Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Olsztyn

Rzetelny i profesjonalny odbiór mieszkań i domów w Olsztynie. Korzystne ceny i dojazd inżyniera. Skorzystaj z pomocy Pewny Lokal. Odbiory mieszkań.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-10

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań lub odbiory domu od dewelopera z Pewnym Lokalem w Olsztynie (odbiór z inżynierem oraz inspektorem budowlanym)

Odbiór techniczny mieszkania lub domu jest dosyć skomplikowaną procedurą. Nie pomagają w tym deweloperzy, którzy coraz częściej budują takie inwestycje, w których lokale nabywców mają wiele usterek i wad. To już w zasadzie standard, że każde odbierane mieszkanie należy poprawić. Zgodnie z prawem nabywca musi odebrać lokal i wskazać, które elementy deweloper powinien naprawić. W czasie odbioru nabywca musi zwrócić uwagę, czy deweloper wybudował lokal zgodnie z normami budowlanymi, normami technicznymi i sztuką budowlaną. Czy to, co obiecywał w umowie i standardzie wykończenia, zgadza się z rzeczywistością. Typowymi wadami i usterkami są: spękane tynki, zawilgocenia, nierówne ściany i sufity, wadliwe dylatacje, zarysowane okna, ubytki w parapetach czy niezgodna z projektem instalacja elektryczna i wentylacja. Nawet jeżeli sam lokal jest wykonany bez wad, to może się okazać, że w komórce lokatorskiej nie ma światła, o którym była mowa w umowie lub że miejsce postojowe ma mniejszą, niż wymaga prawo powierzchnię.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Olsztynie z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jako firma ogólnopolska działamy bardzo sprawnie i staramy się być rzetelni. Być może właśnie dlatego jesteśmy cenieni wśród naszych zleceniodawców, którzy wstawiają pozytywną opinię o naszej pracy (m.in. ok. pięćset pozytywnych opinii w Google), co jest bardzo ważne. Używamy profesjonalnego sprzętu (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Naszym zadaniem jest aktualizowanie danych, na podstawie których dokonujemy odbiorów. To bardzo ważne, ale cały czas niepopularne wśród konkurencji, która wychodzi z założenia, że raz wystarczy się o czymś dowiedzieć, by to funkcjonowało na zawsze. My staramy się wdrożyć zupełnie inne podejście. Chcemy zmieniać „checklisty”, by orientować się w tym zagadnieniu. Dajemy naszym klientom tę pewność, że posługujemy się obowiązującymi standardami, co wzmacnia ich przekonanie o naszej rzetelności.

c) Nasza usługa jest legalna

Działamy legalnie. Płacimy podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT. Dzięki temu możemy wspierać naszego klienta na każdym etapie jego walki z deweloperem. Najczęściej finał takich sporów rozgrywa się w sądzie i dzięki legalnej pracy to nasz specjalista będzie w stanie pomóc, składając zeznania na rzecz naszego klienta. W takich wypadkach warto korzystać z usług firmy, która pracuje legalnie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Działania naszego inżyniera polegają na umówieniu dogodnego terminu na odbiór. Może to być nawet 24 godziny później, jeśli osoba dzwoniąca ma zestaw niezbędnych dokumentów, który przekaże naszemu inżynierowi – do wglądu.

W naszej firmie ogromnym atutem jest to, że czasem inżynierowie mogą się wymienić zleceniem, gdy jeden z nich nie może się stawić w umówionym czasie na odbiór mieszkania. Podobnie działamy w sytuacjach nagłych. Nie chcemy odwoływać odbiorów, lecz przerzucamy innego fachowca na jego miejsce.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Warto nadmienić, że branża, która zajmuje się odbiorami, zbudowana jest ze specjalistów w dziedzinie odbiorów technicznych, a także z prawników, którzy  znają się na prawie nieruchomości i są dostępni na naszej infolinii prawnej. Takie połączenie sprawi, że żaden nieuczciwy deweloper nie będzie mógł czuć się bezpiecznie w trakcie odbioru mieszkania z firmą Pewny Lokal.

Lista inwestycji, na których m.in. zrealizowaliśmy odbiór techniczny mieszkania w Olsztynie

- Inwestycja – Osiedle Kwiatowe Deweloper: D. Dom Sp. z o.o.

- Inwestycja – City Park, Etap II, Deweloper: TJ Development Sp. Z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Grand House, Deweloper: MAS-BUD Spółka Jawna

- Inwestycja – Żołnierska, Deweloper: ARBET Investment Group sp. z o.o.

- Inwestycja – Apartamenty Jaremy, Deweloper: Domestic s. c. Sławomir Buchowski, Eugenia Buchowska, Piotr Buchowski

- Inwestycja – Nowy Bartąg, Deweloper: Biuro Sprzedaży „Nowy Bartąg”

- Inwestycja – Klonowa Aleja, Deweloper: WPB "ROMBUD" Sp. z o.o.

- Inwestycja – Gruszowe Sady, Deweloper: Rynek-Pierwotny.Net

- Inwestycja – Wrzosowe Ogrody, Deweloper: WPB "ROMBUD" Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Tęczowy Las, Deweloper: Polnord S.A.

- Inwestycja – Słoneczna Zatoka, Siła, Deweloper: Freedom Nieruchomości

- Inwestycja – Osiedle Przylesie, Etap IV, Deweloper: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

- Inwestycja – Apartamenty Opera, Deweloper: Dan-Bud. Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Libero, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.

- Inwestycja – Olimpijskie Ogrody, Deweloper: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane "IPB" Sp. z o.o.

Jak Pewny Lokal pomaga w odbiorze mieszkania lub domu od dewelopera w Olsztynie?

Pewny Lokal posiada sieć inżynierów na terenie Olsztyna. Każdy z nich jest wyposażony w przepisowy sprzęt oraz dysponuje wiedzą i bogatym doświadczeniem. Co miesiąc dokonujemy setek odbiorów w całej Polsce (jesteśmy największą tego typu firmą w kraju) i kilkadziesiąt w samym Olsztynie i okolicach. Na miejsce przyjeżdża jeden z naszych fachowców (inżynier lub inspektor budownictwa). Spotyka się z nabywcą mieszkania i po wejściu do lokalu rozpoczyna odbiór. Sprawdza usterkowość: zawilgocenia przy pomocy wilgotnościomierza firmy Trotec, kąty przy użyciu kątownika, odchyłki przepisowymi łatami czy napięcie miernikiem napięcia. Szczególną uwagę zwraca na metraż - od tego jaka jest powierzchnia, zależy też końcowa cena, którą kupujący będzie musiał zapłacić deweloperowi - przy użyciu dalmierza marki BOSCH weryfikuje końcowe pomiary. Dodatkowo sprawdza przynależności i używając kamery termowizyjnej, znajduje mostki termiczne.

Przykładowe usterki odnalezione na deweloperskich inwestycjach - odbiory mieszkań Olsztyn

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Olsztynie.
Warto sprawdzić elementy stolarki okiennej i drzwiowej, ponieważ nasi inżynierowie podczas odbiorów technicznych sporą ilość wad odnajdują właśnie kontrolując ten element inwestycji. Częste rysy na ramie i na szybie, złe uszczelki lub ich brak, niekompletne okna, zły ich montaż generujący spore mostki cieplne - to wszystko może wydarzyć się w inwestycji deweloperskiej.

Rysa na szybie osłony balkonowej na inwestycji Osiedle Leśna
Podczas odbioru warto też sprawdzić jakość tyków, które mogą być położone prawidłowo, ale mogą być też przyczyną naprawdę wielu usterek, które warto wpisać do protokołu. Nierówno położony tynk to jedna z częstych usterek, ale też zdarza się, że jest popękany, co warto przeanalizować, by mieć świadomość, jak skutecznie usterka powinna zostać naprawiona.

Pękająca obróbka okna w salonie na inwestycji Osiedle Leśna
Ostatnim najczęściej problematycznym elementem w trakcie odbiorów są posadzki, które mogą skrywać wiele usterek, mogą być nierówne, nadlane lub niedolane w rogach, mogą nie mieć prawidłowej dylatacji, mogą też klawiszować. Każda z tych wad generuje spore koszty naprawy. Warto zatem wpisać taką usterkę do protokołu odbioru, by wykonawca miał możliwość poprawić swój błąd. Warto pamiętać, że jako inwestor nikt nie zgadza się zapłacić za wadliwe mieszkanie ceny sugerowanej przez dewelopera, dlatego warto negocjować na etapie odbioru, by mieszkanie było bezusterkowe.

Brak uzupełnienia dylatacji obwodowej na inwestycji Osiedle Sterowców

Kontakt z Pewny Lokal w Olsztyn (cena, cennik)

W celu zamówienia inżyniera lub inspektora budownictwa z firmy Pewny Lokal najlepiej skontaktować się telefonicznie z naszym biurem obsługi (tel. 797 014 014). Nasz pracownik zapewni Ci obsługę w ten sposób, że znajdzie odpowiedniego fachowca i wytłumaczy, na czym dokładnie będzie polegał odbiór (zakres usługi, co przed a co po odbiorze, dokładne informacje o sprzęcie, który używamy, czy opinie o odbiorach u danego dewelopera). Naszą usługę można również zamówić przez formularz na naszej stronie. Również płatności można dokonać online lub dla wygody przy spotkaniu z naszym inżynierem. Jeżeli zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z odbiorem mieszkania lub domu w Olsztynie lub okolicach, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 14 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz