Zarezerwuj

Historie naszych klientów

Stalowa, Warszawa

Pewny Lokal

Anna Żalek – odbiór mieszkania na warszawskiej Pradze

Zleciłam tej firmie odbiór techniczny w inwestycji Stalowa w Warszawie na Pradze Północ. Na odbiór przyszedł pan Robert i już od samego początku zaczął swoje “show”. Deweloper nie wiedział co się dzieje! Pan Robert wytknął deweloperowi ponad 40 usterek (mieszkanie 2 pokojowe!), a sam odbiór trwał ponad dwie godziny. Inżynier sprawdził skrupulatnie wszystkie elementy wykończenia, a na koniec wykonał badanie kamerą termowizyjną oraz laserem krzyżowym. Przedstawiciel dewelopera powiedział, że naprawa usterek zajmie co najmniej trzy tygodnie i będzie wymagała kilkudziesięciu godzin pracy generalnego wykonawcy. Ponadto zaistniała konieczność wymiany 2 szyb w oknach, ponieważ liczba i wielkość rys okazała się nienormowa.


Dzięki odbiorowi oszczędziłam dobre kilkanaście tysięcy złotych (dziesiątki godzin pracy, za które normalnie musiałbym zapłacić swojej firmie wykończeniowej) + koszt szyb. Sama jestem dentystką i na odbiorze czułam się w rękach pana Roberta tak jak mam nadzieję, że czują się moi pacjenci na fotelu dentystycznym.


Kraków

Pewny Lokal

Krystian Gorywoda – sprawdzenie umowy na kupno domu pod Krakowem

Przymierzałem się do kupna domu od dewelopera. Po kilku tygodniach poszukiwań trafiłem wreszcie na, zdawałoby się, optymalną ofertę. Dom pod Krakowem, w malowniczej lokalizacji. Deweloper dopiero zaczął budowę, ale – jak twierdził – nieruchomość miała być do wprowadzenia za półtora roku. Muszę tylko wpłacić 100 tys. zaliczki i uzbroić się w cierpliwość. Zanim podpisałem umowę coś mnie jednak “tknęło” i postanowiłem zlecić komuś do sprawdzenia “kwity”, które podpisuję.


Z polecenia znajomego trafiłem na prawników firmy Pewny Lokal. Po sprawnym kontakcie telefonicznym polecono mi przesłać projekt umowy na adres prawnika firmy, pana Szymona. Analizę umowy otrzymałem po 48 godzinach i do dziś dziękuję sobie, że nie podpisałem umowy przed sprawdzeniem. Okazało się, że deweloper naruszał prawo, bo miał obowiązek podpisać ze mną umowę deweloperską, a nie przedwstępną. Poza tym grunt był obciążony hipoteką, więc istniało spore ryzyko, że po zakupie będę musiał się “bujać” ze spłacaniem kredytu dewelopera. Podczas konsultacji telefonicznej prawnik powiedział mi też, że zadatek jest absurdalnie wysoki.


Ponieważ deweloper odmówił wprowadzenia sugerowanych przez Pewny Lokal zmian do umowy, ostatecznie nie podpisałem umowy i zdecydowałem się na inny segment. Do dzisiaj cieszę się, że Pewny Lokal ustrzegł mnie przed “utopieniem” wieloletnich oszczędności.


Częstochowa

Pewny Lokal

Monika Żachowicz – kompleksowy prawny i techniczny audyt domu z rynku wtórnego pod Częstochową

Skorzystałam z pomocy Pewnego Lokalu przy kupnie domu pod Częstochową. Firmie zleciłam zarówno audyt prawny oraz audyt techniczny. Byłam pod wrażeniem szybkości i profesjonalizmu – prawnik przejrzał księgi wieczyste domu oraz naniósł poprawki na projekt umowy przedwstępnej (sprzedawca chciał zrzec się swoich obowiązków z tytułu rękojmi – dzięki pomocy prawników Pewny Lokal, zapis umowny pozostał w wersji korzystnej dla mnie).


Audyt domu wykazał z kolei konieczność wymiany całej instalacji elektrycznej, która na pozór wydawała się w porządku, a sprawdzenie szczelności okien kamerą termowizyjną pomogło mi przekonać sprzedawcę do zejścia z ceny o dodatkowe 20 tys. (na tyle oszacowaliśmy koszt wymiany lub doszczelnienia okien). Raport Pewnego Lokalu pomógł mi też oszacować koszt remontu domu: z raportu dowiedziałam się, że realny koszt remontu będzie wyższy o jakieś 20-25 proc. niż się spodziewałam. Zdecydowanie usługa warta swojej ceny (zapłaciłam 1500 zł). Na polskim rynku brakowało właśnie takiej firmy, która pomaga przejść bezpiecznie przez stresujący proces kupna nieruchomości.


Księże Nowe, Wrocław

Pewny Lokal

Marek Wałkowiecki – odbiór apartamentu we Wrocławiu

Inżynier Pewnego Lokalu pomógł mi odebrać mieszkanie od dewelopera w inwestycji Księże Nowe Dom Development we Wrocławiu. Lokal kupiłem inwestycyjnie i chciałem bardzo dokładnie sprawdzić dewelopera. Jednocześnie nie chciałem tracić swojego czasu i Pewny Lokal idealnie wpasował się w moje potrzeby.


Cały proces obsługi miał miejsce zdalnie: od zrealizowania płatności, dostarczenia dokumentów, podpisania pełnomocnictwa aż po przesłanie mi raportu po odbiorze. Usterek było łącznie kilkanaście, najpoważniejszą z nich były złe wymiary wnęki, w której planowałem umieszczenie wanny (ostatecznie zmieniłem projekt wykończenia z architektem, a deweloper w ramach rekompensaty zaproponował zwrot 5 tys. zł). Przed odbiorem mogłem też połączyć się z pracownikiem firmy, który odpowiedział na dwa nurtujące mnie pytania prawne. Widać, że ta firma zdecydowanie zna się na tym co robi, ale mimo wszystko nie “odpuszcza” na obsłudze klienta. Na pewno skorzystam z tej firmy przy drugim odbiorze, a także zlecę jej weryfikację prac wykonanych przez moją firmę wykończeniową.


Rozewska, Gdynia

Pewny Lokal

Vanessa i Marek – kompleksowa pomoc przy inwestycji w nowe mieszkanie w Gdyni Chylonii

Mieszkamy w Londynie, a naszą pierwszą nieruchomość w Polsce kupiliśmy inwestycyjnie. Padło na kawalerkę w inwestycji Rozewska Archicomu. O firmie Pewny Lokal Przeprowadzono nas “za rękę” przy kupnie mieszkania. Firma przypisała nam dedykowanego pracownika. Sprawdzono projekt umowy deweloperskiej, a przez telefon mogliśmy się skonsultować z prawnikiem, panem Pawłem. Poza zwykłą analizą prawną, prawnik wyjaśnił nam też, że materiały mieszkania opisane w standardzie wykończenia odstają na plus od standardów rynkowych – bardzo ucieszyła nas ta informacja: dzięki niej wiedzieliśmy, że nieco wyższa cena za m2 odpowiada lepszej jakości wykończenia. Firma pomogła nam też przy podpisaniu umowy z notariuszem – podano nam dane do pełnomocnictwa, na akcie notarialnym stawił się pracownik Pewny Lokal, po czym przesłano nam do Anglii oryginał umowy.


Po 6 miesiącach Pewny Lokal sam się przypomniał z propozycją zlecenia im usługi pomocy przy odbiorze techniczny mieszkania. Oczywiście skorzystaliśmy, a audyt techniczny wykazał kilkanascie niedoróbek, które deweloper usunął po miesiącu. Śmiało możemy powiedzieć, że w przyszłości nie wyobrażamy sobie kupna jakiejkolwiek nieruchomości bez pomocy Pewny Lokal.