Świadectwo energetyczne Kielce — co to jest paszport energetyczny budynku? Świadectwa charakterystyki energetycznej.

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Audyt i audytor energetyczny Kielce

W tym artykule dowiesz się, jak i za ile można przeprowadzić świadectwo energetyczne w Kielcach.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat pracy audytora energetycznego. Jakie ma obowiązki? Jakiego specjalistę znaleźć w Twoim mieście? 

Audytor energetyczny zajmuje się świadectwami energetycznymi i audytami energetycznymi. Jego praca polega na sprawdzeniu, jak dużo energii „spala” Twoja nieruchomość. Jeżeli odnajdziesz odpowiedniego specjalistę, to masz pewność, że wypełnisz obowiązek świadectwa energetycznego i przygotujesz nieruchomość pod termomodernizację. 

Świadectwo energetyczne musisz mieć przy sprzedaży i najmie nieruchomości. Dokument ten w sposób przystępny określa energię końcową potrzebną dla Twojego domu czy mieszkania. Dlaczego jest potrzebny przy tych transakcjach? Zarówno wynajmujący, jak i kupujący powinni wiedzieć np. jakich rachunków za media mogą się spodziewać. Oprócz tego świadectwo energetyczne to obowiązek ustawowy. Za brak dokumentu grozi Ci niemała kara.

Audyt energetyczny, który przeprowadza audytor, pozwala na dogłębną diagnozę energetyczną nieruchomości. Audytor sprawdza ogrzewanie, instalacje elektryczne, dach, mostki termiczne etc. Dzięki temu audyt pomoże Ci przygotować się do termomodernizacji. Program taki jak Czyste Powietrze wymaga audytu energetycznego, kiedy starasz się o dotację. W odróżnieniu od świadectwa energetycznego audyt wymaga wizyty audytora na miejscu. Pewny Lokal nie organizuje audytów energetycznych.

W firmie Pewny Lokal pomożemy Ci stworzyć świadectwo energetyczne bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces nawet do 24 godzin od zgłoszenia!

Pamiętaj, że audyt energetyczny jest poza pakietem usług naszej firmy.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiemy. Zostaw swój numer w ramce na górze, a odpowiemy Ci najszybciej, jak to możliwe. 

Audytor energetyczny Kielce — na czym polega świadectwo energetyczne budynku?

Zapomnij o wszystkich dokumentach, które do tej pory uważałeś za ważne przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Tutaj, w centrum uwagi, plasuje się jedno małe, ale niezwykle istotne cudo papieru: Świadectwo Energetyczne Budynku. Ale co to takiego? To Twój energetyczny dowód osobisty, tajemnicza karta, która odkrywa, ile energii Twój budynek pochłania... i ile może Ci zaoszczędzić. To jak wynik medyczny dla Twojego domu! Czy jest zdrowy, energooszczędny, czy może nadużywa kilowatogodzin jak nałogowiec? Wydaje Ci się, że to nieistotne? Pomyśl jeszcze raz!

Świadectwo energetyczne może być Twoim złotym biletem do niższych rachunków za energię, wyższej wartości nieruchomości i komfortowego, zrównoważonego stylu życia. Nie chodzi tylko o cyfry i tabele, to prawdziwa mapa skarbów, pokazująca, gdzie można wprowadzić ulepszenia, żeby żyć nie tylko taniej, ale i ekologiczniej.

Kto wykonuje świadectwo energetyczne budynku? Tego dowiesz się z następnego akapitu.

Kto wykonuje świadectwo energetyczne w Kielcach?

Kielce to miasto, w którym znajduje się wielu audytorów energetycznych. Najlepiej jest poszukać w Internecie firmy, która oferuje świadectwa energetyczne. Jedną z nich jest Pewny Lokal, który oferuje świadectwo charakterystyki energetycznej budynku w Kielcach. Usługa Pewnego Lokalu obejmuje pełną diagnozę budynku, która przeprowadzona jest przez wykwalifikowanych audytorów, którzy badają budynek pod kątem jego wydajności energetycznej na podstawie danych, które nam prześlesz. Wystarczy skontaktować się z Pewnym Lokalem w celu stworzenia świadectwa energetycznego w Kielcach.

Audytor energetyczny budynku Kielce cena

Audytor energetyczny, który specjalizuje się w wydawaniu Świadectw Charakterystyki Energetycznej, jest jak doktor dla Twojego budynku. Nie przeprowadza pełnego "badania" w formie audytu, ale diagnozuje jego kondycję energetyczną i wystawia oficjalny dokument, który jest nie tylko wymogiem prawnym, ale też drogowskazem dla każdego, kto pragnie mieszkać czy inwestować mądrze.

Kwestia ceny? To inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Cenę trudno jest jednoznacznie określić, ponieważ zależy ona od wielu czynników: metrażu, typu budynku czy też jego złożoności instalacji. Jednakże niezależnie od ceny, wartość wniesiona przez takie świadectwo jest znacznie wyższa. Pozwala ono bowiem na uniknięcie nieprzewidzianych wydatków energetycznych, a w dłuższej perspektywie może znacząco podnieść wartość Twojej nieruchomości na rynku.

Pamiętaj, że Pewny Lokal ma audyt energetyczny poza swoim pakietem swoich usług. W celu wydania świadectwa energetycznego skontaktuj się z nami już dziś!

Potrzebujesz uzyskać świadectwo energetyczne Twojej nieruchomości?

Zamów fachową pomoc specjalisty z Pewny Lokal!

 • Nie da się sprawdzić mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
 • Świadectwo energetyczne budynku jest obowiązkowe — pamiętaj o tym!
 • Specjaliści Pewnego Lokalu sprawnie wystawią świadectwo energetyczne. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania niedociągnięć.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Posłuchaj podcastu z udziałem dr. Piotra Semeniuka.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Świadectwo charakterystyki energetycznej — kto może wystawić dokument?

Dowiedz się i kliknij!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 109 opinii.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: świadectwo energetyczne

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Świadectwo charakterystyki energetycznej – gdzie znaleźć tanio?

Posłuchaj rady!