call 797 014 014

Odbiory mieszkań Olsztyn, odbiór mieszkania i domu Olsztyn

Rzetelny i profesjonalny odbiór mieszkań i domów w Olsztynie. Korzystne ceny i dojazd inżyniera. Skorzystaj z pomocy Pewny Lokal. Odbiory mieszkań.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Olsztynie pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań lub odbiory domu od dewelopera z Pewnym Lokalem w Olsztynie 

Odbiór techniczny mieszkania lub domu jest dosyć skomplikowaną procedurą. Nie pomagają w tym deweloperzy, którzy coraz częściej budują takie inwestycje, w których lokale nabywców mają wiele usterek i wad. To już w zasadzie standard, że każde odbierane mieszkanie należy poprawić. Zgodnie z prawem nabywca musi odebrać lokal i wskazać, które elementy deweloper powinien naprawić. W czasie odbioru nabywca musi zwrócić uwagę, czy deweloper wybudował lokal zgodnie z normami budowlanymi, normami technicznymi i sztuką budowlaną. Czy to, co obiecywał w umowie i standardzie wykończenia, zgadza się z rzeczywistością. Typowymi wadami i usterkami są: spękane tynki, zawilgocenia, nierówne ściany i sufity, wadliwe dylatacje, zarysowane okna, ubytki w parapetach czy niezgodna z projektem instalacja elektryczna i wentylacja. Nawet jeżeli sam lokal jest wykonany bez wad, to może się okazać, że w komórce lokatorskiej nie ma światła, o którym była mowa w umowie lub że miejsce postojowe ma mniejszą, niż wymaga prawo powierzchnię.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Olsztynie z rzeczoznawcą Pewnego Lokalu?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jako firma ogólnopolska działamy bardzo sprawnie i staramy się być rzetelni. Być może właśnie dlatego jesteśmy cenieni wśród naszych zleceniodawców, którzy wstawiają pozytywną opinię o naszej pracy (m.in. ok. pięćset pozytywnych opinii w Google), co jest bardzo ważne. Używamy profesjonalnego sprzętu (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Naszym zadaniem jest aktualizowanie danych, na podstawie których dokonujemy odbiorów. To bardzo ważne, ale cały czas niepopularne wśród konkurencji, która wychodzi z założenia, że raz wystarczy się o czymś dowiedzieć, by to funkcjonowało na zawsze. My staramy się wdrożyć zupełnie inne podejście. Chcemy zmieniać „checklisty”, by orientować się w tym zagadnieniu. Dajemy naszym klientom tę pewność, że posługujemy się obowiązującymi standardami, co wzmacnia ich przekonanie o naszej rzetelności.

 • Nasza usługa jest legalna

Działamy legalnie. Płacimy podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT. Dzięki temu możemy wspierać naszego klienta na każdym etapie jego walki z deweloperem. Najczęściej finał takich sporów rozgrywa się w sądzie i dzięki legalnej pracy to nasz specjalista będzie w stanie pomóc, składając zeznania na rzecz naszego klienta. W takich wypadkach warto korzystać z usług firmy, która pracuje legalnie.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Działania naszego inżyniera polegają na umówieniu dogodnego terminu na odbiór. Może to być nawet 24 godziny później, jeśli osoba dzwoniąca ma zestaw niezbędnych dokumentów, który przekaże naszemu inżynierowi – do wglądu.

W naszej firmie ogromnym atutem jest to, że czasem inżynierowie mogą się wymienić zleceniem, gdy jeden z nich nie może się stawić w umówionym czasie na odbiór mieszkania. Podobnie działamy w sytuacjach nagłych. Nie chcemy odwoływać odbiorów, lecz przerzucamy innego fachowca na jego miejsce.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Warto nadmienić, że branża, która zajmuje się odbiorami, zbudowana jest ze specjalistów w dziedzinie odbiorów technicznych, a także z prawników, którzy  znają się na prawie nieruchomości i są dostępni na naszej infolinii prawnej. Takie połączenie sprawi, że żaden nieuczciwy deweloper nie będzie mógł czuć się bezpiecznie w trakcie odbioru mieszkania z firmą Pewny Lokal.

Lista inwestycji, na których m.in. zrealizowaliśmy odbiór techniczny mieszkania w Olsztynie

 • Inwestycja – Osiedle Kwiatowe Deweloper: D. Dom Sp. z o.o.
 • Inwestycja – City Park, Etap II, Deweloper: TJ Development Sp. Z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Grand House, Deweloper: MAS-BUD Spółka Jawna
 • Inwestycja – Żołnierska, Deweloper: ARBET Investment Group sp. z o.o.
 • Inwestycja – Apartamenty Jaremy, Deweloper: Domestic s. c. Sławomir Buchowski, Eugenia Buchowska, Piotr Buchowski
 • Inwestycja – Nowy Bartąg, Deweloper: Biuro Sprzedaży „Nowy Bartąg”
 • Inwestycja – Klonowa Aleja, Deweloper: WPB "ROMBUD" Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Gruszowe Sady, Deweloper: Rynek-Pierwotny.Net
 • Inwestycja – Wrzosowe Ogrody, Deweloper: WPB "ROMBUD" Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Tęczowy Las, Deweloper: Polnord S.A.
 • Inwestycja – Słoneczna Zatoka, Siła, Deweloper: Freedom Nieruchomości
 • Inwestycja – Osiedle Przylesie, Etap IV, Deweloper: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Apartamenty Opera, Deweloper: Dan-Bud. Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Libero, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Olimpijskie Ogrody, Deweloper: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Olsztynie)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Zdjęcia przykładowych usterek odnalezionych podczas odbiorów deweloperskich w Olsztynie

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Olsztynie.

Warto sprawdzić elementy stolarki okiennej i drzwiowej, ponieważ nasi inżynierowie podczas odbiorów technicznych sporą ilość wad odnajdują właśnie kontrolując ten element inwestycji. Częste rysy na ramie i na szybie, złe uszczelki lub ich brak, niekompletne okna, zły ich montaż generujący spore mostki cieplne — to wszystko może wydarzyć się w inwestycji deweloperskiej.


Zdjęcie przez szybę na podjazd bloku. W centralnej części szyby widać dużą rysę, co dostrzegł nasz specjalista na odbiorze technicznym w Olsztynie.Rysa na szybie osłony balkonowej na inwestycji Osiedle Leśna w Olsztynie. Samodzielna wymiana szyby to nie lada wydatek, więc warto wnioskować do dewelopera o poprawkę na jego koszt.


Podczas odbioru warto też sprawdzić jakość tyków, które mogą być położone prawidłowo, ale mogą być też przyczyną naprawdę wielu usterek, które warto wpisać do protokołu. Nierówno położony tynk to jedna z częstych usterek, ale też zdarza się, że jest popękany, co warto przeanalizować, by mieć świadomość, jak skutecznie usterka powinna zostać naprawiona.


Ujęcie obejmujące ramę okienną i ścianę ponad nią. Na ścianie widoczna popękana obróbka okna, co odkryto na odbiorze technicznym w Olsztynie.Pękająca obróbka okna w salonie na inwestycji Osiedle Leśna w Olsztynie. Ta usterka z pewnością utrudniłaby wykończenie pomieszczenia. Na szczęście odbiór techniczny z fachowcem sprawił, że właściciel nie musiał sam jej naprawiać.

 
Ostatnim najczęściej problematycznym elementem w trakcie odbiorów są posadzki, które mogą skrywać wiele usterek, mogą być nierówne, nadlane lub niedolane w rogach, mogą nie mieć prawidłowej dylatacji, mogą też klawiszować.

Każda z tych wad generuje spore koszty naprawy. Warto zatem wpisać taką usterkę do protokołu odbioru, by wykonawca miał możliwość poprawić swój błąd. Warto pamiętać, że jako inwestor nikt nie zgadza się zapłacić za wadliwe mieszkanie ceny sugerowanej przez dewelopera, dlatego warto negocjować na etapie odbioru, by mieszkanie było bezusterkowe.


Zbliżenie na dół drzwi balkonowych w miejscu, gdzie spotyka się z posadzką. Widoczny brak uzupełnienia dylatacji między stolarką okienną a podłogą, co udało się odkryć dzięki odbiorowi technicznemu w Olsztynie.Brak uzupełnienia dylatacji obwodowej na inwestycji Osiedle Sterowców w Olsztynie. Dylatacje w takim miejscu mogą tworzyć mostki termiczne. Wtedy na odbiorze technicznym warto mieć kamerę termowizyjną.

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Olsztynie

Pewny Lokal to firma, która realizuje odbiory na terenie całej Polski. Opinie zadowolonych klientów to nasz ogromny atut, który potwierdza jakoś realizowanej przez nas pracy. Poniżej kilka cytatów dotyczących odbiorów inwestycji z pomocą naszych inżynierów.

 • Pani Patrycja doceniła rzetelność inżyniera:

Polecam, kontakt z biurem obsługi sprawnie i szybko, termin realizacji również szybki - taki jak nam odpowiadał. Pan inżynier profesjonalista- odpowiadał wyczerpująco na wszystkie nawet najbanalniejsze pytania, ocena przeprowadzona fachowo, sprawnie i dokładnie! Jesteśmy zadowoleni z wykonanej usługi.”

 • W opinii Pani Katarzyny usługa została zrealizowana profesjonalnie: 

Współpraca z tą firmą to czysta przyjemność. Profesjonalnie wykonana usługa przez ludzi znających się na rzeczy. Jestem mega zadowolona. Polecam.”

 • Pan Michał docenił spostrzegawczość:

Odbiór mieszkania przebiegł bez problemu, sprawnie i profesjonalnie. Sam nie znalazłbym wskazanych usterek. Mogę polecić!

 • Pani Kamila doceniła kompetencje inżyniera:

Wszystko w najlepszym porządku. Protokół z odbioru w tym samym dniu, a i w trakcie odbioru inspektor służył radami i fachową opinią. Polecam

Każda opinia jest dla nas niezwykle cenna. Dziękujemy, za to, że jakość naszej pracy zostaje doceniona.

Obszary Olsztyna, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Olsztyna:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Olsztynie, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Była nauczycielka języka polskiego, która postanowiła przebranżowić się, by pracować w branży nieruchomości. Sprzedała swoje mieszkanie w mieście i kupiła niewielki domek na wsi – formalnościami zajęła się nasza firma, od tej pory współpracujemy. Do tego stopnia zainteresowała się nieruchomościami, że od kilku lat pomaga znajomym nadzorować remonty i ekipy wykończeniowe. Umiejętnie korzysta ze sprzętów takich jak łata murarska, kątownik czy dalmierz.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Olsztynie mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Gorąco polecam. Świetny kontakt, różnorodne oferty dopasowane do potrzeb. A Pani Katarzyna, inżynier odbioru z Olsztyna, to niesamowita specjalistka, nie przeoczy żadnego szczegółu.”

Roksana Jakubowska
ikona apostrofu

„Bardzo polecam firmę Pewny Lokal. Pan Szymon z Olsztyna bardzo sumiennie i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy.”

Ewelina Mikołajczyk
ikona apostrofu

„Bardzo polecam. Odbiór mieszkania mieliśmy w Olsztynie. Pan, który pomagał nam odebrać lokal bardzo konkretny i pomocny.”

Marta Teterycz
ikona apostrofu

„Bardzo serdecznie polecam, pan Piotr jest bardzo konkretny, rzetelny, dokładny. Poradził na co zwrócić uwagę po poprawkach. Jestem zadowolona i mogę polecić każdemu.”

Weronika Woźniak
ikona apostrofu

„ Świetny fachowiec, bardzo dobra obsługa, krótkie terminy, możliwość przełożenia inspekcji w razie jakiś nieprzewidzianych okoliczności, goraco polecam ”

Marek Stokowy
ikona apostrofu

„ Dziękuję za pomoc w odbiorze nieruchomości domu jednorodzinnego w stanie deweloperskim. Usługa przebiegała bardzo sprawnie, fachowo i z zaangażowaniem ze strony sprawdzającego lokal. Protokół odbioru wraz z załącznikiem graficznym otrzymałem w ciągu 48H. Dziękuję. ”

Mateusz Wydra
ikona apostrofu

„ Pan inżynier pojawił się na miejscu już przed umówionym czasem, zaczął przygotowywać sobie przyrządy i wyjaśnił mi co po kolei będzie sprawdzał. Wszystko co wypunktował wyjaśnił mi dodatkowo a następnie przedstawicielom dewelopera. Inspekcja była dokładna i profesjonalna. Zdecydowanie polecam. ”

Kamil Stanczykiewicz
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro')

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości)

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechniczne powłoki lakierniczej na grzejniku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym.

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany.

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem)

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia)

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna)

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna)

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Olsztynie?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Olsztynie.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Olsztynie.

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Olsztynie.

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Olsztynie nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Olsztynie.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Olsztyna i okolic.

ul. Seweryna Pieniężnego 18, 11-041 Olsztyn