Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Sosnowiec

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Rzeczoznawca majątkowy Sosnowiec, operat szacunkowy Sosnowiec

W poniższym artykule wyjaśniamy, kiedy i w jakim celu wykonujemy operat szacunkowy.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy majątkowego?

Zamów przygotowanie operatu!

 • Banki prawie zawsze akceptują nasze operaty.
 • Nasze operaty pokazują prawdziwą wartość nieruchomości
 • Operat nawet w 48 h.

Gwarancja prawdziwej wartości nieruchomości.
Doświadczeni rzeczoznawcy.
Odpowiemy na wszystkie pytania o operacie.

Rezerwuj online

Profesjonalna wycena nieruchomości to niezwykle ważny proces zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego. Jednak to ta druga strona transakcji może znacznie więcej stracić, jeśli wyznaczy nieodpowiednią cenę za lokal. Jak się przed tym ustrzec? Na czym polega współpraca z rzeczoznawcą majątkowym w Sosnowcu? Poznaj najważniejsze aspekty!

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Sosnowiec

Rzeczoznawca majątkowy to osoba fizyczna, posiadająca specjalistyczne uprawnienia zawodowe, dotyczące szacowania nieruchomości. Takie osoby działają w różnych branżach. Jeśli chodzi rzeczoznawców nieruchomości, to możesz skorzystać z naszych usług. Profesjonaliści, z którymi współpracujemy, działają na terenie całego kraju, więc z pewnością pomogą Ci dokonać profesjonalnej wyceny. To, co jest najważniejsze w przypadku zatrudniania rzeczoznawcy majątkowego, to sprawdzenie jego kompetencji. Uprawnienia zawodowe dla takich osób wydawane są przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii. To, czy dana osoba posiada odpowiednie uprawnienia i tytuł zawodowy możesz sprawdzić w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych. Jeśli nie możesz znaleźć danego nazwiska na tej liście, lepiej uważaj na korzystanie z usług takiej osoby.

Ile kosztuje wycena?

Cenniki rzeczoznawców majątkowych znacząco się od siebie różnią. Wynika to z faktu, że na cenę usługi wpływają wszystkie te same czynniki, które wpływają na inne biznesy. Liczy się zatem miejsce wykonywania usługi, konkurencyjność rynku na danym obszarze, ilość pracy, którą trzeba włożyć w wycenę, a także prestiż i renoma danej osoby. Najczęściej usługi tego typu zaczynają się od 500 zł. Oczywiście stawka rzeczoznawców nieruchomości jest negocjowalna, tak samo, jak innych usługodawców. Warto też porównywać różne oferty, bo może się okazać, że dwie osoby o podobnych kompetencjach mają zupełnie rozbieżne cenniki.

Wycena nieruchomości Sosnowiec

Jako osoba chcąca dokonać wyceny nieruchomości w Sosnowcu, musisz przygotować kilka dokumentów, które ułatwią specjaliście sprawę.  Są to: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Poza tym to Ty jesteś osobą odpowiedzialną za przygotowanie lokalu do wyceny. Musisz też udostępnić go do oględzin.  Pamiętaj, że wygląd nieruchomości ma bardzo duże znacznie, jeśli chodzi o wycenę, więc warto o to zadbać, choćby przy pomocy specjalistów od home stagingu.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Sosnowiec

Samodzielna wycena mieszkania jest niezwykle trudna. Szczególnie w dzisiejszych czasach, rynek nieruchomości jest tak dynamiczny, że z miesiąca na miesiąc ceny ulegają zmianie. Właśnie w takich momentach, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty. Np. średnia cena mieszkania w Sosnowcu wynosi 4700 zł za m2. To naprawdę atrakcyjna kwota, biorąc pod uwagę, że np. w Warszawie średnia kwota to 12000 zł za m2. Nie oznacza to jednak, że dwa miesiące czy pół roku ceny będą takie same. Poza tym kierowanie się wyłącznie uśrednioną ceną to duży błąd. Na to, ile ostatecznie kosztuje mieszkanie, wpływ ma mnóstwo czynników, m.in. lokalizacja, wcześniejsze użytkowanie bądź jego brak, rozkład czy metraż. To oczywiście tylko kilka kwestii, które wpływ na to, ile ostatecznie będzie wynosiła cena nieruchomości. Istnieje też wiele niuansów, o których większość sprzedających nawet nie myśli. Właśnie wtedy przydaje się pomoc profesjonalisty.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Sosnowiec

Sprzedajesz dom? Także przyda Ci się wycena i operat szacunkowy! Jeżeli szykujesz się do takiej transakcji, ale kompletnie nie masz pojęcia o wyznaczaniu odpowiednich cen, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalisty, który zrobi wszystko, abyś nie był stratny. Rodzaj nieruchomości nie ma żadnego znaczenia dla procesu wyceny. Jedyną różnicą może być czas i kwota, którą zapłacisz za usługę. Wynika to z faktu, że domy najczęściej mają znacznie większą powierzchnię niż lokale mieszkalne, więc potrzeba więcej czasu na wnikliwą analizę.

Operat szacunkowy nieruchomości Sosnowiec

Mówiąc o wycenach, warto też wspomnieć o operacie szacunkowym. To dokument, sporządzany przez  rzeczoznawcę tuż po wykonaniu wyceny. Musisz mieć świadomość, że jego przygotowanie nie jest proste. Jest to skomplikowany i obszerny dokument, którego głównym celem jest ustalenie prawdziwej, obiektywnej wartości danej nieruchomości, poprzez dogłębną ocenę stanu prawnego i fizycznego nieruchomości. To, co jest ważne z perspektywy osoby zlecającej wycenę to fakt, że na końcu zawsze znajduje się konkretna kwota, określająca wartość danej nieruchomości. Cena sporządzenia operatu szacunkowego wynosi zwykle od 300 do 500 zł. Nie jest jednak kwota regulowana prawnie, więc wszystko zależy od osoby, która go przygotowuje.

Teraz wiesz już wszystko o pracy rzeczoznawcy nieruchomości i wycenie domów oraz mieszkań. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci określić, czy jest to pomoc, której potrzebujesz!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto zlecić operat szacunkowy niezależnemu rzeczoznawcy?

Obejrzyj nasz film.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 18 opinii.

Potrzebujesz operatu szacunkowego od rzeczoznawcy?

Zamów operat z Pewny Lokal:

Dyspozycyjność

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Działamy szybko

Realizacja w 48h

Sporządzenie operatu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać operat w dowolnym terminie.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane operaty według sprawdzonego schematu.

Rzetelność zawodowa

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów, przykładamy się do każdego zlecenia.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić i odebrać mieszkanie na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka