Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Elbląg

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Elbląg, operat szacunkowy Elbląg

W poniższym artykule wyjaśniamy, kto wykonuje operat szacunkowy nieruchomości w Elblągu.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Zastanawiasz się, czy profesjonalna wycena nieruchomości, przeprowadzona przez rzeczoznawcę majątkowego jest warta inwestycji? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który pozwoli Ci dogłębnie poznać ten proces i ułatwi Ci decyzję! Komu potrzebna jest taka usługa?

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Elbląg

Na początku warto zdefiniować, kim jest rzeczoznawca majątkowy. To osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Mimo że rzeczoznawcy kojarzeni są głównie z wycen mieszkań czy domów, to zajmują się także określaniem wartości innych dóbr, np. dzieł sztuki. Zastanawiasz się, jak znaleźć odpowiedniego człowieka do przeprowadzenia procesu wyceny?

Postaraj się otrzymać kontakt z polecenia od znajomych czy rodziny, którzy korzystali z usług konkretnej osoby i mogą ją zarekomendować. Jeżeli nie masz takiej opcji, skorzystaj z opinii nieznanych Ci klientów, np. znajdujących się w Internecie.

Dokładnie sprawdź, czy wybrana osoba posiada uprawnienia zawodowe wydane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Możesz to zrobić za pomocą Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych.

Umów się na spotkanie lub telefonicznie skonsultuj kwestię opłat, które musisz ponieść i zastanów się, czy mieszczą się one w Twoim budżecie. Jeśli okaże się, że nie, warto podjąć kontakt z innymi rzeczoznawcami, gdyż każdy specjalista ma swój indywidualny cennik.

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Jeżeli chodzi o uśrednione stawki rzeczoznawców majątkowych za wykonanie wyceny, to oscylują one w okolicach 500 – 1500 zł. Oczywiście czasami usługa może być znacznie droższa, natomiast wynika to zazwyczaj z ilości pracy, którą musi włożyć specjalista, np. podczas określania wartości kilkusetmetrowego domu. Dodatkowo na cennik danego eksperta wpływa także konkurencyjność, lokalizacja działania oraz renoma, którą sobie wypracował. Jeżeli stawki danego rzeczoznawcy są dla Ciebie wysokie, ale bardzo chcesz z nim współpracować, możesz spróbować wynegocjować lepsze warunki. Prawo nie określa cennika tych specjalistów, więc obniżenie podanej wstępnie kwoty jest możliwe.

Operat szacunkowy nieruchomości Elbląg

Rzeczoznawca, jako zwieńczenie swoich działań, przygotowuje operat szacunkowy. To obszerny, bardzo skomplikowany dokument, w którym zawarta jest dogłębna analiza stanu prawnego i fizycznego nieruchomości. Sporządza się go po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danego lokalu. Na końcu zawsze znajduje się konkretna kwota pieniężna. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Elbląg

Czy musisz korzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego? Absolutnie nie! Jeżeli masz czas, wiedzę, kompetencje i dodatkowo stale śledzisz rynek nieruchomości, śmiało poradzisz sobie z określeniem wartości lokalu bez jego pomocy.

Jeżeli jednak nie znasz np. obowiązujących norm w prawie budowlanym, nie wiesz jakie czynniki i w jakim stopniu wpływają ostatecznie na cenę nieruchomości lub masz problem z obiektywnym spojrzeniem na stan lokalu, może być Ci trudno.  Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Elblągu to obecnie niewiele poniżej 6000 zł. Czy możesz jednak wziąć tę kwotę za pewnik? Absolutnie nie! Taka kwota może obowiązywać np. w niebezpiecznych, ale dobrze skomunikowanych z centrum, dzielnicach. Wartość nieruchomości w samym sercu miasta będzie znacznie wyższa, a tej na obrzeżach może być z kolei nieco niższa. Właśnie ze względu na te wszystkie niuanse i stale zmieniający się rynek nieruchomości, wiele osób decyduje się na zatrudnienie rzeczoznawcy.

Wycena nieruchomości Elbląg

Podjąłeś decyzję o współpracy z ekspertem i wybierasz się na spotkanie? Przygotuj kilka dokumentów, które już na stracie ułatwią pracę, gdyż są niezbędne do wyceny. Są to: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Oprócz tego Twoją rolą w całym procesie będzie przygotowanie mieszkania do oględzin i udostępnienie go w umówionym terminie.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Elbląg

Warto też wiedzieć, że wycena dotyczy każdego rodzaju nieruchomości. Jeżeli więc sprzedajesz dom, również warto skorzystać z pomocy specjalisty. Musisz jednak liczyć się z tym, że w przypadku dużych powierzchni mieszkalnych, czas wykonania usługi nieco się wydłuży, a i kwota do zapłaty będzie wyższa. Wynika to z faktu, że nakład pracy, który trzeba włożyć w wycenę budynku wolnostojącego o powierzchni kilkuset metrów, jest znacznie większy, niż w przypadku kilkudziesięciometrowego mieszkania w bloku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci, na czym polega wycena wykonywana przez rzeczoznawcę majątkowego i teraz nie masz już wątpliwości, że jest to dobra inwestycja. Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, w której wartość nieruchomości określają najlepsi eksperci, koniecznie skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci przejść przez ten proces sprawnie i bez problemów!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 12 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka