Świadectwo energetyczne Gliwice — co to jest paszport energetyczny budynku? Świadectwa charakterystyki energetycznej.

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Audyt i audytor energetyczny Gliwice

W tym artykule dowiesz się, jak i za ile można uzyskać świadectwo energetyczne w Gliwicach.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat pracy audytora energetycznego. Jakie ma obowiązki? Jakiego specjalistę znaleźć w Twoim mieście? 

Audytor energetyczny zajmuje się świadectwami energetycznymi i audytami energetycznymi. Jego praca polega na sprawdzeniu, jak dużo energii „spala” Twoja nieruchomość. Jeżeli odnajdziesz odpowiedniego specjalistę, to masz pewność, że wypełnisz obowiązek świadectwa energetycznego i przygotujesz nieruchomość pod termomodernizację. 

Świadectwo energetyczne musisz mieć przy sprzedaży i najmie nieruchomości. Dokument ten w sposób przystępny określa energię końcową potrzebną dla Twojego domu czy mieszkania. Dlaczego jest potrzebny przy tych transakcjach? Zarówno wynajmujący, jak i kupujący powinni wiedzieć np. jakich rachunków za media mogą się spodziewać. Oprócz tego świadectwo energetyczne to obowiązek ustawowy. Za brak dokumentu grozi Ci niemała kara.

Audyt energetyczny, który przeprowadza audytor, pozwala na dogłębną diagnozę energetyczną nieruchomości. Audytor sprawdza ogrzewanie, instalacje elektryczne, dach, mostki termiczne etc. Dzięki temu audyt pomoże Ci przygotować się do termomodernizacji. Program taki jak Czyste Powietrze wymaga audytu energetycznego, kiedy starasz się o dotację. W odróżnieniu od świadectwa energetycznego audyt wymaga wizyty audytora na miejscu. Pewny Lokal nie organizuje audytów energetycznych.

W firmie Pewny Lokal pomożemy Ci stworzyć świadectwo energetyczne bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces nawet do 24 godzin od zgłoszenia!

Pamiętaj, że audyt energetyczny jest poza pakietem usług naszej firmy.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiemy. Zostaw swój numer w ramce na górze, a odpowiemy Ci najszybciej, jak to możliwe.

Audytor energetyczny Gliwice — na czym polega świadectwo energetyczne budynku?

Świadectwo energetyczne budynku to dokument, który ma na celu określenie efektywności energetycznej nieruchomości. To trochę jak etykieta na produkcie w sklepie spożywczym, która informuje o jego zawartości. W tym przypadku jednak etykieta informuje o zużyciu energii i innych aspektach energetycznych budynku.

Świadectwo energetyczne zawiera różne informacje, w tym:

 • Charakterystyka energetyczna budynku: Określa ona, jak efektywnie budynek korzysta z energii. Im niższa wartość, tym lepiej.
 • Rodzaj i jakość użytych materiałów: To informacje o izolacji termicznej, typie okien, jakości ścian, itd.
 • Źródła energii: Informacje o tym, skąd pochodzi energia używana w budynku (np. gaz, prąd, energia odnawialna).
 • Zalecenia: Obejmują one sugestie dotyczące potencjalnych ulepszeń, które mogą pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej.

W Polsce audytor energetyczny jest osobą uprawnioną do wydawania świadectw energetycznych. W Gliwicach, jak i w innych miastach, audytorzy energetyczni przeprowadzają kompleksowe analizy budynków i ich systemów energetycznych, aby wydać najbardziej precyzyjne i użyteczne świadectwa.

Otrzymanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe w przypadku sprzedaży lub wynajmu nieruchomości i jest ważne przez 10 lat. Posiadanie takiego świadectwa nie tylko pomaga w zrozumieniu, jak efektywny energetycznie jest budynek, ale również może znacząco wpłynąć na jego wartość rynkową.

Oprócz tego coraz częściej zwraca się uwagę na aspekt ekologiczny – efektywny energetycznie budynek to również mniejsze obciążenie dla środowiska. Dlatego też rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że świadectwa energetyczne zyskują na znaczeniu.

Kto wykonuje świadectwo energetyczne w Gliwicach?

Gliwice to duże miasto i działa tu wiele firm oferujących świadectwa energetyczne. Jedną z takich firm jest Pewny Lokal, która specjalizuje się w wydawaniu takich zaświadczeń. Firma ta współpracuje z doświadczonymi audytorami, którzy są w stanie zapewnić dokładne świadectwa energii. Audytorzy energetyczni Pewnego Lokalu wykonują świadectwo charakterystyki energetycznej w sposób szybki i co najważniejsze — zdalny. Nie musisz się nigdzie fatygować, po prostu wypełnij nasz formularz, a my zajmiemy się resztą.

Audytor energetyczny budynku Gliwice cena

Cena za wystawienie świadectwa energetycznego w Gliwicach, jak i w innych miastach Polski, jest zróżnicowana i zależy od kilku kluczowych czynników:

Potrzebujesz uzyskać świadectwo energetyczne Twojej nieruchomości?

Zamów fachową pomoc specjalisty z Pewny Lokal!

 • Nie da się sprawdzić mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
 • Świadectwo energetyczne budynku jest obowiązkowe — pamiętaj o tym!
 • Specjaliści Pewnego Lokalu sprawnie wystawią świadectwo energetyczne. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania niedociągnięć.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.

Rodzaj Budynku: Ceny mogą być różne w zależności od tego, czy budynek jest jednorodzinny, wielorodzinny, czy komercyjny. Każdy typ budynku wymaga odmiennego podejścia i analizy.

Zakres Analizy: Cena może również zależeć od czasu potrzebnego na wykonanie świadectwa i zakresu przeprowadzonych analiz. Niektóre świadectwa mogą być prostsze i szybsze do wykonania, co obniża ich koszt.

Dodatkowe Usługi: Niektóre firmy oferują dodatkowe usługi, takie jak konsultacje w zakresie efektywności energetycznej czy termografia, co może wpłynąć na końcową cenę.

Pewny Lokal z przyjemnością wykona dla Ciebie świadectwo charakterystyki energetycznej. Pamiętaj, że audyt energetyczny jest niedostępny w naszym portfolio usług.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Posłuchaj podcastu z udziałem dr. Piotra Semeniuka.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Świadectwo charakterystyki energetycznej — kto może wystawić dokument?

Dowiedz się i kliknij!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 4.8/5 na podstawie 93 opinii.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: świadectwo energetyczne

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Świadectwo charakterystyki energetycznej – gdzie znaleźć tanio?

Posłuchaj rady!