Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Opole

Zachęcamy do skorzystania z usługi odbioru technicznego mieszkania lub domu w Opolu.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-12

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera w Opolu z Pewny Lokal

Decydując się na odbiór mieszkania, należy pamiętać, że w interesie inwestora jest rzetelny odbiór całości. Każda nieprawidłowość, która zostanie dostrzeżona przez inwestora bądź osobę, która mu doradza, powinna być wpisana w protokół odbioru. Dzięki temu deweloper będzie musiał się do wszystkich nieprawidłowości odnieść i wielce prawdopodobne jest to, że będzie miał obowiązek naprawić je na własny koszt.

To niezwykle pocieszające, gdy w grę wchodzi np. wymiana szyby w oknie, zmiany na etapie instalacji, która nie została poprowadzona zgodnie z projektem – to wszystko generowałoby spore koszty, które musiałby pokryć właściciel. Nasz klient najprawdopodobniej otrzyma po prostu mieszkanie bez wad. Do tego dążą nasi fachowcy – chodzi nam o to, by umowa przedwstępna, jaką sporządza deweloper, była zrealizowana bez potknięć.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Opolu z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Pewny Lokal to firma, która działa na terenie całej Polski. Jesteśmy w stanie dojechać do każdego klienta, który zamówi u nas odbiór. Przez lata wypracowaliśmy sobie sieć inżynierów, którzy pracują dla nas na terenie całego kraju. Są to fachowcy, którzy mają spore doświadczenie, kontaktują się i wzajemnie, wymieniają się informacjami o wybranych realizacjach. Są to eksperci, którzy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, lubią swoją pracę, a także czują potrzebę pomocy tym, którzy zainwestowali niemałe pieniądze, ale nie wiedzą, jak właściwie skontrolować działania dewelopera.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Bardzo ważnym elementem naszej pracy jest aktualizowanie informacji dotyczących najnowszych norm. Wiemy, że one zmieniają się stosunkowo często, a w oparciu o te normy nasi inżynierowie wykonują odbiory. Mamy świadomość tego, by zapewnić kompleksową pomoc, należy być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi informacjami. Zaktualizowane manuale i checklisty to coś, do czego przykładamy się wspólnie. Każdy odbiór jest wcześniej przygotowany w oparciu o dokumentację. Chcemy, by na miejscu podczas odbioru technicznego nasi pracownicy wiedzieli, na co należy zwrócić uwagę, by mieli informację dotyczącą instalacji, tego jak powinna być rozmieszczona, a także tego, co powinien zawierać stan deweloperski. Dzięki takiej wiedzy łatwiej skupić się na usterkach.

c) Nasza usługa jest legalna

Jako firma od samego początku istnienia realizujemy wszystkie zlecenia zgodnie z prawem. Nasza firma płaci podatki, które definiuje prawo polskie (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Wychodzimy z założenia, że jeśli mamy być wiarygodną firmą, która realizuje odbiory techniczne na terenie całej Polski, musimy być firmą działającą w pełni legalnie. Daje to wiarygodność, a także umożliwia naszym inżynierom składanie zeznań, gdy dochodzi do rozstrzygnięcia sporu między naszym klientem a deweloperem w sądzie. Możemy pomóc, co sprawia, że posiadamy bardziej atrakcyjną ofertę niż firmy, które działają w szarej strefie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Od samego początku staramy się działać tak, by nie odwoływać terminów. Naszym zdaniem wiarygodność łączy się z terminowością i szybką realizacją zleceń. Każdy inwestor, który może odebrać mieszkanie, chciałby zrobić to jak najszybciej. Staramy się to umożliwić, a gdy istnieje taka ewentualność, że nasz inżynier z przyczyn niezależnych nie będzie mógł zrealizować umówionego odbioru, jesteśmy w stanie go zastąpić równie kompetentnym fachowcem, co nie zaburza wewnętrznych grafików w firmie.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

W związku z tym, że w naszej firmie pracują prawnicy, stworzyliśmy infolinię prawną, która jest otwarta dla naszych klientów w sytuacjach kryzysowych, gdy deweloper nie chce współpracować, nie zamierza poprawić wad i usterek, robi problemy naszemu klientowi. Może on zasięgnąć porady fachowca, który rzetelnie wytłumaczy, co w danej sytuacji należy zrobić. Pewny Lokal stworzył sieć fachowców, którzy kompleksowo obsługują każdy odbiór. Zależy nam na tym, by każdy, kto zainwestuje w usługę odbioru z inżynierem, miał poczucie komfortu i dobrze wydanych pieniędzy, których nie straci w trakcie naprawiania wad i usterek, które są efektem pracy ekipy dewelopera.

Lista inwestycji, na których m.in. wykonaliśmy odbiór mieszkania od dewelopera w Opolu

- Inwestycja – Osiedle Europejskie, Deweloper: Wellma Investment

- Inwestycja – Apartamenty Laurowe, Deweloper: URBACKA

- Inwestycja – Nowe Przylesie, Deweloper: 

- Inwestycja – Nowe Horyzonty, Deweloper: Investdom Nieruchomości

- Inwestycja – Platinium Apartamenty, Deweloper: Atlantis Deweloper

- Inwestycja – Apartamenty Premium, Deweloper: Atlantis Deweloper

- Inwestycja – Apartamenty Trzy Diamenty, Deweloper: Atlantis Deweloper

- Inwestycja – Kasztelańskie Apartamenty, Deweloper: Atlantis Deweloper

- Inwestycja – Apartamenty Senatorska, Deweloper: Atlantis Deweloper

- Inwestycja – Apartamenty Milano, Deweloper: 

- Inwestycja – Osiedle Sady, Deweloper: Osiedle Sady-Bierkowice S. z o.o.

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania lub domu w Opolu z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewnego Lokalu

Najważniejsze z perspektywy naszego klienta jest zorganizowanie odbioru, który przyniesie rezultat w postaci poprawnie sporządzonego protokołu odbioru, ponieważ każdy wie, że mieszkanie deweloperskie bez wad nie istnieje. Inżynierowie Pewnego Lokalu posiadają niezbędny sprzęt, wiedzę, a także doświadczenie, które pozwalają sprawdzić mieszkanie w taki sposób, że zauważą nawet to, co wydawałoby się niedostrzegalne. To fachowcy, którzy przygotowują się do odbioru wcześniej, analizują dokumentację, przygotowują się tak, by na miejscu móc przejść do profesjonalnej kontroli stanu deweloperskiego. Posiadając poprawnie sporządzony protokół odbioru, każdy inwestor jest w stanie oczekiwać od dewelopera tego, że odniesie się do wad zapisanych w protokole. Co więcej, ma na to dwa tygodnie, a do 30 dni od spisania protokołu powinien naprawić wady, które wykazano w protokole odbioru. Odbiór mieszkania lub domu z inżynierami czy inspektorami budowlanymi jest tym, co daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się z inwestycji. To bardzo ważne, że istnieje firma, która realizuje odbiory, działając na korzyść klienta.

Przykładowe usterki odnalezione na deweloperskich inwestycjach w Opolu

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Opolu.
Nasi inżynierowie bardzo często skupiają swoją uwagę na stolarce okiennej i drzwiowej, ponieważ często można dostrzec wady, które wystąpiły w trakcie nieprawidłowego montażu lub po pewnym czasie z powodu usterek mechanicznych, które spowodowała kolejna ekipa pracująca w inwestycji. Niezależnie od tego, kto za to odpowiada, wadę należy wpisać w protokół odbioru.

Uszkodzenia uszczelek w oknie balkonowym oraz brak mocowania osłon rolet na inwestycji Róża Wiatrów
Duża część usterek jest też wynikiem nieprawidłowego wykonania wylewek, które bywają nierówne. Ta wada może sprawić, że niemożliwe będzie wykonanie prac wykończeniowych, dlatego warto dobrze sprawdzić jakość posadzki.

Nierówność przy wejściu na wylewce na inwestycji Apartamenty Natura 2
Bardzo istotne na balkonach i tarasach jest wykonanie delikatnego spadku. Dzięki temu woda będzie spływać z płytek. Warto sprawdzić, czy wykonawca zrealizował ułożenie płytek zgodnie ze sztuką , czy też nie i będzie to problem dla właścicieli. Jeśli tak, można domagać się poprawy, ale trzeba tę wadę wpisać do protokołu odbioru.

Przeciwspadek na balkonie na inwestycji Apartamenty Laurowe Opole


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz