Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Zielona Góra

Zachęcamy do skorzystania z usługi odbioru technicznego mieszkania lub domu w Trójmieście.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-12

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera w Zielonej Górze z Pewny Lokal

Pewny Lokal to firma, która działa na terenie całej Polski, także w Zielonej Górze, gdzie inżynierom zdarzało się wykonywać odbiory domów i mieszkań. Odbiór techniczny jest niezwykle ważnym etapem, ponieważ to moment, w którym deweloper kończy realizację stanu deweloperskiego i  jest to chwila, w której inwestor ma możliwość ocenić wykonanie inwestycji. Najczęściej wybiera pomoc, która wynika z tego, że nie każdy zna się na przepisach budowlanych. Warto jednak w tym momencie skorzystać z fachowej firmy, która prowadzi legalną działalność niż z porady kogoś, kto nie zna przepisów i nie wie, co zrobić, gdy zauważy wady i usterki. Pracownicy Pewnego Lokalu pomogą sprawdzić jakość wykończenia i sporządzić protokół odbioru, który jest podstawą do późniejszych działań dewelopera. Fachowa porada jest w tym przypadku niezwykle cenna, ponieważ może sprawić, że inwestor nie będzie musiał naprawiać budowlanych niedociągnięć, jakie popełniła ekipa dewelopera. W Zielonej Górze inżynierowie Pewnego Lokalu wykonali wiele odbiorów.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Zielonej Górze z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Pewny Lokal działa na terenie całego kraju. Można powiedzieć, że współpracuje z nami sieć inżynierów, którzy działają w określonych regionach, gdy się okazuje, że któryś obszar potrzebuje pomocy – nasi fachowcy są mobilni i jadą na odbiór, realizują go, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przestojami, długim oczekiwaniem na wolne terminy, a także z problemami natury zastępstw. Nasza firma posiada tez profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny każdemu pracownikowi do tego, by swoją pracę wykonać poprawnie (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe).

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Ważnym elementem naszej pracy jest nieustanne śledzenie aktualizacji, które przekazywane są inżynierom realizującym odbiory. Dzięki poprawkom w dokumentacji (checklistach i manualach) wszystkie organizowane odbiory są realizowane zgodnie z najnowszymi nowelizacjami. Firma Pewny Lokal posiada także m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Lata praktyki wypracowały w naszej firmie wewnętrzną wymianę odbiorów, która ma przygotować inżyniera do tego, co może spotkać w trakcie odbioru technicznego u danego dewelopera, realizującego inwestycję w różnych miastach. Wymiana spostrzeżeń jest niezwykle ważna, ponieważ często inżynierowie na jej podstawie mogą skonfrontować swoje myślenie o wadach i usterkach z tym, jak działają inni.

c) Nasza usługa jest legalna

Kwestie związane z legalnością usługi odbioru technicznego bywają traktowane różnie. Nasza firma kładzie nacisk na to, by wszystko było legalne, ponieważ to daje większe poczucie bezpieczeństwa klientowi, który korzysta z usługi Pewnego Lokalu. W sytuacji, w której deweloper nie zamierza poprawić błędów, spór może przenieść się do sądu, gdzie nasi inżynierowie są w stanie złożyć zeznania. Nie unikamy takich konfrontacji, ponieważ prowadzimy legalny biznes. Płacimy wszystkie podatki, które określa prawo polskie (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT).

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Atutem i mocną stroną naszych działań jest siatka inżynierów, która działa na terenie całej Polski. Nie jest to jeden fachowiec, który nie nadąża i jest niezastąpiony. Taka formuła sprawia, że nasze odbiory realizowane są naprawdę szybko w porównaniu do konkurencji, a gdy zdarzy się, że wybrany inżynier nie może zrealizować odbioru z przyczyn od niego niezależnych, zawsze może zrobić go ktoś w zastępstwie, kto ma w tym czasie wolne, co nie spowalnia działania firmy i pozwala na dalsze realizacje odbiorów zgodnie wcześniej umówionym grafikiem.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Nasza firma to nie tylko inżynierowie, ale także ludzie z branży informatycznej i prawnicy. Ostatni zapewniają każdemu klientowi konsultację telefoniczną na tzw. infolinii prawnej, która czasem okazuje się niezbędna. Nie zawsze deweloper zgadza się z opinią inżynierów. W takiej sytuacji prawnik, który może doradzić, jakie stanowisko należy przyjąć, jest na wagę złota. Dzięki kompleksowej poradzie naszych specjalistów firma Pewny Lokal jest pionierem w opiece nad klientem.

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania w Zielonej Górze

- Inwestycja – Green Home, Deweloper: EBF Development Sp. z o.o. Sp. K.

- Inwestycja – Gajowa Enklawa, Deweloper: Fatto Deweloper

- Inwestycja – Boczna Enklawa, Deweloper: Fatto Deweloper

- Inwestycja – Osiedle Jaś i Małgosia, Deweloper: Fatto Deweloper

- Inwestycja – Wierzbowa Enklawa, Deweloper: Fatto Deweloper

- Inwestycja – Nowa Łężyca, Deweloper: Budnex

- Inwestycja – Polanka, Deweloper: Budnex

- Inwestycja – Obywatelska, Deweloper: Budnex

- Inwestycja – Kożuchowska, Deweloper: SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski

- Inwestycja – Osiedle Aquarium, Deweloper: EBF Development Sp. z o.o. Sp. K.

- Inwestycja – Polan Apartamenty, Deweloper: EBF Development Sp. z o.o. Sp. K.

- Inwestycja – Osiedle Zakole, Deweloper: Eurohome Sp. z o.o.

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania lub domu w Zielonej Górze z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewnego Lokalu?

Bardzo ważnym elementem odbioru całości jest sporządzenie finalnego protokołu odbioru. Dzięki niemu mamy szansę na to, by do wszystkich wad i usterek odniósł się deweloper. Działania inżyniera Pewnego lokalu mają na celu przede wszystkim fachową pomoc w trakcie poszukiwania wad i usterek, ale także pomoc w tym, co dalej z nimi zrobić, w jaki sposób zadziałać, by móc oczekiwać poprawek na koszt dewelopera. To ważny aspekt odbioru, bo nie każdy inwestor ma świadomość, że może oczekiwać poprawek. Naszym zadaniem jest pomóc przejść inwestorowi etap odbioru technicznego mieszkania lub domu bezboleśnie i bezstresowo. Chcemy, by każdy klient czuł się komfortowo.

Przykładowe usterki odnalezione podczas odbioru mieszkania od dewelopera w Zielonej Górze

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek, znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Zielonej Górze.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na parapety zewnętrzne i ich jakość. To częsta usterka, ponieważ zdarza się, że są one nieprawidłowo zamocowane, brudne od prac budowlanych, czasem wgniecione lub porysowane. Inżynierowie często podpowiadają, by wpisać tę wadę w protokół, ponieważ nie są to usterki, których dopuścił się inwestor. Klient zazwyczaj oczekuje mieszkania bez wad i usterek.

Zarysowania na parapecie na inwestycji Jana Z Kolna
Sporo problemów można wyłapać kontrolując montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Problemy te wynikają najczęściej z niewiedzy ekipy montażowej, co jest przykre, ponieważ sugeruje, że trzeba skontrolować wszystkie drzwi i okna ponieważ usterek może być więcej. Należy bezwzględnie pamiętać, by wszystkie usterki wpisać do protokołu, by to właśnie ekipa dewelopera poprawiła to, co zrobiła wcześniej źle.

Niewłaściwy montaż maskownicy drzwi wejściowych na inwestycji Jana Z Kolna
 Bardzo ważne jest też skontrolowanie dokładności pracy ekipy montażowej, która zajmuje się pracami w mieszkaniu. Nierówności to coś, co można wyczuć lub dostrzec gołym okiem, ale brak kąta prostego wymaga precyzyjnej kontroli, najlepiej przy użyciu profesjonalnego sprzętu. W takich momentach warto mieć blisko fachowca, który sprawdzi to, co niezbędne i wyłapie wszystkie wady.

Odchylenie od kąta prostego 6/100 na inwestycji Jana Z Kolna


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz