Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Wrocław

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Wrocław, operat szacunkowy Wrocław

Skontaktuj się z Pewny Lokal, jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości we Wrocławiu.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Profesjonalna wycena nieruchomości ma bardzo wiele zalet, ale największą z nich jest to, że nabywca lub sprzedający nie muszą obawiać się, że będą w jakikolwiek sposób stratni. Dzięki zatrudnieniu rzeczoznawcy majątkowego we Wrocławiu transakcja przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i uczciwie, dlatego warto skorzystać z jego usług. Proces sprzedaży lub zakupu mieszkania dobrze jest dopełnić rzetelną analizą rzeczoznawcy majątkowego. Zastanawiasz się, czy potrzebujesz wyceny i profesjonalnego operatu szacunkowego? Sprawdź, w jakim celu się to przydaje!

Rzeczoznawca majątkowy Wrocław cennik

Rzeczoznawcy majątkowi Pewnego Lokalu działają w całej Polsce, więc niezależnie od tego, gdzie kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość, z pewnością znajdziesz odpowiedniego specjalistę, który dojedzie na miejsce (nawet jeśli nie jest to Wrocław, a okoliczne wsie czy miasteczka). Warto mieć na uwadze, że rzeczoznawca majątkowy musi posiadać uprawnienia zawodowe, wydawane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Czy dana osoba posiada odpowiednie uprawnienia i tytuł zawodowy można sprawdzić w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych. Jeśli chodzi o ceny usług takiego specjalisty, to są one różne. Czynniki, mające wpływ na koszt wyceny, to m.in. lokalizacja nieruchomości, doświadczenie rzeczoznawcy, miejsce pracy czy ilość pozytywnych rekomendacji. Najczęściej usługi tego typu zaczynają się od 500 zł, ale mogą kosztować nawet kilka tysięcy, dlatego warto porównywać ze sobą ceny u różnych rzeczoznawców.

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Wrocław

Kim właściwie jest rzeczoznawca majątkowy i dlaczego warto korzystać z jego usług? Jest to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Najczęściej rzeczoznawcy są kojarzeni z wycenami nieruchomości, jednak nie jest to ich jedyny zakres działania. Czasami zajmują się również określaniem wartości innych dóbr, np. dzieł sztuki. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego rzeczoznawcę, który będzie pracował przy wycenianiu Twojej nieruchomości, zwróć uwagę na kilka aspektów:

1. Rekomendacje i opinie poprzednich klientów

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się zdobyć kontakt do specjalisty z polecenia. Być może Twoi przyjaciele, znajomi czy członkowie rodziny wyceniali ostatnio jakąś nieruchomość i są zadowoleni z usługi? Takie rekomendacje są zwykle najbardziej wartościowe. Co, jeżeli nie masz takiej opcji? Skorzystaj z opinii nieznanych Ci klientów, np. znajdujących się w Internecie. Oczywiście bądź ostrożny w tej kwestii, ponieważ czasami w nieprzychylne opinie online wynikają wyłącznie z nieczystych zagrań konkurencji, a więc są zupełnie bezpodstawne.

2. Sprawdź uprawnienia

Zanim rozpoczniesz współpracę z danym rzeczoznawcą, sprawdź, czy wybrana osoba posiada uprawnienia zawodowe wydane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Możesz to zrobić za pomocą Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Usługa tego typu, wykonana przez osobę bez odpowiednich uprawnień, nie jest uznawana za rzetelną, a więc co za tym idzie, wiąże się tylko ze stratą Twoich pieniędzy.

Darmowy poradnik Operat szacunkowy
tutorial cover
Darmowy poradnik Operat szacunkowy Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

3. Zamów wycenę

Sprawdź, czy usługi danego rzeczoznawcy mieszczą się w Twoim budżecie. Jeśli okaże się, że nie, warto podjąć kontakt z innymi rzeczoznawcami, gdyż każdy specjalista ma swój indywidualny cennik. Nie ma prawa, które określałoby, ile dany rzeczoznawca może zażądać za daną usługę, dlatego też stawki różnią się znacząco.

4. Umów się na spotkanie

Zanim podpiszesz umowę, umów się na spotkanie ze specjalistą i zapytaj o wszystkie nurtujące Cię kwestie. Dopiero wtedy, kiedy będziesz miał 100% pewności, że wiesz już wszystko, czego potrzebujesz zarówno o samej usłudze, jak i późniejszych dokumentach, które otrzymasz, możesz przejść do następnego kroku.

5. Dokładnie przeczytaj umowę

Musisz mieć pewność, że dokument, który podpisujesz, zabezpiecza Twoje interesy. Jeżeli nie masz pojęcia, co powinno znaleźć się w takiej umowie, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami od audytu takich dokumentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że decydujesz się na odpowiednią usługę.

Wycena nieruchomości Wrocław

Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego to proces, podczas którego specjalista może skorzystać z różnych dostępnych metod. Ty jako nabywca/sprzedawca, będziesz musiał jednak przygotować kilka dokumentów, które taką wycenę ułatwią. Są to: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu i zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Oprócz tego, w ustalonym terminie będziesz musiał udostępnić lokal do wglądu, ponieważ to, jak prezentuje się lokal, także stanowi ważny aspekt wyceny.

Tak jak wspomnieliśmy, nie ma jednej, określonej prawem stawki, którą trzeba zapłacić rzeczoznawcy. Każdy specjalista przygotowuje swój cennik i to od klienta zależy, czy zgodzi się on na niego, czy też nie. Jeżeli chodzi o uśrednione stawki rzeczoznawców majątkowych za wykonanie wyceny, to wynoszą one od 500 do 1500 zł. Oczywiście czasami usługa może być znacznie droższa. Z czego to wynika? Zazwyczaj z ilości pracy, którą specjalista musi wykonać. Wycena trzydziestometrowego mieszkania nijak ma się do wyceny trzystumetrowego domu. Nic więc dziwnego, że w przypadku pierwszej opcji właściciel zapłaci np. 500 zł, a drugiej 2500 zł. Oprócz tego na cennik danego eksperta wpływa także konkurencyjność, lokalizacja działania oraz renoma i doświadczenie, które nabył przez lata.

Stawki wybranego rzeczoznawcy są dla Ciebie za wysokie? Jeśli bardzo zależy Ci na współpracy z nim, spróbuj ponegocjować. Być może uda Ci się zejść o kilkaset złotych niżej. Jeżeli jednak nie ma takiej opcji, spróbuj poszukać kogoś innego. Pamiętaj jednak, że to nie cena powinna być czynnikiem decydującym o wybraniu konkretnego specjalisty. Stereotypowo mówi się, że ten, który oferuje najtańsze usługi, ma je najgorszej jakości, a ten, który ceni się najwyżej, zrobi wszystko najlepiej. Nic bardziej mylnego! Najlepszym rozwiązaniem jest zestawienie rekomendacji innych, doświadczenia danego specjalisty i informacji zaczerpniętych z rozmowy z nim i podjęcie decyzji na tej podstawie. Cena może być czynnikiem dodatkowym, który pomoże Ci zdecydować między dwiema osobami, które przeszły wstępną selekcję.

Operat szacunkowy nieruchomości Wrocław

Praca rzeczoznawcy zawsze zostaje zakończona operatem szacunkowym. Co to za dokument? Jest to obszerna, bardzo skomplikowana „księga” dotycząca danej nieruchomości. Zawiera dogłębną analizę stanu prawnego i fizycznego nieruchomości, co jest niezbędne do wykonania rzetelnej wyceny. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danego lokalu. Na końcu zawsze znajduje się konkretna kwota pieniężna, która optymalną ceną za nieruchomość. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł i jest to dodatkowy koszt, wykraczający poza to, co zapłacisz za wycenę.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Wrocław

Wiele osób zastanawia się, czy nie jest lepszym rozwiązaniem samodzielne dokonanie wyceny, szczególnie jeśli chodzi o niewielkie mieszkanie. Oczywiście nie ma żadnego obowiązku zatrudniania rzeczoznawcy, ale większość osób, które nie są świetnie zaznajomione z rynkiem nieruchomości, nie poradzi sobie samodzielnie. Kiedy nie musisz zatrudniać rzeczoznawcy? Jeżeli masz czas, wiedzę, kompetencje i dodatkowo stale śledzisz rynek nieruchomości, śmiało poradzisz sobie z określeniem wartości lokalu bez pomocy. Nie znasz norm obowiązujących w prawie budowlanym? Nie wiesz, jak zmieniają się ceny ze względu na nowe obiekty w lokalizacji? Nie masz czasu śledzić ogłoszeń, które pojawiają się w Twoim mieście? Nie widzisz potrzeby czytania analiz dotyczących rynku nieruchomości? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to zdecydowanie lepiej jednak zatrudnić rzeczoznawcę, który zrobi to za Ciebie.

Oczywiście Internet jest pomocnym źródłem i możesz znaleźć tam informacje o cenie za metr mieszkania. Np. jedno z popularniejszych źródeł podaje, że we Wrocławiu w lipcu 2022 roku, cena za m2 wynosiła 9300, a w 2021 roku w tym samym okresie wynosiła 8040. Czy możesz mieć 100% pewności, że podniesienie w tym roku ceny o 1000 zł to dobre wyjście? Wszystkie te wartości zostały uśrednione, a więc brane są tam pod uwagę zarówno nieruchomości w świetnych lokalizacjach, jak i te położone w niezbyt bezpiecznych miejscach. Podobnie ostateczna cena mieszkania zależy przecież m.in. od metrażu, rozkładu, przynależności, okolicznej infrastruktury itp. Może więc się okazać, że Twoje mieszkanie położone blisko centrum, z przystankami komunikacji nieopodal, znajdujące się w apartamentowcu na strzeżonym osiedlu, będzie warte 20000 zł za metr, a nie tylko 9000.

Operat szacunkowy Wrocław cena

Rzeczoznawca majątkowy zobowiązany jest do stworzenia po swojej pracy operatu szacunkowego. Jest to skomplikowany, obszerny dokument, który ma na celu ustalenie prawdziwej, obiektywnej wartości danej nieruchomości. Krótko mówiąc, jest to więc „gruba księga” analizująca stan prawny i fizyczny nieruchomości od A do Z, która na końcu zawiera konkretną kwotę, będącą obecnie obowiązującą ceną za dane mieszkanie, dom czy lokal. Cena operatu szacunkowego to od 300 do 500 zł. Kwota nie jest jednak szczegółowo określona w żadnych przepisach, więc dokument może kosztować nawet kilka tysięcy. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, kiedy nieruchomość jest bardzo duża.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Wrocław

Zastanawiasz się, czy wyceny dotyczą tylko mieszkań? Oczywiście, że nie! Rzeczoznawcy zajmują się także lokalami usługowymi oraz domami, które najczęściej sprawiają trudności, jeśli chodzi o ustalenie ceny sprzedaży. Musisz jednak liczyć się z tym, że ze względu na powierzchnię, którą mają domy, proces wyceny trwa zwykle dłużej i kosztuje więcej. Wynika to z faktu, że specjalista musi włożyć dużo czasu i wysiłku w profesjonalny audyt takiej nieruchomości.  Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze specjalistą, pamiętaj, aby przygotować dla niego: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi, nie masz już żadnych wątpliwości związanych z zatrudnieniem rzeczoznawcy. Pamiętaj, aby przyłożyć się do procesu wyboru, ponieważ tylko wtedy zagwarantujesz sobie współpracę ze specjalistą, który przekaże Ci najwyższej jakości operat szacunkowy. Inwestycja w wycenę się opłaca – gwarantujemy!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 117 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka