Świadectwo energetyczne Bytom — co to jest paszport energetyczny budynku? Świadectwa charakterystyki energetycznej.

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Audyt i audytor energetyczny w Bytomiu

W tym artykule dowiesz się, jak i za ile można uzyskać świadectwo energetyczne w Bytomiu.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat pracy audytora energetycznego. Jakie ma obowiązki? Jakiego specjalistę znaleźć w Twoim mieście? 

Audytor energetyczny zajmuje się świadectwami energetycznymi i audytami energetycznymi. Jego praca polega na sprawdzeniu, jak dużo energii „spala” Twoja nieruchomość. Jeżeli odnajdziesz odpowiedniego specjalistę, to masz pewność, że wypełnisz obowiązek świadectwa energetycznego i przygotujesz nieruchomość pod termomodernizację. 

Świadectwo energetyczne musisz mieć przy sprzedaży i najmie nieruchomości. Dokument ten w sposób przystępny określa energię końcową potrzebną dla Twojego domu czy mieszkania. Dlaczego jest potrzebny przy tych transakcjach? Zarówno wynajmujący, jak i kupujący powinni wiedzieć np. jakich rachunków za media mogą się spodziewać. Oprócz tego świadectwo energetyczne to obowiązek ustawowy. Za brak dokumentu grozi Ci niemała kara.

Audyt energetyczny, który przeprowadza audytor, pozwala na dogłębną diagnozę energetyczną nieruchomości. Audytor sprawdza ogrzewanie, instalacje elektryczne, dach, mostki termiczne etc. Dzięki temu audyt pomoże Ci przygotować się do termomodernizacji. Program taki jak Czyste Powietrze wymaga audytu energetycznego, kiedy starasz się o dotację. W odróżnieniu od świadectwa energetycznego audyt wymaga wizyty audytora na miejscu. Pewny Lokal nie organizuje audytów energetycznych.

W firmie Pewny Lokal pomożemy Ci stworzyć świadectwo energetyczne bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces nawet do 24 godzin od zgłoszenia!

Pamiętaj, że audyt energetyczny jest poza pakietem usług naszej firmy.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiemy. Zostaw swój numer w ramce na górze, a odpowiemy Ci najszybciej, jak to możliwe. 

Audytor energetyczny Bytom — na czym polega świadectwo energetyczne budynku?

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to kompleksowy dokument, który przedstawia efektywność energetyczną danego obiektu. Jest ono wynikiem analizy, która obejmuje ocenę konstrukcji budynku, jakości izolacji termicznej, rodzaj i stan techniczny systemów grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych i oświetleniowych.

W praktyce, świadectwo charakterystyki energetycznej jest coraz częściej wymagane, zwłaszcza przy transakcjach sprzedaży czy wynajmu nieruchomości. Może również być wykorzystane do uzyskania różnego rodzaju dofinansowań czy ulg podatkowych związanych z modernizacjami energetycznymi.

Kto wykonuje świadectwo energetyczne w Bytomiu?

Przygotowanie świadectwa energetycznego to proces, który wymaga od audytora energetycznego zarówno głębokiej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznego doświadczenia. Audytor zbiera dane, analizuje materiały konstrukcyjne oraz korzysta z zaawansowanych narzędzi analizy, takich jak termografia czy modele komputerowe. Na podstawie zebranych informacji, audytor wykonuje szereg obliczeń, które pozwalają określić zużycie energii na potrzeby ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oświetlenia i innych systemów energetycznych. Tę kompleksową analizę podsumowuje w formie świadectwa, które staje się oficjalnym dokumentem opisującym charakterystykę energetyczną budynku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej to nie tylko „etykieta” przyznana budynkowi, ale także narzędzie diagnostyczne, które może służyć zarówno właścicielom, jak i potencjalnym nabywcom czy najemcom do bardziej świadomego zarządzania zużyciem energii. Dlatego też role audytora energetycznego nie można lekceważyć, a świadectwo energetyczne jest kluczowym dokumentem dla każdego, kto chce zrozumieć, jak efektywnie zarządzać energią w swojej nieruchomości.

Audytor energetyczny budynku Bytom cena

Cena za wydanie świadectwa charakterystyki energetycznej przez audytora energetycznego w Bytomiu, jak i w innych miejscowościach, zależy od wielu czynników. Pierwszym jest złożoność budynku. Im większa i bardziej skomplikowana jest nieruchomość, tym więcej czasu i zasobów audytor będzie musiał na nią poświęcić. Na przykład, budynek wielorodzinny czy komercyjny będzie wymagał bardziej szczegółowej analizy niż mały dom jednorodzinny, co z pewnością wpłynie na cenę.

Kolejnym elementem wpływającym na koszt jest dostępność istniejącej dokumentacji technicznej. Stan i rodzaj instalacji w budynku również mają wpływ na koszt. Nowoczesne i złożone systemy, takie jak inteligentne systemy zarządzania budynkiem, mogą wymagać od audytora specjalistycznej wiedzy i narzędzi do ich analizy, co może podnieść cenę usługi.

Nie można również zapomnieć o indywidualnych wymaganiach klienta. Niektórzy klienci mogą chcieć bardzo szczegółowego i gruntownego badania, które uwzględni specyficzne aspekty ich budynku, co również może wpłynąć na czas i zasoby potrzebne do wykonania usługi.

Potrzebujesz uzyskać świadectwo energetyczne Twojej nieruchomości?

Zamów fachową pomoc specjalisty z Pewny Lokal!

 • Nie da się sprawdzić mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
 • Świadectwo energetyczne budynku jest obowiązkowe — pamiętaj o tym!
 • Specjaliści Pewnego Lokalu sprawnie wystawią świadectwo energetyczne. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania niedociągnięć.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.

Ostatecznie, doświadczenie i reputacja audytora również mogą wpłynąć na cenę. Eksperci z większym doświadczeniem i lepszymi opiniami mogą mieć wyższe stawki, ale jednocześnie oferować dokładniejszą i wiarygodną analizę.

Jeśli zależy Ci na wiarygodnych audytorach i szybkiej ścieżce świadectwa charakterystyki energetycznej, skontaktuj się z Pewnym Lokalem. Zważ, że audyt energetyczny na ten moment znajduje się poza pakietem usług naszej firmy.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Posłuchaj podcastu z udziałem dr. Piotra Semeniuka.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Świadectwo charakterystyki energetycznej — kto może wystawić dokument?

Dowiedz się i kliknij!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 80 opinii.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: świadectwo energetyczne

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Świadectwo charakterystyki energetycznej – gdzie znaleźć tanio?

Posłuchaj rady!