Potrzebujesz operat szacunkowy od polecanego rzeczoznawcy majątkowego?

Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz

Potrzebujesz operatu szacunkowy od rzeczoznawcy majątkowego?

797 014 014

lub zostaw nam swój numer

Potrzebujesz operatu szacunkowego wykonanego przez rzeczoznawcę majątkowego w Bydgoszczy? Przeczytaj artykuł i skontaktuj się z nami.

#1 w Polsce pod względem średniej i liczby ocen!

oceny google i facebook pewny lokal
oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

Czym jest operat szacunkowy?

Operat szacunkowy to dokument z wyceną nieruchomości. Operaty szacunkowe są sporządzane przez rzeczoznawców majątkowych. Osoba mająca uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego może przedstawiać wiążące wyceny nieruchomości, czyli właśnie operaty szacunkowe.

Operaty są wykorzystywane m.in. przy ocenie wartości nieruchomości na potrzeby uzyskania przez nabywcę nieruchomości kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę przydaje się też sprzedawcom, którzy chcą poznać prawdziwą wartość domu lub mieszkania.

Operaty są także wykorzystywane w sprawach rodzinnych (dziedziczenie, podział majątku), sporno-sądowych oraz księgowych.

Zobacz, jak wygląda przykładowy operat.

czym jest operat szacunkowy pewny lokal

Zobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemuZobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemu

Co nas wyróżnia?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Doświadczenie

Pracują dla nas rzeczoznawcy posiadający stosowne uprawnienia i działający na rynku od wielu lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie wycenić nawet najtrudniejszą nieruchomość.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rozpoznawalność

Nasza firma jest ogólnopolskim liderem na rynku audytów nieruchomości. Znają nas banki oraz sądy, co zmniejsza ryzyko, że nasze operaty zostaną podważone.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów przykładamy się do każdego zlecenia. Nasi rzeczoznawcy samodzielnie (a nie automatycznie) przeglądają ceny transakcyjne. Zawsze dokonujemy też oględzin nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Schemat postępowania

Dzięki temu, że jesteśmy dużą firmą, dbamy o standardy. Każdy operat jest sporządzany w oparciu o sprawdzoną metodologię, a każde oględziny i wywiad nieruchomości jest dokonywany według przemyślanego schematu.

Nasi rzeczoznawcy do kredytu hipotecznego przygotowywali operaty m.in. dla:

Nasze operaty są akceptowane m.in. przez:

Do czego potrzebujesz operatu szacunkowego?

Mamy ponad tysiąc opinii zadowolonych klientów! Klienci nas polecają!

W poniedziałek skontaktowałem się z firmą Pewny Lokal celem ustalenia szczegółów, potrzebnych do wykonania wyceny domu pod Warszawą, a we środę już składałem wniosek w banku o przyznanie kredytu! Usługa została wykonana sprawnie i rzetelnie. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę.

Marian

grade grade grade grade grade

Nosiłam się z zamiarem sprzedaży mieszkania otrzymanego w spadku, ale nie wiedziałam, jaka jest jego realna wartość. W celu uzyskania operatu szacunkowego skontaktowałam się z rzeczoznawcami firmy Pewny Lokal. Wysłałam potrzebne dokumenty, a rzeczoznawca dokonał oględzin nieruchomości i dwa dni później otrzymałam operat na maila. Polecam

Iwona

grade grade grade grade grade

Zostawiłam numer kontaktowy na stronie traktującej o operatach szacunkowych i tego samego dnia oddzwonił do mnie pracownik firmy. Wysłałam potrzebne dokumenty i w ciągu dwóch dób od zamówienia otrzymałam wycenę nieruchomości. Dzięki sporządzonemu operatowi Bank ING zaakceptował mój kredyt. Super obsługa :)

Aleksandra

grade grade grade grade grade

Pilnie potrzebowałem wyceny nieruchomości na użytek kredytu hipotecznego i cały proces uzyskania operatu przebiegł ekspresowo. Rzeczoznawca odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozwiał wszelkie wątpliwości co do wyceny. Dziękuję za miłą i fachową obsługę.

Wojciech

grade grade grade grade grade

Mamy najlepsze opinie!

logo facebooka logo facebooka

Ponad 1500 osób oceniło nas na 5,0!

Jak zamówić operat online?

ikona kontaktu blue arrow

1. Kontakt

Zamów rozmowę zostawiając swój numer lub zadzwoń do nas.

ikona dokumentów blue arrow

2. Dokumenty

Nasi pracownicy poproszą Cię o przesłanie informacji i dokumentów dotyczących wyceny.

ikona oględzin blue arrow

3. Oględziny

Po otrzymaniu dokumentów umówimy telefonicznie termin oględzin nieruchomości.

ikona zatwierdzonego operatu

4. Operat

48 godzin po oględzinach przesyłamy Ci gotowy operat w wersji elektronicznej oraz listownej.

Dowiedz się więcej o tym, czym jest operat szacunkowy

Jak wygląda taki operat?

przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu

Cele wykorzystania operatu

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Kredyt hipoteczny

Pomożemy Ci uzyskać operat, który umożliwi Ci wzięcie kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Pożyczka hipoteczna

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i potrzebujesz pieniędzy, pożyczka hipoteczna poprzedzona wyceną nieruchomości może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Wycena dla sprzedawcy

Chcesz sprzedać nieruchomość i nie wiesz, jaka jest jej realna wartość? Dobry operat szacunkowy może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Podział majątku i spadku

Nasza firma sporządza operaty szacunkowe umożliwiające sprawiedliwy podział nieruchomości między spadkobierców.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Postępowanie sądowe

Sporządzamy operaty na potrzeby sporów małżeńskich, sporów o odszkodowanie oraz innych spraw sądowych.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Księgowość

Wniesienie do majątku firmowego nieruchomości aportem powinno być poprzedzone jej wyceną przez doświadczonego rzeczoznawcę majątkowego. Nasz operat umożliwi Ci późniejszą amortyzację nieruchomości i oszczędność na podatku.

Dlaczego warto zlecić operat nam, a nie bankowi?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie zaniżamy wartości nieruchomości

Rzeczoznawcy współpracujący z bankami często zaniżają wartość nieruchomości, co wpływa na mniejszą zdolność kredytową. Nasza firma poda w operacie prawdziwą wartość nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie frustrujesz się czekając na operat

Rzeczoznawcy sugerowani przez bank często pracują powoli, co opóźnia procedurę kredytową. Nasza firma gwarantuje wysyłkę operatu w 48 godzin od zamówienia.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Jeden operat - kilka banków

Nasz operat możesz wykorzystać jednocześnie w kilku wnioskach kredytowych do kilku banków, a tym samym obniżyć koszty.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Tani operat. Brak marży pośrednika

Banki często pobierają marżę ponad koszt operatu. Zamawiając usługę u nas masz gwarancję, że płacisz tylko za operat.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Co, jeśli bank twierdzi, że możesz skorzystać tylko z wyceny jego rzeczoznawcy?

Banki czasami próbują przekonać swoich klientów, że operat w celu udzielenia kredytu hipotecznego może przygotować tylko rzeczoznawca współpracujący z bankiem. Stawianie przez bank takich ograniczeń dla opinii niezależnych rzeczoznawców jest niezgodne z decyzjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego, jeśli bank nie pozwoli Ci wykorzystać operatu niezależnego rzeczoznawcy, poinformuj go, że jego praktyka jest niezgodna z prawem.

Rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz, operat szacunkowy Bydgoszcz

Wycena mieszkania to wbrew pozorom trudny i wymagający proces. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, koniecznie poproś o nią rzeczoznawcę majątkowego. Czym zajmuje się taka osoba? Dlaczego warto zlecić mu wycenę nieruchomości? Skontaktuj się z Pewnym Lokalem, jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości w Bydgoszczy.  Zanim to zrobisz, poznaj tajniki rzeczoznawców majątkowych. Zapraszamy do lektury!

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Bydgoszcz

Z definicji wynika, że rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Nie jest jednak tak, że rzeczoznawcy ograniczają się zawsze wyłącznie do mieszkań, domów czy lokali usługowych. Wielu z nich wycenia także dobra fizyczne, np. kamienie szlachetne, dzieła sztuki czy antyki. Musisz mieć jednak świadomość, że znalezienie dobrego rzeczoznawcy nie jest najprostszym zadaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 4 wskazówki, z których warto skorzystać, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Nie zatrzymuj się na jednej ofercie

Pamiętaj, że rynek jest pełen świetnych specjalistów. Każdy z nich może zaoferować Ci coś innego. Zatrzymywanie się na jednym otrzymanym od kolegi kontakcie, czy pierwszej firmie, która wyświetla się w Internecie to duży błąd. Najlepiej jest zebrać kilka, a nawet kilkanaście ofert i dopasować możliwości do swoich potrzeb. Oczywiście najprostszą drogą do zdobycia namiarów na wysokiej jakości usługodawcę, jest popytanie bliskich osób. Być może ktoś niedawno wyceniał mieszkanie i może podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami oraz zarekomendować Ci rzeczoznawcę? Jeśli jednak nikogo takiego nie znajdziesz, poszukaj ogłoszeń w Internecie, sugerując się ofertą, opiniami i portfolio. 

Sprawdzenie uprawnień to podstawa

Większość osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z rzeczoznawcą majątkowym, nie ma pojęcia, że musi mieć od konkretne uprawnienia zawodowe, aby wyceny cokolwiek znaczyły. Takie uprawnienia wydawane są przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Skąd masz wiedzieć, że dana osoba może pochwalić się udokumentowanymi kompetencjami? Wystarczy, że sprawdzisz, czy jej nazwisko jest wpisane do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Usługa tego typu wykonana przez osobę bez odpowiednich uprawnień  to starta czasu i pieniędzy. Nie pozwól sobie na to!

Czy cena ma znaczenie?

Cena nigdy nie powinna być głównym wyznacznikiem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o współpracy. Warto jednak poprosić o ofertę cenową, ponieważ ma to znaczenie z perspektywy późniejszych wyborów. Kiedy w ostatecznym rozrachunku zostanie Ci dwóch lub trzech usługodawców do wyboru, być może to właśnie dzięki atrakcyjnej ofercie cenowej, będziesz w stanie podjąć decyzję.

Dokładnie przeczytaj umowę

Niezwykle istotne jest, aby usługodawca przedstawił Ci umowę i opowiedział dokładnie o jej warunkach. Nie krępuj się, aby przeczytać ją dokładnie, nawet dwa razy. Najlepiej, jeśli będziesz mógł zabrać ją do domu, aby na spokojnie zatrzymać się nad wszelkimi zapisami. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, śmiało przeanalizuj ją w obecności rzeczoznawcy.

Biorąc pod uwagę te aspekty, z pewnością nawiążesz satysfakcjonującą współpracę.

Wycena nieruchomości Bydgoszcz

Niestety nie ma żadnych zapisów prawnych, które mówiłyby o tym, ile maksymalnie mogą kosztować usługi rzeczoznawców majątkowych. Wiele osób myli ich z notariuszami, przez co dochodzi do nieporozumień odnośnie do kwestii taksy. Taksa nie obowiązuje rzeczoznawców majątkowych. Każdy usługodawca, zajmujący się wyceną nieruchomości indywidualnie ustala swoje stawki. Zazwyczaj za wycenę trzeba zapłacić od 500 do 1500 zł. Jest to jednak zakres, który może się zmienić. Ostateczny koszt usługi jest determinowany przez różne czynniki, m.in.:

 • czas potrzebny specjaliście do wykonania wyceny, 
 • metraż lokalu, 
 • ewentualny dojazd,
 • renoma rzeczoznawcy,
 • doświadczenie rzeczoznawcy,
 • konkurencyjność rynku w danym regionie.

Pamiętaj jednak, że rzeczoznawca majątkowy to usługodawca jak każdy inny. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby  spróbować wynegocjować z nim lepszą stawkę. Szczególnie opłacalne jest to przy dużych projektach. Wielu osobom udało się obniżyć cenę nawet o kilkaset złotych. Co zrobić w sytuacji, gdy rzeczoznawca nie chce opuścić ceny, a Ciebie nie stać na usługę? Nie poddawaj się! Z pewnością znajdziesz kogoś, kto wykona wycenę za nieco niższą kwotę. Poszukaj specjalisty np. w pobliskim dużym mieście, gdzie konkurencja jest duża, a co za tym idzie ceny niższe.

Rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz cennik

Przed skorzystaniem z usług rzeczoznawcy majątkowego, warto wiedzieć, że taka osoba musi mieć właściwe wykształcenie, uprawnienia zawodowe oraz być wpisana do centralnego rejestru rzeczoznawców. Nasi rzeczoznawcy z Bydgoszczy nie tylko mają odpowiednie doświadczenie, ale też mają ogromne doświadczenie. Są w stanie wycenić każdą nieruchomość z uwzględnieniem specjalnych życzeń klienta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz wszystko, co jest niezbędne w operacie szacunkowym. Poza tym oferujemy naprawdę korzystne ceny! Po szczegóły zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Wycena nieruchomości Bydgoszcz

Przy wycenie nieruchomości trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i przeanalizować sporo informacji. Kompletny operat szacunkowy wskazuje przedmiot wyceny, jej zakres, a także cel sporządzenia. Ponadto musi zawierać podstawy formalne, szczegółowe kalkulacje, zdjęcia i odniesienie do lokalnego rynku nieruchomości. Nasi rzeczoznawcy majątkowi z Bydgoszczy doskonale znają miejscowy rynek i bez problemu mogą odnieść się do poszczególnych cen. Ponadto, jako ogólnopolska marka gwarantujemy rzetelność, skrupulatność oraz indywidualne traktowanie klienta.

Operat szacunkowy Bydgoszcz cena

Na końcowym etapie wyceny, rzeczoznawca majątkowy sporządza operat szacunkowy. Czym on jest? To obszerny, skomplikowany dokument, w którym znajdują się wszystkie znaczące informacje, dotyczące wycenianej nieruchomości. Otrzymując go, zyskasz dogłębną analizę stanu prawnego i fizycznego lokalu, co jest niezwykle istotne z perspektywy właściciela nieruchomości, ale także osoby zainteresowanej kupnem. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danej nieruchomości i ma on ogromną wartość rynkową. Istotne jest także, że na końcu znaleźć można konkretną kwotę pieniężną. Określa ona optymalną cenę za nieruchomość. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł. Ten koszt musisz także uwzględnić w budżecie, który przeznaczysz na współpracę z rzeczoznawcą.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Bydgoszcz

Wycena przez rzeczoznawcę to usługa dodatkowa. Nie ma obowiązku, aby ją zamawiać. Możesz więc samodzielnie podjąć się tego zadania, ale jest to bardzo trudne. Dlaczego? Otóż osoba, która chce profesjonalnie i przede wszystkim rzetelnie wycenić nieruchomość, powinna:

 • śledzić trendy na rynku nieruchomości,
 • znać normy budowlane,
 • znać predyktory dla rynku nieruchomości na przyszłość,
 • stale analizować sytuację nie tylko w danym mieście, ale i w całym kraju,
 • mieć inne istotne kompetencje związane z rynkiem nieruchomości (np. umieć ocenić stan ścian, podłóg czy położenie działki).

Jeżeli wiesz to wszystko, z pewnością sobie poradzisz. Pamiętaj także, aby nie sugerować się nadmiernie Internetem. Wiele osób korzysta z kalkulatorów online, przez co naprawdę wiele traci. Według danych z sieci m kw. mieszkania w Bydgoszczy kosztuje około 6200 zł. Pamiętaj jednak, że wcale nie oznacza to, że tyle będzie kosztowało również Twoje mieszkanie! Jeśli masz luksusowy apartament na zamkniętym osiedlu z pięknym widokiem, wykończony i w pełni wyposażony za m kw. możesz wziąć nawet kilkanaście tysięcy. Z kolei, jeśli masz małą kawalerkę do remontu, zlokalizowaną w niebezpiecznej dzielnicy, musisz spodziewać się, że cena będzie znacznie odbiegać w dół. Korzystając więc z Internetu, miej na uwadze, że wszystkie podane tam wartości zostały uśrednione. Przy wyliczaniu średniej, pod uwagę brane były nieruchomości w świetnych lokalizacjach, jak i te położone w niezbyt bezpiecznych czy niechętnie zamieszkiwanych miejscach, obskurne kawalerki, a także luksusowe apartamenty. To niezwykle ważna kwestia

Wycena domu i operat szacunkowy domu Bydgoszcz

Masz dom i zastanawiasz się, czy rzeczoznawca majątkowy jest w stanie Ci pomóc? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Tak właściwie w przypadku domów sprawa z wyceną jest jeszcze trudniejsza, ponieważ w grę wchodzi wiele dodatkowych aspektów, takich jak np. grunt czy rodzaj zastosowanych przyłączy, a więc pomoc specjalisty jest tutaj zbawienna. Rzecz jasna, musisz liczyć się z tym, że ze względu na powierzchnię domu, lokalizację, czas, który specjalista musi poświęcić i te dodatkowe aspekty, cena usługi będzie większa Mimo to w większości przypadków jest to niezwykle opłacalne. Dlaczego?

Wiele osób, które zdecydowały się na skorzystanie z profesjonalnej wyceny, uzyskało o kilkadziesiąt tysięcy więcej za nieruchomość, niż pierwotnie zamierzały. Pamiętaj także, że zarówno przy wycenie domu, jak i mieszkania właściciel nieruchomości musi wypełnić pewne obowiązki. M.in. konieczne jest przygotowanie kompletu dokumentów.

Wśród nich powinny znaleźć się: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Poza tym musi ustalić z rzeczoznawcą termin i udostępnić w nim dom do wglądu, po wcześniejszym jego przygotowaniu. Pamiętaj, że to jak wygląda nieruchomość w czasie oględzin, ma ogromne znaczenie dla ostatecznej wyceny. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na remont, możesz skorzystać z usług home stagingu, czyli przygotowania nieruchomości do sprzedaży. 

 Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci, czym zajmuje się rzeczoznawca, czego możesz od niego oczekiwać i jak dalece taka usługa jest dla Ciebie pomocna.

Prowadzimy również odbiory mieszkań i domów od deweloperów w Bydgoszczy, a także w naszych usługach znajdziesz sporządzenie świadectwa energetycznego dla nieruchomości w Bydgoszczy.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 214 opinii.