Opinie inżynierów o inwestycji Osiedle Sfera
Jerzy
Inżynier Pewny Lokal
marzec 2024
W ramach odbioru mieszkania w inwestycji Osiedle Sfera, nasz specjalista przeprowadził szczegółową analizę techniczną lokalu. Z przyjemnością informujemy, że podczas inspekcji nie stwierdzono żadnych niepokojących zacieków ani oznak zawilgoceń. Stan ten potwierdziliśmy również za pomocą nowoczesnej technologii termowizyjnej, która pozwoliła na precyzyjne zbadanie przegród budowlanych pod kątem obecności wilgoci. Niestety, ogólna liczba zidentyfikowanych wad i usterek w mieszkaniu przekracza znacząco standardowe normy, co wymaga szczególnej uwagi. Wylewki podłogowe zostały wykonane zgodnie z najlepszymi praktykami budowlanymi, co jest pozytywnym aspektem. Niemniej jednak, stan tynków w mieszkaniu pozostawia wiele do życzenia i wymaga usunięcia znacznej liczby defektów. Mimo tego, że ogólna liczba usterek jest na poziomie przeciętnym, co zazwyczaj pozwala na ich stosunkowo sprawne naprawienie przy niewielkim nakładzie finansowym lub z pomocą specjalisty, to jednak skala problemów z tynkami może wymagać bardziej kompleksowego podejścia. Wierzymy, że dzięki naszym zaleceniom uda się doprowadzić mieszkanie do stanu satysfakcjonującego.
Krzysztof
Inżynier Pewny Lokal
maj 2024
W roku 2024 przeprowadziliśmy odbiór lokalu mieszkalnego zlokalizowanego w ramach inwestycji deweloperskiej o nazwie Osiedle Sfera. Mieszkanie znajdowało się w stanie deweloperskim, co oznaczało konieczność dokładnego sprawdzenia wszystkich jego elementów przed przekazaniem kluczy nowemu właścicielowi. W ramach naszych działań przeprowadziliśmy szczegółową analizę termowizyjną, która pozwoliła nam ocenić stan izolacji termicznej oraz wykryć ewentualne mostki cieplne. Z przyjemnością informujemy, że nie stwierdziliśmy obecności ognisk korozji biologicznej, co świadczy o prawidłowym wykonaniu prac budowlanych i odpowiedniej wentylacji. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła nas jakość wykończenia ścian – prace tynkarskie zostały wykonane na najwyższym poziomie, bez widocznych defektów czy niedociągnięć, co jest rzadkością w mieszkaniach w stanie deweloperskim. Dostrzeżone przez nas usterki okazały się być niewielkie i łatwe do usunięcia, nie wymagające przy tym znaczących nakładów finansowych ani czasowych ze strony inwestora. Stan wylewek również nie budził zastrzeżeń – podłogi były równe i stabilne. Podobnie, stolarka okienna została wykonana bez wad, zapewniając odpowiednią szczelność i komfort użytkowania. Ogólne wrażenia z odbioru są bardzo pozytywne, a mieszkanie jest w doskonałym stanie technicznym, gotowe do dalszych prac wykończeniowych.
Tomasz
Inżynier Pewny Lokal
maj 2024
W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy odbiór techniczny lokalu mieszkalnego zlokalizowanego w ramach inwestycji Osiedle Sfera. W ramach naszych działań wykorzystaliśmy nowoczesne narzędzia, w tym kamerę termowizyjne, aby dokładnie zbadać stan techniczny nieruchomości. Należy zaznaczyć, że w momencie inspekcji mieszkanie znajdowało się w tak zwanym stanie deweloperskim, co oznacza, że prace wykończeniowe nie zostały jeszcze w pełni zakończone. Podczas szczegółowych oględzin nie stwierdziliśmy obecności żadnych zacieków ani śladów zawilgoceń, co jest pozytywnym sygnałem dotyczącym prawidłowego zabezpieczenia budynku przed wilgocią. Zarówno szyby, jak i ramy okienne zostały ocenione jako wolne od wad i uszkodzeń, co świadczy o ich wysokiej jakości montażu i wykonania. Szczególną uwagę zwróciliśmy na stan tynków w całym mieszkaniu. Z przyjemnością możemy stwierdzić, że zostały one nałożone z niezwykłą precyzją i starannością, co w praktyce oznacza brak jakichkolwiek zastrzeżeń z naszej strony w tym zakresie. Podobnie ocenić należy wykonanie wylewek podłogowych, które również cechowały się bardzo wysokim standardem wykonania. W trakcie odbioru zidentyfikowaliśmy kilka drobnych usterek. Ich charakter jest na tyle nieznaczny, że naprawa nie powinna stanowić problemu, nie będzie wymagała znaczących nakładów finansowych ani nie zajmie dużo czasu. Jesteśmy przekonani, że po ich usunięciu lokal będzie w pełni gotowy do dalszych prac wykończeniowych.
Forum opinii o inwestycji Osiedle Sfera
Nie ma jeszcze żadnych wpisów na forum.
Dodaj nową opinię o inwestycji Osiedle Sfera