Odbiór posadzek - protokół

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Odbiór posadzek norma | 797 014 014

Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, czym są posadzki, jakie są dopuszczalne nierówności posadzki, w jaki sposób należy ocenić stan posadzek, kto może wykonać ich odbiór i dlaczego najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty przy odbiorze. Przeczytaj artykuł i zdobądź potrzebne informacje przed odbiorem technicznym mieszkania.

Posadzki to jeden z tych elementów, który musi być bardzo dokładnie sprawdzony, ponieważ będzie miał wpływ na późniejsze wykończenie wnętrz. Jak sprawdzić, czy posadzki są zgodne z obowiązującymi normami?

Czym właściwie jest posadzka?

Warto zacząć od pytania: czym jest posadzka?  - posadzka to zewnętrzna warstwa podłogi będąca jej wykończeniem. Aby móc zająć się wykończeniem wnętrz, zamawianiem mebli pod zabudowę i układaniem paneli i płytek, należy sprawdzić, w jakim stanie jest posadzka. Dokonując odbioru, musisz więc mieć pewność, że wszystko jest równe i dokładnie wykonane. W innym wypadku możesz mieć później problem z dopasowaniem warstwy wykończeniowej.

Normy dotyczące posadzek – kwestia sporna

Jeśli chodzi o normy dotyczące posadzek, to jest to temat sporny. Otóż nie ma właściwie jednoznacznych wytycznych, które byłyby odpowiednie do zastosowania w dzisiejszych czasach. W latach 60. stworzono odpowiednią normę dotyczącą posadzek, ale obecnie jest ona wycofana, gdyż nie odnosiła się w żaden sposób do współczesnych wymagań. Natomiast dokumentu, który miałby ją zastąpić, nadal nie stworzono.

Obecnie warto mieć na uwadze to, czego oczekują producenci podłóg. Zazwyczaj wymagają oni tolerancji wylewek na poziomie 1 do 3 mm odchylenia na długości 2 metrów. To znacznie mniej niż wymagała norma z lat 60., która mówiła o 3 mm na 2 m dla posadzek cementowych i aż 5 mm na 2 metry dla posadzek betonowych. Niestety na ten moment deweloperzy przyjmują raczej najwyższą wartość podawaną przez tę normę, czyli 5 mm.


Zdjęcie posadzki w stanie deweloperskim. Posadzka to zewnętrzna warstwa podłogi będąca jej wykończeniem.


Odbiór posadzek w mieszkaniu – pierwszy krok

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

  1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
  2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
  3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Podczas odbioru bardzo często klient ocenia wszystko za pomocą wzroku, co jest bardzo ważne. Istotne jest dla nas to, co widoczne na pierwszy rzut oka, czyli sprawdzamy, czy nie ma widocznych pęknięć, rys, ubytków, odparzeń, odspojeń, korozji biologicznej, trwałych zabrudzeń lub wilgoci. Wszystkie te wady można dostrzec bez konieczności używania sprzętów, choć fachowiec jest w stanie wytłumaczyć, co jest trudną do naprawy usterką, a co detalem, który nie rzutuje na odbiór jakości wykończenia. To jednak nie wszystko — musisz pójść o krok dalej, w którym zwykle główną rolę gra specjalista.

Jak zmierzyć poziom wylewki?

Chcąc zmierzyć poziom wylewki potrzebna jest łata kontrolna o długości 2 metrów. Taką łatę należy przyłożyć w kilku miejscach w każdym pomieszczeniu danego lokalu. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na narożniki i miejsca, gdzie występuje dylatacja, ponieważ to tam najczęściej pojawiają się znaczące odchylenia. Jeśli podkład podłogowy na danej próbie będzie odbiegał o ponad 4 mm to znaczy, że zapewne pojawi się problem z położeniem paneli. W związku z tym warto dokładnie sprawdzić poziom wylewki i w razie potrzeby wpisać do protokołu odbioru informacje o potrzebie jej wyrównania przez dewelopera. Jeżeli nie masz doświadczenia w aspekcie nieruchomości oraz wykonywania audytu technicznego, to zachęcamy do skorzystania z usług Pewnego Lokalu, który specjalizuje się właśnie w tym obszarze. Tym sposobem unikniesz wydatków i problemów technicznych po odebraniu lokalu.

Dlaczego beton pyli?

Beton składa się z różnych składników. Najczęściej w budownictwie wykorzystuje się beton na bazie zaprawy cementowej. Jeśli poszczególne składowe zostaną dobrane w niewłaściwych proporcjach, niedokładnie wymieszane bądź zrobione w niesprzyjających warunkach, to beton będzie miał niską odporność i ulegał ścieraniu. Co więcej, taka sytuacja może doprowadzić do problemów z przyklejeniem czegokolwiek do powierzchni betonowej. Dlatego też tzw. pylenie betonu powinno być dla nas sygnałem, że coś poszło nie tak, a także iż w przyszłości problemy techniczne mogą się jeszcze zwiększyć. W tym miejscu chcemy zatem nadmienić, że wybór doświadczonych fachowców, jak i dobrej jakości materiałów budowlanych jest kluczowy, to poprawnej realizacji projektu.

Jak ocenić stan posadzek?

Posadzka to element trudny do oceny. Nierzadko tylko wytrawni fachowcy są w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego, czy posadzki są poprawnie wylane, ponieważ czasem w grę wchodzą niewidoczne gołym okiem niedociągnięcia, które w przyszłości mogą okazać się sporym problemem. Posadzki cementowe czy betonowe sprawdza się za pomocą łat murarskich o długości 2 metrów. Bardzo przydatnym narzędziem podczas odbioru jest też szczelinomierz klinowy.

Dlaczego? Otóż przyrząd ten ma skalę na bardzo małych wartościach (milimetry), a do tego bardzo dobrze przylega do łaty po włożeniu go w szczelinę między łatą murarską a posadzką. Co to daje? Można idealnie odczytać odchylenie. Wiele osób decyduje się na sprawdzanie posadzek za pomocą metrówki czy linijki. To bardzo zły pomysł, gdyż jest to metoda niemiarodajna. 

Czy słyszałeś kiedyś o teście piłeczki? To niestety mit, który często pojawia się na forach budowlanych. Otóż według tego testu należy położyć gumową lub stalową piłeczkę na posadzce. Jeśli się potoczy, to znaczy, że jest tam jakiś defekt.

To kolejna niemiarodajna metoda, gdyż posadzka często jest na tyle szorstka, że nawet jeśli na posadzce będzie odchylenie to piłeczka może się wcale nie potoczyć.  Z perspektywy klienta warto zwrócić uwagę na ruchy pionowe wylewki (klawiszowanie) przy dylatacjach. Zdarzyć się może, że podczas schnięcia wystąpią skurcze, które negatywnie wpłyną na jakość całej posadzki. Problemem mogą być też narożniki, w których wylewka unosi się ponad poziom. Taką nierówność jest w stanie naprawić tylko wprawna ekipa, która potrafi odpowiednio zaniżyć narożniki.


Odchyłka może mieć jedynie do 5 mm wahania. Norma z lat 60. mówiła o 3 mm na 2 m dla posadzek cementowych i aż 5 mm na 2 metry dla posadzek betonowych.

Potrzebujesz pomocy przy odbiorze nieruchomości od dewelopera?

Zamów fachową pomoc w odbiorze z Pewny Lokal!

  • Nie da się sprawdzić odbieranego mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
  • Naprawa usterek w standardowym mieszkaniu kosztuje średnio 30 000 zł — jeśli usterki zostaną zgłoszone podczas odbioru, to naprawi je deweloper.
  • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki w Twoim mieszkaniu. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.


Co może Cię zaniepokoić podczas odbioru posadzek?

Posadzki mogą posiadać wiele wad, które warto znać, jeśli chcesz mieć pewność, że żadnego nie pomijasz. Przede wszystkim powinny Cię zaniepokoić wszelkie wybrzuszenia występujące na wylewce, gdyż jeśli takie występują, wykończenie podłogowe nie będzie mogło być zamontowane równo i poprawnie. Podobnie wszelkie podniesione i opadające narożniki, braki poziomu czy płaszczyzny, a także wklęśnięcia powinny zwrócić Twoją uwagę. Jeżeli widzisz jakieś pęknięcia, także zapisz to w protokole. Defekt ten musi zostać naprawiony przed położeniem okrycia.

Łódeczkowanie i wilgotność posadzek

Czasami można spotkać się z tzw. łódeczkowaniem, czyli sytuacją, w której przy krawędziach wylewki i ściany pojawiają się zgrubienia. Wielu deweloperów tłumaczy, że można to zakryć listwami. Nie daj się jednak nabrać. Wiele osób montujących panele czy parkiet może odmówić Ci przez to wykonania usługi, ponieważ będzie to dla nich zbyt dużo zachodu. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić posadzki, zrób także test wytrzymałości wylewki (wykonywany jest on przez specjalistyczną firmę). Jeśli okaże się, że wyniki są nieprawidłowe, to nawet po odbiorze lokalu możesz zwrócić się do dewelopera w ramach gwarancji lub rękojmi. Nierzadko zdarza się, że wylewki są zbyt wilgotne, co później wpływa na szybkie zepsucie się np. drewnianych podłóg. Koniecznie więc sprawdź tę kwestię za pomocą wilgotnościomierza. 

Inżynier dokładnie sprawdza poziomicą posadzkę tak, jak robią to nasi inżynierowie podczas odbioru technicznego.Podczas odbioru technicznego mieszkania najpopularniejsze usterki dotyczą posadzek.

Grubość posadzki — normy

Jednym z najczęściej wskazywanych problemów jest grubość posadzki. Zdarza się, że grubość, która zadeklarowana była w projekcie czy w prospekcie informacyjnym, jest niezgodna z realnym stanem. Najczęściej problem ten jest wykrywany, kiedy fachowiec przeprowadza wykończenie, np. w łazience i musi skuć wylewkę, aby stworzyć odpływ. Wtedy nagle okazuje się, że wylewka zamiast np. 5 czy 7 cm, ma 3 albo 4 cm. To znacząca różnica. Zdarza się także, że w niektórych częściach posadzki brakuje izolacji lub pozostawione zostały śmieci budowlane. Na to także nie możesz się zgodzić.

Jak wyrównać krzywą podłogę?

Kwestię wyrównania krzywej podłogi należy rozpatrzyć pod względem rodzaju występujących krzywizn. Otóż mamy do czynienia z tzw. górkami, czyli wybrzuszeniami oraz dołkami, inaczej dolinami. W przypadku wybrzuszeń dany fragment powinno się zeszlifować do oczekiwanego poziomu. Natomiast przy brakach w postaci doliny trzeba skorzystać z cienkiej masy wyrównującej, by uzupełnić za niski poziom. Poza samym miejscem korekty warto zwrócić uwagę, czy w okolicy również nie występuje analogiczny problem z brakiem poziomu, gdzie również trzeba będzie dokonać odpowiedniego wyrównania. Wypełnienie bądź zeszlifowanie zaledwie kilku wyłapanych miejsc nie rozwiąże problemu!

Dlatego też weryfikacja krzywizn podłogi powinna się odbyć z dużą skrupulatnością. Bez rzetelności w sprawdzaniu i wyrównywaniu, pojawi się kłopot z układaniem czegokolwiek na taką nierówną podłogę. Część z firm może odmówić nawet wykonania zlecenia, a w najlepszym wypadku doliczyć sporą kwotę za usługę kompleksowego wyrównania podłogi.

Czy warto zbroić wylewkę?

Zdecydowanie powinno się zbroić podkład podłogowy, przykładowo podkładem rozproszonym za pomocą siatki zbrojącej. Wzmocnienia są istotne, ponieważ technologia pływająca, czyli zastosowanie styropianu do izolacji, na który wylewana jest wylewka, grozi odkształceniami, przy procesie schnięcia. Zbrojenie wylewki zwiększa odporność, poprawia parametry techniczne i zmniejsza ryzyko spękań (szczególnie w narożnikach). Bez takiego zabezpieczenia można narazić się na poważne koszta, jakie trzeba będzie ponieść na naprawy spowodowane nieuzbrojeniem wylewki i jej znaczącym odkształceniem. Uzbrojona wylewka to doskonała inwestycja, którą polecamy ponieść, ponieważ zwróci się z czasem w postaci oszczędności na naprawy i brakiem stresu w problemach z wylewką.

Jaka wylewka samopoziomująca pod panele?

Dobór wylewki samopoziomującej pod panele zależy od tego, co chcemy osiągnąć, czyli rodzaju paneli, jakie zamierzamy położyć oraz wymagań ich producentów. Dodatkowo ważne jest zwrócenie uwagi na występujące na podłodze krzywizny. Co do zasady normy, jakie muszą spełnić deweloperzy w obszarze równości wylewki są mniej restrykcyjne niż te wskazywane przez producentów paneli. I tak w przypadku paneli laminowanych dopuszczane są 3 mm na 2 metry kontrolnej łaty, a dla paneli winylowych jest to zaledwie 1 mm.

Znaczy, to, że wybierając panele winylowe na pewno potrzebna będzie wylewka samopoziomująca, a to znaczy większe koszta remontu. Tu też nie będziemy mogli wymóc na deweloperze prac naprawczych, ponieważ on zgodnie z przyjętymi założeniami zmieści się w wymaganych dla niego normach. Także przed wyborem wylewki samopoziomującej dokonaj audytu odłogi w danym lokalu, a następnie sprawdź wymagania producenta dla konkretnego typu paneli.

Dopiero po tym będziesz móc kupić właściwy typ wylewki samopoziomującej do położenia pod panele.

Czy można położyć panele na nierównej podłodze?

Panele muszą być kładzione na równej podłodze. Jeśli nie zdecydujemy się na wyrównanie podkładu podłogowego poprzez wylewkę samopoziomującą panele będą również krzywo ułożone. Będę się ścierać, skrzypieć i odstawać. Co więcej, nie każda firma podejmie się kładzenia paneli na nierównej podłodze. Niektórzy fachowcy polecają podkłady pod panele, aczkolwiek z doświadczenia rekomendujemy zastosowanie wylewki samopoziomującej. Może się zdarzyć, że firma od paneli odmówi wykonania zlecenia, tzn. ułożenia paneli, dopóki podłoga nie zostanie wyrównana. Alternatywnie może też poleci fachowców do wyrównania wylewki bądź samodzielnie zaoferować za dodatkową opłatą stosowną usługę. Tu jeszcze chcemy ostrzec przed firmami, które bez względu na stan podłogi zgadzają się na kładzenie paneli. To, że ominie Cię wyrównywanie i koszta z nim związane nie oznacza, że problem zostanie rozwiązany.

Szybciej doświadczysz kłopotów z panelami i w przyszłości będzie trzeba ponownie je kłaść, po tym, jak wyrównasz w końcu poziom podłogi.

Jak wyznaczyć najwyższy punkt podłogi?

Najwyższy punkt podłogi nie powinien odbiegać w skali całego lokalu różnicą większą niż 5 mm. Chcąc dokonać takiej weryfikacji należy użyć lasera krzyżowego o zasięgu 360 stopni. Taki sprzęt działa w skali makro i umożliwia skrupulatne sprawdzenie wszystkich pomieszczeń. Tradycyjna łata będzie niewystarczająca w ocenie nierówności na skalę całej odłogi. Dlatego też, jeśli potrzebujesz ocenić krzywizny w danym domu bądź mieszkaniu, to zapraszamy do wynajęcia naszego fachowca. Nasza firma Pewny Lokal pomaga w przeglądach technicznych nieruchomości, a nasi inżynierzy poza odpowiednią wiedzą posiadają niezbędny sprzęt, typu laser krzyżowy. Bezproblemowo i z idealną precyzją zweryfikujemy poziom Twojej podłogi i oznaczymy miejsca wymagające wyrównania (poprzez zeszlifowanie bądź wypełnienie). To da Ci pewność, że w przyszłości nie będziesz mieć problemów z panelami czy innym materiałem położonym na podłogę.

Co zrobić, żeby wylewka nie pękała?

Chcąc uniknąć problemów z pękaniem wylewki należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszy z nich dotyczy wykonania odpowiednich dylatacji. Nacięcia dylatacyjne muszą znaleźć się tam, gdzie zmienia się kształt pomieszczenia (np. przy otworach drzwiowych), jak i na dużych powierzchniach. Dodatkowo nie można pominąć dylatacji obwodowej, czyli tej występującej na styku ze ścianą. Kolejna kwestia zapobiegająca pękaniu to opisane już tu wcześniej zbrojenie wylewki. Ostatnim aspektem niezbędnym do zachowania wylewki w dobrej kondycji jest jej odpowiednia pielęgnacja podczas schnięcia. Tu przede wszystkim trzeba pamiętać o jej schładzaniu oraz polewaniu wodą. Wylewki nie zaleca się wykonywać też w bardzo wysokich lub niskich temperaturach.

Bez tych trzech elementów ryzykujemy poważnymi problemami technicznymi, a co za tym idzie kosztami napraw. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w obszarze wylewki i aspektów technicznych, to najważniejsze jest wybranie firmy, która nim jest. Dzięki odpowiednim fachowcom, a także kontroli ich pracy będzie można uniknąć stresu, wydatków i straconego czasu na poprawianie poszczególnych elementów podłogi. O ile naprawa drobnych fragmentów poprzez wyrównanie jest stosunkowo prosta i tania, to niestety złe wykonanie pod względem technicznym, to olbrzymi problem, z którym bardzo ciężko sobie poradzić.

Co zrobić, gdy wykryjesz defekty w posadzce?

Jeśli w trakcie odbioru okaże się, że dostrzeżono sporo uchybień, należy wpisać je do protokołu odbioru, który musi podpisać deweloper. Jest to znak, że ma świadomość wszystkich uwag, które dostrzegł klient. Deweloper ma 14 dni, by się do nich odnieść, jeśli zaś przychyla się do uwag i akceptuje je – ma obowiązek naprawić wszystkie do 30 dni od daty podpisania protokołu. Co ważne, jeśli z jakiegoś powodu deweloper nie jest w stanie usunąć zaakceptowanych usterek, klient może negocjować cenę, a nawet odstąpić od umowy.


Najczęstsze wady posadzek to: wklęśnięcia i wybrzuszenia, brak poziomu płaszczyzny, wyniesione lub opadające narożniki, pęknięcia wylewki Jednym z najczęściej wskazywanych problemów jest grubość posadzki.


Odbiór posadzek – samodzielnie czy ze specjalistą?

Reasumując,  masz dwa wyjścia. Odbiór posadzek możesz wykonać samodzielnie, jednak wiąże się to z posiadaniem odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi, bez których nie jesteś w stanie odpowiednio ocenić stanu posadzki.

Druga opcja to z pewnością sposób na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Możesz powierzyć odbiór posadzek nam i mieć pewność, że specjaliści oddelegowani z Pewnego Lokalu znajdą każdy defekt i usterkę, nawet tę, której nie widać gołym okiem.

Jest to możliwe ze względu na to, że eksperci, którzy z nami pracują, mają ogromne doświadczenie w odbiorach nieruchomości, więc znają większość możliwych scenariuszy. Dysponują też wiedzą kierunkową i urządzeniami, które ułatwiają im sprawdzenie wielu kwestii. Np. kamery termowizyjne, które są drogie i zbędne przeciętnemu człowiekowi na co dzień, pozwalają im szybko wykryć, czy gdzieś w posadzce nie jest zbyt wilgotno lub, czy nie brakuje izolacji cieplnej. To, jaki sposób wybierzesz, zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, aby odbiór posadzek wykonany był rzetelnie i sumiennie, ponieważ tylko to pozwoli na szybkie wykończenie podłóg.

Karol, główny inżynier Pewny Lokal

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Rezerwuj online
Karol, główny inżynier Pewny Lokal

Poznaj Pewny Lokal

  1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
  2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
  3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
  4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
  5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Odbiory techniczne mieszkań i domów wykonujemy w całej Polsce:

a także innych miastach.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film, który pokaże Ci, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, co powinieneś wiedzieć o protokole odbioru.

Ekspert wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 2894 opinii.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Rezerwuj online

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie odebrać mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny mieszkania i dlaczego warto go zlecić specjaliście?

Dowiedz się, jak zaoszczędzić czas i nerwy na odbiorze technicznym.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka