci jak wybrać najlepszą ekipę remontową, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Możesz u nas również zamówić usługę sprawdzenia ekipy remontowej.

Remont nieruchomości musisz zacząć od planu

Każde prace powinny rozpoczynać się od planu. Pamiętaj, że musi być to szczegółowy, konkretny projekt. Chwilowe zastanowienie się i ogólnikowe stwierdzenie, co należy zrobić, może być gwoździem do trumny spektakularnego remontu, więc lepiej wystrzegać się prowadzenia spontanicznych prac. Jak więc zacząć? Konieczna jest dokładna ocena tego, co wymaga zmian, z czym poradzisz sobie samodzielnie, a co przekażesz ekipie remontowej. Pamiętaj, aby przeanalizować pomieszczenie po pomieszczeniu, od sufitu aż po podłogę.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Najpierw zastanów się, co będzie musiało zostać zdemontowane, aby można było dokonać wymiany. Najczęściej konieczne jest zrywanie podłóg oraz płytek, demontaż drzwi, usuwanie tapet, demontaż starych okien, burzenie ścian, demontaż urządzeń sanitarnych itp. Dopiero później możesz przejść do kolejnego etapu, którym jest zaplanowanie krok po kroku prac wykończeniowych. Na co najczęściej decydują się osoby przeprowadzające remont generalny?

Zwykle prace obejmują: układanie paneli/parkietu/płytek, malowanie/tapetowanie ścian, stawianie ścianek działowych, podwieszanie sufitów, montaż oświetlenia, wymianę instalacji oraz montaż nowych urządzeń sanitarnych. Dopiero kiedy już wiesz, co dokładnie zrobisz i rozpiszesz ten plan, możesz przejść do poszukiwań ekipy remontowej.

Zaplanuj remont mieszkania

Warto przejść się po mieszkaniu lub domu i krok po kroku wypunktować wszystko to, co mamy do zrobienia, szczególnie jeśli nie chcemy remontować tylko łazienki, a zrobić remont generalny.

Oszacuj co chcesz zrobić podczas remontu i w jakiej kolejności

Użyte do remontu materiały pochłonąć mogą bardzo dużo pieniędzy, a i zatrudnienie ekipy remontowej również nie należy do tanich. Dlatego warto do planu rzeczy do remontu dodać również ich priorytet. Szczególnie w przypadku generalnego remontu dużej nieruchomości koszty mogą być ogromne i nie każdego będzie stać na zrobienie całości od razu. Wypisz więc rzeczy priorytetowe, te bez których nie da się funkcjonować np remont łazienki, kuchni albo położenie podłóg. Resztę możesz zostawić na później, a poprosić możesz ekipę remontową o przygotowanie wyceny właśnie pod tym kątem z wyróżnieniem Twoich priorytetowych elementów.

Pamiętaj, że remont zaczyna się od podstaw i połącz to z listą priorytetów. Na swojej liście zacznij od wypisania rzeczy absolutnie podstawowych jak kładzenie podłóg, okna, glazura, elektryka, gniazdka, wszystko to co stanowi szkielet domu. Będzie to również przydatne przy tworzeniu wyceny przez ekipę remontową a Tobie pomoże spojrzeć na remont mieszkania bardziej kompleksowo i później lepiej nadzorować pracę ekipy remontowej. Pamiętaj o priorytetach na tej liście.

Zacznij szukać wcześniej mieszkania

Wczesne poszukiwania ekipy remontowej to niezwykle ważny aspekt. Po pierwsze, samo znalezienie odpowiedniej ekipy remontowej, takiej która jest polecana i solidna, działa legalnie a do tego jeszcze będzie w stanie zrobić remont za interesującą Cię kwotę, jest niełatwe i zajmuje sporo czasu. Jeśli dodamy do tego aspekt terminów, to okaże się że mamy dużo zmiennych, które mogą remont bardzo opóźnić. Dlatego dobrze zrobić plan remontu, rozpocząć szukanie ekipy i kontaktować się z nimi wcześniej. Nawet wtedy, kiedy nie mamy jeszcze zgromadzonych wszystkich funduszy na remont, albo kiedy planujemy go dopiero za pół roku czy rok. Może się bowiem okazać, że najbliższy termin ekipy remontowej będzie dostępny za właśnie kilka miesięcy. Jeśli umówimy się z nią wcześniej, nie zaskoczy nas nic i nie będziemy siedzieć w starym domu, który dopiero kupiliśmy czekając na ekipę remontową.

Pamiętaj, że remont zaczyna się od podstaw i połącz to z listą priorytetów.

Dokonujemy wyboru ekipy remontowej - na co zwrócić uwagę, jak wybrać ekipę remontową?

Poszukiwanie ekipy najlepiej zacząć od zaczerpnięcia informacji od znajomych oraz od przejrzenia ogłoszeń w internecie i lokalnych źródłach (np. gazetach). Tak najszybciej znajdziesz oferty kilku ekip, spośród których wytypujesz tę najlepszą dla siebie. Miejsc do szukania ekipy remontowej jest mnóstwo i nie musimy się w dzisiejszych czasach ograniczać do zatrudniania szwagra kolegi, bo nikt inny z naszych znajomych nie zna specjalisty od remontów. 

Potrzebujesz pomocy przy sprawdzeniu ekipy remontowej lub firmy wykończeniowej?

Zamów fachową pomoc w sprawdzeniu ekipy z Pewny Lokal!

 • Każdy remont zawiera niedoróbki. Sprawdzamy lokale z normami oraz z projektem wykończenia.
 • Naprawa usterek po ekipie w standardowym lokalu kosztuje średnio 10 000 zł — zmuszamy ekipy do poprawienia po sobie.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki w Twoim mieszkaniu. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie.
Sprawdzamy lokale także w razie braku projektu i umowy z ekipą.

Zdecydowałeś się na prawdopodobnie najbardziej pasującą do Twoich potrzeb firmę? Czas na dokładniejszą analizę! Spróbuj zgromadzić jak najwięcej opinii dotyczących rzetelności pracy i terminowości ekipy. Obejrzyj portfolio, porozmawiaj z poprzednimi klientami, a następnie zapytaj o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości.

Zarejestrowana firma remontowa czy prace na czarno?

Przede wszystkim korzystajmy z usług firm remontowych, nawet jeśli są jednoosobowe jedynie zarejestrowanych, mających działalność gospodarczą, wystawiających faktury i podpisujących umowy. Jedynym plusem zatrudniania ludzi na czarno jest cena, która może nam się odbić czkawką. W przypadku zatrudniania ekipy remontowej “na słowo” bez umowy i faktur, w gdy coś pójdzie nie tak, a ekipa źle wyremontuje dom i np. zaczną pękać ściany, odpadnie tynk, zrobią coś niedokładnie, niezgodnie z ustaleniami, nie mamy zbyt dużo opcji dochodzenia roszczeń lub naprawy. Taki majster może po prostu sobie pójść, wyjechać do innego miasta ze swoim wynagrodzeniem i nigdy więcej go nie zobaczymy.

Nie mówiąc już o tym, że często osoby pracujące na czarno są niekompetentne, nie stawiają się w pracy, mogą nas okraść, wziąć wynagrodzenie i nigdy więcej się nie zjawić. Tu kończą się nasze oszczędności. Lepiej więc nie uczyć się na błędach, zapłacić więcej, ale mieć gwarancję i podpisaną umowę, której warunki można później egzekwować w sądzie.

Zapytaj znajomych o polecane ekipy remontowe

Szukanie ekipy remontowej po znajomych jest dobrą opcją, o ile jest to firma zarejestrowana. Mamy od razu rekomendacje z pierwszej ręki i dużo szczegółów dotyczących pracy ekipy, więc wiemy czego możemy się po nich spodziewać i czy takie osoby nam odpowiadają. Bardzo dużo małych firm zajmujących się tego typu usługami swoją reklamę opiera właśnie na tzw. marketingu szeptanym w starym stylu, czyli po prostu o opiniach przekazywanych z ust do ust i nie mają nawet strony internetowej.

Przeszukaj Internet i opinie o polecanych ekipach remontowych

W internecie np. na Google maps, kiedy klikniemy w daną firmę pojawiają się rekomendacje lub negatywne opinie. Często ludzie dokładnie opisują co nie pasowało im w danej firmie. Można też negatywną opinię zweryfikować pytając o to firmy remontowej. Niestety czasem takie negatywne opinie są wynikiem działania konkurencji, lub klientów, którzy chcieli zapłacić mniej. Dlatego przy ich czytaniu, kiedy firma ma np. jedną negatywną recenzje na kilkanaście pozytywnych warto to zweryfikować zanim ją skreślimy.

Lokalne media moga być skarbnicą wiedzy o ekipach remontowych

Lokalne gazety i media to nadal bardzo często odwiedzane miejsca, wszak nie każdy korzysta z internetu. Możemy tam znaleźć reklamy mniejszych firm, działających w małych miejscowościach i wsiach. Być może nie będą w stanie dojechać do dużej aglomeracji by wykonać remont mieszkania w bloku, ale jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości, na przedmieściach czy na wsi może to być doskonałe miejsce poszukiwań ekipy remontowej.

Przeszukaj grupy na Facebooku o tematyce remontów

Grupy na Facebooku są kopalnią wiedzy w takich przypadkach jak poszukiwania ekipy remontowej. Możemy nie dość, że wejść na profil danej firmy i poczytać opinie o niej, to również szukać o niej opinie na grupach lokalnych danego miasta lub dzielnicy. Istnieją też grupy dotyczące samego remontu czy majsterkowania gdzie polecane lub nie będą różne firmy przeprowadzające remonty. Facebook jest pod tym względem bardzo przydatny, bo mamy tu dużo realnych użytkowników, z którymi możemy dyskutować jak na forum.

Ekipa od wszystkiego czy specjaliści?

Kiedy zaczynamy szukać ekipy remontowej trafiamy na różne oferty. Jedne dotyczą tzw. kompleksowej obsługi w zakresie wykończenia wnętrz inne natomiast jakiegoś węższego obszaru prac remontowych.

Chcielibyśmy zatrudnić ekipę remontową, która zrobi za nas wszystko, szczególnie jeśli mamy kompleksowy remont całej nieruchomości. Zwykle są to większe firmy, które zatrudniają fachowców z różnych dziedzin. Jednak często okazać się może, że jedna firma remontowa zdecyduje się zrobić kompleksowy remont a nie wszystko uda się tak, jak to sobie planowaliśmy i z niektórych aspektów remontu nie będziemy zadowoleni. Ktoś może np położyć panele, zrobi tynki i wygładzić ściany, ale nie poradzi sobie dobrze z łazienką czy oknami. To dlatego, że jest specjalistą z tamtych dziedzin i miał z nimi dużo więcej do czynienia.

Czasem lepiej jest zatrudnić różne firmy remontowe do kompleksowego remontu domu. Jedna firmę do zrobienia podstaw a inna do np. wykończenia czy remontu samej łazienki. Jeśli ktoś znany jest jako specjalista od podłóg nie zlecamy mu wstawiania okien.

Ma to również swoje minusy. Przy zatrudnieniu jednej ekipy remontowej łatwiej koordynować ich pracę. Jeśli zatrudnimy kilka ekip, jedna może nie zgadzać się z pracą jaką zrobiła druga i będzie chciał robić poprawki, tudzież sposób wykonania prac jednej nie będzie współgrał z techniką remontową jaką stosuje inna ekipa.

Najlepiej zatem zatrudnić większą firmę zrzeszająca fachowców z różnych dziedzin do kompleksowego remontu, lub osobne mniejsze firmy zajmujące się bardziej wyspecjalizowanymi dziedzinami.

Zapytaj ekipy remontowe o ich certyfikaty

Podczas szukania ekipy remontowej i sprawdzania jej kompetencji możemy poprosić o okazanie certyfikatów lub referencji. Nie musi być ich dużo, wszak każdy od czegoś zaczynał. natomiast lampka ostrzegawcza powinna zapalić się nam wtedy, kiedy firma reklamuje się wieloma wykonanymi pracami i referencjami, a nie jest w stanie pokazać nam żadnej z nich i zbywa nasze prośby. We współpracy z ekipą remontowa musi liczyć się szczerość, a my chcemy obdarzyć ją zaufaniem, dlatego wszystkie ekipy, co do których mamy tego typu wątpliwości powinniśmy po prostu odrzucić.

O co pytać ekipę remontową?

Dopiero wtedy, kiedy będziesz pewny, że to odpowiedni specjaliści, przyjdzie czas na podpisanie umowy. Wtedy właśnie przyda się plan tego, co chcesz w domu wykonać. Na jego podstawie wraz z kierownikiem ekipy sporządzisz harmonogram prac wraz z dokładnymi datami ich zakończenia, który będzie stanowił załącznik do umowy. Pamiętaj, aby zapisy były bardzo konkretne. „Pomalowanie ścian” jest zbyt ogólnym stwierdzeniem, ponieważ nie ma w nim sprecyzowanego pomieszczenia, w którym ma to zostać dokonane, ani metrażu. Może to wiązać się z pomyłkami podczas prac, a także problemami, np. podczas rozliczeń. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie opisu „pomalowanie ścian w pomieszczeniu 2x3 (kuchnia) farbą o kolorze x”.

Dzięki temu będziesz mógł dochodzić swoich praw, jeśli okaże się, że wykonany remont nie zgadza się z tym, co zostało ustalone. Takie precyzyjne opisanie działań pozwoli także oszacować koszty, które pochłonie remont. Zapytaj również kierownika ekipy, jak wygląda kwestia rozliczania materiałów, kto będzie dokonywał ich zakupu, a także w jakich transzach konieczne będzie wypłacanie wynagrodzenia.

Podczas szukania ekipy remontowej i sprawdzania jej kompetencji możemy poprosić o okazanie certyfikatów lub referencji.

Koszt robocizny ekipy remontowej

Przejdźmy do określenia budżetu. Tak jak wspomnieliśmy, dobry plan to podstawowy czynnik, który pozwoli Ci oszacować nie tylko czas potrzebny na przeprowadzenie remontu, ale także pieniądze, które wydasz. Tak naprawdę to, ile zapłacisz za robociznę, zależy od miejsca, w którym mieszkasz, a także od renomy firmy, z którą współpracujesz. Oszacowanie kosztów remontu i użytych materiałów to chyba najbardziej spędzające sen z powiek pytanie każdego, kto szuka ekipy remontowej, zaraz po dostępnych terminach. Ceny mogą się bardzo różnić i może mieć na nie wpływ zarówno jakość wykonywanych usług, jak i renoma firmy na rynku, ale też po prostu to na ile ktoś się ceni. Na pewno bardziej niż cenę warto wziąć pod uwagę referencje. Jeśli daną ekipę polecili nam znajomi i ma dobre opinie np. w Internecie to nie warto brać firmy, która jest najdroższa na rynku, ma najwięcej pracowników i najlepszą stronę. Cena nie jest wszak jedynym gwarantem jakości usług. Jednak zbyt niska cena, szczególnie jeśli poparta jest jeszcze wieloma dostępnymi terminami może być ostrzeżeniem, że coś jednak jest nie tak.

Koszt robocizny różni się w zależności od ekipy remontowej, może podlegać negocjacjom oraz powinien być uzależniony od wyceny i planu remontuCo wpływa na koszt robocizny?

Jeśli chodzi o lokalizację, to jak się okazuje, niekoniecznie niższe ceny przypisuje się małym miastom. Wbrew pozorom to w dużych aglomeracjach koszt prac jest niższy, co wiąże się oczywiście z większą konkurencją. Małe wsie czy miasteczka często nie mają do dyspozycji zbyt wielu ekip remontowych, dlatego też fachowcy mogą narzucać wyższe ceny. Pamiętaj jednak, że cennik takich firm najczęściej nie jest sztywny, więc całkiem sporo można wynegocjować, szczególnie jeśli planujesz duże zmiany. Prestiż konkretnej ekipy remontowej także ma znaczenie. Wybierając firmę cieszącą się dużą popularnością i dobrą renomą, musisz liczyć się z tym, że nie tylko zapłacisz więcej, ale także czas oczekiwania na rozpoczęcie prac będzie dłuższy. Pamiętaj, aby koszt wszystkich prac był zapisany w umowie. To bardzo ważne, aby późniejsze rozliczenie działań było klarowne i bezproblemowe.

Przy szacowaniu kosztów przez ekipę remontową warto podpierać się naszym szczegółowym planem remontu. Wszak nikt nie powie nam przez telefon jaka będzie dokładna cena np generalnego remontu domu jedynie po jego metrażu i wieku. Im więcej szczegółów podamy firmie remontowej tym lepiej. Jeśli mamy już listę kilku potencjalnych firm, które mają dobre referencje zwróćmy się do nich o wycenę. Firma powinna przysłać kogoś, kto oceni koszty i wypisze nam plan remontu. Nie zobowiązuje nas to oczywiście do zatrudniania danej firmy. Najlepiej z pośród wybranych ekip uzyskać wycenę od każdej i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Nie zawsze warto sugerować się jedynie ceną, liczy się również fakt komunikacji z osobą, która te wycenę zrobi, kontaktu ogólnego z firmą i wrażenia. Wszak później musimy współpracować z nimi przez dłuższy czas i kontrolować ich działania w naszym domu lub mieszkaniu.

Sporządzenie umowy z firmą remontową

Umowę z firmą remontowa powinniśmy sporządzić przed przystąpieniem przez nią do remontu. Zawrzeć w niej powinniśmy wszystkie wykonywane przez nich prace i ich zakres, materiały które zostaną użyte, w jakich ilościach i która ze stron za nie zapłaci, wycenę, termin oddania itp. Jednak bardzo ważne jest również zakres reklamacji i ewentualnego odszkodowania. Spójrzmy jakie są kary umowne za nie wywiązanie się z warunków umowy. Firma powinna być też zarejestrowana i ubezpieczona, jeśli jakiemuś pracownikowi coś się stanie to oni za niego odpowiadają. Sprawdźmy dobrze na ile można reklamować wykonane przez nich usługi.

Ocena pracy ekipy remontowej

Sam wybór ekipy jest trudny, jednak znacznie bardziej wymagające jest sprawdzenie, czy wybrana firma wywiązała się z umowy. Musisz zajrzeć w każdy kąt i zwrócić uwagę na najmniejsze detale. Nie krępuj się i nie obawiaj, że zostaniesz uznany za drobiazgowego. To Twoje pieniądze i masz prawo do uzyskania zadowalającego Cię efektu. Żadna szanująca się ekipa remontowa nie będzie robiła z tego tytułu problemów. Jak sprawdzać poszczególne elementy remontu?

Przede wszystkim warto krok po kroku przeanalizować wszystkie zapisy z umowy (najlepiej z harmonogramu, który stanowił załącznik) i ocenić je nie tylko pod kątem realizacji, ale także pod kątem jakości wykonania. O ile nie zatrudniasz koordynatora remontu musisz sam zadbać o to, by patrzeć ekipie remontowej na ręce. Nie oznacza to oczywiście ciągłego siedzenia z nimi i przyglądaniu się ich pracy. Warto jednak raz na kilka dni odwiedzić swoją nieruchomość, i sprawdzić czy wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli widzisz, że minęło już trochę czasu a pracę nie posuwają się do przodu możesz zgłosić to właścicielowi firmy remontowej. Jeśli niektóre elementy  wykończenia nie odpowiadają temu, co chciałeś uzyskać lub są niedokładne możesz prosić o poprawki.

Zacznij od sprawdzenia bazowych elementów, takich jak:

 • sposób wygładzenia i pomalowania ścian,
 • sposób ułożenia podłóg i listew przypodłogowych,
 • sposób ułożenia płytek,
 • solidność ścianek działowych,
 • odpowiednie umiejscowienie urządzeń sanitarnych i oświetlenia.

Następnie przyjrzyj się tym aspektom, które nie są zauważalne na pierwszy rzut oka. Warto zwrócić uwagę na to, jak ułożona jest fuga między pojedynczymi kafelkami, czy nigdzie nie odpryskuje, czy kolor nie różni się w zależności od miejsca. Później konieczna jest wnikliwa ocena podłóg. Teraz musisz nie tylko skupić się na tym, czy wszystko jest równo i nie zapada się pod nogami, ale także zawiesić oko na detalach.

Jeśli wykończeniem są panele, musisz sprawdzić, czy listwy są dobrze przymocowane, a także czy wszystkie elementy są równo docięte i nie ma między nimi przerw. Pamiętaj, że jeśli zostaną szczeliny między panelami, może zbierać się tam brud, a także gdy pojawi się wilgoć, mogą one spuchnąć. Kolejno sprawdź montaż wszystkich urządzeń sanitarnych, szczególnie pod kątem tego, czy nic nie przecieka lub nie blokuje np. dostępu do wody.  

Reklamacje prac remontowych

Jeśli nie jesteś zadowolony z wykonania remontu przez ekipę remontową np. gdy efekt odbiega znacząco od tego zapisanego w umowie możesz ubiegać się o wykonanie poprawek. Dlatego tak ważne jest podpisanie precyzyjnej umowy.

Mało tego, umowa ustna również jest wiążąca, więc jeśli nie podpisywałam z ekipą remontową umowy również masz swoje prawa. Będzie je na pewno trudniej egzekwować niż z profesjonalną firmą. Można wtedy powołać się na Kodeks Cywilny i żądać od fachowców poprawek. Można odstąpić od umowy, jeśli się na to nie zgodzą. Żądanie odszkodowania również jest w takiej sytuacji możliwe, jednak na pewno trudniej je wyegzekwować, wymaga to wiele zachodu i czasu. Dlatego podpisanie umowy i zatrudnienie legalnej firmy powinno być priorytetem.

Audyt prac remontowych

Jesteś przerażony ogromem pracy, który Cię czeka? Wcale nas to nie dziwi, ponieważ ewaluacja pracy ekip remontowych nie jest łatwym zadaniem. Mamy jednak dla Ciebie rozwiązanie. Powierz ocenę wykonanych działań naszej firmie!

Przeprowadzimy profesjonalny audyt, w którym ocenimy całość pracy wykonanej przez ekipę wykończeniową. Jak wygląda taka współpraca? Nasi eksperci przyjeżdżają do Twojej nieruchomości wraz z całym niezbędnym sprzętem, który pomaga im rzetelnie przeanalizować wykonane prace. W ramach usługi skontrolujemy okładziny podłogowe, a dokładniej poprawność wykonania płytek, paneli, desek czy parkietów. Sprawdzimy również kwestie związane ze ścianami. Co to oznacza? Przeanalizujemy poprawność położenia tynków, gładzi, malowania i okładzin ściennych, zgodnie z obowiązującymi normami.

Poza tym możesz na nas liczyć, jeśli chodzi o ocenę rozmieszczenia, sprawności i błędów wykonawczych we wszystkich instalacjach w domu (grzewczej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej). Dokładnie zbadamy też suchą zabudowę, którą stanowią podwieszane sufity i ścianki działowe. Dodatkowo przeanalizujemy liniowość elementów zabudowy, płaszczyznę okładzin podłogowych oraz sufitów, a także pion narożników tynkarskich. Myślisz, że to już koniec? Nic bardziej mylnego! To na nas spoczywa również obowiązek sprawdzenia, czy liniowość włączników i gniazdek jest odpowiednia. Oczywiście to tylko część naszych możliwości.

Podejmując z nami współpracę, możesz mieć pewność, że zauważymy wszystkie inne niedoróbki. Co ważne, możemy także zająć się za Ciebie wszystkimi formalnościami. Przeanalizujemy umowę oraz wszelkie jej załączniki, a potem skonfrontujemy jej zapisy z tym, co ekipa wykonała w Twoim domu. Oczywiście zrobimy to tylko wtedy, kiedy taki dokument będziesz posiadać. Na jego podstawie jesteśmy w stanie udzielić Ci pomocy, gdyby okazało się, że nie wszystkie prace wykonano zgodnie z ustaleniami. Dodatkowo przeanalizujemy za Ciebie umowę podpisaną z ekipa remontowa i sprawdzimy jak dobrze się z niej wywiązała. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do pracy Twojej ekipy remontowej napisz do nas. Remont może być przyjemnym procesem, jeśli dobrze go zaplanujesz. Skontaktuj się z nami i zapewnij sobie spokój także podczas odbioru!


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania deweloperskiego?

Sprawdź rozmowę ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 447 opinii.

Chcesz sprawdzić poprawność prac wykonanych przez ekipę remontową lub chcesz pomocy w podpisaniu bezpiecznej umowy z ekipą?

Sprawdź ekipę z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie raportu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy sprawdzić Twoją ekipę w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Pomoc prawna

Pomoc prawna

Skonstruujemy lub sprawdzimy umowę, którą podpisujesz z ekipą.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić lub odebrać mieszkanie

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: sprawdzenie prac wykończeniowych

okładka poradnika

Poradnik: kary umowne w umowach nieruchomościowych

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny? Najważniejsze zagadnienia w zacięgu kliknięcia.

Najważniejsze zagadnienia w zacięgu kliknięcia.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka