Odbiór mieszkania i domu Katowice

W 2018 r. już klientów!
średnia 5 ze 128 opinii w Google opinie
średnia 5 z 60 opinii w serwisie Facebook

Napisali o nas

Odbiór mieszkania i odbiór domu z inżynierami i inspektorami budowlanymi Pewny Lokal na Górnym Śląsku

Odbiór mieszkania polega na sprawdzeniu zgodności lokalu z normami budowlanymi, a także standardami wykończenia, które deweloper obiecał nam w umowie deweloperskiej i prospekcie informacyjnym. Podczas odbioru wyszukujemy także zwykłych usterek. Na odbiór można pójść samemu, ale warto zaufać specjalistom. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie przy odbiorach i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m.in. w inwestycjach takich jak Osiedle Franciszkańskie dewelopera TDJ Estate czy Bytkowska Park realizowanej przez Wawel Service. Z naszych obserwacji wynika, że w Katowicach i na Górnym Śląsku szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są pęknięcia tynków. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Katowicach i na Górnym Śląsku! 

Na czym polegają nasze usługi na Górnym Śląsku

Jeśli podpisałeś z deweloperem umowę na budowę domu lub mieszkania, wcześniej czy później deweloper wyznaczy Ci termin odbioru. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami. Wystarczy, że złożysz zamówienie korzystając z naszego formularza - zadzwonimy w ciągu 24 godzin, żeby umówić termin odbioru. Możesz też sam wykręcić numer naszej infolinii: 797014014. Po umówieniu się na odbiór, nasi inżynierowie lub inspektorzy budowlani zadzwonią do Ciebie dzień przez terminem spotkania z deweloperem, żeby potwierdzić wszystkie szczegóły. Pracownik Pewnego Lokalu skontaktuje się też z Tobą, żeby potwierdzić, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty do przeprowadzenia odbioru. W czasie odbioru wypatrujemy każdej usterki (np. wady dylatacji, zacieki, nieszczelności), sprawdzamy zgodność mieszkania lub domu z umową i prospektem, a także weryfikujemy metraż. Płatności możesz dokonać przed odbiorem online korzystając z formularza lub gotówką przy odbiorze. Odbieramy mieszkania i domy na całym Górnym Śląsku, nie tylko w Katowicach, ale też np. w Mikołowie, Gliwicach, Zabrzu czy Siemianowicach Śląskich (możliwy jest dojazd naszego inżyniera oraz inspektora budowlanego).

Więcej wskazówek na temat odbioru mieszkania można odnaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy na przykład poniższe artykuły dotyczące odbiorów mieszkań: formalności po odbiorzenarzędzia do odbiorutynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań tylko z Pewnym Lokalem!

Krótka historia budownictwa mieszkaniowego na Śląsku

Stan techniczny mieszkań i bloków w Katowicach

Katowice nie mają historycznego centrum jak Kraków, czy Wrocław. Rozwój Katowic jest związany z rozwojem przemysłu na Śląsku. Najstarsze kamienice pochodzą z lat 50 XIX wieku i w związku z tym technologie użyte w ich budowie są bardziej zaawansowane i nowoczesne niż w pozostałych miastach. Mimo to, z uwagi na lata zaniedbań w remontach stan techniczny mieszkań w śródmieściu Katowic jest daleki od idealnego. W licznych budynkach położonych w centrum Katowic stropy wciąż są drewniane, okna niewymienione, a elewacje zniszczone. Remonty takich budynków są kosztowne i wymagają współdziałania (i współfinansowania) właścicieli wszystkich mieszkań położonych w budynku, a sam remont, w szczególności elewacji, obwarowany jest wieloma wymaganiami związanymi z historycznym i zabytkowym charakterem budynków. Dlatego czasem lepiej odpuścić sobie zakup mieszkania w zaniedbanych kamienicach.

Odbiór mieszkania Śląsk

Jak wszystkich miast, nie ominęło Katowic budownictwo z wielkiej płyty. Budynki w tej technologii występują przede wszystkim na osiedlach Tysiąclecia, Paderewskiego, Roździeńskiego (nazywanym potocznie osiedle Gwiazdy), a także w dzielnicach takich jak Brynów czy Ligota. Ale najbardziej znany jest budynek o nazwie „Superjednostka” – złożony z prawie 800 mieszkań, 15 piętrowy blok z wielkiej płyty będący jednym z największych w Polsce. Stan techniczny mieszkań w takich budynkach jest zazwyczaj zły – o ile bloki mają często zamontowaną termoizolację lub wyremontowaną elewację, to mieszkania zazwyczaj wymagają wymiany okien, instalacji (zwłaszcza aluminiowej instalacji elektrycznej) oraz starych parkietów, a nawet archaicznych płytek PCV. Ocena stanu technicznego i kosztów remontu jest trudna, zwłaszcza przed zakupem mieszkania, gdy nie ma do niego swobodnego dostępu. Lepiej zostawić to profesjonalistom – doświadczeni technicy Pewny Lokal sprawdzą stan techniczny i przygotują kompleksowy raport określający szacunkowy koszt remontu. 

Szkody górnicze a stan budynków na Śląsku

Dużym problemem mieszkań w Katowicach są pojawiające się szkody górnicze – nie da się przewidzieć, gdzie się pojawią, ale można określić po pęknięciach w ścianach oraz odchyleniach od pionu zobaczyć, że szkoda miała miejsce. W takiej sytuacji, aby poprawić stan mieszkania konieczny jest remont mieszkania, a często też budynku. Czasami istnieje też możliwość uzyskania odszkodowania od kopalni. Szkody występują m.in. w dzielnicach takich jak Kostuchna, Podlesie czy Zarzecze. Żeby dowiedzieć się, czy ściany w mieszkaniu, które chcesz kupić są popękane, najlepiej zamówić raport techniczny Pewny Lokal.

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Katowicach

Sprawdzamy teżstan techniczny

Nasze raporty informują o ryzykach prawnych związanych z kupnem mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Katowicach

Wykonujemy usługę odbioru mieszkania od dewelopera. Znamy normy, a nasi fachowcy posiadają przepisowy sprzęt.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Sprawdzamy też księgi wieczyste

Zobacz

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz