Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Rzeszów

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Rzeszów. Zaufaj największej firmie w Polsce. Odbiór mieszkania z inspektorem.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-16

Odbiory mieszkań lub odbiory domów od dewelopera z fachowcami (inżynierami oraz inspektorami budowlanymi) Pewny Lokal w Rzeszowie

Kupno mieszkania lub domu od dewelopera zawsze poprzedzone jest odbiorem technicznym. Odbiór to moment, w którym deweloper zakończył prace budowlane i mamy okazję zweryfikować ich finalny efekt. Na ten ważny moment warto udać się z profesjonalistą będącym inżynierem albo inspektorem budowlanym. Najlepiej zamówić usługę odbioru mieszkania lub domu z Pewny Lokal. Jesteśmy firmą świadczącą usługi prawno-techniczne w wielu polskich miastach, w tym w Rzeszowie i okolicach. Jeżeli Ciebie też czeka odbiór w Rzeszowie, zamów usługę Pewny Lokal już teraz! Żeby zamówić naszą usługę odbioru mieszkania, najlepiej skorzystać z infolinii (797014014) - nasz pracownik odpowie na wszelkie pytania związane z odbiorem technicznym.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Rzeszowie z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Działania Pewnego Lokalu mają charakter ogólnopolski. Organizujemy odbiory w każdym miejscu, w którym pojawi się klient potrzebujący naszej pomocy. Co więcej, działamy z bardzo dobrym skutkiem, co widać po liczbie pozostawionych komentarzy (ok. 500 pozytywnych opinii w Google). To statystyka, która jest ponad pięć razy większa niż ta dotycząca naszych największych konkurentów. Przychylne opinie motywują nas do inwestowania w drogi i certyfikowany sprzęt do odbiorów (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Wiemy, że posiadanie profesjonalnego sprzętu pozwala na rzeczową ocenę jakości pracy wykonanej na budowie.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Zależy nam na tym, by wiedza, jaką posługują się nasi inżynierowie, była aktualna. Nasza firma skupia się na wszystkich nowinkach związanych z normami technicznymi i prawnymi. Nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani są nieustannie szkoleni. Dbamy też o to, by przekazywali sobie informacje związane z odbiorami. Doświadczenie bywa niezwykle ważnym aspektem pracy naszych fachowców. Zdarza się bowiem, że rynek deweloperski stosuje podobne sztuczki, o których warto wiedzieć wcześniej, by nie dać się nabrać w trakcie odbioru. Posiadamy różne certyfikaty, m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

c) Nasza usługa jest legalna

Chcemy dać naszym klientom poczucie kompetencji, które polega na tym, że w razie konieczności będziemy mogli złożyć zeznania w sądzie. Jest to sytuacja skrajna, ale może wydarzyć się tak, że deweloper i klient wejdą w spór, którego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w sądzie. Tylko legalnie działający inżynier będzie mógł złożyć fachowe zeznania, by pomóc klientowi. W Pewnym Lokalu płacimy wszystkie podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT).

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

W związku z tym, iż nasi fachowcy rozsiani są po całej Polsce, oferujemy odbiory w przystępnych terminach. Nasz inżynier dojedzie w każde miejsce, nawet dzień po ustaleniu szczegółów odbioru. Co więcej, zdarza się tak, że gdy odbiór nie może zostać zrealizowany z powodów niezależnych od inżyniera, możemy zastąpić go innym fachowcem, tak by odbiór został wykonany w terminie.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Pewny Lokal buduje swoją markę nie tylko na profesjonalnych odbiorach, ale również na poradach z zakresu prawa nieruchomości. Pracują dla nas najlepsi prawnicy, którzy dają wsparcie klientom na infolinii prawnej. Dzięki takiemu zabezpieczeniu każda niejasność może zostać bardzo szybko wyjaśniona.

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania od dewelopera w Rzeszowie

- Inwestycja – Dzielnica Parkowa Etap III, Deweloper: NG Dzielnica Parkowa 3 Sp. z o.o.

- Inwestycja – Dworskie Ogrody, Deweloper: BS Deweloper Sp. z o.o.

- Inwestycja –  Nowoczesne Pobitno, Deweloper: HORTBEX Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.

- Inwestycja – Zielony Zakątek, Deweloper: SGL Deweloper

- Inwestycja – Osiedle Staroniwa, Deweloper: KM Invest Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Słoneczne Tarasy, Deweloper: Hegra Deweloper Jarosław Szczypek

- Inwestycja – Senatorska 118, Deweloper: BS Deweloper Sp. z o.o.

- Inwestycja – Marcinowe Wzgórze, Deweloper: Besta Sp. z o.o.

- Inwestycja – Miła 29 D, Deweloper:  BOZ Development Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Osiedle Zawiszy ul. Architektów, Deweloper: Develop Res

- Inwestycja – Bulwary Park, Deweloper: APK Deweloper

- Inwestycja – Osiedle Karoliny, Deweloper: APK Developer Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Witolda Park, Deweloper: APK Developer Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Urocza 10, Deweloper: NG Dzielnica Parkowa 3 Sp. z o.o.

- Inwestycja – Zielone Tarasy, Deweloper: Wikana S.A.

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania lub domu w Rzeszowie z pomocą inżynierów oraz inspektorów budowlanych Pewny Lokal?

Odbiór mieszkania lub domu jest bardzo istotnym momentem w procesie kupna nieruchomości: jest to czas, kiedy mamy okazję zweryfikować zgodność prac dewelopera z umową deweloperską oraz projektem architektonicznym. Wszelkie nieprawidłowości i uwagi mamy prawo zawrzeć w protokole odbioru, a deweloper takiego wpisu nie może nam odmówić. Aby mieć pewność, że nic nam nie umknęło, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty Pewnego Lokalu, który „na chłodno” wykona dokładny przegląd mieszkania lub domu. Nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani doświadczenie zdobywali, wykonując setki odbiorów w całym kraju i teraz chętnie się nim dzielą między sobą w celu jak najwyższej jakości świadczonych usług. Wykonując przegląd mieszkania, korzystają z profesjonalnych, atestowanych narzędzi, m.in. kątowników, łat, dalmierzy, mierników prądu czy wilgotnościomierzy. Szczególną uwagę poświęcamy sprawdzeniu powierzchni nieruchomości (korzystamy z dalmierza marki BOSCH), gdyż od rzeczywistego metrażu mieszkania lub domu zależy cena, jaką musimy zapłacić za metr kwadratowy. W celu sprawdzenia tzw. mostków termicznych korzystamy z pirometrów, a do sprawdzenia odchyłek służą nam szczelinomierze.

Przykładowe usterki odnalezione podczas odbioru mieszkania od dewelopera w Rzeszowie

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Rzeszowie.
Odbierając inwestycję, warto pamiętać też o tym, by sprawdzić ją też na zewnątrz. Zdarza się, że środek wygląda bardzo dobrze, ale kwestie balkonów, tarasów, zostały wykonane średnio. Częstymi usterka są zarysowania, które są bardzo widoczne na ciemnych parapetach zewnętrznych.

Zarysowany parapet zewnetrzny na inwestycji Tarasy nad Zalewem
Warto mieć też na uwadze jakość elewacji. Ważne, by detale zostały wykonane z należytą starannością, ponieważ to one są w stanie zachwycić klienta. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia świadczą o tym, że inwestycja została wykonana szybko, niedokładnie lub przez niekompetentnych wykonawców. Najczęściej, jeśli widać wady, znajdują się one na całej elewacji, co wpływa na stan i standard budynku.

Uszkodzona elewacja przy szpalecie na inwestycji Wikana Square
Problematyczną usterką jest zawilgocenie tynku, które może generować powstawanie grzybów, a w trakcie odbioru bardzo trudno jednoznacznie określić jej pochodzenie. Bywa, że zawilgocenia spowodowane są tym, że tynk został położony stosunkowo niedawno, co jest najlepszą informacją dla inwestora. Zawilgocenia mogą też wskazywać na nieszczelność instalacji, co już jest mniej pozytywną informacją. Warto jednak tę usterkę wpisać do protokołu, by deweloper miał ją na uwadze, gdy będzie naprawiał wszystkie znalezione w trakcie odbioru wady. 

Zawilgocenia tynków przy posadzce i przy suficie na inwestycji Kwiatkowskiego

Odbiory mieszkań Rzeszów

Świadczymy najbardziej kompleksowe usługi na rynku, dlatego staramy się stale podnosić kompetencje naszych inżynierów, jak i inspektorów budowlanych, regularnie organizując szkolenia. Jeżeli zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z odbiorem mieszkania lub domu w Rzeszowie, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy.


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 21 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz