Zarezerwuj odbiór

Dokumenty do umowy o dostawę prądu do mieszkania od dewelopera

Artykuł w zwięzły i precyzyjny sposób określa o jakich rzeczach należy pamiętać starając się o podłączenie prądu do zakupionego lokalu.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Proces podpisania umowy o dostawę prądu

Odbiór końcowy lokalu wybudowanego przez dewelopera zwykle kończy się spisaniem protokołu odbioru lokalu, w którym zapisane są wskazania liczników prądu i innych mediów doprowadzonych do mieszkania oraz m.in. wręczeniem kluczy do mieszkania. Zwykle od tej chwili nabywca może rozpocząć prace wykończeniowe. Mogą one być jednak utrudnione w przypadku, gdy na dzień przejęcia lokalu zakład energetyczny nie podłączył do niego prądu. Niestety w takiej sytuacji jest większość nabywców mieszkań deweloperskich. Nie pozostaje nic innego, niż skontaktowanie się z zakładem energetycznym dostarczającym energię do naszego nowego mieszkania. Pierwsze informacje na ten temat przekazywane są ustnie i w materiałach informacyjnych przez przedstawiciela dewelopera, który powinien wskazać miejsce podpisania przez nabywcę mieszkania umowy o dostarczanie energii elektrycznej do lokalu. Wspomniany protokół odbioru lokalu, którego egzemplarz otrzymuje nabywca lokalu, wraz z dokumentem potwierdzającym prawo do dysponowania lokalem i dokumentem tożsamości (oraz ew. pełnomocnictwem), to wszystko, co potrzebuje nabywca lokalu, aby podpisać umowę o dostarczenie energii elektrycznej do nabytego mieszkania.

O czym należy pamiętać?

Protokół odbioru lokalu m.in. zawiera adres i określenie położenia lokalu w danej inwestycji, datę jego przejęcia, dane nabywcy i wskazania licznika prądu na dzień przejęcia lokalu. Dokumentem potwierdzającym prawo do dysponowania lokalem może być umowa przenosząca własność lokalu, a jeśli do niego jeszcze nie doszło, umowa deweloperska. Zwykle w dniu przejęcia lokalu nabywca formalnie nie jest jeszcze jego właścicielem, a na podpisanie umowy sprzedaży lokalu trzeba czekać od kilku do kilkunastu dni. Dlatego w dniu wizyty w zakładzie energetycznym nie należy zapomnieć o umowie deweloperskiej.  

Na co uważać?

Odradzamy jednak pośpiech w staraniach o podłączenie prądu w lokalu w wypadku, gdy do protokołu odbioru mieszkania wpisaliśmy usterki , które wymagają kilkakrotnych wizyt ekipy dewelopera. Jeśli będą one utrudniać nasze prace wykończeniowe, warto zaczekać z przejęciem lokalu i podpisaniem umowy z dostawcą energii elektrycznej. Jeśli przy odbiorze końcowym lokalu będzie obecny specjalista z naszej firmy, nie tylko wskaże, które usterki w lokalu są istotne i ich usuwanie będzie dla nas uciążliwe, ale także doradzi, czy warto przejmować klucze do lokalu.

 

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 18 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka