Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Poznań

Fachowe odbiory mieszkań i domów Poznań. Odbiór mieszkania - nawiększa firma Polsce.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

6 lutego 2020

1. Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera w Poznaniu z Pewny Lokal

Kluczowym momentem przy zakupie mieszkania lub domu od dewelopera jest jego odbiór techniczny. Odbiór jest chwilą, kiedy sprawdzamy lokal pod kątem ewentualnych usterek oraz niezgodności z umową deweloperską lub prospektem informacyjnym. Weryfikujemy też zgodność mieszkania lub domu z powszechnie akceptowanymi normami budowlanymi. Każde przeoczenie może wiązać się z konsekwencjami finansowymi. Dlatego w tak ważnej chwili warto mieć wsparcie profesjonalisty: inżynierów oraz inspektorów budowlanych Pewny Lokal, którzy działają w Poznaniu i na terenie Wielkopolski. Nasi specjaliści mają bagaż doświadczeń z deweloperami, który może się okazać nieoceniony podczas odbioru mieszkania. Pracownicy Pewny Lokal doświadczenie nabywali w wielu inwestycjach w Poznaniu m. in. w Loftach Ułańskich firmy Agrobex, Górczyńska 46 od Sap Property czy Na Fabrycznej dewelopera MasterM.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

2. Dlaczego warto wybrać Pewny Lokal?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Działania Pewnego lokalu można określić jako ogólnopolskie. Jesteśmy firmą, która wyspecjalizowała się w odbiorach mieszkań od dewelopera. Nasze działania spotykają się z pozytywnym odzewem, dzięki czemu wiemy, że nasza praca jest na wysokim poziomie. Chcemy, by była odbierana tak cały czas, dlatego inwestujemy w drogi i certyfikowany sprzęt (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Wiemy, że przy użyciu fachowego sprzętu będziemy w stanie działać jeszcze lepiej.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Tak naprawdę ważnym aspektem, który nas odróżnia od konkurencji jest śledzenie aktualizacji i wprowadzanie zmian w nasze „manuale” i „checklisty”. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Wiemy jak ważne jest, by obcować z aktualnymi przepisami. Staramy się również umożliwiać naszym inżynierom wymianę spostrzeżeń związanych z odbiorami. Dzięki takiej metodzie nasi fachowcy przekazują sobie ciekawostki dotyczące postępowań dewelopera.

c) Nasza usługa jest legalna

Działamy w pełni legalnie. Płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Zależy nam na tym, by klient, który skorzysta z naszych usług był bezpieczny. W konfrontacji z deweloperem, który dba wyłącznie o swoje interesy może dojść do sporu. Pracownik, który działa legalnie może pomóc i złożyć zeznania na rzecz klienta. Pozostali, którzy działają w szarej strefie z pewnością będą unikać sądu.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Fakt, że działamy wraz z inżynierami, którzy rozsiani są po całej Polsce, sprawia, iż łatwo dopasować termin odbioru do potrzeb klienta. Jesteśmy w stanie zorganizować się nawet w przeciągu jednego dnia, gdy jest taka konieczność. Szanując wzajemny czas staramy się nie dopuszczać do zmiany terminu odbioru. Jeśli nasz inżynier nie może się stawić w danym terminie, informujemy innego pracownika, który pojawia się w zastępstwie i realizuje zlecenie.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Bardzo potrzebnym elementem naszych odbiorów jest infolinia prawna, która tak naprawdę dopełnia to, co technicznie zostanie zanalizowane przez inżyniera podczas odbioru. Prawnik jest w stanie podpowiedzieć kwestie dotyczące prawa nieruchomości, a także daje poczucie bezpieczeństwa, gdy deweloper jest pewny swojej nieomylności.

3. Lista inwestycji na których m.in. odbieraliśmy mieszkania

- Inwestycja – Poznańskie Ogrody, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Nowe Winogrady, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Rembertowska Park II, Deweloper: Mak Dom

- Inwestycja – Przylesie Marcelin IV, Deweloper: Archicom Polska

- Inwestycja – Hawelańska Etap II, Deweloper: GGW Development

- Inwestycja – Osiedle Łopianowe Łąki, Deweloper: Novum Plus

- Inwestycja – Nowy Strzeszyn. Deweloper: Area Dewelopment

- Inwestycja – Iłłakowiczówny 15, Deweloper: Asset Investment – Przedstawiciel Dewelopera

- Inwestycja – Apartamenty Milczańska, Deweloper: ATAL S.A.

- Inwestycja – Jasielska Poznań, Deweloper: Akropol Inwestycje

- Inwestycja – Osiedle Sloneczna Domy, Deweloper: Partner KDM DEWELOPER Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Rodzinny Zakątek k. Kórnika, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Osiedle Nova, Deweloper: JANDACH Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Zalasewo Park, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Poznań Skórzewo Czereśniowa, Deweloper: KOLLAT development

- Inwestycja – Osiedle Kierskie, Deweloper: Yard Development Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Osiedle Łopianowa Łąki, Deweloper: NOVUM PLUS Sp. z o.o.

- Inwestycja – Nowe Żegrze, Deweloper: AGROBEX Sp. z o.o.

- Inwestycja – Małe Garbary 8, Deweloper: Inwestycje Wielkopolski

- Inwestycja – Sarepska 30, Deweloper: OKRE Development Sp. z o.o.

- Inwestycja – Tarasy Wilczak, Deweloper: TRICO Sp. z o.o.

4. Jak wygląda odbiór mieszkania lub domu z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewnego Lokalu

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien zakończyć się sporządzeniem protokołu odbioru. Jest to dokument, który zawiera listę wykrytych wad i usterek, a także wszelkich niezgodności lokalu z dokumentacją od dewelopera. Aby mieć pewność, że udało nam się zlokalizować wszystkie niedociągnięcia dewelopera, należy skorzystać z usług profesjonalisty – zadbają oni, żeby deweloper wpisał do protokołu wszelkie niezbędne informacje. Nasza firma to zespół wykwalifikowanych prawników, inżynierów, inspektorów budowlanych oraz informatyków, którzy razem dbają o jakość świadczonych usług. Jeśli nam zaufasz, możesz liczyć nie tylko na profesjonalny odbiór, ale także na „kompleksową” opiekę prawną w trakcie pierwszego oraz ewentualnie kolejnych odbiorów.

5. Odbiór mieszkania od dewelopera Poznań (odbiór mieszkania i domu z inżynierem oraz inspektorem)

Na rynku mieszkaniowym w Poznaniu konkuruje wielu deweloperów, którzy oferują rocznie tysiące mieszkań o różnym standardzie i lokalizacji. Do najchętniej wybieranych dzielnic przez deweloperów należą Grunwald, Rataje, Piątkowo, Winogrady czy Jeżyce. Chcąc kupić mieszkanie w stolicy Wielkopolski, skorzystaj z usługi odbioru mieszkania Pewny Lokal, aby móc cieszyć się z własnego “M” bez obaw, że lokal lub dom zawiera wady! Nasze usługi oferujemy w Poznaniu oraz w okolicznych miejscowościach.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z doświadczenia inżynierów oraz inspektorów budowlanych Pewny Lokal, po zamówieniu usługi skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Razem ustalicie dogodny termin wykonania odbioru i dowiesz się jakie dokumenty wcześniej powinieneś nam przesłać (rzut kondygnacji z zaznaczonym mieszkaniem, oraz tzw. „standard wykończenia mieszkania”). W czasie odbioru dysponujemy wszelkimi niezbędnymi narzędziami i sprawdzamy m.in. odchylenia i kąty ścian, stan tynków, drzwi, okien oraz instalacji, a także weryfikujemy prawidłowość pomiaru przez dewelopera metrażu mieszkania lub domu. Naszą usługę można zamówić online lub za pomocą naszej infolinii pod nr 797014014. Opłatę za odbiór można uiścić online jeszcze przed wizytą inżyniera albo inspektora budowlanego lub gotówką już przy odbiorze.

Więcej porad dotyczących odbiorów mieszkań można znaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy Twojej uwadze nasze artykuły o odbiorze mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany oraz protokół odbioru.

6. Odbiór mieszkania Poznań - opinie

Nasza firma jest jedną z największych na terenie Poznania, jeżeli chodzi o odbiory mieszkań od dewelopera. W Poznaniu współpracujemy z kilkoma inżynierami i wszyscy oni zbierają pozytywny "feedback" od naszych klientów. Prezentujemy przykładowe opinie klientów Pewnego Lokalu, którzy zlecili nam usługę odbioru mieszkania.

Pan Tadeusz skorzystał z naszej pomocy przy odbiorze mieszkania w Poznaniu - to jego opinia:

"Fachowo, profesjonalnie, bardzo skrupulatnie. Życzliwe wyjaśnienia i porady. Zyskaliśmy - dzięki tej usłudze - pewność, że odbieramy dobrze wykonany lokal. Jestem wdzięczny i szczerze polecam tą Firmę."

Opinia z odbioru mieszkania Pani Pauliny:

"Jestem bardzo zadowolona z wykonanych usług: korzystałam z opracowania dokumentów oraz odbioru lokalu. Profesjonalna obsługa, super kontakt. Gorąco polecam."

Pan Wladimir po odbiorze technicznym (Poznań) mieszkania pozostawił taką opinię:

"Jestem zadowolony z usług firmy. Pan prowadzący inspekcję sprawdził mieszkanie i wytłumaczył wszystko, czego mógłbym się spodziewać. Raport przygotowany w ciągu 2 dni i przesłany na podany mail. Naprawdę polecam taka usługę przed kupnem mieszkania / domu. Jest warto."

Poniżej Pani Katarzyna i jej opinia z odbioru mieszkania:

"Rewelacja, pan inżynier przystąpił do pracy od razu, sprawdzał wszystko. Nie wchodził w żadne dyskusje, po prostu mówił co według prawa musi być i tyle. Nie było miejsca na wątpliwości. Na koniec doradził i ocenił całość. Jesteśmy zachwyceni."

Przedstawiamy też opinię z odbioru mieszkania Pani Moniki:

"Jestem bardzo zadowolona z pomocy przy odbiorze mieszkania. Pani inżynier sprawdziła wszystko dokładnie i dzięki Jej spostrzegawczości mam prosto zamontowane szyby w balustradzie balkonowej :) i jestem spokojna, że nie było większych usterek. Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto skorzystać z usług to naprawdę nie ma nad czym, koszt usługi w porównaniu do ceny mieszkania jest naprawdę niewielki, a odbioru dokonuje fachowiec, który dysponuje profesjonalnym sprzętem i wie na co zwrócić uwagę. Polecam! :)"

Pan Tomasz, korzystał z kolei z naszych usług w Poznaniu i zostawił następującą opinię:

"Człowiek wysłany przez firmę przyjechał na czas, miał odpowiednie narzędzia, od razu po wejściu do lokalu zajął się swoją pracą. Konkretnie i rzeczowo rozmawiał z przedstawicielami dewelopera - uznali wszystkie nasze uwagi wpisując je do protokołu odbioru. Polecam."


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 106 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Poznaniu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Sprawdzamy, czy powinieneś renegocjować umowę deweloperską oraz, czy deweloper poprawnie przenosi na Ciebie prawa do mieszkania.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Poznaniu

Nasz inżynier zadba, żeby do protokołu były wpisane wszystkie wady i usterki mieszkania.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy też stan prawny lokali w innych miastach!

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz