Sprzęt do odbioru mieszkania

W artykule wyjaśniamy, jakiego sprzętu używa się podczas odbioru mieszkania.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści:

1. Odbiór mieszkania z fachowcem
2. Kamera termowizyjna a odbiór techniczny

1. Odbiór mieszkania z fachowcem

Jeżeli dokonujemy odbioru mieszkania z pomocą inżyniera, będzie on korzystał z kilku niezbędnych narzędzi, których być może klient nie miałby ze sobą, jeżeli odbierałby mieszkanie samemu. Poniżej wyróżnimy kilka sprzętów i wyjaśnimy, do czego one służą.

  1.  Łaty murarskie – jest to długa listwa z poziomicą, służąca do sprawdzania, czy wylewki lub tynki są ułożone równo. Podczas odbioru potrzebne są dwie łaty: metrowa i dwumetrowa. Łata jest używana praktycznie na każdej budowie, nie tylko podczas odbioru. Jest ona bardzo powszechna, łatwa w użyciu i przede wszystkim dokładniejsza od samej poziomicy.
  2. Szczelinomierz – Jest to przyrząd pomiarowy, który wykorzystywany jest do pomiaru odchylenia od płaszczyzny. Bardzo precyzyjny i potrzebny przyrząd podczas odbioru mieszkania, gdyż ułatwia weryfikację poprawności wykonania zgodnie z normami danych elementów w pomieszczeniach.
  3.  Kątownik – Jest to narzędzie służące do sprawdzania występowania kąta prostego między ścianami. Kątowniki mają odpowiednio wyprofilowany kształt, aby można było je zastosować w różnych problematycznych miejscach np. przy zaokrąglonych narożnikach. Kątownik to produkt uniwersalny i każdy powinien mieć go w swoim domu, warsztacie.
  4.  Dalmierz – Urządzenie, które dzięki wysyłanemu laserowi w kierunku obiektu nieprzezroczystego mierzy odległość. Dalmierz laserowy jest bardzo dokładny i można go używać wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz. Urządzenia znacząco ułatwia pracę przy zmierzeniu np. metrażu mieszkania.
  5.  Wilgotnościomierz – Przyrząd pomiarowy, który ma za zadanie pomiar wilgotności materiałów budowlanych np. tynki, wylewki. Jest to bardzo ważne urządzenie, ponieważ zawilgocone materiały mogą powodować późniejsze zagrzybienia, a tego chcemy uniknąć i dzięki temu wiemy, czy daną powierzchnię należy osuszyć.
     

2. Kamera termowizyjna a odbiór techniczny

Podczas odbioru mieszkania z inżynierami Pewny Lokal wykorzystywana jest kamera termowizyjna. Urządzenie to, pozwala nam sprawdzić takie rzeczy, jak np.: jakość izolacji termicznej, wilgotność tynków, czy przewiew w oknach. Kamera pokaże nam wszelkie nieprawidłowości niewidoczne dla oka podczas codziennego funkcjonowania. Badanie pomieszczeń kamerą jest niezwykle istotne, gdyż możemy wykryć i zapobiec np. powstaniu grzyba przez zawilgocony tynk zagrażającego naszemu zdrowiu. Kamera termowizyjna używana przez naszych inżynierów ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, dlatego podczas odbiorów mieszkań wykorzystujemy jej potencjał, jeżeli klient zażyczy sobie takiej usługi.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 7 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka