Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Tarnów

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Tarnów, operat szacunkowy Tarnów

W poniższym artykule wyjaśniamy, kto wykonuje operat szacunkowy nieruchomości w Tarnowie.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Szukasz sposobu na rzetelną wycenę nieruchomości, która dostarczy informacji co do tego, ile pieniędzy możesz uzyskać ze sprzedaży lub ile warto zapłacić za dany lokal? Koniecznie zwróć się do rzeczoznawcy majątkowego, który przeprowadzi cały proces i przygotuje operat szacunkowy, zawierający pełną analizę przypadku. W tym artykule znajdziesz garść porad, które pomogą Ci znaleźć odpowiednią osobę!

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Tarnów

Rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, która uzyskała odpowiednie uprawnienia zawodowe, pozwalające jej na szacowanie nieruchomości. W Polsce uprawnienia wydawane są przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. To, czy dana osoba je posiada, można sprawdzić w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych. Zerknięcie do tego rejestru powinno być Twoim pierwszym krokiem, zaraz po wybraniu osoby do współpracy. Jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie kogoś bez uprawnień, jego opinia nie będzie miała znaczenia. Warto też wiedzieć, że chociaż rzeczoznawcy majątkowi zajmują się głównie branżą nieruchomości, wyceniają też czasami inne rzeczy np. wyposażenie przedsiębiorstwa lub dzieła sztuki.

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Jednym z czynników, który najczęściej wpływa na to, czy ktoś decyduje się na zatrudnienie rzeczoznawcy majątkowego, jest oczywiście cena usługi. Obawiasz się, że jest to ogromna inwestycja? Nic bardziej mylnego! Koszt przeprowadzenia wyceny jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od osoby, z którą chcesz współpracować, a także indywidualnych cech nieruchomości. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 500 zł, a kończą na kilku tysiącach. To, ile ostatecznie zapłacisz, zależy od wielu czynników, m.in. lokalizacji, konkurencji, złożoności zlecenia czy prestiżu i doświadczenia danego usługodawcy. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz spróbować wynegocjować lepszą stawkę, gdyż w prawie nie ma konkretnych zapisów, które mówiłyby o wynagrodzeniu (poza rzeczoznawcami sądowymi). Mimo wszystko pieniądze, które zainwestujesz w wycenę, z pewnością zwrócą Ci się podczas sprzedaży nieruchomości.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Tarnów

Samodzielna wycena mieszkania w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudna. Wszystko za sprawą faktu, że rynek nieruchomości zmienia się bez przerwy, a ceny potrafią podnosić się z miesiąca na miesiąc. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej osób chce kupić mieszkania, działki czy domy, a deweloperzy mają coraz mniej miejsca do wykorzystania. Dodatkowo infrastruktura miast i wsi w Polsce ciągle ulega polepszeniu, przez co nieruchomości w niektórych lokalizacjach są już nawet o 100% droższe niż w momencie zakupu. Np. średnia cena za m2 mieszkania w Tarnowie, w I kwartale 2022 roku wynosiła 6000 zł. Za kilka miesięcy kwota ta może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych lub obniżyć się, jeśli sytuacja kredytowa w Polsce nie ulegnie zmianie na plus. Pamiętaj także, aby nie sugerować się jedynie uśrednioną kwotą podczas wyceny. Na to, ile ostatecznie kosztuje nieruchomość, wpływ ma ogromna ilość czynników, takich jak lokalizacja, pobliska infrastruktura, stan lokalu czy przynależności.

Wycena nieruchomości Tarnów

Zdecydowałeś, że jednak działanie na własną rękę nie jest opcją dla Ciebie? Wybierz odpowiedniego rzeczoznawcę majątkowego, umów się na konsultację i oddaj ten proces w ręce profesjonalisty. Zanim jednak pójdziesz na spotkanie z rzeczoznawcą majątkowym, warto przygotować sobie kilka dokumentów, które są niezbędne do sporządzenia obiektywnej wyceny. Są to:

 • wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego,
 • wypis z rejestru gruntów,
 • rzut lokalu
 • zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości).

Jeżeli chodzi o Twój udział w procesie, to będziesz jeszcze potrzebny podczas oględzin, aby udostępnić nieruchomość. Pamiętaj, by przygotować ją na przybycie rzeczoznawcy, gdyż to, jak wygląda lokal mieszkalny, ma duże znaczenie przy ostatecznym określaniu wartości. Możesz np. skorzystać z usług specjalisty od home stagingu, który sprawi, że mieszkanie będzie prezentowało się znacznie lepiej. To dobra opcja, jeżeli czujesz, że nieruchomość wymaga małej metamorfozy, ale nie chcesz lub nie możesz przeprowadzić żadnych prac remontowych.

Operat szacunkowy nieruchomości Tarnów

Mówiąc o wycenach mieszkań w Tarnowie, warto także wziąć pod uwagę kwestię operatu szacunkowego. To obszerny, skomplikowany dokument, który sporządza rzeczoznawca majątkowy po przeprowadzeniu dogłębnej analizy nieruchomości. Celem operatu jest ustalenie prawdziwej, obiektywnej wartości danego mieszkania czy domu. To, co jest ważne dla Ciebie, jako osoby, która zleca jego wykonanie, to fakt, że na końcu powinna pojawić się kwota, która w momencie wykonywania wyceny, określa wartość danej nieruchomości. Koszt operatu to około 500 zł.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Tarnów

Dobrze jest także mieć na uwadze, że chociaż często mówi się o wycenach i operatach szacunkowych w kontekście mieszkań, to rzeczoznawcy majątkowi pracują także przy określaniu wartości domów czy działek budowlanych. Jedyną różnicą pomiędzy procesem wyceniania mieszkania a domu jednorodzinnego jest czas, gdyż zwykle to drugie działanie trwa dłużej. Oczywiście większy nakład pracy to automatycznie wyższa cena usługi. Musisz się z tym liczyć.

Teraz wiesz już wszystko o wycenie nieruchomości. Jeżeli potrzebujesz takiej usługi, skorzystaj z naszej oferty. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi rzeczoznawcami, którzy zadbają o Twój interes najlepiej jak to możliwe!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 17 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka