Świadectwo energetyczne Opole — co to jest paszport energetyczny budynku? Świadectwa charakterystyki energetycznej.

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Audyt i audytor energetyczny w Opolu

W tym artykule dowiesz się, jak i za ile można uzyskać świadectwo energetyczne w Opolu.

W tym artykule dowiesz się więcej na temat pracy audytora energetycznego. Jakie ma obowiązki? Jakiego specjalistę znaleźć w Twoim mieście? 

Audytor energetyczny zajmuje się świadectwami energetycznymi i audytami energetycznymi. Jego praca polega na sprawdzeniu, jak dużo energii „spala” Twoja nieruchomość. Jeżeli odnajdziesz odpowiedniego specjalistę, to masz pewność, że wypełnisz obowiązek świadectwa energetycznego i przygotujesz nieruchomość pod termomodernizację. 

Świadectwo energetyczne musisz mieć przy sprzedaży i najmie nieruchomości. Dokument ten w sposób przystępny określa energię końcową potrzebną dla Twojego domu czy mieszkania. Dlaczego jest potrzebny przy tych transakcjach? Zarówno wynajmujący, jak i kupujący powinni wiedzieć np. jakich rachunków za media mogą się spodziewać. Oprócz tego świadectwo energetyczne to obowiązek ustawowy. Za brak dokumentu grozi Ci niemała kara.

Audyt energetyczny, który przeprowadza audytor, pozwala na dogłębną diagnozę energetyczną nieruchomości. Audytor sprawdza ogrzewanie, instalacje elektryczne, dach, mostki termiczne etc. Dzięki temu audyt pomoże Ci przygotować się do termomodernizacji. Program taki jak Czyste Powietrze wymaga audytu energetycznego, kiedy starasz się o dotację. W odróżnieniu od świadectwa energetycznego audyt wymaga wizyty audytora na miejscu. Pewny Lokal nie organizuje audytów energetycznych.

W firmie Pewny Lokal pomożemy Ci stworzyć świadectwo energetyczne bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces nawet do 24 godzin od zgłoszenia!

Pamiętaj, że audyt energetyczny jest poza pakietem usług naszej firmy.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiemy. Zostaw swój numer w ramce na górze, a odpowiemy Ci najszybciej, jak to możliwe. 

Audytor energetyczny Opole — na czym polega świadectwo energetyczne budynku?

Świadectwo energetyczne budynku to oficjalny dokument, który prezentuje efektywność energetyczną danej nieruchomości. Jest ono kluczowym elementem pracy audytora energetycznego, który, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, analizuje różne aspekty budynku, aby ocenić, jak efektywnie zużywa on energię. Dokument ten nie tylko pokazuje, ile energii jest potrzebne do funkcjonowania budynku, ale też jakie są jego emisje CO2 i jak można te wartości poprawić.

W przypadku, gdy świadectwo energetyczne jest potrzebne, na przykład przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, audytor energetyczny rozpoczyna pracę od zebrania wszystkich niezbędnych informacji o budynku. 

Kto wykonuje świadectwo energetyczne w Opolu?

Profesjonalizm audytora energetycznego jest kluczowy w tym procesie. To osoba wykształcona i z odpowiednimi uprawnieniami, które pozwalają jej na dokładną analizę i ocenę budynku pod kątem jego efektywności energetycznej. Audytor korzysta z różnorodnych narzędzi, takich jak specjalistyczne oprogramowanie do modelowania energetycznego, urządzenia do pomiaru temperatury, wilgotności czy przepływu powietrza, a także z głębokiej wiedzy na temat obowiązujących norm i regulacji.

Tworzenie świadectwa energetycznego to nie tylko techniczna, ale i odpowiedzialna praca, która ma wpływ na długoterminowe funkcjonowanie budynku, jego wartość rynkową, a także na środowisko naturalne. Dlatego też role audytora energetycznego nie można lekceważyć, a świadectwo energetyczne jest kluczowym dokumentem dla każdego, kto chce zrozumieć, jak efektywnie zarządzać energią w swojej nieruchomości.

Audytor energetyczny budynku Opole cena

Cena usług audytora energetycznego w kwestii wydania świadectwa charakterystyki energetycznej jest zależna od wielu czynników. Pierwszym z nich jest zakres analizy, który zwykle jest większy w przypadku dużych lub skomplikowanych budynków, jak na przykład te używane w celach komercyjnych z zaawansowanymi systemami HVAC i oświetlenia. W takich sytuacjach audytor musi poświęcić więcej czasu na dokładne zbadanie wszystkich aspektów, co oczywiście wpływa na koszt usługi.

Dodatkowo dostępność istniejącej dokumentacji technicznej budynku może wpłynąć na cenę. Jeżeli audytor ma do dyspozycji kompletne i dokładne informacje, proces analizy jest znacznie prostszy i szybszy. W przeciwnym przypadku może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań, co także wpłynie na ostateczny koszt.

Rodzaj i stan instalacji w budynku również mają swoje odzwierciedlenie w cenę. Bardziej złożone i nowoczesne systemy wymagają od audytora większej wiedzy i umiejętności, co może wpływać na cenę usługi.

Potrzebujesz uzyskać świadectwo energetyczne Twojej nieruchomości?

Zamów fachową pomoc specjalisty z Pewny Lokal!

 • Nie da się sprawdzić mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
 • Świadectwo energetyczne budynku jest obowiązkowe — pamiętaj o tym!
 • Specjaliści Pewnego Lokalu sprawnie wystawią świadectwo energetyczne. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania niedociągnięć.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.

Nie można również pominąć indywidualnych wymagań klienta. Jeżeli klient życzy sobie bardzo szczegółowego świadectwa energetycznego, które zawiera konkretne rekomendacje dotyczące ulepszeń energetycznych, czas potrzebny na przygotowanie takiego dokumentu będzie dłuższy, co również znajdzie odzwierciedlenie w cenie.

Wszystkie te elementy razem składają się na ostateczną cenę usługi, która może być różna w zależności od konkretnych okoliczności i potrzeb klienta.

Pamiętaj, że zawsze w dziedzinie świadectw energetycznych możesz liczyć na Pewny Lokal. Tak jak już wspomniano, audyt energetyczny w tej chwili jest poza pakietem usług naszej firmy.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Posłuchaj podcastu z udziałem dr. Piotra Semeniuka.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Świadectwo charakterystyki energetycznej — kto może wystawić dokument?

Dowiedz się i kliknij!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 117 opinii.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla Twojej nieruchomości?

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: świadectwo energetyczne

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Świadectwo charakterystyki energetycznej – gdzie znaleźć tanio?

Posłuchaj rady!