Co zamiast płytek na schody zewnętrze - porady, triki, za ile?
Z tym pytaniem boryka się wiele osób szukających alternatywy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rozwiązanie to nie zawsze jest najlepsze. Nie każdy jednak wie, co położyć zamiast płytek na schody zewnętrzne. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa pytaniom oraz przedstawić Państwu, jaka jest najlepsza alternatywa dla płytek na schody zewnętrzne.
Dlaczego płytki na schody zewnętrzne, to niekoniecznie dobry pomysł?
Niestety płytki na schodach zewnętrznych mają dosyć sporo wad. Jedną z nich jest stosunkowo kiepskie radzenie sobie z warunkami atmosferycznymi. O ile same płytki bez większego problemu radzą sobie z wilgocią czy też mrozem, o tyle zaprawy łączące je z podłożem, już niekoniecznie. To z kolei może oznaczać, że co jakiś czas będą one wymagały podklejenia. Ponadto często pod wpływem wilgoci stają się one dosyć śliskie. Problem ten co prawda można wyeliminować, decydując się na płytki antypoślizgowe, są one jednak droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Z tego powodu wiele osób, które zastanawiają się, czym wyłożyć schody na zewnątrz, woli alternatywę dla płytek. Tym bardziej że alternatywne rozwiązania często są nie tylko lepsze, ale również tańsze, a także łatwiejsze w montażu. Często bowiem okazuje się, że nie każdy wie, w jaki prawidłowy sposób położyć płytki na schodach zewnętrznych. To z kolei może skutkować między innymi ich szybkim opadaniem. Z kolei zlecenie tego zadania fachowcom również kosztuje.
W takim razie co najlepiej położyć na schody zewnętrzne?
Wielu z Państwa zapewne w tym momencie zastanawia się, co w takim razie najlepiej nadaje się do położenia na schody zewnętrzne. Według nas ciekawą alternatywą dla płytek na schody może być:
Żywica poliuretanowa- jest to absolutny hit, jeśli chodzi o alternatywę dla płytek na schody zewnętrzne. Powodów ku temu jest wiele. Do najważniejszych należą między innymi samo poziomowanie się żywicy- jest to możliwe dzięki jej płynnej konsystencji. Z tym z kolei ściśle wiąże się łatwość jej nakładania. Ponadto, gdy zastygnie, staje się ona bardzo wytrzymała. Aby uniknąć poślizgu na mokrej od wody żywicy, dobrym pomysłem może być jej zmatowienie.
Drewno- rozwiązanie to może być dobrym pomysłem, jeżeli nasz dom jest zrobiony z drewna, lub dużo otaczających go elementów jest z drewna. Niestety ma ono również swoje wady. Po pierwsze deski drewniane wymagają konserwowania. To z kolei oznacza dodatkowe wydatki. Nie jest ono również tak wytrzymałe, jak płytki. Ponadto dobrej jakości drewno nie należy do tanich. W przeciwieństwie jednak do płytek znacznie łatwiej się je montuje oraz pod wpływem wilgoci, jest ono dużo mniej śliski niż płytki.
Panele kompozytowe- jest to tak naprawdę nic innego, jak plastikowa imitacja drewnianych desek. Są one dużo tańsze niż ich naturalne odpowiedniki, a przy tym znacznie bardziej wytrzymałe. Zwłaszcza jeżeli mówimy o odporności na warunki atmosferyczne. Oprócz tego są one dużo bardziej bezpieczne w użytkowaniu- bardzo rzadko bowiem się zdarza, aby pod wpływem wilgoci stawały się one śliskie. Co do zasady nie wymagają one również specjalnej konserwacji, czy też impregnowania. Nawet jeżeli stracą one swoją barwę (co zdarza się rzadko) wystarczy pomalować je farbą przeznaczona do tworzyw sztucznych.
Kostka brukowa- rozwiązanie to należy do jednych z najtańszych, a zarazem wytrzymałych. Bez trudu radzi sobie ona ze szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Niestety, z czasem potrafi ona przybrać nieestetyczną barwę. Można ją jednak przywrócić za pomocą środków chemicznych. Jeżeli więc nie wiemy, co położyć na schodach zewnętrznych, kostka brukowa okazać się najlepszym rozwiązaniem.
Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy Pewny Lokal przy sprawdzaniu nieruchomości na rynku wtórnym?
Wbrew pozorom również i w tej kwestii, wielu nieuczciwych sprzedających potrafi oszukać kupującego, ukrywając różnego rodzaju wady techniczne. Mogą do nich należeć na przykład użycie niewłaściwych zamienników płytek. Wielu z Państwa zapewne w tym momencie zastanawia się, jak może tego uniknąć. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii może okazać się zleceniem odbioru technicznego domu naszym specjalistom z firmy Pewny Lokal. Dlaczego akurat im? Odpowiedzią na to pytanie jest ich szeroka wiedza z zakresu budownictwa oraz doświadczenie w tego typu odbiorach. Ponadto każdorazowo odbiór przeprowadzany przez naszą firmę, zakończony jest protokołem zawierającym listę wykrytych przez naszych inżynierów usterek. W przypadku użycia niewłaściwych zamienników płytek, koszty napraw mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeżeli więc zależy Państwu na zaoszczędzeniu pieniędzy oraz uniknięciu niepotrzebnego stresu, to warto skorzystać z naszej oferty. W tym celu możecie się Państwo skontaktować z naszą firmą Pewny Lokal telefonicznie lub też drogą elektroniczną za pomocą e-maila, lub dostępnego na naszej stronie www formularza. Następnie nasz pracownik skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia spotkania z naszymi inżynierami.
Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?
Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!
Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?
Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:
Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:
Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:
Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:
Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które
według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:
Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:
Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!
Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.
Banki uzależniają kredytowanie także od stanu prawnego i technicznego mieszkania lub budynku. Na rynku wtórnym oraz na rynku pierwotnym, wskażemy Ci ewentualne wady prawne mieszkania, które utrudnią uzyskanie kredytu. Wreszcie, pomożemy Ci w analizie umowy kredytu hipotecznego - jako kancelaria wyspecjalizowana w pomaganiu nabywcom przy transakcjach nieruchomościowych mamy spore doświadczenie w analizie umów kredytowych.
Mogą być bardzo wysokie. Z naszych raportów prawnych dowiesz się np. czy deweloper nie chce przerzucić na Ciebie opłat notarialnych w sposób niezgodny z umową deweloperską. Przy analizie umów na rynku wtórnym powiemy Ci, czy taksa notarialna nie jest nadmiernie wysoka.
W akcie notarialnym mogą kryć się niekorzystne klauzule, m.in. nakładające wygórowane kary umowne, czy zwalniające sprzedawcę lub z dewelopera z odpowiedzialności z tytułu rękojmi. Nasza kancelaria oferuje usługę kompleksowego sprawdzenia umowy z deweloperem, a także pomoc w podpisaniu bezpiecznej umowy na rynku wtórnym (przedwstępnej, sprzedaży czy przenoszącej własność).
Duża część mieszkań obciążona jest z hipoteką, a na nieruchomościach ciążą też inne roszczenia. Chodzi zarówno o rynek pierwotny, jak i o rynek wtórny. Na rynku wtórnym niemiłą niespodzianką może być np. hipoteka wzięta przez wspólnotę na modernizację kamienicy, roszczenia reprywatyzacyjne czy służebności. Pomożemy zabezpieczyć się przed powyższymi ryzykami. Na rynku pierwotnym wskażemy też, jak uchronić się w umowie deweloperskiej przed tym, żeby hipoteka, którą deweloper obciążył grunt, nie "przeniosła się" na mieszkanie.
Na rynku wtórnym, dzięki pomocy naszych prawników dowiesz się m.in., jakie prawa i do czego nabywasz (np. do piwnicy i garażu). Nasi prawnicy pomogą też w bezpiecznym podpisaniu umowy (zarówno umowy deweloperskiej, jak i jakiejkolwiek umowy na rynku wtórnym), tak żeby nabywca był w 100 proc. zabezpieczony, że kupuje wszystkie prawa do nieruchomości.
Warto przed kupnem mieszkania sprawdzić wysokość czynszu lub opłat przekształceniowych za użytkowanie wieczyste. Potencjalnie wygórowaną wysokość takich opłat jesteśmy w stanie zasygnalizować np. dzięki analizie ksiąg wieczystych czy prospektu informacyjnego dewelopera. Podczas przeglądu/odbioru technicznego mieszkania lub domu, dzięki badaniu kamerą termowizyjną, możemy wykryć potencjalnie wysokie koszty ocieplenia lokalu lub domu.
Zawsze warto ją negocjować – zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Wyniki naszych audytów bardzo często są wykorzystywane przez nabywców nieruchomości do "zbijania" w dół ceny. Informacje o usterkach technicznych mieszkania lub domu albo o wysokich szacunkowych kosztach remontu często sprawiają, że sprzedawca lub deweloper obniżają cenę.
Czy sprzedawca jest rzeczywiście właścicielem mieszkania? Jak deweloper zabezpiecza nabywców przed ewentualnym bankructwem? Nasze raporty prawne odpowiedzą na oba pytania. Na rynku wtórnym zweryfikujemy (m.in. dzięki lekturze tzw. zupełnych wersji ksiąg wieczystych), czy sprzedawca ma wszystkie prawa do nieruchomości. Na rynku pierwotnym, powiemy Ci, czy deweloper zamierza finansować inwestycję w bezpieczny sposób oraz, czy doświadczenie dewelopera wskazuje na terminowe oddanie inwestycji.
Lokalizacja może znacząco wpłynąć na cenę nieruchomości. Dzięki naszym audytom prawnym nieruchomości na rynku wtórnym dowiesz się np. jaki procent mieszkań w budynku stanowią lokale komunalne - takie informacje da się wyczytać z księgi wieczystej. Na rynku wtórnym oferujemy także sprawdzenie m.in. jakości powietrza oraz przestępczości w danej lokalizacji. W ramach audytów działek oceniamy też czy działka nie znajduje się w strefie chronionej, a tym samym, jaki rodzaj domów da się na niej wybudować. Przy analizie umowy deweloperskiej sprawdzamy, czy w pobliżu przedsięwzięcia deweloperskiego planowane są tzw. uciążliwe inwestycje (np. cmentarz, czy oczyszczalnia ścieków).
Podczas przeglądu technicznego mieszkania na rynku wtórnym ocenimy stan budynku oraz części wspólnych (np. klatek schodowych, piwnic). Wykonujemy kompleksowe badania termowizyjne budynków kamerami wysokiej jakości marki FLIR. Również na rynku pierwotnym oferujemy usługę sprawdzenia części wspólnych budynku wraz z zagospodarowaniem terenu (pod kątem m.in. zgodności z dokumentacją projektową i standardem).
Na rynku wtórnym ocenimy stan techniczny mieszkania lub domu. W ramach przeglądu technicznego na rynku wtórnym ocenimy m.in. stan instalacji oraz oszacujemy koszty remontu. Na rynku pierwotnym w ramach odbioru technicznego mieszkania lub domu sprawdzimy zgodność nieruchomości z normami budowlanymi, załączonym do umowy deweloperskiej standardem wykończenia, a także pod kątem usterek. W ramach badania kamerą termowizyjną, zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, wykryjemy niewidoczne gołym okiem mostki termiczne, zacieki i zawilgocenia.
Podczas przeglądu mieszkania i domu na rynku wtórnym nasi inżynierowie zweryfikują metraż - często rzeczywisty metraż nieruchomości jest niższy niż ten podany w ogłoszeniu czy w księgach wieczystych. Przy analizie umowy deweloperskiej powiemy Ci, czy deweloper zastosował poprawną normę pomiaru metrażu oraz, kto zapłaci nadwyżkę za mieszkanie w razie różnicy między metrażem projektowym a powykonawczym.