Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Łódź

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Łódź, operat szacunkowy Łódź

Mianem operatu szacunkowego określa się dokument przygotowany na potrzeby profesjonalnej wyceny nieruchomości. Przygotowanie operatu leży w gestii rzeczoznawcy majątkowego, który jest do tego uprawniony specjalnym regulacjami prawnymi. Wspomniana wycena ma wiele zastosowań: przydaje się do uzyskania kredytu hipotecznego, spraw sądowych, a także księgowych. W zależności od zapotrzebowania nasi rzeczoznawcy z firmy Pewny Lokal są w stanie sporządzić operat szacunkowy, który pomoże Ci w określonej sytuacji. Działamy na terenie Łodzi i innych większych polskich miast.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Łódź

Rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Zazwyczaj w swojej pracy dokonuje wycen mieszkań, lokali czy domów, ale to nie wszystko. Nierzadko zdarza się też, że określa wartość innych dóbr, np. dzieł sztuki czy antyków. Osoby takie przygotowują wyceny, które są respektowane na rynku i trudno o ich podważenie.

Jak ocenić kompetencje rzeczoznawcy?

Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego rzeczoznawcy majątkowego, nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Niestety zdarza się, że klienci napotykają na osoby niekompetentne, nierzetelne, które nie przeprowadzą procesu, jak należy. Skąd możesz więc wiedzieć, czy wybrałeś dobrze?

Skorzystaj z opinii innych

Najlepszą sytuacją jest, gdy masz wśród swoich znajomych czy rodziny osoby, które wyceniały ostatnio nieruchomość zbliżoną do Twojej i mogą podzielić się z Tobą kontaktem do sprawdzonej osoby. Jeśli nie masz nikogo takiego, popytaj wśród dalszych znajomych, sąsiadów lub innych osób, które spotykasz. Być może ktoś z nich korzystał z takiej usługi lub zna kogoś, kto był w tej sytuacji. Możesz też skorzystać z opinii w Internecie, pamiętaj jednak, aby zawsze zachowywać co do nich pewną dozę dystansu. Czasami negatywne komentarze w sieci są wynikiem nieuczciwej gry konkurencji i nie można im wierzyć. 

Sprawdź uprawnienia

Rzeczoznawcy majątkowi powinni mieć określone uprawnienia zawodowe. Wyceny przygotowywane przez osoby, które ich nie mają, nie są respektowane, gdyż nie ma pewności, że zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi w prawie normami. Jak możesz sprawdzić, czy dany specjalista ma odpowiednie uprawnienia wydane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii? Zajrzyj do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych, w którym znajdują się wszyscy eksperci w tej dziedzinie.

Porozmawiaj z wybranym rzeczoznawcą

Nie ma nic lepszego niż osobista rozmowa z wybranym specjalistą. Jeśli nie masz możliwości spotkać się z nim w jego biurze czy w Twojej nieruchomości, możesz umówić się na konwersację przez telefon lub wideo rozmowę. Podczas takiego spotkania możesz dopytać o wszystkie nurtujące Cię kwestie, a to, w jaki sposób odpowiadał będzie rzeczoznawca, z pewnością da Ci duży ogląd na to, w jaki sposób wykonuje on swoje obowiązki. 

Przestudiuj umowę

Zanim zdecydujesz się na współpracę z daną osobą, koniecznie przeanalizuj umowę. Dlaczego jest to tak ważne? Czasami w takich dokumentach pojawiają się niezrozumiałe punkty, które mogą być wykorzystane przeciwko Tobie. Najlepiej jest poprosić o draft przed spotkaniem, aby móc spokojnie go przeczytać lub przekazać specjaliście, który przeprowadzi audyt. Pamiętaj jednak, że to, że otrzymałeś wcześniej draft i go przeczytałeś, nie zwalnia Cię z późniejszego przeczytania umowy, którą otrzymałeś do podpisu.

Zapytaj o cenę usług

Nie ma prawa, które regulowałoby, jaką cenę musi zapłacić klient, korzystający z usług rzeczoznawcy, dlatego różni specjaliści mogą mieć różne cenniki. Pamiętaj jednak, że kwota wynagrodzenia eksperta nie powinna być najważniejszym czynnikiem decydującym o współpracy. Mimo to możesz potraktować ten aspekt jako narzędzie selekcji, kiedy staniesz przed wyborem spośród osób, które oferują podobną jakoś usług. 

Wycena nieruchomości Łódź

Darmowy poradnik Operat szacunkowy
tutorial cover
Darmowy poradnik Operat szacunkowy Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

Prawo nie określa stawki rzeczoznawców majątkowych. Wiele osób myśli, że ich wynagrodzenie jest określone tak samo, jak w przypadku notariuszy, których obowiązuje taksa. Niestety, w tym przypadku cenniki są ustalane indywidualnie i zależą od wielu różnych kwestii, m.in. od renomy i doświadczenia danego specjalisty, lokalizacji, w której działa, złożoności zlecenia czy konkurencyjności w danym mieście.

Średnie stawki wykonania wyceny wynoszą od 500 do 1500 zł. Musisz jednak wiedzieć, że jest to tylko szacowana kwota. Jeśli jesteś właścicielem dużej posiadłości, z pewnością przeprowadzenie wyceny zdecydowanie przekroczy nawet tę górną granicę 1500 zł. Może być to nawet 3000 czy 5000 zł w zależności od metrażu i innych aspektów, które wpływają na to, jak dużo zaangażowania i czasu w proces musi włożyć rzeczoznawca.

Pamiętaj także, że rzeczoznawcy majątkowi to usługodawcy jak wszyscy inni, więc śmiało możesz spróbować z nimi negocjować. W przypadku dużych projektów często udaje się zejść z ceny nawet o kilkaset złotych. Jeżeli jednak stawka danego specjalisty całkowicie przekracza Twój budżet, nie martw się. Z pewnością znajdziesz kogoś, kto wykona usługę nieco taniej, z tym samym efektem. Będziesz musiał jednak lepiej poszukać i np. wybrać rzeczoznawcę z oddalonego nieco miasta, gdzie konkurencja jest duża, a więc i ceny nieco niższe

Jeśli potrzebujesz wykonania wyceny nieruchomości w Łodzi, to świetnie trafiłeś/aś! Nasi rzeczoznawcy majątkowi są do Twojej dyspozycji i bez problemu przygotują operat szacunkowy, który pomoże Ci w konkretnej sprawie.

Dodatkowo nasza firma Pewny Lokal może również pomóc w audycie technicznym nieruchomości albo sprawach prawnych dotyczących lokali z rynku pierwotnego bądź wtórnego. Świadczymy kompleksowe usługi, co pozwala nam być, jak najbardziej elastycznym i efektywnym w działaniu. Rynek nieruchomości nie ma przed nami tajemnic! Po szczegóły naszej oferty zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Operat szacunkowy nieruchomości Łódź

Operat szacunkowy to obszerny dokument, który kończy pracę rzeczoznawcy. W jego treści znajduje się dogłębna analiza stanu prawnego, a także fizycznego nieruchomości. Dzięki przeprowadzeniu takiego audytu możliwe jest wykonanie rzetelnej, obiektywnej wyceny. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą wartość danego lokalu. Co istotne, zawsze na końcu znajdziesz konkretną kwotę pieniężną. To duże ułatwienie w procesie sprzedaży. Musisz wiedzieć, że za ten dokument zapłacisz dodatkowo. Zazwyczaj koszt operatu szacunkowego zamyka się w przedziale 300-500 zł. 

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Łódź

Nadal nie jesteś przekonany, że zatrudnienie rzeczoznawcy majątkowego i płacenie mu wynagrodzenia za wycenę ma sens?

Oczywiście, samodzielne przeprowadzenie procesu jest możliwe, ale będzie wymagało od Ciebie wiele czasu, zaangażowania i kompetencji. Musisz m.in. stale śledzić trendy na rynku nieruchomości w swojej okolicy, znać różnego rodzaju normy budowlane, wiedzieć jakie czynniki mogą mieć w bliskiej i dalekiej perspektywie wpływ na ceny mieszkań. Są to więc dziesiątki godzin spędzonych na czytaniu analiz dotyczących rynku nieruchomości, poznawaniu trendów i nauce najważniejszych kwestii. Wiele osób zastanawia się też, co z różnymi internetowymi kalkulatorami, które oferują wycenę. Pamiętaj jednak, że informacje, które znajdziesz na tego typu stronach, nie są spersonalizowane.

Np. średnia kwota za m 2 w Łodzi to 6400 zł. Jednak pamiętaj, że aby oszacować tę kwotę, zebrano dane dotyczące cen większości mieszkań na rynku, a więc i nowoczesnych, stumetrowych apartamentów i kawalerek zlokalizowanych w niebezpiecznej dzielnicy.  Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, nie będziesz mógł wyciągnąć z tego informacji, dotyczącej tego, o ile wyższa od średniej musi być cena Twojego nowoczesnego domu. Możesz przypuszczać, że będzie to np. 10000 m 2, ale to wciąż tylko przypuszczenia, a nie informacje poparte analizą. 

Wycena domu i operat szacunkowy domu Łódź

W tym artykule dużo pisaliśmy o mieszkaniach, ale pamiętaj, że rzeczoznawcy majątkowi zajmują się także lokalami usługowymi oraz domami.

To właśnie te ostatnie stanowią całkiem sporą część zleceń specjalistów, ponieważ nieco trudniej jest wycenić nieruchomość taką, jak dom, niż taka jak mieszkanie. Koszt wykonania wyceny dla domu zazwyczaj jest wyższy, ze względu na metraż, konieczność dojazdu i czas, który specjalista musi poświęcić, jednak jest to inwestycja warta uwagi. Jeżeli chcesz zlecić rzeczoznawcy takie działania, już na starcie przygotuj kilka dokumentów, a mianowicie: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości).

Musisz także mieć świadomość, że w ustalonym przez obie strony terminie, konieczne będzie udostępnienie nieruchomości do wglądu specjalisty na tak długo, jak będzie tego potrzebował. Pośpiech to zły doradca przy tego typu usługach, więc najlepiej umówić się na taki termin, w którym będziesz dysponował sporą ilością czasu. 

Ten artykuł powstał po to, aby pomóc Ci podjąć decyzję. Mamy nadzieję, że nam się udało!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 46 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka