Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz, operat szacunkowy Bydgoszcz

Wycena mieszkania to wbrew pozorom trudny i wymagający proces. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, koniecznie poproś o nią rzeczoznawcę majątkowego. Czym zajmuje się taka osoba? Dlaczego warto zlecić mu wycenę nieruchomości? Skontaktuj się z Pewnym Lokalem, jeżeli potrzebujesz wyceny nieruchomości w Bydgoszczy.  Zanim to zrobisz, poznaj tajniki rzeczoznawców majątkowych. Zapraszamy do lektury!

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Bydgoszcz

Z definicji wynika, że rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Nie jest jednak tak, że rzeczoznawcy ograniczają się zawsze wyłącznie do mieszkań, domów czy lokali usługowych. Wielu z nich wycenia także dobra fizyczne, np. kamienie szlachetne, dzieła sztuki czy antyki. Musisz mieć jednak świadomość, że znalezienie dobrego rzeczoznawcy nie jest najprostszym zadaniem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 4 wskazówki, z których warto skorzystać, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Nie zatrzymuj się na jednej ofercie

Pamiętaj, że rynek jest pełen świetnych specjalistów. Każdy z nich może zaoferować Ci coś innego. Zatrzymywanie się na jednym otrzymanym od kolegi kontakcie, czy pierwszej firmie, która wyświetla się w Internecie to duży błąd. Najlepiej jest zebrać kilka, a nawet kilkanaście ofert i dopasować możliwości do swoich potrzeb. Oczywiście najprostszą drogą do zdobycia namiarów na wysokiej jakości usługodawcę, jest popytanie bliskich osób. Być może ktoś niedawno wyceniał mieszkanie i może podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami oraz zarekomendować Ci rzeczoznawcę? Jeśli jednak nikogo takiego nie znajdziesz, poszukaj ogłoszeń w Internecie, sugerując się ofertą, opiniami i portfolio. 

Sprawdzenie uprawnień to podstawa

Większość osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z rzeczoznawcą majątkowym, nie ma pojęcia, że musi mieć od konkretne uprawnienia zawodowe, aby wyceny cokolwiek znaczyły. Takie uprawnienia wydawane są przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Skąd masz wiedzieć, że dana osoba może pochwalić się udokumentowanymi kompetencjami? Wystarczy, że sprawdzisz, czy jej nazwisko jest wpisane do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Usługa tego typu wykonana przez osobę bez odpowiednich uprawnień  to starta czasu i pieniędzy. Nie pozwól sobie na to!

Czy cena ma znaczenie?

Cena nigdy nie powinna być głównym wyznacznikiem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o współpracy. Warto jednak poprosić o ofertę cenową, ponieważ ma to znaczenie z perspektywy późniejszych wyborów. Kiedy w ostatecznym rozrachunku zostanie Ci dwóch lub trzech usługodawców do wyboru, być może to właśnie dzięki atrakcyjnej ofercie cenowej, będziesz w stanie podjąć decyzję.

Dokładnie przeczytaj umowę

Niezwykle istotne jest, aby usługodawca przedstawił Ci umowę i opowiedział dokładnie o jej warunkach. Nie krępuj się, aby przeczytać ją dokładnie, nawet dwa razy. Najlepiej, jeśli będziesz mógł zabrać ją do domu, aby na spokojnie zatrzymać się nad wszelkimi zapisami. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, śmiało przeanalizuj ją w obecności rzeczoznawcy.

Biorąc pod uwagę te aspekty, z pewnością nawiążesz satysfakcjonującą współpracę.

Wycena nieruchomości Bydgoszcz

Niestety nie ma żadnych zapisów prawnych, które mówiłyby o tym, ile maksymalnie mogą kosztować usługi rzeczoznawców majątkowych. Wiele osób myli ich z notariuszami, przez co dochodzi do nieporozumień odnośnie do kwestii taksy. Taksa nie obowiązuje rzeczoznawców majątkowych. Każdy usługodawca, zajmujący się wyceną nieruchomości indywidualnie ustala swoje stawki. Zazwyczaj za wycenę trzeba zapłacić od 500 do 1500 zł. Jest to jednak zakres, który może się zmienić. Ostateczny koszt usługi jest determinowany przez różne czynniki, m.in.:

 • czas potrzebny specjaliście do wykonania wyceny, 
 • metraż lokalu, 
 • ewentualny dojazd,
 • renoma rzeczoznawcy,
 • doświadczenie rzeczoznawcy,
 • konkurencyjność rynku w danym regionie.
Darmowy poradnik Operat szacunkowy
tutorial cover
Darmowy poradnik Operat szacunkowy Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

Pamiętaj jednak, że rzeczoznawca majątkowy to usługodawca jak każdy inny. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby  spróbować wynegocjować z nim lepszą stawkę. Szczególnie opłacalne jest to przy dużych projektach. Wielu osobom udało się obniżyć cenę nawet o kilkaset złotych. Co zrobić w sytuacji, gdy rzeczoznawca nie chce opuścić ceny, a Ciebie nie stać na usługę? Nie poddawaj się! Z pewnością znajdziesz kogoś, kto wykona wycenę za nieco niższą kwotę. Poszukaj specjalisty np. w pobliskim dużym mieście, gdzie konkurencja jest duża, a co za tym idzie ceny niższe.

Rzeczoznawca majątkowy Bydgoszcz cennik

Przed skorzystaniem z usług rzeczoznawcy majątkowego, warto wiedzieć, że taka osoba musi mieć właściwe wykształcenie, uprawnienia zawodowe oraz być wpisana do centralnego rejestru rzeczoznawców. Nasi rzeczoznawcy z Bydgoszczy nie tylko mają odpowiednie doświadczenie, ale też mają ogromne doświadczenie. Są w stanie wycenić każdą nieruchomość z uwzględnieniem specjalnych życzeń klienta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz wszystko, co jest niezbędne w operacie szacunkowym. Poza tym oferujemy naprawdę korzystne ceny! Po szczegóły zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Wycena nieruchomości Bydgoszcz

Przy wycenie nieruchomości trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i przeanalizować sporo informacji. Kompletny operat szacunkowy wskazuje przedmiot wyceny, jej zakres, a także cel sporządzenia. Ponadto musi zawierać podstawy formalne, szczegółowe kalkulacje, zdjęcia i odniesienie do lokalnego rynku nieruchomości. Nasi rzeczoznawcy majątkowi z Bydgoszczy doskonale znają miejscowy rynek i bez problemu mogą odnieść się do poszczególnych cen. Ponadto, jako ogólnopolska marka gwarantujemy rzetelność, skrupulatność oraz indywidualne traktowanie klienta.

Operat szacunkowy Bydgoszcz cena

Na końcowym etapie wyceny, rzeczoznawca majątkowy sporządza operat szacunkowy. Czym on jest? To obszerny, skomplikowany dokument, w którym znajdują się wszystkie znaczące informacje, dotyczące wycenianej nieruchomości. Otrzymując go, zyskasz dogłębną analizę stanu prawnego i fizycznego lokalu, co jest niezwykle istotne z perspektywy właściciela nieruchomości, ale także osoby zainteresowanej kupnem. Operat szacunkowy sporządza się po to, aby uzyskać prawdziwą, obiektywną wartość danej nieruchomości i ma on ogromną wartość rynkową. Istotne jest także, że na końcu znaleźć można konkretną kwotę pieniężną. Określa ona optymalną cenę za nieruchomość. Cena operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł. Ten koszt musisz także uwzględnić w budżecie, który przeznaczysz na współpracę z rzeczoznawcą.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Bydgoszcz

Wycena przez rzeczoznawcę to usługa dodatkowa. Nie ma obowiązku, aby ją zamawiać. Możesz więc samodzielnie podjąć się tego zadania, ale jest to bardzo trudne. Dlaczego? Otóż osoba, która chce profesjonalnie i przede wszystkim rzetelnie wycenić nieruchomość, powinna:

 • śledzić trendy na rynku nieruchomości,
 • znać normy budowlane,
 • znać predyktory dla rynku nieruchomości na przyszłość,
 • stale analizować sytuację nie tylko w danym mieście, ale i w całym kraju,
 • mieć inne istotne kompetencje związane z rynkiem nieruchomości (np. umieć ocenić stan ścian, podłóg czy położenie działki).

Jeżeli wiesz to wszystko, z pewnością sobie poradzisz. Pamiętaj także, aby nie sugerować się nadmiernie Internetem. Wiele osób korzysta z kalkulatorów online, przez co naprawdę wiele traci. Według danych z sieci m kw. mieszkania w Bydgoszczy kosztuje około 6200 zł. Pamiętaj jednak, że wcale nie oznacza to, że tyle będzie kosztowało również Twoje mieszkanie! Jeśli masz luksusowy apartament na zamkniętym osiedlu z pięknym widokiem, wykończony i w pełni wyposażony za m kw. możesz wziąć nawet kilkanaście tysięcy. Z kolei, jeśli masz małą kawalerkę do remontu, zlokalizowaną w niebezpiecznej dzielnicy, musisz spodziewać się, że cena będzie znacznie odbiegać w dół. Korzystając więc z Internetu, miej na uwadze, że wszystkie podane tam wartości zostały uśrednione. Przy wyliczaniu średniej, pod uwagę brane były nieruchomości w świetnych lokalizacjach, jak i te położone w niezbyt bezpiecznych czy niechętnie zamieszkiwanych miejscach, obskurne kawalerki, a także luksusowe apartamenty. To niezwykle ważna kwestia

Wycena domu i operat szacunkowy domu Bydgoszcz

Masz dom i zastanawiasz się, czy rzeczoznawca majątkowy jest w stanie Ci pomóc? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Tak właściwie w przypadku domów sprawa z wyceną jest jeszcze trudniejsza, ponieważ w grę wchodzi wiele dodatkowych aspektów, takich jak np. grunt czy rodzaj zastosowanych przyłączy, a więc pomoc specjalisty jest tutaj zbawienna. Rzecz jasna, musisz liczyć się z tym, że ze względu na powierzchnię domu, lokalizację, czas, który specjalista musi poświęcić i te dodatkowe aspekty, cena usługi będzie większa Mimo to w większości przypadków jest to niezwykle opłacalne. Dlaczego?

Wiele osób, które zdecydowały się na skorzystanie z profesjonalnej wyceny, uzyskało o kilkadziesiąt tysięcy więcej za nieruchomość, niż pierwotnie zamierzały. Pamiętaj także, że zarówno przy wycenie domu, jak i mieszkania właściciel nieruchomości musi wypełnić pewne obowiązki. M.in. konieczne jest przygotowanie kompletu dokumentów.

Wśród nich powinny znaleźć się: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Poza tym musi ustalić z rzeczoznawcą termin i udostępnić w nim dom do wglądu, po wcześniejszym jego przygotowaniu. Pamiętaj, że to jak wygląda nieruchomość w czasie oględzin, ma ogromne znaczenie dla ostatecznej wyceny. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na remont, możesz skorzystać z usług home stagingu, czyli przygotowania nieruchomości do sprzedaży. 

 Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci, czym zajmuje się rzeczoznawca, czego możesz od niego oczekiwać i jak dalece taka usługa jest dla Ciebie pomocna.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 50 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka